Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Thomson

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    66
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Thomson

  1. Ja podpiwniczyłem pod garażem i kotłownią. Wejście mam w garażu. Nie przeszkadza to garażowanym 2 autkom.
  2. AndrzejRadom - w sprawie kotła - ja posiadam LING DUO Klimosz 25kW, moja Afrodyta jest częściowo podpiwniczona i ogrzewana stąd ta moc pieca. Uzytkuję go 4 sezony - same zalety, trzeba tylko dbać, czyścić, przesmarować a będzie służył lata. Szkoda, że podłogówki nie pociągnąłeś w salonie i reszcie pomieszczeń oprócz sypialnii, ale ok. Ja piec zniosłem do piwnicy - nie wyobrażam sobie kotłowni na ekogroszek na poziomie mieszkania, ale każdy buduje wg swojego uznania. Co zaś się tyczy wykończeń narożników, to u mnie gościu powykańczał delikatnymi narożnikami styropianowymi i generalnie nie widać ich a wygląda estetycznie. Do pozostałych tematów nic nie dodam bo w kwestii grzejników wszystko zależy od zasobności portfela, wiem tylko tyle - nie kupować w marketach.
  3. Widzę, że straszna posucha na forum, coraz mniej pytań... Z jednej strony to OK, znaczy korzystają z forumowych wcześniejszych podpowiedzi. W każdym bądź razie wszystkim forumowiczom chciałem złożyć życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku, marzenia żeby sie spełniły a zdrowie dopisywało do późnej starości. Do Siego Roku!
  4. Myślę, że mało kto pamięta ile sztuk kupował. Musisz przeliczyć metraż ścian i podzielić przez powierzchnię pustaka. Żmudna praca ale da efekt. Niektórzy z nas rezygnowali z okien, niektórzy podnosili domek. Dla każdego inaczej wyszła ilość cegiełek. Powiem Ci w tajemnicy - jakbyś nie policzył i tak wyjdzie za mało Przy porothermie musisz też wziąć pod uwagę późniejsze mocowanie czegokolwiek na ścianach z pustaków, rodzi to pewne trudności, zwłaszcza z wywierceniem idealnych otworów. To tyle rad. Pozdrawiam.
  5. W sprawie kosztorysu - to orientacyjny jest dołączony do projektu. Wątek ten był juz wielokrotnie powtarzany. Ogólne koszty uzależnione są od regionu kraju i od przedsiębiorczości inwestora. Jedni wybudowali za 450 k inni za 600k. W zależności jakie materiały chcesz zastosować. Zawsze trzeba pamiętać, żeby liczyć zamiary na możliwości.
  6. Do Zuzi32 dodałbym więźbę + odeskowanie i wychodzi 75k W tym oczywiście dachówka ceramiczna (w dobrej cenie). Nie było ławo. Ale kosztorys podawał 105k
  7. Może się wtrącę w kwestii filarów, ale dla tych co zaczynają - mój fachowiec po prostu zrobił szalunek pod wymiar i zalał betonem potem tylko lekki szlif, na górę styropian i gotowe.
  8. No jak widzę straszny zastój na forum. Wszyscy oddaja sie przyjemnościom mieszkania w nowych domkach Ja tylko gwoli wyjaśnienia - otóż mój piecyk (Klimosz LingDuo 25kW)) w tej łagodnej zimie spalił prawie 4 tony ecogroszku. dokładnie 6 miesięcy palenia. I tyle, pozdrawiam wszystkich - ludzie obudźcie się WIOSNA.
