Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek_R

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    137
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tomek_R

  1. No i oczywiście Mały - na Twe ręce także ośmielam się złożyć swe podziękowania o Oświecona Góro Rankingu;-)
  2. Dzięki wielkie Jarek.P za zaangażowanie w temat. Bardzo sobie to cenię. Podłączam na razie bez syfonu pralkowego:-)
  3. A czy zmywarka nie ma czasem wbudowanego wewnętrznego syfonu - tak jak w pralkach?? Wiecie coś na ten temat?? To by rozwiązywało wszystkie wątpliwości...
  4. To jak to jest moi drodzy z tym "smrodkiem" ze zmywarki?? Bo mi szwagier i pan w sklepie radzą, by podłączając wąż spustowy do syfonu zlewozmywakowego (oczywiście przed syfonem - patrząc zgodnie z kierunkiem spływu wody) podłączyć ten wąż poprzez syfon pralkowy (taki kątowy z kulką) - bo ze zmywarki lubi czasem zalatywać nieprzyjemnie... Co Wy na to szanowni Forumowicze - macie jakieś własne doświadczenia w tym temacie??
  5. Ja założyłem daszki i nie mam problemu. Sugeruję tylko zwrócić uwagę, czy daszki są odpowiednio większe w stosunku do przewodów kominowych - pozwoli to ograniczyć także wpływ zacinającego opadu. Ponadto przy przewodach dymowych i spalinowych radzę zainwestować w blachę ze stali kwasoodpornej - pierwszy daszek ze zwykłej blachy ocynkowanej załamał się u mnie po dwóch sezonach...
  6. Nie nie:-) Pytałem tydzień temu a zacząłem wczoraj:-) Pozdrawiam Cie fighter1983
  7. Dzięki fighter1983 Właśnie wczoraj zacząłem
  8. Czy na wyschniętą warstwę zbrojoną można położyć jeszcze jedną warstwę kleju przed położeniem tynku cienkowarstwowego??
  9. W tym wątku również dopełniam obowiązku i dobrego wychowania, informując P.T. Forumowiczów, iż w założonym przez siebie wątku o projekcie, z którego w ostateczności nie skorzystałem http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=40612&highlight= 2 stycznia 2007 r. poinformowałem o wyborze innego projektu i podałem komentarz i uzasadnienie "Wysłany: Wto Sty 02, 2007 8:44 am Temat postu: Witam! Czuję się w obowiązku dopełnić tego założonego przez siebie wątku i poinformować wszystkich, że ostatecznie nie wybraliśmy projektu LK&442 Jakoby w ostatniej chwili wpadła nam w ręce oferta Pana Jerzego Berezowskiego z pracowni P.P.H.U. "Domek" http://www.domek.net.pl/ i wybraliśmy projekt niemalże identyczny, lecz jakby z lżejszą bryłą, nieco szczuplejszy, czyli po prostu troche mniejszy i niższy - nie tak "monumentalny" i "patetyczny" jak LK&442 Wybraliśmy Ciepły Dom http://www.domek.net.pl/mur_cieply_z_garazem/mur_cieply_front.htm Polecam obejrzeć i poddaję pod rozwagę. Domek zużył jak szacuję o 10-15% mniej materialów co LK&442 (porównanie z zestawieniem materiałów dla LK&442 umieszczonym na stronie pracowni), a wcale nie wyszedl maly - zapewniam, ze miejsca w nim od groma Teraz po czasie po prostu wiem, że LK&442 byłby dla nas za duży, zarówno pod względem realizacji, jak i eksploatacji. Pozdrawiam! _________________ Tomek_R Mieszkamy!!!" Pozdrawienia (w szczególności dla Niureczki )
  10. godz. 6.20 - temp. -10,5 st
  11. Tu tez jest o gładziach: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=76351
  12. Dokładnie Olaf 49 - Bracie!!! - podbudowałeś mnie - ja doszedłem do tych samych wniosków po dwóch miesiącach siedzenia z gładziami w swoim domu Gdybym tak do tego nie podszedł to do dzisiaj jeszcze bym siedział z tymi gładziami i przypłacił to rozwodem ha! ha! ha!
  13. Tomek_R

