Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

comeon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    100
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez comeon

  1. Oczywiście, że bez Cayman bez turbiny. Elementarz.
  2. Fighter, czyli prawdziwym Porsche nie jeździłeś Wsiądź do prawdziwej 911, bo jeszcze nie wiesz co to jazda jak po szynach PS. A może w ogóle nie miałeś okazji, bo Cayman nie występuje w ogóle w 3,6 tylko 3,4 litra... I oczywiście bez turbiny Nawiązując do tematu: Deitermann lub Remmers. Ja zdecydowałem na pierwszą z opcji, oczywiście w połączeniu z prawdziwym styrodurem.
  3. 2 czy 2,20? No i jak w przypadku różnicy poziomu terenów? Całe ogrodzenie (mur z kamienia) buduję nie w granicy, ale po swojej stronie posesji.
  4. Podbijam post #15 Juranda. Może ktoś napisać jak obecnie mają się sprawy?
  5. PS. Łata na zdjęciu ma 3 metry a tynk to drobnoziarnisty Baumit MPI 25L Jest ciut droższy od zwykłego Baumita, ale wygląda super...
  6. Jeśli interesuje Cię taki poziom równości i staranności wykonania tynków wewnętrznych: ... zgłoś się do firmy http://www.supertynki.pl Pana Tomasza Zamorskiego. Na tym by można w sumie zakończyć, ale wypada napisać o kilku rzeczach, które niestety nie dla wszystkich wykonawców są standardem: a) słowność b) punktualność c) rzeczowość d) fachowość e) staranność f) elastyczność Każdy z powyższych podpunktów można by rozwinąć, ale po pierwszej rozmowie z p. Tomaszem każdy zainteresowany będzie wiedział co autor miał na myśli Nie wiem, czy jest to najtańsza w Małopolsce ekipa, ale z pewnością można stwierdzić, że jakość i precyzja wykonanej pracy są na najwyższym poziomie i są warte swojej ceny. Ważna informacja dla osób które lubią czytać warunki gwarancji tak jak my, np na drewnianą stolarkę okienną... i pewnie doczytały, że prace "mokre" - w tym właśnie tynki - powinny być zrobione PRZED MONTAŻEM okien i drzwi aby nie stracić na nie gwarancji... Taki właśnie wariant był wykonywany u nas, czyli najpierw tynki na "głównych" połaciach ścian, potem czas na przeschnięcie tynków, następie montaż okien i dopiero po montażu dorabianie samych szpalet. Gdyby ktoś miał pytania, ew. chciał jakieś zdjęcia z realizacji - pisać.
  7. A co powiecie o membranach EPDM (takich jak do oczek wodnych) jako alternatywa dla papy na balkonie? Łatwiej ją pewnie uformować niż papę, łatwiej przykleić do ramy okiennej tworząc coś w rodzaju małej wanny...
  8. Dzięki. Najchętniej w ogóle bym uniknął tych okuć. Jakieś jeszcze sugestie co do płytek z kapinosami na półokrągłej części?
  9. Podbijam temat... Na początek proszę o opinie osób które nie stosowały żadnych okuć, tylko płytki tarasowe (klinkierowe) z kapinosem. Jak kwestia zacieków na czole balkonu? Pytanie do fachowców - jaki pomysł proponujecie na odprowadzenie wody z balkonu z półokrągłym czołem, przy założeniu, że nie bierzemy pod uwagę rynien - zarówno bocznych jak i czołowej? Czy odwodnienie liniowe będzie dobrym pomysłem? Spadek od domu (wiadomo) + spadek tej części półokrągłej w kierunku odpływu liniowego. Z korytka odpływ wody do rynny przy pomocy rurki utopionej w warstwie docieplenia i wylewki. I drugie: balkon jest kontynuacją płyty nad parterem (są na tym samym poziomie). Na płycie w sumie będę miał 30cm warstw wykończeniowych (20cm styro + 8 wylewka + 2 cm deski/płytki). Pojawia się kwestia poziomu balkonu, a właściwie jego redukcji, aby z czoła nie miał on +/- 45cm, tylko max 30. Wasze pomysły w tej kwestii... ? Jeden pośredni stopień w szpalecie (okno cofnięte o 8cm od zewnętrznego lica muru + 15cm styro + klej + tynk, czyli w sumie +/- 24cm trep)? Na dany moment balkon wygląda tak... Z góry dzięki za informacje. PS. A co powiecie o środkach do hydroizolacji Remmersa i Deitermana? PS2. Jak proponujecie ułożyć płytki z kapinosami na tej części półokrągłej?
