Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Onna :p

 

gratulacje najszczersze i życzenia, niech wszystko przebiega zgodnie z planem.

Żadnych niespodzianek, powoli, do przodu, aż do finału :D

A potem to już dom pełen miłości i wszystkiego co najpiękniejsze.

Bardzo się cieszę i trzymam mocno za pomyślność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onna, kopiuję od siebie :wink:

 

SAŁATKA KARBOWA

Składniki:

•makaron ryżowy (drobne nitki)

•paczka paluszków krabowych mrożonych

•kukurydza

•1 większy ogórek zielony

•pęczek kopeku i natka pietruszki

•2-3 ząbki czosnku (w/g upodobania)

•sól i pieprz do smaku

•majonez przed podaniem

 

Sposób przygotowania:

Makaron przełożyć do miseczki, trochę posolić, zalać wrzątkiem tak żeby był cały przykryty i odstawić na 15 min.

W tym czasie wcześniej rozmrożone paluszki krabowe pokroić w plasterki (ok. 0,5cm) i wrzucić do drugiej miski.

Ogórek pokroić w drobną kostkę, dorzucić do krabów.

Koperek i natkę drobno posiekać a czosnek przecisnąć przez praskę i dołożyć do reszty składników.

Makaron odcedzić i pokroić na krótsze kawałki.

Wymieszać i doprawić do smaku solą i pieprzem a na sam koniec dołożyć majonez, tylko nie za wiele bo sałatka straci smak.

 

 

SAŁATKA Z KURCZAKIEM PANIEROWANYM

-2 filety z kurczaka

-3 ogórki konserwowe

-papryka konserwowa

-0,5 kg pieczarek

-cebula

 

filety pokroić w kostkę (na kęsa), posypać solą i pieprzem, odłożyć na 2 godz. do lodówki.

Przygotować panierkę:

-2 łyżki mąki zwykłej

-łyżka mąki ziemniaczanej

-2 łyżki majonezu

-1 łyżka musztardy

-2 jajka

wymieszać, obtoczyć filety, upiec.

Ja wole kroić po upieczeniu, bo wszystko się lepi do siebie

 

przygotować pieczarki:

obrać, pokroić, poddusić z cebulką, na koniec dodać łyżkę koncentratu pomidorowego.

 

zalewa so sałatki

-3 szkl. wody

1/2 szkl. octu

-łyżka soli

-4 łyżki cukru

zagotować, przestudzić

 

no i...

układać warstwowo

-filet

-pokrojona papryka

-ogórek

-pieczarki

-przelać zalewą

-następna warstwa

-zalewa

 

można ją zrobić trochę wcześniej, wówczas filecik elegancko najdzie zalewą (spuchnie )

 

 

jeszcze ta

 

SAŁATKA Z BURACZKÓW

-3 słoiczki buraczków wiórek

dobrze odcisnać

-10 jajek

-3 spażone, duże cebule

-3 łyżki smietany 18tki plus 3 łyżki majonezu kieleckiego

 

i już :wink:

 

j ja podaję zawsze na sałacie, wtedy ładnie sie prezentuje.

Ale jak widzisz, prawie wszędzie jest majonez albo śmietana :roll:

 

 

 

 

a jak się czujesz? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malgos, coffee, tola, baardzo dziękuję a kciuki i inne formy wspierania mile widziane. Bo już mnie straszą komplikacjami - nie dam sie!

 

kachna, obawiam się, że mój osobisty przepis na bliźniaki nie byłby zbyt atrakcyjny (biorąc pod uwagę całą drogę do nich, oczywiście), ani też pewny, więc lepiej poprzestać na tym, że CZASEM TAK SIĘ ZDARZA ;)

 

Ania, dzięki za przepisy spróbuję je tak zmodyfikować, żeby nie dawać śmietany. Najbardziej mnie zdziwiły te panierowane kurczaki w zalewie :o jakoś chyba bym z zalewy zrezygnowala... Chociaż zawożę się że zaraz mi tu z 10 oso b potwierdzi że sałatka była pyszna :) Dziś akurat mam w planie taką z pieczarek marynowanych, tylko musi mi się zachcieć pokroić wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Weszłam tu zupełnie przypadkiem i przeczytałam, że spodziewasz się bliźniaków. Moje najszczersze gratulacje, tym bardziej, że sama od roku jestem mamą bliźniaków (i jeszcze starszej dwójeczki). Tak więc bliźniaków mamy na forum trochę więcej i widzę, że ciągle przybywa. Muszę Ci zdradzić, że czeka Cię mnóóóóóóóóóóstwo radości- naprawdę podwójnego szczęścia (wiem z doświadczenia, że to naprawdę podwójna radość i nie da się tego porównać do pojedynczych dzieci), ale też ooooooogrom pracy i caaaaaaaaałkowity brak czasu.

Dlatego też między innymi zaniedbałam forum.

