-
Liczba zawartości
69 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez Krizi
-
Nie wiem czy olej będzie lepszy, ale na pewno trzeba będzie powierzchnię olejowaną częściej odświeżać ( przynajmniej raz do roku... a części odsłonięte to już dwa razy.
-
Od prawie dziesięciu lat używamy impregnatów, lakiero-bejc i lazurów V33. Charakteryzują się łatwością nakładania, odpornością na różne warunki, dużą, ale nie za dużą paletą kolorów i z roku na rok są coraz lepsze. Elementy elewacji przy budynku z drewnianą fasadą zakonserwowane w 2007 roku nie wykazują praktycznie żadnych oznak erozji.
-
Czy impregnować deski które mają iść na deskowanie pod dachówkę????
Krizi odpowiedział megapol_mg → na topic → Dachy
Dodam jeszcze ku przestrodze o konieczności usunięcia ewentualnych okorków i kory z krokwi a przede wszystkim desek.- 9 odpowiedzi
-
- deski
- impregnować
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Polecam tą stronę osobom balansujących na skraju przesady w tym co robią http://www.halfen.pl/t/91_6949.html Jest tam łącznik który się nazywa "podstawa pod krokiew" i powinna spełnić oczekiwanie nawet najbardziej wybrednego kombinatora http://www.halfen.de/t/25_806.html
-
Czyli kompletna nadbitka bo się bać zacząłem że tylko krokwie będą wykończone. Dlaczego uważasz że to gorsza opcja?. W bardzo wielu przypadkach jest to opcja najlepsza, najładniejsza pod warunkiem że wykonana ze smakiem którego to wymaga przy zastosowaniu odpowiednio dobrego (drogiego) impregnatu i wysokiej jakości deski czy boazerii. Wszystko to oczywiście rzecz gustu i upodobań oraz charakteru samego budynku na którym to ma być wykonane, bo trzeba mieć świadomość że nie wszystkie bryły budynków współgrają w tego typu wykończeniami.
-
Specyfikacja konstrukcyjnego materiału budowlanego jakim jest więźba na dach to informacje ogólnodostępne i jasno opisane np. tu http://www.e-dach.pl/a/2204,wiezba-dachowa-kupujemy-drewno Jaki gatunek, klasa oraz wilgotność jest opisane w dokumentacji którą posiadasz a co kupisz to i tak będzie twoja. Powinno być względnie przesuszone 20% wilgotności bez okorków, sinizny, widocznych uszkodzeń i ubytków ale to teoria i wiem że ciężko inwestorowi zakupić tak przygotowany materiał za rynkowo rozsądną cenę. Proponuję poszukać wykonawcy który wykona zlecenie z materiałów odpowiednio przygotowanych i mających wszystkie potrzebne deklaracje.
-
Proponuję zakupy towarów skonsultować również albo... zwłaszcza z wykonawcą zlecenia aby uniknąć niedomówień i niepotrzebnych wydatków mogących być wynikiem wykorzystania innych materiałów i technologii reprezentowanych prze obie strony.
-
Zapytam dla pewności...masz na myśli nadbitkę z wyeksponowanymi elementami konstrukcji? czy tylko o wyrobionych krokwiach mowa?
-
Z danych jakie zawarłeś w swoim opisie wynika że masz okap wysunięty mniej więcej 55cm od muru mierząc w poziomie od ściany. Przy kącie nachylenia połaci 45* raczej okapu nie wydłużysz optycznie montując podbitkę po krokwiach a i kąt ten nie pozwala zbytnio takiej podbitki wyeksponować, dlatego ja osobiście proponowałbym montaż podbitki poziomo i prostopadle do ściany.
-
Żeby odpowiedzieć na temat czy zestawienie jest błędne czy nie, trzeba je sprawdzić , porównać z rzutem więźby i oczywiście skorygować wymiary z postawionym już budynkiem. Nie zapominajmy jeszcze o bardzo ważnej rzeczy jak np. dodatek długości do materiału na potrzeby odpadu technologicznego.
-
Już któryś z kolegów wcześniej raczył wspomnieć że nic nie wiem na temat statyki ale na koniec mojego udziału w tej pogadance, muszę wyrazić moje zakłopotanie tym co widzę w istniejącej, niecodziennej akademickiej dyskusji na forum budowlanym. kolega rkowal79 raczy nas zarzucać różnymi wielkościami, liczbami i równaniami a sądząc po zagadnieniach które porusza i pytaniach które zadaje to raczej domu nie wybuduje bo gdzie znajdzie projektanta/architekta mądrzejszego od siebie i nie wspomnę tu o wykonawcy, którego wiedza techniczna musiała by być na poziomie co najmniej 3-go roku na Polibudzie.
-
W temacie podbitki może ja podpowiem Kłopot to żaden aby podbitka miała strukturę i kolor elewacji budynku ale wiąże się to z wykorzystaniem płyt wiórowo-cementowych które napędzą Ci trochę większe koszty a i robocizna będzie droższa. Jeżeli wykona to ekipa w tym temacie zorientowana pod kontem teoretyczno-praktycznym to efekt jest "murowany"
-
A co konkretnie kolegę w tym co napisałem tak bardzo przeraziło.