  9. Dzięki za info. Gaz - ekogroszek podobne ceny, tylko przy tym całym groszku nie można zapominać o czyszczeniu pieca, wrzucaniu węgla i wybieraniu popiołu - dobre, że dobry komin założyłem to w przyszłości gaz może podłączą, na stare lata niestety gazówka pozostanie Ale niema co narzekać nasi dziadkowie mieli gorzej Co do pieca - u mnie pracuje Ling Duo Klimosza 25kW. Teraz twierdzę że troszkę za duża moc, chociaż sprawuje się dobrze w czasie imprez i najazdów gości - wtedy działa optymalnie. Ale mam go w piwnicy, nie wyobrażam sobie tego pieca na poziomie parteru. Mam pod garażem piwnice z pralnią i kotłownie. No cóż hydraulik mi doradził taka moc i poszło W każdym bądź razie chodzi 3 sezon odpukać bez zastrzeżeń, ma grubą blachę, duży podajnik i palę w nim groszkiem za co najmniej 900 PLN, próbowałem tańszym ale porażka (znajomi palą tańszym i sobie chwalą). Podajnik ładuję raz na tydzień, popiół wybieram raz na tydzień - można wytrzymać. Cena pieca w sprzedaży ok 10k PLN, mi po rabatach jakiś za 8,5k PLN sprzedali. (3 lata temu). Nie mogę podać zużycia za poprzednie sezony gdyż w 1 sezonie dom był nie zamieszkany, a w drugim mnie nie było i nie mam pojęcia ile żona węgla nazwoziła (ona zresztą też) Teraz pilnuję - po sezonie podam. Pozdrawiam wszystkich.
  10. Straszna absencja na tym forum panuje. Chcę tylko info dla zainteresowanych ekogroszkiem przekazać - w 3 miesiące na ogrzanie Afrodytki piecyk zużył mi 2 tony tegoż paliwa. Mając na uwadze słabą zimę do tej pory nie jest to tani sposób na ogrzanie domku. A jak wasze doświadczenia z innym paliwem? Pozdrawiam.
  11. Wszystkim tym, którzy już mieszkają - samych radości z tego powodu. Dla tych, którzy jeszcze się budują - cierpliwości - z okazji Świąt oraz zbliżającego się Nowego Roku Wam życzę.
  12. PeeN - komin systemowy wys. 6m kupisz do 1,5k, stawiasz go w narożniku tarasu, rurka do środka i kominek wg uznania. Ja kupiłem w necie za 3,5k narożny, szyba z dwóch stron. Powiem tak - na jesień i na wczesną wiosnę gdy piec nie chodzi, wrzucam 3 klocki bukowe i mam ciepło w całej części ogólnej domu. Poza tym nic nie zastąpi palącego sie kominka. Pozdrawiam.
  13. Ja podbitke mam wzdłuż ścian i myslę (ba - nawet jestem pewien), że wygląda super. Musi byc tylko dobrze wykonana.
  14. No niestety rozsuwane okno musi mieć wystające części dolne, przynajmniej moje takie jest. Tak prawdę mówiąc nie wiem na czym miałoby polegać okno bezprogowe. Jakby nie patrzał rama musi chyba wystawać. Ale nie wnikałem nigdy.
  15. Ceny okien wahały się od 13k PLN do 27k (z montażem). Mówimy tu oczywiście o oknach plastikowych. Mi po długich negocjacjach udało się kupić z Oknoplastu okna za 17k. oczywiście z montażem, z tym, że dodatkowo miałem 3 okna w piwnicy. Zrezygnowałem natomiast z okna w salonie po przeciwnej stronie ściany TV. W każdym bądź razie warto poszukać u różnych dostawców i się trochę potargować. Fakt, że kupowałem dwa lata temu ale myślę że ceny się za bardzo nie zmieniły. Najdroższym oknem było oczywiście okno tarasowe, ja wziąłem czteropanelowe rozsuwane. Samo to okienko kosztowało 8k. Pozdrawiam.
  16. Kulca. Super grillek, właśnie jestem na etapie jego budowy i brakowało mi pomysłu. Twoje rozwiązanie jest ok, nawet skosami nawiązuje do bryły budynku. Już zabieram się za wykonanie. I taka mała refleksja dla niezdecydowanych. Ktoś kiedyś powiedział, że pierwszy dom budujemy dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. Przy projekcie Afrodyty uważam, że właśnie mój pierwszy dom jest dla mnie. I wcale nie żartuję. Mieszkam ponad rok i nie wyobrażam sobie jakichkolwiek zmian, poza tymi, które w fazie projektu wykonałem. Pozdrawiam wszystkich.
