Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

okuchnia! (i łazienka) - czyli kto kogo wykończy....


Recommended Posts

Onna śliczny domek. Aż co chwilę wołałam męża przed monitor żeby zobaczył jak ślicznie można wyremontować stare pomieszczenia.

My też remontujemy, dostaliśmy dom po babci i widzę że kuchnia to w podobnym stanie była jak u ciebie. Aż mi się buzia uśmiechnęła jak zobaczyłam na jakie cudo ją przerobiłaś.

 

GRATULUJĘ ciąży i trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze. U mnie będzie córka, a termin za 10 dni, więc już jestem w lekkim stresie.

Przesyłam uściski dla brzuszka.pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

A co do tematu galerii zdjęć, to chciałam zapytać jakie macie wozki bliźniakowe dziewczyny ;) Mnie kusi Taco Jumper duo, ale bardzo szeroki on jest, pewnie stelaż i tak stałby w garażu, a do domku tylko nosidełka. może jakieś porady doświadczonych mam.

 

hej,

my mielismy emmaljunge. Wózek jeden obok drugiego, około 80 cm szerokości- mieścil się nawet w drzwiach naszego starego mieszkania. Do tego dwa nosidełka w których baki jeździły pierwsze miesiące.

I wystarczył nam ten jeden wózek, zadnych później spacerówek. Tylko chłopaki szybko zaczęli chodzic i gdy mięli 1,5 roku zrezygnowlailśmy z wózka zupełnie.

Ja byłam z tego wózka naprawde zadowolona. jeden za drugim zdecydowanie gorzej się prowadzi i trudniej nim manewrowac na zakrętach. Poza tym starsze dzieci niechetnie siedza z tyłu i z reguły nie mozna zupełnie na płasko rozłozyc tylnego siedziska.

Zaglądałaś na stronę http://www.blizniaki.net ?

Jest tak poradnik wózkowy: http://www.blizniaki.net/wozki.html i forum z którego mozna się wiele dowiedziec.

Na spokojnie sobie poczytaj, sprawdz na czym czy zalezy odnosnie wózka. Czy ma byc lekki, czy ma się zmieścic w dzrwiach. A może najczęściej będa wychodzic z dziecmi dwie osoby i bardziej sprawdzą sie dwa oddzielne wózki?

 

I przede wszystkim polecam poradnik Asi Tkacz:

http://merlin.pl/Bliznieta-Poradnik-dla-rodzicow_Joanna-Tkacz,images_product,23,978-83-7308-900-6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kachna, dzięki za prowiant... Ja jakoś nie mam zachcianek, no chyba że na nabiał ktorego na razie nie mam pozwolenia jeść :((( Ale zrobiłam badania i już niedlugo będe wiedziała czy dalej mam się męczyć...

 

tabaluga, dzięki za gotowość, nie wiedziałam że masz jeszcze dwójkę, i same chlopaki????

 

KAte, dobrze że do nieba a nie do piekla ;)

U mnie będzie jazda bez trzymanki bo nie mam doświadczenia z dziećmi , to pierwsze, ale teraz mi łatwiej za to, nie potrafię sobie wyobrazić jakbym miala w tej sytuacji małe dzecko czy dwoje...

 

A co do tematu galerii zdjęć, to chciałam zapytać jakie macie wozki bliźniakowe dziewczyny ;) Mnie kusi Taco Jumper duo, ale bardzo szeroki on jest, pewnie stelaż i tak stałby w garażu, a do domku tylko nosidełka. może jakieś porady doświadczonych mam.

