Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

samotnik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    919
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bielsko-Biała
  • Kod pocztowy
    43-300

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

samotnik's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

70

Reputacja

  1. Nad drzwiami. Jakoś ustawisz nawiew żeby nie leciało wprost na łóżko albo wprost na biurko. Klima i tak zawsze zawieje zimnym gdy otworzy zawór, na to nie ma rozwiązania oprócz zainstalowania w suficie systemu nawiewów o niskiej prędkości.
  2. Klimatyzacja osuszy od wiosny do jesieni. Potem tylko wentylacja, tj. rozszczelnione okno. Na rekuperator szkoda kasy. Najlepiej jednak znaleźć i zlikwidować przyczynę nadmiernej wilgoci.
  3. Ciekawy problem. Jeśli to tylko jeden kran, to niespecjalnie potrafię sobie wyobrazić inny powód niż jakaś awaria wewnątrz baterii. Odkręć baterię, wkręć tam zawory kulowe i będziesz wiedział.
  4. Słaba jakość, nie wiem, czy to zdjęcie jest jakieś zniekształcone, czy też murarze byli bardzo pijani... Obawiam się, że to drugie. Pęknięcia są zastanawiające, to nie tynk je spowodował. Może bloczki są niskiej jakości, może brakuje słupów żelbetowych. Trzeba by się skonsultować z projektantem niestety.
  5. W ogólnym zarysie się zgadza. O szczegóły pytaj już elektryka, dużo zależy od lokalnych zwyczajów/układów.
  6. Nie do końca rozumiem o co pytasz. Będziesz miał skrzynkę w granicy. Możesz wykonać z tej skrzynki przyłącze docelowe (musi być już budynek, trzeba jakieś formalności dopełnić, elektryk jakieś papiery wypełnia itd.), możesz też pociągnąć z niej "prąd budowlany" (w tym także docelowym kablem do domu, ja tak miałem. Potem dopełnia się formalności i wszystko zamienia się w przyłącze docelowe). Czasem warto przenieść przyłącze budowlane, gdy np. wcześniej było prowadzone z odległego miejsca. Taryfa to zupełnie osobny temat, w praktyce z reguły trzeba mieć odbiór domu żeby mieć taryfę G, było o tym bardzo dużo na forum.
  7. Dobrze rozumiesz. Ogólnie rzecz biorąc tzw. "prąd budowlany" to instalacja tymczasowa, którą przygotowuje sobie klient, a ZE z reguły tylko udostępnia miejsce do którego można się podłączyć (najwygodniejsze dla ZE) i montuje licznik w przygotowanym przez klienta miejscu.
  8. I co, wilgoć w murku tynku c/w nie odspoi? Pytam nie bez kozery - patrzę na brzydki mur oporowy sąsiada z pustaków szalunkowych i od lat kombinuję co z tym zrobić. Na razie prawie to obsadziłem bluszczem, ale chętnie bym jakoś to czymś wykończył oprócz lub zamiast bluszczu...
  9. A jakie jest skuteczne, choć drogie rozwiązanie?
  10. Z ciekawości - na jakiej kwocie się skończyło?
  11. Musisz to zrobić na sztywno, czyli przymocować się do stropu. Ewentualnie zrobić poważną, stalową sztywną konstrukcję, do której przykręcisz drążek, co i tak będzie się wiązało z rozebraniem sufitu. Zamocowanie do stropu obniży Ci prześwit nad drążkiem o te 10cm, zastanów się, czy to w ogóle ma sens. Może jednak trzeba do ściany.
  12. 3300? Jezu, naprawdę czekam na nadejście tej oczyszczającej, głębokiej dekoniuktury w budownictwie.
  13. Wilgoć w powietrzu raczej nie spowoduje spuchnięcia ościeżnicy. Coś gdzieś cieknie. Czasem wystarczy jedno zalanie.
  14. Też zrobiłem instalację do OC, wcale tak mało nie kosztowało (8 lat temu chyba ze 2k i nie mam w tym żadnej armatury, gniazdek, wywiewów, ot same rurki - fakt, że w dość dużym domu). Teraz kombinuję jak to sensownie zaślepić i zatynkować. Nie wyobrażam sobie przechowywania i używania wielometrowej rury. Obecnie to już ślepa uliczka historii, dinozaur, który ma sens wyłącznie u wąskiej grupy alergików, którzy nie przeżyją wywiewu do pomieszczenia. U mnie sprząta robot jeżdżący plus taniutki odkurzacz pionowy Makity. Do specjalnych poruczeń mam schomikowany w piwnicy klasyczny odkurzacz, rzadko wyciągany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...