
toker
Użytkownicy-
Liczba zawartości
68 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez toker
-
Witam w Nowym już 2017 Roku i życzę pomyślności i zdrowia. W tej komorze winno być sucho i jasno. Uważam, że przetarta jest rura (w płaszczu kotła), w której obraca się ślimak. Takie przypadki już były. Na palenisko podawany jest opał zawilgocony. Czy zauważyłeś ubytek wody w instalacji c.o. ? Spotkałem się z przypadkiem, że dobowo ubywało ok. 20 ltr wody i wcale się z kotła nie wylewało na zewnątrz. Pewnie też spaliny masz zawilgocone - zobacz co w kominie. Zrób zdjęcie komory spalanie po otwarciu drzwiczek (tak, by było widać ruszt, końcówkę ślimaka...).
-
Interesuje mnie na jakiej długości jest żar na ruszcie w Waszych kociołkach (dotyczy Sztokera 25 kW). Jak go rozciągnąć i czy to się udaje ? Czy Ktoś uszczelniał ruszt w ramce na której siedzi i co to poprawiło ? Jakiej średnicy macie otwory w ruszcie i czy były czyszczone ? A jak tam z popiołem, który spada pod ruszt ? Niewybrany na czas, potrafi okropnie popsuć spalanie.
-
Osobiście nigdzie nie znalazłem (być może przeoczyłem...) nic na temat uszczelnienia rusztu w Sztoker 25 kW. Owszem, popiłl wypełni szczeliny, ale... Dlaczego tak ważne jest doszczelnienie paleniska w retortach, a tutaj to się pomija ? A ta płytka zasłaniająca z przodu komorę powietrzną ? Też nie mówi się o jej uszczelnieniu. A sumując ubytek powietrza: trochę tu, trochę tu... i jak to się ma do ciśnienia w komorze powietrznej ? Palenisko jest bardzo małe. Palenie opałem o małej wartości opałowej zmusza do zwiększenia nadmuchu, bo kocioł nie uzyska odpowiedniej mocy. Co wpływa na tworzenia się spieków. A spychanie ich jest utrudnione, bo komora paleniskowa jest niemal 3-krotnie węższa od długości. Gdyby miał szerszą komorę... Z kolei zmiana (albo wyjęcie i założenie z powrotem) rusztu nie stwarza najmniejszego problemu. Pod tym względem nie ma lepszego kotła. A może by tak spróbować z kontrastem, jak w medycynie ? Tzn. dać zassać wentylatorowi barwnik. Będzie może widać jak wookoło paleniska ze szczelnością... ========================== PYTANIE : Może komuś Sztoker 25kW przerdzewiał i ma na zbyciu, to proszę o informację.
-
Pośpieszyłem się z wyciąganiem wniosków. Opał jest bardzo słaby (ciepłomierz zamontowany na wyjściu z kotła wskazuje poniżej 10 Mj z 1 kG), z miałem, i nic dziwnego, że tutaj tylko praca w 2-stanie.jest możliwa.
-
Na stronie ELEKTRO-MIZ pojawiło się nowe oprogramowanie do PUM ' y: Pu_v8_A23j_WEGIEL_BIO. Jakie zmiany ? Osobiście zainstalowałem.
-
Masz żle włożóny górny deflektor. Przesuń ten deflektor do siebie (do drzwiczek). Spaliny powinny iśc drogą jak litera ''S''
-
Witam po dłuższej nieobecności. SUSPENSER > w poście #7684 pisałeś ''Brunatne się nie spiekają i można dać dużą moc na palniku''. Z własnego doświadczenie powiem, że paląc brunatnym pelletem KARBOPAL PLUS w Sztokerze 25KW zawsze mam spieki. I potrafią być naprawdę ogromne. Przerobiłwm różne ustawienia i spieków nie udaje się zlikwidować. Jeżeli wyciągnę spiek z paleniska, to ma przyklejone rozpalone do czerwoności pellety. Wysuwający się spiek jest wypalony całkowicie. Względnie łatwo go skruszyć.
- 13 528 odpowiedzi
-
- ekogroszek.
- jaret
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam po długiej przerwie w tym temacie. Ciekawi mnie jak postąpiłeś. Napisz coś. Dziwi mnie, że nikt Ci konkretnie nie podpowiedział. Jest to naprawdę ciągle aktualny problem. Pozdrawiam.