 

No i łóżeczka - podoba mi się taki komplet i ma pasować do naszej sypialni :p

http://www.90n.pl/external/xinha/plugins/ExtendedFileManager/demo_images/Drewex/Laura/.resized_540x450_lozko_mocca.jpg

http://www.90n.pl/upload/productvariant-7359-l-1.jpg

 

tylko łóżeczko ma opuszczany bok zamiast wyjmowanych szczebelkow, chyba wolałabym szczebelki :(

 

Nasze też to były pierwsze dzieci - i naprawde wielka niewiadoma. Staralismy sie jak najwiecej dowiedziec wczesniej. Czytalismy formum http://www.blizniaki.pl, ksiazke, ktora polecacie jako pierwsza pozycja. I wiele wyrozumialosci dla siebie nawzajem - :lol:

Tabaluga jestem pod wrazeniem - ale masz druzynke :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze też to były pierwsze dzieci - i naprawde wielka niewiadoma. Staralismy sie jak najwiecej dowiedziec wczesniej. Czytalismy formum http://www.blizniaki.pl, ksiazke, ktora polecacie jako pierwsza pozycja. I wiele wyrozumialosci dla siebie nawzajem - :lol:

Tabaluga jestem pod wrazeniem - ale masz druzynke :))

 

chyba mała pomyłka? :wink:

 

http://www.blizniaki.net :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze też to były pierwsze dzieci - i naprawde wielka niewiadoma. Staralismy sie jak najwiecej dowiedziec wczesniej. Czytalismy formum http://www.blizniaki.pl, ksiazke, ktora polecacie jako pierwsza pozycja. I wiele wyrozumialosci dla siebie nawzajem - :lol:

Tabaluga jestem pod wrazeniem - ale masz druzynke :))

 

chyba mała pomyłka? :wink:

 

http://www.blizniaki.net :lol:

 

Oczywiście że pomyłka, przepraszam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że powinnam zmienić tytuł wątku ;) No chyba że łóżeczka umieszczę w kuchni i łazience ;)

tabaluga, no to jesteś królową:) Ja już mężowi zapowiedziałam że jakby to było dwóch chłopców to będzie ich ćwiczył,żeby mamie we trojkę dogadzali ;) Żartuję wiem ile mama ma do zrobienia, ale... ;)

MAm nadzieję, że szczebelki można wyjąć na stałe, może nie są przyklejane.... Wogole ostatnio wymyśliłam,że na początku mogłyby spać w jednym łóżeczku ( podobno tak się czują bezpieczniej) w sypialni w nocy, a na dzień drugie byłoby w dużym pokoju. Bo moją sypialnię trzeba sporo wietrzyć a przy okazji byłaby różnica od razu między spaniem w dzień i w nocy.....

Co do wozka to nie wiem, zastanawiam sie jak dlugo dzieciaki wozi się w głębokim wózku? Bo spacerowkę jak można łatwo złożyć to jakoś wejdzie w drzwi..

aneta-we, kate, ten poradnik i stronkę znam już dokładnie i korzystam z porad.

patusia, to powodzenia. Może już masz przy sobie dzieciątko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogole ostatnio wymyśliłam,że na początku mogłyby spać w jednym łóżeczku ( podobno tak się czują bezpieczniej) w sypialni w nocy, a na dzień drugie byłoby w dużym pokoju. Bo moją sypialnię trzeba sporo wietrzyć a przy okazji byłaby różnica od razu między spaniem w dzień i w nocy.....

 

Bardzo dobrym nawykiem jest wieczorny rytuał kąpania i przebierania na noc w pidżamkę. PO pewnym czasie to juz super działa :lol: ale sprawdzone na jednym dziecku, nie na bliźniakach :wink:

 

Co do wozka to nie wiem, zastanawiam sie jak dlugo dzieciaki wozi się w głębokim wózku? Bo spacerowkę jak można łatwo złożyć to jakoś wejdzie w drzwi..

Teoretycznie nie powinno się przesadzać dzieci zbyt szybko do spacerówki, dopiero jak już umieją same siedzieć. Chodzi o obciążenie kręgosłupa. A siadać dziecko zaczyna ok.4-6 miesiąca

:)

 

W wogle cześć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dość długo spały w jednym łóżeczku. Byli tak maleńcy, że mieścili się w poprzek i jeszcze było miejsce (po wyjściu ze szpitala ważyli zaledwie 1800g). Teraz też z jednym na czas drzemki południowej wyjeżdżam do dziecinnego pokoju. Drugi pozostaje w sypialni. Mamy zamiar niedługo w ogóle przenieść ich do ich pokoju ze spaniem. Nie wiem, jak to będzie.