Z całego serca życzę Ci spokojnej, radosnej ciąży. Dbaj o siebie koniecznie i baaardzo na siebie uważaj. Nosisz dwójkę dzieci, a to dla organizmu naprawdę ogromny wysiłek.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLIŹNIAKI!!!???? :o :o :o

To ja poproszę o przepis na bliźniaki!!!! bo ja też chcę! :D !!!

 

Aniu -jak to trzecie :o ? a kto jeszcze ma? :)

Przepisu chyba nie ma :roll: U nas to była wpadka, w dodatku po parapetówie u znajomych, na której mąż z kumplem żartowali, że można by się postarać o jeszcze jedno dziecko (byle tylko nie było bliźniaków, bo trzeba by było zmieniać samochód na sześcioosobowy :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLIŹNIAKI!!!???? :o :o :o

To ja poproszę o przepis na bliźniaki!!!! bo ja też chcę! :D !!!

 

Aniu -jak to trzecie :o ? a kto jeszcze ma? :)

Przepisu chyba nie ma :roll: U nas to była wpadka, w dodatku po parapetówie u znajomych, na której mąż z kumplem żartowali, że można by się postarać o jeszcze jedno dziecko (byle tylko nie było bliźniaków, bo trzeba by było zmieniać samochód na sześcioosobowy :lol: :lol: )

u nas się żadna parapetówka nie szykuje :roll: ... trzeba sie chyba na los więc zdać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

pati, dzięuję widzę że i u Was zmiany, ale już dość dawno... Ale ja się zacofalam :oops:

 

tabaluga, miło Cie gościć u siebie, i pomyśleć, że trzeba było takiej akcji żebyś się tu pokazałą :D Chętnie bym Cię podpytała o różne rzeczy, ale domyślam się że pewnie rzadko tu bywasz...

 

a dla zainteresowanych - czuję się względnie, brzuszek rośnie, ale jeszcze nie czuję maluszkow co oczywiście jest powodem stresu, bo skąd mam wiedzieć co tam u nich. Ale podobno jeszcze będę miała dosć rozpychania się, więc czekam w miarę cierpliwie... Uważam na siebie ;) no i żyję od wizyty do wizyty ;) Jak zacznę coś myśleć o umieszczeniu dzieci w domku to może tu znowu wpadnę ze zdjęćiami albo cuś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuszek rośnie,

I to najważniejsze! dbaj o siebie i o maluszki! My -Forumki trzymamy kciukasy żeby wszystko było OK! :) A to, jakbyś smaka na słodkosci miała :wink: :

http://s1.imgupload.cz/img/32753/qV9av/ciastka1.jpg

a to na pikantne :wink:

http://1.bp.blogspot.com/_pFEF2wSzFes/SOJ5O4ZZ8iI/AAAAAAAAAoM/typwe2sso44/quinoa+z+pieczonymi+warzywami_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onna

 

Staram się zaglądać, ale moje brzdące są strasznie absorbujące. Jak nie wiszą na moich nogach, to "kłócą się" o zabawki. :-? :-? Wszędzie wchodzą (włącznie z szufladami w kuchni), a jak mówię jednemu, że czegoś nie wolno, to drugi leci czym prędzej, by wspomóc brata :roll: :lol: Czasami chce mi się płakać, ale za moment rozwalają mnie miną, zachowaniem lub gestem. Ogólnie jest wesoło.

Jeśli masz lub będziesz miała jakieś pytania- wal śmiało. Tu albo na priv.

Pozdrawiam Cię serdecznie. Trzymaj się i dbaj o siebie i dzieciaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onna

 

Staram się zaglądać, ale moje brzdące są strasznie absorbujące. Jak nie wiszą na moich nogach, to "kłócą się" o zabawki. :-? :-? Wszędzie wchodzą (włącznie z szufladami w kuchni), a jak mówię jednemu, że czegoś nie wolno, to drugi leci czym prędzej, by wspomóc brata :roll: :lol: Czasami chce mi się płakać, ale za moment rozwalają mnie miną, zachowaniem lub gestem. Ogólnie jest wesoło.

Jeśli masz lub będziesz miała jakieś pytania- wal śmiało. Tu albo na priv.

Pozdrawiam Cię serdecznie. Trzymaj się i dbaj o siebie i dzieciaczki.

 

Potwierdzam w 100% - jestem też mamą bliźniaków tylko parki:) Kiedyś usłyszeliśmy z mężem takie zdanie - ludzie którzy maja bliźniaki nie idą do czyśca - od razu idą do nieba. Pozdrawiam gorąco wszystkie mamy - niezależnie ile pociech maja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onna

 

Staram się zaglądać, ale moje brzdące są strasznie absorbujące. Jak nie wiszą na moich nogach, to "kłócą się" o zabawki. :-? :-? Wszędzie wchodzą (włącznie z szufladami w kuchni), a jak mówię jednemu, że czegoś nie wolno, to drugi leci czym prędzej, by wspomóc brata :roll: :lol: Czasami chce mi się płakać, ale za moment rozwalają mnie miną, zachowaniem lub gestem. Ogólnie jest wesoło.

Jeśli masz lub będziesz miała jakieś pytania- wal śmiało. Tu albo na priv.

