
Vivia
Użytkownicy-
Liczba zawartości
93 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Vivia
-
O pustaki warto pytać w Ax-Bud w Sierakowie. Dachy masz blisko i dobrze w Abito. My za późno się zorientowaliśmy i kupiliśmy gdzie indziej. Ocieplenie w Niepołomicach w Profiqa. Kostka brukowa w Mirodor też w Niepołomicach. U nas nie sprawdziło się, że wszystko będzie tanio w jednym miejscu, a też tak myśleliśmy. Okazało się, że lepiej było korzystać ze specjalistycznych firm. Acha, markety odradzam (znów w oparciu o swoje doświadczenia, tu niestety bardzo przykre) w zakresie pian, silikonów, fug, klejów do płytek i ogólnie drobiazgów typu śrubki, nakrętki, złączki itp. Oni mają na tym okropne ceny, chyba liczą na to, że na "drobne" nikt nie patrzy. Zostawaliśmy co najmniej kilkanaście tysięcy po marketach, oszczędzilibyśmy na pewno sporo. Acha, dopisuję . Stal w Krakowie przy ulicy Brzeskiej, po prawej stronie za mostem jadąc od Niepołomic. Nie pamiętam nazwy, ale jest tylko jedno takie miejsce, choć nie jest najlepiej oznakowane.
-
Tak, aczkolwiek oni nie są najtańsi - za to po prostu rewelacyjni. Pracują tylko na najlepszych materiałach, wszystko 100% zgodnie ze sztuką budowlaną. Zadzwonisz i zapytasz, sam ocenisz. Najlepsi, jakich znam (a znam wieeeeelu). Wyślę Ci kontakt na PW, ale nie w tej chwili, bo akurat nie mam ich numeru pod ręką (postaram się najdalej jutro).
-
Dużo zależy od pory roku (miesiąca). Najdrożej jest wrzesień / październik. W "normalnych" miesiącach ceny w zależności od fachowości fachowca wahają się od 25 - 45 zł. Tych najtańszych niestety nie wolno brać. W tym roku ceny są podobne, nie powinny wzrosnąć o więcej niż 3-5 zł. Jeśli potrzebujesz dobrej ekipy, daj znać. Mam kilka takich, za które głową ręczę .
-
@ Lugi, polecam więc najpierw wybór konkretnych materiałów, a potem ich poszukiwanie. Różne firmy mogą mieć bardzo różne ceny zależnie od wypracowanych warunków od dostawców. Np. będą mieć świetne ceny na Leiera a na Wienerbergera już nie. Itd.... Co do Twojego pytania, to gazobeton jest także lepszym izolatorem cieplnym niż max. A możesz zdecydować się także na Porotherm 44 (http://www.wienerberger.pl/servlet/Satellite?pagename=Wienerberger/Page/List05&cid=1119356883967&c=Page&sl=wb_pl_home_pl) i odpadnie Ci w ogóle ocieplanie . Bierz więc pod uwagę także inne aspekty, m.in. właśnie koszty ocieplenia, ogrzewania, stosowania zapraw (w tym także np. tynków cem-wap.). Jak wybierzesz materiał, to postaram Ci się pomóc.
-
Dochodzą mnie słuchy, że producenci ceramiki, bloczków itp. zamierzają od marca reglamentować towar. Zapowiedziane zostały podwyżki plus nieoficjalnie, że towaru może nie być. Kilku producentów poinformowało o podwyżce stali, dziś otrzymałam też newsa o kolejnej podwyżce cementu (w zależności od producenta może być to nawet trzecia w tym roku). Styropian drożeje drugi raz (część producentów już, część od marca). Osobiście jestem przerażona!
-
Niestety... Znam tylko jedną dziedzinę, w której w ostatnich latach producenci podnosili ceny z przyjemnością. Inni przeważnie też nie mają wyjścia - o ile nie ma pewnego rodzaju zmowy cenowej lub wspólnie obieranej strategii. Przecież to obniża popyt. Isover zmienił cennik od stycznia 2011 (podwyżka). Ich polityka w ogóle zakłada bardzo zmienne ceny, głównie w zależności od pory roku . Zimą zawsze jest drożej. Płyty gk drożeją na zimę do 15%. Od kwietnia zaczną tanieć, ale nie ma czarów - do poziomu z lata 2010 nie wrócą. Kleje do glazury - zależy od producenta. Na przykład u mnie wszystkie jeszcze są w starych cenach, ale to kwestia czasu. Atlas i Weber już poszli do góry, kilku innych już zapowiada podwyżki. Kleju nie trzeba kupować świeżego (żadnej chemii budowlanej nie trzeba kupować świeżutkiej - wszystko zależy tylko od przechowywania i ewentualnie przygotowania zasypu do mieszania z wodą. Ważne, aby zdążyć przed terminem ważności).