  17. Wracając do ogrzewania podłogowego, sprawdza się super. Typowe kaloryfery posiadam tylko w sypialniach, no i oczywiście drabinki w łazienkach. Jeden czujnik temperatury w centralnym punkcie domu. W związku z tym, że w sypialniach nie ma podłogówki, trzeba pilnować aby drzwi zawsze były pozamykane - unikamy w ten sposób zbędnego zużywania opału. Pierwszy sezon grzewczy już mija, muszę powiedzieć, że jestem w miarę zadowolony z punktu ekonomicznego, mimo posiadania pieca na ekogroszek. Opanowanie pieca też trochę zajęło Ważna rada - palić jednym gatunkiem ekogroszku i nie polecam tanich wypłuczyn z niewiadomych źródeł - uwierzcie mi, że nie dosyć jest problemów z czyszczeniem pieca to jeszcze ciężko parametry pieca do niego dobrać. Pozdrawiam.
  18. Witam. Ja też mam bramę garażową na 5m. Czytając wcześniejsze posty (początki forum) ktoś się wypowiadał, że przy 4,5m autka stoją skośnie w garażu - ale pewnie wszystko zależy od rozmiaru samochodziku Generalnie w garażu jest tyle miejsca, że przy ścianach mogą stać jakieś mebelki. Największe problemy ma wtedy pasażer prawego samochodu bo już niestety nie otworzy drzwi - ale nie jest to jakieś wielkie utrudnienie. Poza tym ja mam w garażu jeszcze zejście do piwnicy i wszystko jest spoko. No i taka rada praktyczna - wylewka w garażu niech ma trochę większy spad niż przewidują to budowlańcy - w zimę się to przyda Wesołych Świąt dla wszystkich.
  19. U mnie słupy oszalowali i wylali pod wymiar prawie - potem tylko tynk przyszedł. Mieli trochę zabawy z szalunkami (jeden im nawet się rozleciał w czasie zalewania) ale dali radę. Ostatnio skończyłem taras - wyłożyłem go deską tarasową - wyszedł przepiękny. Pozdrawiam wszystkich budowniczych.
  20. jankes - uważaj na te kominy z cegły, żeby porządnie od wewnątrz pomurowali. Szwagier sobie taki sprawił komin do pieca "kopciucha" (z dmuchawą) i co sezon mu się sadza zapalała, straż pożarna wpadała i trochę mu bałaganili. Przy piecach z regulowanym nawiewem strasznie sadza się osadza - teraz nauczony doświadczeniem co miesiąc musi komin czyścić i oprócz tego kwasówkę musiał wpasować. Pozdrawiam budowniczych. Ja w Afrodycie mieszkam od 3 tygodni - rewelacja. Wszystko jest tak jak powinno być w domu. Projekt jest bezbłędny.
  21. Czy długo się budujemy? - Dokładnie 27.09.2010r został wbity szpadel w działkę Co do ceny kuchni - powiem tak, w zależności od użytych materiałów ceny wahały się od 17000PLN do 24000PLN. Są to ceny bez sprzętu AGD.
  22. Ja mam podobnie jak u kulcy. Tylko, że z każdej łazienki mam taką rurę wentylacyjną z kanalizacji - z jednej łazienki idzie w otwór wentylacyjny przy kominie a w drugiej wykuli w ścianie - rurkę wstawili i przez strych na trójniku do dachówki wentylacyjnej (tzw kominka). W razie jakichkolwiek problemó - pytać - kto pyta nie błądzi.
  23. U mnie na ten przykład projektantka wszystkie rozłożenia rur podała dokładnie przed wylaniem posadzek, ale uwierz mi i tak nie jedną rurkę trzeba było przekuwać (np odpływy liniowe pod prysznicem). Ale nie były to wielkości 50/70 cm. Nie zmienia to faktu, że powinni rurki ustawić wg życzenia inwestora. Ale jeżeli ta sama ekipa będzie tobie później montowała te urządzenia sanitarne to jest ok, jeśli inna to napsioczy trochę na nich. Wracając do rur kanalizacyjnych - wykopane rowy były podsypane piaskiem i utwardzone, dla pewniejszego utrzymania poziomu spadku. W przekutych fundamentach nie ocieplali rur. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...