    panele podłogowe

    Musisz. Wielu producentów paneli na dzień dobry nie uznaje reklamacji, jeśli zobaczą, że nie położyłeś foli paroizolacyjnej pod panele. Poza tym jak sama nazwa wskazuje jest to folia paroizolacyjna, a ty teoretycznie i obrazowo mówiąc na samej górze zbierasz niejako wilgoć bytową z całego budynku więc moim zdaniem jest to również technologicznie uzasadnione. Pozdr
  14. Leszko - co znaczy "kryzować na najmocniej grzejących kaloryferach"??
  15. No i jestem po weekendzie Wyniki eksperymentu: Całe trzy dni pompka pracowała na I biegu, w domu ciepło, podłogówka grzeje, piec się nie poci - jest OK - tak zostaje Pozdrawiam!
  16. Mnie w Per-Eko powiedziano, że szerokość otwarcia przesłony dmuchawy ma wynosić 1-1,5cm. I jest to faktycznie święta prawda, tymbardziej że moim zdaniem przysłowiowa "połowa sukcesu" właściwego spalania tkwi ilości doprowadzonego powietrza do paleniska Ja zaobserwowałem że zbyt dużo powietrza powoduje zapadanie się kopczyka palącego się węgla na retorcie i w długotrwałym efekcie pewnie wygaśniecia pieca (o cofnięciu płomienia do podajnika boję się nawet pisać...), zaś zbyt mało powietrza powoduje zwykłe niedopalanie się węgla i wywalanie go razem z popiołem do popielnika. U mnie dmuchawa jest uchylona na ok 1,5 cm. Czas podawania 10s, czas postoju 42 s. Przy obecnych warunkach pogodowych zadaję mu minimalne temperatury (od 41 do 46st - przepalając go zgodnie z zaleceniami serwisanta średnio raz na tydzień na tem 65 st) i jak do tej pory wyszło mi średnie spalanie 13-14kg/dobę. Pozdrawiam
  17. Jakież to siłowniki są niby niezbędne do naszego poczciwego pieca anna-anna?!?!? Wiesz - kilkukrotnie wymęczyłem w rozmowach telefonicznych pracownika działu technicznego Per-Eko - bardzo miły gość, chętnie odpowiadał na wszytskie pytania i chętnie dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem zebranym od serwisantów, sam od siebie podpowiadał rozwiązania i wysuwał propozycje, a co najważniejsze nie ukrywał, że Per-Eko wciąż jeszcze zbiera doświadczenie i ulepsza swoje rozwiązania, np. podpowiedział mi, bym zamontował dodatkowe uszczelki na klapie od zasobnika "celem wyrówniania ciśnień", uszczelki te oczywiście przysłał mi pocztą, choć wcześniej zdążył mi je zamontować serwisant, którego zresztą też wypytałem o wiele aspektów pieca - i kurcze nikt z nich nie wspomniał mi o zadnych siłownikach Być może niedawno wyniknął jakiś nowy temat w Per-Eko z tym związany Napisz coś więcej, np. do czego miały by służyć te siłownikii? A w sprawie serwisu to zadzwoń najlepiej do Per-Eko a tam z pewnością Ci kogoś podeślą. Możesz przy okazji spytać o te siłowniki - sam jestem ciekaw o co chodzi? Mnie póki co piec spisuje się znakomicie w takiej postaci w jakiej go kupiłem (no - z doklejonymi uszczelkami )
  18. Dzięki za powrót do tematu biegu pompy c.o., choć nie powiem, z zapartym tchem przeczytałem dyskusję na temat pieca na ekogroszek w układzie zamkniętym i polskich norm Zapraszam do wpisania, na którym biegu smigają Wasze pompki. P.S. Dziś wieczorem zaczynam eksperyment z pompką c.o. na I biegu - wyniki postaram się opisać po weekendzie Pozdrawiam!
  19. Ja akurat uważam że bez sensu jest nie sezonowanie domu. Mój domek elegancko się wysezonował. Dlatego winię tu jedynie płytkarza, który jak to napisał plusdom "spartolił" robotę Wiem natomiast, że nie każdy może sobie pozwolić dziś na sezonowanie domu i wcale nie zadzieram nosa tylko rozumię dramaty ludzi, którzy nie mają gdzie mieszkać a spłata kredytu wisi nad głową.
  20. Hmm... u nas nie ma szkód górniczych... Tak przynajmniej twierdzą fachowcy z Okręgowego Urzędu Górniczego. No chyba żeby się do nas "Piast" dokopał Nie sądzę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...