Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michal_mmm

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    138
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez michal_mmm

  1. michal_mmm

    kominek z hipermarketu

    Dzieki za pomoc! A co jest zlego w tych z hipermarketu ? dymia ? rozpadaja sie ? slabo grzeja ?
  2. Jestem zmuszony zrezygnowac z wkladu/obudowy kominka renomowanych firm i kupic jakis tanszy - najczesciej sa one dostepne w hipermarketach. Z jakiego rodzaju problemami musze sie liczyc ? Na co zwrocic uwage przy kupnie ? Czy wsrod tych tanszych rozwiazan sa jakies lepsze ? Pomimo ze temat kominkow byl walkowany na tym forum, to zazwyczaj byla mowa o Jotulach/dovrach itp. Czyli drogich.
  3. Dziekuje za odpowiedzi! Mam jednak umiarkowany wyczucie "delikatności" w palcach - i marzyłby mi się jakiś idioto-odoporny sposób
  4. Jak w temacie: chodzi mi o obdarcie zewnętrznej izolacji bez uszkadzania izolacji na indywidualnych żyłach
  5. Rysunek mi sie "rozwalił" . Ale może tekstowe wyjaśnienia wystarczą ...
  6. Może rzeczywiście niejasno sie wyraziłem: Stan bez wykończenia (bez styropianu i wylewki) jest taki _____ | |____________________ _____| | _____| | | oczywiście masz racje, że po wykończeniu spadek bedzie do samych schodów i tu nie ma problemu. Ae mi chodzi o izolację z papy, ktora daje sie pod styropian.
  7. Mam taras, który kończy się schodami w dół. Z lektury tego forum wynika, że na tarasie należy uformować spadek na zewnątrz, na to papę itd. No ale u mnie ten spadek dochodziłby do schodka, który (o ile dobrze to wykombinowałem) kończy się wyżej (równo z ostateczną wysokością. A więc woda by się tam gromadziła. Jak to rozwiązać?
  8. Rzeczywiście umieszczenie go na dachu byłoby niezłe. Trochę boję się tych warunków atmosferycznych. Mam wyloty wentylacyjne na bok więc napewno by mi zacinało deszczem. Na strychu problem znika (tak mi się przynajmniej wydaje)
  9. Chciałbym zainstalować w kuchni wyciąg. Dotychczas jednak nie znalazłem tak cichego, żeby mnie nie wkurzał (zna ktoś jakieś wyjątkowo ciche ?). No i mam pomysł, żeby wentylator zainstalować w kominie np. na podddaszu. Myślałem zrobić to tak: w kominie wentylacyjnym na poddaszu wykuć dziurę, ładnie ją obrobić i w to wsadzić wentylator (poziomo) tak aby zasysał powietrze od spodu (z kuchni) i wypluwał do góry (do wyjścia komina nad dachem). Oczywiście trzeba to tam dobrze uszczelnić. To samo może nadawałoby się i do łazienki ? Co myślicie o takim pomyśle ?
  10. Mam taki problem: kominy wentylacyjne znajdują się po drugiej stronie ściany, w odległości ok. 5 cm od ściany. No i chciałbym założyć kratkę - muszę więc przekuć ścianę, "pokonać" 5 cm powietrza i przekuć ściankę komina. Żeby powietrze leciało do komina, a nie gdzieś w przestrzeń pomiędzy kominem a ścianą musiałbym to jakoś uszczelnić. Myślałem o piance - jest to dobry pomysł ?
  11. Takie pytanie: Mam fixy (część szklona w ramie, część z zamontowanym na stałe skrzydłem). Niektóre duże (1.80m). Czy podczas montażu trzeba wyciągać te skrzydła / szyby żeby zaprzeć jakimś patykiem (żeby piana nie powykrzywiała), czy samo okno to usztywni ?
  12. W sklepach można kupić zarówno piankę montażową , którą nakłada się z pistoletu, jak i taką z małą rurką. Ceny podobne. Te pistolety są dość drogie (chyba >100) - jaki zysk jest z inwestowania w taki pistolet ? Czy skład takich pian jest różny ?
  13. jak zamurować 10cm ? cegła wąską krawędzią na cegle ? będzie to się trzymać ?
  14. Jak w temacie - mam otwór 110 cm (na drzwi wejściowe o szerokości 100cm), a chciałbym zamontować drzwi 90 cm (łatwiej dostępne) - no i problem - jak te 10 cm "zgubić". Ma ktoś pomysł ?
  15. Jesli chodzi o ruszające się jetki: Mam kleszcze - u mnie też się ruszają, głównie w poprzek (są dość cienkie - chyba 5 cm grubości i chyba z 15 wysokości). Też mam je wysoko - koło 3m I chce zrobic sufit niżej. Planuję zrobić nad jętkami podłogę z desek (przybić gwożdziami). To powinno usztywnić ruchy w poprzek i trochę rozłożyć ciężar przy chodzeniu. A sufit podwiesić na jakichś hakach lub linkach i położyć na tym 22 cm wełny (pod podłogą).
  16. a jeśli chodzi o topniki vel pasty ? I czy są (wśród tych bezołowiowych lutów) mniej i bardziej szkodliwe ?
  17. Jak w tytule - czy topnik używany do lutowania instalacji wody użytkowej jest szkodliwy ? I pokrewne pytanie - czy wszystkie rodzaje lutów są jednakowo bezpieczne (podobno np. ne można stosować tych z dodatkiem ołowiu)
  18. A czy ktos mógłby dać mi namiar na sprawdzoną firmę z Górnego Śląska (okolice Rybnika), która taką posadzkę przemysłową umie zrobić ?
  19. Chyba ten wątek "dryfuje" w kierunku antywłamu w ogólności. Stąd moje pytanie: w firmie AP (Żory) - polecanej np. przez pchełka na sformułowania WK1, WK2 reagują zdziwieniem - mówią, że mają okna klasy A,B,C lub DIN (ileś). Rozumiem że są to różne klasyfikacje - jak się mają do siebie ?
  20. Wlasnie dlatego ze przypuszczam, ze przynajmniej poczatkowo wiekszosc alarmow bedzie falszywa chce GSM. Nie mogę ryzykować syreny - tutaj JEDEN fałszywy alarm i system jest moim zdaniem do wyrzucenia (sąsiedzi dadzą sobie spokój). Natomiast jeżeli będzie mi to przychodzić SMSami (przy sensownej ilości fałszywych alarmów) mogę zadzwonić do a) sąsiada b) ojca d) teścia itp żeby przejechali obok i zobaczyli czy dzieje się coś niepokojącego (oczywiście prosząc żeby nie wychodzili z auta, tylko zobaczyli - żeby nie dostali po łbie) - i wtedy mogę zadzwonić na policję. Jak się przekonam że nie ma fałszywych alarmów może zainstaluję syrene. Moim zdaniem to właśnie syrena jest zazwyczaj po nic - nikt na to nie reaguje (lub reaguje irytacją). No a monitoring - na razie nie chcę przeinwestowywac
  21. Interesuje mnie takie właśnie powiadamianie przez SMS (pomimo jego wad). Znalazłem kilka mało mi znanych firm produkujących coś takiego - czy możecie któryś typ polecić ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...