-
Czekam w kolejce na przetestowanie sterownika SPP. Miałem jednak cicha nadzieję, że znajdę kogoś, kto już sprawdził.
-
Może to wyglądać na głupie zapytanie, ale zadam. A czy do Sztokera komin jest w ogóle potrzebny ? Może wystarczy krótki kawałek rury i niech ''leci'' razem z parą wodną. Jak zdejmę rewizję na kolanie ustawionym na czopuchu kotła, to praktycznie nic nie widzę i nie czuję. A tak w kominie u wylotu jest wilgotno. A gdyby tak oddzielić parę wodną ze spalin i skierować ją do paleniska ? Teraz poważne zapytanie: Sterownik SPP w Sztokerze. Sprawdził Ktoś ?
-
Tak.
-
Można palić brunatny pellet z kopalni w Sieniawie. Jest suszony. Można kupić luzem, lub workowany. I faktycznie jest w worku suchy. Szczegóły można znaleźć w internecie..
-
1-sze, to kocioł ma zbyt niska temp. zadaną. Podwyższyć. 2-gie, to zbyt mała wydajność cieplna kotła. A w ogóle, to spróbować wyłaczyć pompę CWU i zobaczyć jaki wpływ.
-
Zawór 4-drogowy jest zamontowany z boku Sztokera na wysokości wyjścia gorącej wody. Patrząc na zawór podłączenie wygląda tak: wyjście z kotła jest pionowe, więc kolanko i z lewej strony do zaworu. Górne wyjcie zaworu to zasilanie instalacji c.o. Dolne wyjście zaworu podłączone do powrotu kotła. A prawe wyjście zaworu to powrót z instalacji c.o. Akurat ja mam z prawej strony kotła. Można to adaptować i na lewą stronę kotła.
-
Jednak przychodzi taki czas, e trzeba zaktualizować przeglądarkę. To było powodem niemożności oglądania statystyk. Dziękuję za pomoc.
-
Dziekuję za błyskawiczną odpowiedź, ale nadal nie mogę... pewnie trzeba się jakoś zalogować ?
-
Czy można pooglądać ststystyki na ''ekotlownia.pl'' nie mając BET 'a ?
-
A zrób tak: wygaś kocioł, wygarnij z paleniska opał (aby odsłonić otworki napowietrzające), włącz dmuchawę i wyczuj ręką czy faktycznie dobrze dmucha przez otworki. Może coś jest nie tak w doprowadzeniu powietrza do palnika ?
-
Zawór 4-drogowy mam od wielu lat. Najlepiej jeżeli obwód kotłowy jest wykonany z rur o większym przekroju. Ale też sprawdza się takie rozwiązanie: jedna pompa tłoczy na grzejniki, druga zamontowana w powrocie z zaworu 4-drogowego do kotła (tłoczy w powrót kotła). . A w ogóle to zawór musi byc właściwie podpięty do instalacji. Suma dopływów musi być równa sumie odpływów .
-
Zapytam: spróbował może ktoś sterownik SPP w Sztokerze ?
-
A gdyby tak punkt sprzedaży opału wskazywał nam właściwe ustawienia...
-
Czy próbował Ktoś sterownik SPP Boleckiego w Sztokerze ?
-
Palę brunatnym pelletem (Karbopal Plus) z kopalni Sieniawa. W żaden sposób nie mogę zlikwidować tworzenia się spieku żużlowego w palenisku. Kłopot, że taki spiek nie zostaje zepchnięty z paleniska do popielnika, w trakcie podawania paliwa. Próbowałem róznych ustawień i ich kombinacji... nic nie pomaga. Proszę o podpowiedzi w tym temacie. PS > a może dmuchawa winna być wyłączana w momencie podawania opału ? Może wtedy nie nastepowało by sprasowywanie żaru opałowego ?
-
Zaglądnąłem pod sterownik i... czujnik temp.jest włożony w tulejkę. Jest spory luz miedzy czujnikiem i tulejką (stalową). Kontakt w zasadzie przez powietrze. Bo to, że punktowo gdzieś tam styka, mozna chyba pominąć. Narazie usztywniłem. Kabel krótki. Więc przenosząc czujnik na rurę, zaraz na wyjściu z kotła, należy przedłuzyć. Nie zaszkodzi zaglądnąć więc jak ten czujnik jest włożóny ! Kol. ''refmim'' miał więc ''nosa'' (dziękuję).