Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzy27

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 136
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krzy27

  1. krzy27

    Sterownik SPP

    Aktualizacja polega na wysłaniu sterownika do producenta?
  2. Tak do Ciebie. Czyli kocioł na paliwo stałe a nie kondensat gazowy. Taki cug to nie jest normalny na odpowietrzonej instalacji. Albo Gdzieś powietrze uszło automatycznym odpowietrznikiem albo nieszczelność której nie da się nie zauważyć. Liczę na Twój sukces.
  3. No to na esterownik znalazł się ktoś kto nie miał tyle szczęścia. Po 3 sezonach czyli wygląda na początki produkcji.
  4. Aż się zastanawiam w czym jest problem. Z opowiadań starych kierowców kiedyś na śląsku drogi były podobno posypywane. Samochód brudziły ale o poślizgu nie było mowy. Jedyne ku czemu się skłaniam to frakcja pylista i drogi oddechowe ale zmoczone topniejącym śniegiem się nie wzbije w powietrze.
  5. Jak myślicie Tomasz jest na tym zdjęciu? http://www.isover.se/files/Isover_SE/1a_sidan/Nyheter/Nyheter%202004/Turning%20Torso/turntorso09.jpg
  6. Zapytam tylko czym ogrzewasz? Tak myślę o tym cugu i zastanawiam się nad pękniętym wymiennikiem w kondensacyjnym gdzie skropliny mają podłączenie do kanalizacji więc pod kotłem nie było by mokro. Oczywiście takiego scenariusza Ci nie życzę.
  7. Nie wiele pomogę na podstawie tego opisu. Jak już zabierasz się za sprawdzanie szczelności to może jeszcze sitka filtrów sprawdź.
  8. W ekorecie mieszają wesołą z czymś jeszcze (nie pamiętam). Sama wesoła wypala się znakomicie i popiołu jest z niej mało jak piasek ale za to waży swoje. Podobno tego roku nie jest z nią tak wspaniale. Z tym drewnem to mi nie pasuje do niczego co znam. W piascie i retopalu znajdziesz masę kawałków z przerostami. Jak się to wypali to wygląda jak takie łupki posklejane. To że żużle i popiół skojarzyły mi się z tym opałem. A z wymiennikiem to chodzi mi o to czy rzeczywiście sadza. Pył zawsze osiada ale sadzę jesteś w stanie rozżarzyć np zapalniczką. Nie spali się płomieniem bo to głównie wytrącony czysty węgiel i pył.
  9. To nie jest źle. Zobacz czy przy takim paleniu pojawia Ci się dym z komina i sadza na wymienniku. Czy te żużle łatwo spadają z palnika czy są na tyle duże że przeszkadzają? Ja palę miałem z Piasta na brucerze ze zmniejszoną dyszą i na palniku mam podobną sytuacje popiół i żużle. Z tego co kojarzę u Ciebie pieklorz a wysokokaloryczne mają bardziej tendencje do spieków koksowych - czyli zlepionego niedopalonego węgla.
  10. Ten zawór podpionowy musisz ustawiać od maksymalnie otwartego. Jeśli belka nie jest w stanie osiągnąć temperatury nastawionej na głowicy termostatycznej to skręcasz ten zawór. theme jakie naczynko? Wzbiorcze? Dopełniałeś wody? W parterówce na otwartej instalacji teoretycznie pompka może zassać powietrze przy odkręceniu jej odpowietrznika. Lepiej wyłączyć, upuścić powietrza i włączyć. I co najwyżej powtórzyć.
  11. Nie ma znaczenia czy płomień błękitny czy różowy?
  12. Czekam na zdjęcia bo z opisu coś kręcisz.
  13. Czyli wrzucić muł kotłowy w rurki i poczekać aż osiądzie i zwiąże.
  14. Jeśli pompka nie przetłacza wody i mieli w miejscu może się tak nagrzewać. Przyczyną może być zapowietrzenie lub zablokowanie przepływu. Najlepiej jakbyś wrzucił zdjęcia na bieżąco z instalacji w szczególności tego zaworu, którego nie jesteś pewien. Przy poprawnej pracy pompka może być nieco cieplejsza. Wynika to z dostarczania do niej dodatkowej energii elektrycznej a ta nigdy w 100% nie jest zamieniana na energię mechaniczną. Różnica powinna być znikoma gdy woda przez nią przepływa i chłodzi.
  15. Nie uwierzę. Dom mam podpiwniczony. Nieogrzewane poddasze i piwnica. Zgadnij gdzie jest cieplej?
  16. Podłogówka powinna mieć mieszacz na zaworze termostatycznym z kapilarą lub zawór 3D również termostatyczny.
  17. Dobrze radzą. W ogniwie masz typ podajnika, który jest w stanie spalać to samo paliwo co tłok. Tłok z racji przesuwania opału po nadmuchu daje taki rezultat że z jednej strony węgiel gazuje a z drugiej dopala koks - i ciężko to ustawić. Z ślimakiem węgiel jest wypiętrzany. Odgazowanie jest poniżej dopalania koksu więc gazy mają jedyną drogę przez żar. Jest to zdecydowanie korzystniejsze.
  18. http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/ Mam Ogniwo Eko jeszcze bez plusa a teraz to bym pewnie poszedł w RBR'a z docieploną komorą spalania. Defro w tym rankingu to jedyny poprawny. Jak już defro to ten.
  19. Nie chcę się czepiać ale to wygląda jak oferta z ceną.
  20. Czyli jakieś 6t węgla spalonego zimą. Sądzę że nie uwzględniłeś w docieplaniu ostatniego stropu - 20-30cm wełny rozłożone tam powinno przynieść wymierne korzyści. Podajnik polecam wypiętrzający z przeciwzwojem. Kocioł koniecznie bez rusztu wodnego.
  21. 40% to i tak lepiej niż rady handlowców. Mi wychodzi 0.7 t mniej niż spalam ale nie wliczają CWU.
  22. miedziannik podobno obraz więcej znaczy niż tysiące słów: http://www.mera-sp.com.pl/files/images/content/rozwiazania/pole%20widzenia%20pirometru.jpg Technika pomiarowa nie jest mi obca.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...