Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomek W

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 803
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Tomek W w dniu 14 Kwietnia 2020

Użytkownicy przyznają Tomek W punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Tomek W

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Cigacice
  • Kod pocztowy
    66-131
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Klub SUPER WYKONAWCA
  • URL Twojej strony
    www.facebook.com/groups/izolacjerockwool
  • Rodzaj usługi
    Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool
  • Kategoria
    usługi

Converted

  • Tytuł
    premium users

Tomek W's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • First Post Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

76

Reputacja

  1. Tak to prawda ale są poddasza na któych można pozwolić sobie na obniżenie wysokości o te 15cm . Wszystko zalezy od zastanych warunków.
  2. Sugerowałbym zastosowanie podłogi pływającej tj. wełna steprock super np. 5cm + płyta fermacell 2e22 lub podwójnie płyta osb 2x15mm pióro-wpust czterostronny. NA koniec podkład pod panele i panele podłogowe. Wówczas steprock super zadziała jak sprezyna i zniweluje wpływ dźwięków uderzeniowych na konstrukcje
  3. Wentylacja jest potrzebna głownie przy deskowaniu i wtedy potrzebujesz mieć wentylację 3-6cm żeby zapewnić odpowiednią ilość wymiany powietrza. Przy membranach wysokoparoprzepuszczalnych nie ma konieczności stooswania szczeliny ale tez zastosowanie jej nie bedzie blędem. JAk masz miejsce mozesz zrobic 1-2cm szczeliny ale już jej nie wentyluj bo sama membrana tutaj będzie tą parę wodną odprowadzać.
  4. Poszukał bym puszek pod oświetlenie jak mówi qropatwa. Co do gośników to nie pomogę ale najlepszym sposobem byłoby najpierw wykonać montaz tej elektroniki a potem dopiero sypać ocieplenie. Wtedy unikniesz ewentualnych problemów z osypującą się izolacją. Jeżeli chodzi o samo ocieplenie to mozesz też rozwazyć np. Granulat skalny do nadmuchu Granrock Super.
  5. Możesz zabrac się za izolacje od wewnątrz . Zastosowac dwie wartswy wełny tak żeby finalnie wyszło około 30cm. Musisz jednak pamietac o zastosowaniu szczeliny wentylowanej miedzy deskowaniem a wełną. Szczelina powinna mieć grubość conajmniej 3-6cm
  6. Tomek W

    Folia paroizolacyjna

    Nie masz ułożonych dwóch warstw ocieplenia ? Wełna ułozona jest tylko między krokwiami ?
  7. 1. Dopsuzczalne jest dosuniecie węłny do membrany pod warunkiem, że jest to membrana o wysokiej paroprzepuszczalnosci. Wówczas mozesz astosować 18cm wełny 2. Zabezpieczenie siatką zawsze będzie mocniejsze 3 Jak napisał już kolega wyżej,przy poprawnie zabezpieczonym dachu do takiego stryszku nie dostaną się kuny czy gryzonie. Osobiście położyłbym po prostu membrane wysokoparoprzepuszczalną jeżeli nie chcesz żeby wełna się kurzyła, bo o ułożeniu pylić to raczej ona nie będzie
  8. Sugerowałbym dołożenie kolejnej wartwy 15cm izolacji pod krokwie. Wówczas komfort termiczny na poddaszu powinien się zncznie poprawić , choć będzie on również zależał od ilosci okien połaciowych i ich jakości
  9. Dokładnie , jeżeli ktoś chce mieć wyższa temperaturę zimą a chłodniej latem niż na zewnątrz to warto ocieplić również nioeużytkowa część strychu JAko izolacje warto rozważyć wówczas skalną wełn np. Toprock Premium w rolce miezy krokwie a jak ktos robi ukąłd dwuwartowy to jeszcze Superrock w płytach pod krokwie.
  10. Najlepiej jest naiwrcać osb w siatce kwadratu 25x25cm otwory fi 16-20mm
  11. Polecam wełnę skalną np. Rockton Super lub Superrock
  12. ściany działowe, stropy belkowe, stropy betonowe, podłogi podniesione, to przykłądowe przegrody gdzie mozeszwykorzystać wełnę.
  13. Sugerowałbym jednak pozostać przy wełnie. Nie jestem pewien czy przy pracy dachu warstwa zbrojaca nie zacznie Ci pękać. Poza tym sam montaż styro zrobisz do czego ? tylko do krokwi ? za dużo mocowania to tam nie bedzie.
  14. Sugerowałbym wełnę 1. Wełna skalna np. Rockwool jest hydrofobizowana, co oznacza ze ma bardzo znikome właściwości sorpcyjne. Oznacza to ze produkt praktycznie nie wchłania wilgoci z powietrza. 2. Wełna jest materiałem o lepszej paroprzepuszczalnosci a więc zapewnia lepszy mikroklimat 3. Piszesz ze pianę wykonuje instalator. Do wełny również możesz wziać osobę która się w tym specjalizuje 4. Wełna skalna jako materiał powstały z naturalnych skłądników nie traci swoich własciwości w czasie. Zachowuje swoje parametry nawet do 65 lat. Materiały sztuczne tego Ci nie zapewnia. 5. Niepalność- wełna to najwyższa klasa rekacji na ogień A1 co oznacza że produkt jest całkowicie niepalny, nie biorący udziału w pożarze i nie rozprzestrzeniający ognia.
  15. Wszystko zależy od jakości wykonania. Wełna skalna dizęki większej gęstości nie ma tendencji do osiadania. W kwestii osuwania sie materiału to należy pamiętać o tym że jeżeli będziesz docinał izolacje z naddatkiem (ok 3 cm w stosunku do roztawu krokwi) to wówczas materiał zakleszczy się pomiędzy konstrukcją i nie będzie miał możliwości osunięcia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...