-
Cześć. Spodziewamy się bardzo dużej podwyżki cen cementu. Mówi się, że cement podrożeje w tym roku najbardziej ze wszystkiego. Stal już poszła do góry (tak samo aluminium) i tendencja jest nadal wzrostowa . Nie wypowiadam się o porothermie, bo to nie jest moja najmocniejsza dziedzina, ale z branży idą głosy, że "trochę" pójdzie. @dariuszbujak To nie na składach ceny wariują, ale po prostu idą do góry ceny surowców. Najgorsze jest to, że składy zawsze mają na materiałach tyle samo (a wartość całej sprzedaży mniejszą, bo towary droższe), a rynek opiniuje, że to właśnie dystrybutorzy żonglują cenami .
-
Ceny idą szaleńczo do góry. Jest już po podwyżkach stali i aluminium, a także styropianu. W lutym spodziewam się kolejnej podwyżki styropianu, a od 1 lutego zaczyna się rajd pod górkę z chemią budowlaną. Ogólnie do góry wszystko jakieś 10% (no i VAT)... (PS. prowadzę mały skład, jakby kogoś interesowało, co i o ile pójdzie do góry, to piszcie tutaj.)
-
Tynk silikonowy baranek 1mm?
Vivia odpowiedział mazo → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
No widzisz, do takich klasyfikacji trzeba namiastki obiektywizmu chociaż.... Znasz kogoś, kto robił na EOSie? Miałeś w rękach ten klej lub chociaż jego dokumentację? Znasz wykonawców robiących klejem Caparol i EOS na zmianę? Nie wyśmiewaj, jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałeś "nie". A jeśli wrzucasz skończonego w ociepleniach Bolixa do jednego worka z Ceresitem czy Kabe, to daruj...... Weber (Maxit) już trochę gorszy, ale Bolix sięgnął chyba dna. -
Tynk silikonowy baranek 1mm?
Vivia odpowiedział mazo → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Nooo, jak zobaczyłam ceny tynku mineralnego i farby z Caparola, to się niemal przewróciłam. Kabe jest zdecydowanie taniej, a jakość jest ta sama. I tutaj to nie tylko moja ocena... Z Caparola lepszy na pewno jest klej do siatki, ale tu z kolei tę samą świetną jakość ma Tytan EOS, a znów taniej... -
To nie zapomnij wtedy jeszcze o siatce 165 g/m2 .
-
który system lepszy Weber czy Caparol???
Vivia odpowiedział moni_j30 → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Było o tym już kilka wątków niżej: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?166900-Tynk-silikonowy-baranek-1mm Ponad tamte argumenty dodam, iż taki tynk (1 mm) nie ma aprobaty technicznej ITB do zastosowań w ociepleniach. Jest to niezgodne ze sztuką budowlaną i nie będzie objęty w przypadku takiego zastosowania gwarancją producenta. Wymagany jest tynk o granulacji co najmniej 1,5 mm. Wynika to z ryzyka popękania tynku pod wpływem działania promieni UV, a także tynk taki będzie mniej trwały.- 3 odpowiedzi
-
- caparol???
- który
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
który system lepszy Weber czy Caparol???
Vivia odpowiedział moni_j30 → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Silikonowy zawsze będzie lepszy od silikatowego. A o jakość Webera byłabym spokojna. Jedyna uwaga to nie stosuj na elewację tynku o ziarnie 1 mm.- 3 odpowiedzi
-
- caparol???
- który
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Pokrzywić się nie powinien, ale utleniać na 100% zacznie. Kilka dni na słońcu i styropian żółknie.
-
Pękający klej - ocieplenie
Vivia odpowiedział problemowy19 → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Nie podciąga tam wody kapilarami od dołu? Też możliwe. O ile dobrze widzę, pęknięcia zaczynają się w pionie? Inny pomysł - złe proporcje wody i suchej mieszanki (kleju). Nie robiłeś tej ściany jako pierwszej być może i mieszałeś nieco rutynowo? Ale to luźna myśl tylko...- 12 odpowiedzi
-
- klej
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ups, nie połapałam się . Wybacz!
-
@Wujor, utlenienie następuje przed użyciem styropianu . Głównie jeśli leży na powietrzu narażony na promienie słoneczne. A na myśli miałam gęstość styropianu, proste płyty, trudności w docinaniu, łódkowanie itp.
-
Tynk silikonowy baranek 1mm?
Vivia odpowiedział mazo → na topic → Wykończenie ścian; elewacje zewnętrzne
Mazo, raczej nie. Wynika to z tego, iż jest to kruszywo naturalne (co tu dużo mówić, skała ). Ono nigdy nie będzie regularne po pokruszeniu. Tynki dobrej jakości będą tworzyć bardziej zwarte i jednolite struktury, szczelniej wypełnione kruszywem. W tych tanich łatwo o przetarcia, puste powierzchnie i przez to nieregularną ("poszarpaną") elewację.