 

Izulek

Też uważam, że bliźniaki są najcudowniejsze na świecie. Choć czasami dają mooocno w kość i wyciskają łzy, to obserwacja ich i wspólna zabawa nie da się z niczym porównać. Dla mnie to jest cud natury i czuję się zaszczycona, że mogę go dostępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ze spaniem było tak: na noc od poczatku osobne łóżeczka- najpierw przy naszym łózku a po półtora miesiaca w oddzielnym pokoju.

Na spanko i drzemki w dzien łóżeczko turystyczne w duzym pokoju i tam spali razem.

Do drugiego roku spali w łóżeczkach a teraz dostało im się do nowego domu nasze małzeńskie łózko i na razie spia razem. :wink:

 

Co do wózka to nasz był taki wielofunkcyjny dlatego wystarczył jeden. Najpierw rozkładany na płasko i dzieci jeździły w gondolkach a potem całkiem na płasko bez gondolek az wreszcie w różnych pozycjach jak juz zaczeli siedziec.

 

Duzo zdrówka i radości z dzieciaczków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no hej Ania, CIebie rzadko tu widać, a i ja często nie piszę... Co slychać, ogródek to już chyba odstawiłaś?

 

tabaluga, widzialam u Toli Twoje maluchy, ale super dzieciaczki, one są identyczne??? JAk Ty ich rozróżniałaś na początku??? ;)

 

anetawe, też dziękuje za porady, my z mężem chyba po jakimś czasie się wyniesiemy z sypialni, ale półtora miesiąca to mi sie za małe dzieciaczki wydają, może pół roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onna

Ja moich brzdąców rozróżniam bez problemu. Wydaje mi się nawet, że różnią się dość znacznie. Mój mąż natomiast ciągle ma z tym problemy :roll: :wink:

Przez kilka dni, po wyjściu ze szpitala jeden miał jeszcze opaskę (nie zdjęłam jej, bo chciałam właśnie się ich "nauczyć"). Mam natomiast problem z rozróżnieniem ich na zdjęciach, na niektórych są nie do rozróżnienia.

 

Półtora miesiąca to moim zdaniem trochę za wcześnie na oddzielenie malców. Moi cały czas jeszcze śpią w naszej sypialni, choć powoli przymierzamy się do wyprowadzenia ich. Przede wszystkim, jeśli zamierzasz karmić piersią, to musisz nastawić się na częste wstawanie (przy bliźniakach to naprawdę częste- ja wstawałam co godzinę, dwie- mąż w ogóle wyniósł się wtedy z sypialni). Poza tym ja czułam się spokojniejsza, kiedy miałam dzieci obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półtora miesiąca to moim zdaniem trochę za wcześnie na oddzielenie malców. Moi cały czas jeszcze śpią w naszej sypialni, choć powoli przymierzamy się do wyprowadzenia ich. Przede wszystkim, jeśli zamierzasz karmić piersią, to musisz nastawić się na częste wstawanie (przy bliźniakach to naprawdę częste- ja wstawałam co godzinę, dwie- mąż w ogóle wyniósł się wtedy z sypialni). Poza tym ja czułam się spokojniejsza, kiedy miałam dzieci obok.

 

kiedy wrócic do swojej sypialni czy tez wyprowadzic "dzieci" to na pewno indywidualna sprawa. jak wiele innych :wink:

ja karmiłam piersią i chodziłam do chłopaków. Dla mnie najwazniejsze było ich zsynchronizowac :wink: Spanie, jedzenie- wszystko razem. Dzięki temu można zaoszczędzic z godzinkę lub dwie snu :lol:

 

Dużo zdrówka!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...