Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotr.C

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Piotr.C

  1. Bezpośrednim sprawcą brzęczenia ściemniacza jest dość sporych rozmiarów dławik w układzie wyjściowym triaka. Mówiąc prosto to, triak to taki element elektroniczny wewnątrz ściemniacza, który "ściemnia". Natomiast dławik służy do eliminowania zakłóceń, które są emitowane podczas ściemniania. Zakłócenia te w dużej mierze słyszalne są na falach długich i średnich. Producenci ściemniaczy są zobligowani do montowania w/w dławików aby uzyskać zgodność z tak zwaną kompatybilnością elektromagnetyczną, co w dalszej kolejności związane jest z uzyskaniem znaku CE. Jeżeli brzęczenie bardzo Cię irytuje i nie zależy Ci na gwarancji, a także nie słuchasz Programu 1 Polskiego Radia albo Moskwy na falach długich to... To możesz bez skrupułów zmostkować (wywalić) dławik ze ściemniacza i będzie cicho.
  2. Zobacz też na wannę Projecta , Tigra albo Evia czeskiej firmy POLYSAN. Excellentu nie polecam. Znajomy kupił taką sobie i. pękła przy przesuwaniu. Okazało się że miała 1,5 milimetra grubości. Jakość wanny można ocenić po grubości akrylu, którą można ocenić pacząc na grubość przy dziurze przelewowej, no i po ciężarze samej wanny.
  3. Zobacz też na wannę Projecta , Tigra albo Evia czeskiej firmy POLYSAN. Excellentu nie polecam. Znajomy kupił taką sobie i. pękła przy przesuwaniu. Okazało się że miała 1,5 milimetra grubości. Jakość wanny można ocenić po grubości akrylu, którą można ocenić pacząc na grubość przy dziurze przelewowej, no i po ciężarze samej wanny.
  4. Jarek.P masz rację. Zawsze mi się to mieszało. Mówię o jednym a myślę o drugim.
  5. Ja też po remoncie łazienki zabezpieczyłem fugę, szczelnie ją zafoliowałem. Po czterech latach musiałem wymienić płytkę w podłodze (upadł na nią dość sporych rozmiarów klucz do rur typu "szwed") Płytkę wymieniłem, następnie zafugowałem i ... wszystko jest ok. Jedynie kolor był trochę jaśniejszy, po dwóch -trzech miesiącach nie do odróżnienia.
  6. Taki mam plan (na razie w głowie). Podoba mi się prosta forma. Co prawda na czarnej tafli może być widoczny kusz i takie tam farfocle z kominka. Ja zastanawiam się nad jakimś delikatnie wzorzystym marmurem
  7. Ja bym dał bez paszla, bezpośrednio wełnie mineralnej (jest nie palna). Bezpieczniej niż w płycie OSB.
  8. Czy włącznik S widoczny na schemacie ma być stabilny czy bistabilny? Czyli taki który łączy na stałe, czy tak zwany dzwonkowy (czyli taki jaki jest na klatkach schodowych). Może w tym tkwi problem, bo włączniki sznurkowe zazwyczaj łączą na stałe.
  9. Jak bardzo Ci zależy to oddaj oprawki do złocenia, tam sciągną chrom, i nikiel a następnie wypolerują i pozłocą i to 24katarowym złotem. Wbrew pozorom nie jest to kosztowne. Ale... Ale najpierw upewnij się że materiał z którego wykonana jest oprawka nadaje się do złocenia, idealny jest mosiądz ewentualnie stal, wszelkie stopy aluminium raczej się nie nadają. Oprawka i dioda led którą zademonstrowałeś na fotce nie nagrzewa się. Większe ilości ciepła emitują ledy o mocy 1W i więcej, jak je umiejętnie sterować PWM to można nad tym zapanować.
  10. Zrobiłem solar samodzielnie. Dom stał na stoku południowym, solar zbudowałem przed domem, za krzakami:D.Tak że nie szpecił widoku. Wymiary solara 2m wysoki i 4mszeroki, wykonany był z pospawanych ze sobą i pomalowanych na czarno kaloryferów z epoki gierka (takie cienkie blaszane), kupiłem je na złomie za bezcen. Trochę weszło dużo taniego płynu glikopochodnego ale i tak się opłacało. Przed kaloryferami była podwójna szyba, pozyskałem ją za free od firmy która produkuje okna i okien z demontażu miała pod dostatkiem:yes: Konstrukcję nośną pospawałem z aluminium. Rurki do bojlera ocieplone i położone metr pod ziemią. Zainwestowałem w elektronikę i zaprojektowałem sobie sterownik i napęd do tego solara tak, że jak słonecznik podążał zawsze za słońcem. Chciałem jeszcze dorobić zmianę konta nachylenia ale... dom sprzedałem. Nowy właściciel jest do tej pory zadowolony, a ja nie mam weny aby to zrobić ponownie. Teraz pracuję nad mini (3kW) elektrownią wiatrową. Wiecie. Wiatrak pionowy, prądnica z magnesów neodymowych akumulatory, falownik i takie tam...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...