-
uznam to pytanie za retoryczne
-
Zasada 1/3 przy jętkach przestała obowiązywać w momencie gdy zaczęliśmy na stropach stawiać co raz to wyższe ścianki kolankowe i akurat tym się bym nie martwił. Co do płatwi, to strzeliłem ale słyszę że masz je, więc możesz mi wierzyć niby tylko 12/12 a w brew temu co cisie zdaje będą Ci dach trzymać coby się nie uginał. Powiem ci tak... wykonując każde nowe zlecenie np. na dachu zwykłym, dwuspadowym w układzie typowego ustroju krokwiowo-jętkowego od siebie dokładam w gratisie takie "śmieszne" płatwie i nie po to by dach usztywnić (od tego są wiatrownice) tylko po to by mieć święty spokój. weź zobacz; a. piszesz że twój dach jest konstrukcją krokwiowo-jętkową a płatwie masz ? b. a kto powiedział i gdzie, że płatwie bez podpór nie przenoszą sił pionowych. c. płatew z podporami to już nie płatew. Tnij normalne wręby, wkręć spax/wurth w murłatę i płatew dodatkowo okuj łącznikami łk 1/2 lub 3/4, puść przez całość dachu płatew o zwiększonym przekroju pionowym i będzie finał.
-
Też nie bardzo wiem jak to nazwać oczywiście jest to nadbitka. Zmienił bym wykonawcę, no chyba że to sam wykonujesz. Pozdrawiam.
-
Witam. Te LOL to emotikon który na tym forum nie działa. Podtekstem mojego postu było o to że dach "z wielkim wolim okiem" nie jest dachem prostym nawet jeśli by był jednospadowy.
- 28 odpowiedzi
-
- ceramiczną?
- dachowke
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Widzę że się temat dla kombinatorów rozbudowuje Koledzy, przecież to jest zwykły dach i tym bardziej z płatwią pośrednią, więc po co te wszystkie kombinacje?. Pochylone murłat, wręby trapezowe i po dwie szpilki przy każdej krokwi to jakieś paranoiczne podejście do tematu. Bez urazy od razu proponuję ukośny wrąb wzajemny albo zamek galicyjski to będzie jeszcze ciekawiej a murłaty i płatwie bym połączył na jaskółczy ogon co by się przypadkiem nie rozsunęły Czy wy aby nie przesadzacie.
-
Ale kolega zakurzył Mnie osobiście ujęło 1. "chodzi o stosunkowo prosty dach, ale który na elewacji frontowej ma jedno wielkie wole oko" 2. "Krycie karpiówką " Czuję że będzie tanio :LOL
- 28 odpowiedzi
-
- ceramiczną?
- dachowke
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ciekaw jestem dlaczego wziąłeś pod uwagę głębokość wrębu o stosunku 1/3 ? bo jeżeli ci przeszkadza krawędź wieńca rozsądniejszy jest stosunek 1/4. Narysuj sobie przekrój połączenia w zaproponowanym przez zemnie stosunku i zobacz czy przejdzie. A tak w ogóle to można wykonać dodatkowy wręb który pozwoli przejść istniejącą przeszkodę, bez większej szkody dla materiału.
-
Tak jak koledzy wspomnieli wcześniej... nie ma sensu zmniejszać kąta nachylenia dachu. 1. Zbyt płaska połać zepsuje ogólny charakter budynku. 2. zwiększenie przekrojów więźby lub przeprojektowanie kratownic. 3. brak jakichkolwiek praktycznych korzyści ze zmiany nachylenia. Przy zmniejszeniu nachylenia zyskasz do 5 cm na długości krokwi ?/!
- 7 odpowiedzi
-
- kąta
- nachylenia
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wyrażając moje zdziwienie w związku z użyciem przez Ciebie deski szalunkowej, miałem na uwadze brak jakiejkolwiek możliwości zniwelowania nierówności połaci dachu, braku z wentylowania poszycia i oczywiście problemów technicznych związanych ze specyfiką samej deski ( skręcanie, zwichrowanie i rozsychanie) Sorry ale dla mnie deska pod gonty to fuszerka a z resztą proszę zasięgnąć opinii wiodących producentów gontów na temat materiałów i gwarancji technicznej.
-
a to jeszcze ktoś pod gonty deskami połać szaluje ?
-
Na co dzień to duuża przesada ale nasza "firma" bardzo często zajmuje się naprawą,rekonstrukcją i odwzorowywaniem starych konstrukcji. Najczęściej są to różnego typu obiekty sakralne, pewnie z racji lokalizacji i oczywiście umiejętności mam parę tych budowli na koncie i choć jestem cieślą konstrukcyjnym z wykształcenia i z zamiłowania to po dziś dzień jestem pełen podziwu dla starych mistrzów mojej profesji. Dzięki kontaktom z takimi ustrojami sporo się nauczyłem o tradycyjnej ciesielce co mi pomogło w dalszej edukacji.
- 20 odpowiedzi