Pozdrawiam Cię serdecznie. Trzymaj się i dbaj o siebie i dzieciaczki.

 

Potwierdzam w 100% - jestem też mamą bliźniaków tylko parki:) Kiedyś usłyszeliśmy z mężem takie zdanie - ludzie którzy maja bliźniaki nie idą do czyśca - od razu idą do nieba. Pozdrawiam gorąco wszystkie mamy - niezależnie ile pociech maja

 

Bardzo mi się to podoba. Ja mam jeszcze dodatkowo dwójkę starszych dzieci :roll: :roll:

Mój teść kiedyś też powiedział (kiedy maluchy były jeszcze małe, poważnie chore i wymiotowały na jego oczach), że pójdę prosto do nieba :wink: :D

 

Żeby to tylko od tego zależało :roll:

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna, dzięki za prowiant... Ja jakoś nie mam zachcianek, no chyba że na nabiał ktorego na razie nie mam pozwolenia jeść :((( Ale zrobiłam badania i już niedlugo będe wiedziała czy dalej mam się męczyć...

 

tabaluga, dzięki za gotowość, nie wiedziałam że masz jeszcze dwójkę, i same chlopaki????

 

KAte, dobrze że do nieba a nie do piekla ;)

U mnie będzie jazda bez trzymanki bo nie mam doświadczenia z dziećmi , to pierwsze, ale teraz mi łatwiej za to, nie potrafię sobie wyobrazić jakbym miala w tej sytuacji małe dzecko czy dwoje...

 

A co do tematu galerii zdjęć, to chciałam zapytać jakie macie wozki bliźniakowe dziewczyny ;) Mnie kusi Taco Jumper duo, ale bardzo szeroki on jest, pewnie stelaż i tak stałby w garażu, a do domku tylko nosidełka. może jakieś porady doświadczonych mam.

 

No i łóżeczka - podoba mi się taki komplet i ma pasować do naszej sypialni :p

http://www.90n.pl/external/xinha/plugins/ExtendedFileManager/demo_images/Drewex/Laura/.resized_540x450_lozko_mocca.jpg

http://www.90n.pl/upload/productvariant-7359-l-1.jpg

 

tylko łóżeczko ma opuszczany bok zamiast wyjmowanych szczebelkow, chyba wolałabym szczebelki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się taki komplet i ma pasować do naszej sypialni :p

http://www.90n.pl/external/xinha/plugins/ExtendedFileManager/demo_images/Drewex/Laura/.resized_540x450_lozko_mocca.jpg

http://www.90n.pl/upload/productvariant-7359-l-1.jpg

Śliczne! naprawdę SUPER! kurczę, to Ty musisz kupić te łóżeczka aż 2! zmieszczą się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mebelki bardzo ładne. Szkoda tylko, że łóżeczko nie ma wyjmowanych szczebelków. Wydaje mi się, że to rozwiązanie wygodniejsze i bezpieczniejsze- oczywiście w przypadku starszych dzieci. Moim starszym chłopcom, kiedy mieli ok. dwóch latek, wyjęłam szczebelki i mogli swobodnie wyjść, kiedy już się wyspali.

Teraz tez mam takie z wyjmowanymi szczebelkami.

Co do wózka... Trudno powiedzieć. Dobrze, że wybrałaś szeroki- z dwoma niezależnymi gondolkami i dużymi pompowanymi kołami. Musisz wziąć pod uwagę, że dzieci rosną, będą potrzebowały coraz więcej miejsca. Trzeba przewidzieć, że jesienią i zimą dzieci trzeba grubiej ubrać i ubranie też zabiera dużo przestrzeni. Poza tym w dwóch gondolkach nie będą się nawzajem budzić, przeszkadzać sobie i zabierać zabawek.

Ja tez miałam (mam nadal) podobny, tyle tylko, że gondola jest w nim jedna- mój ma dwa niezależna siedziska. Wszystko było ok. do około pół roku życia dzieci. Potem zrobiło im się ciasno, kiedy machali rękami - budzili się nawzajem i spacer nie był już taką przyjemnością. Kupiłam więc na wiosna parasolkę Tako- z dwoma niezależnymi "fotelami". Dzieci nie przeszkadzały sobie i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie kółka- 12 obrotowych małych kółek. Przyzwyczaiłam się i nie narzekałam, ale już inni bardzo. Natomiast teraz jest w nim trochę za zimno- nie da się przestawić rączki. Wróciłam do starego. Dzieciom jest jednak trochę ciasno :(

No i moje wózki tez nie mieszczą się w drzwi do domu. Wchodzimy więc drzwiami tarasowymi :roll: :-? , a w salonie mam wózkownię :cry:

Oczywiście podobnie jest ze sklepami- nie wszędzie wejdę :roll:

Gdybym miała wybierać teraz, chyba zdecydowałabym się na wersję jeden za drugim. Ale to tylko takie moje skromne przemyślenia.

pozdrawiam.

P.S.

Tak, mam czterech cudownych synów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...