  10. A mi się wydawało, że pisał aby zgrzewać tylko na łączeniach i papiakami przed zgrzaniem przybić. Tak mi doradził, tak też zrobiłem. Papa V60S30 podkładowa termozgrzewalna. Położona w październiku przybita dodatkowo kontrłatami - przetrwała zimę bez problemu. Nie miałem ani jednego miejsca gdzie by się woda przedostała. Dla mnie to też był wyznacznik jakości pracy dekarzy. Teraz na spokojnie kładzie się karpióweczka.
  11. Zobacz co w temacie niejednokrotnie pisał Andrzej Wilhelmi. Zgrzewanie całości do desek to jakiś absurd.
  12. Panowie a powiedzcie, czy jest uzasadnione zabudowywanie wnęki w której będzie stał kominek z płaszczem wodnym właśnie takimi płytami Silca? Jeśli nie, to jakaś alternatywa? Czy wnętrze tej wnęki + komin też powinny być czymś docieplone? Dla lepszego zobrazowania sytuacji wklejam poglądowe zdjęcie: Kominek oczywiście stanie w tej wnęce. Po drugiej stronie tej nieotynkowanej ścianki we wnęce jest przedpokój. Tam będzie jakaś rewizja do rury łączącej czopuch z kominem, bo od strony salonu ściana docelowo ma być jedną dużą powierzchnią. Na górze planuję kratkę nawiewną zarówno na stronę salonu jak i przedpokoju. Powiedzcie, czy one mogą/powinny być na przestrzał w jednej linii? Jakieś pomysły na komplet? Z góry dzięki.
  13. No jak ze spadkiem oporów dyfuzyjnych? Przecież ocieplenie styropianowe w połączeniu z wytapetowaną winylową tapetą ścianą stanowi totalny antyprzykład budowy ściany tak, aby opory dyfuzyjne malały. Stąd pytanie właśnie...
  14. Zatem inaczej. Jak zmienia się absorbowanie wilgoci przez ścianę w zależności od tego czym jest owa ściana wykończona? Dla uproszczenia a) zwykła farba na tynk cem-wap, b) zwykła farba, ale pomalowana 5x (np aby uzyskać granatowy kolor), c) farba lateksowa d) tapeta winylowa e) tapeta welurowa. Wszystkie opcje oczywiście na zagruntowane podłoże. Dla uproszczenia zostawmy te pikowania i maty/panele wygłuszające itp. Jakieś konkrety?
  15. No wg artykułu z pierwszego posta w temacie między 0,5-3%, ale nie mierzyłem osobiście )
  16. Może ktoś napisać jak tapety (różnego rodzaju i różnej grubości), ew. tapicerowanie/pikowanie ściany wpływa na jej "oddychanie"? Z góry dzięki.
  17. Poleci ktoś dokładnego i ogarniętego fachowca do zrobienia zabudowy i obudowy kominka z granitu? Docelowo ma to wyglądać bardzo purystycznie: Z góry dzięki.
  18. Z halogenem mniej więcej wiadomo. Chodzi o lampki do ogrodu które robią "klimat" wokół domu.
  19. Podciągam temat... Może wrzuci ktoś zdjęcie gdzie widać jak w ogrodzie sprawdza się podświetlenie lampkami LED, np takimi: http://www.kanlux.pl/pl/7502 Czy te 3x12 led to nie będzie za mało i czy nie osiągnie efektu tych solarnych lampek które kiedyś sprzedawali w telemarketach. Planuje je ustawić co około 4-5 metrów po obwodzie działki na tle roślinności. A może puścić się tematu led i pójść w jakieś żarówki inne energooszczędne? Poradzicie coś?
  20. comeon

    RADIO W ?AZIENCE !!!

    Jest też wersja pośrednia pomiędzy samoróbkami a inteligentnym domem: radio ścienne PEHA. http://allegro.pl/radio-scienne-peha-by-honeywell-174233-230-v-i2951103614.html Możliwość rozbudowy o w/wym. wodoodporne głośniki, wejście na kartę SD... Nie głupie, ale też i nie jakoś super tanie...
  21. comeon

    RADIO W ?AZIENCE !!!

    Pomysłowych Dobromirów nigdy nie za wiele ) Znalazłem chyba coś, co może spełnić oczekiwania dzabij: kompaktowe internetowe radio np Dual IR-1A - http://allegro.pl/dual-bezprzewodowe-radio-internetowe-i2938731991.html + do tego omawiane już głośniki "wodoodporne": http://allegro.pl/monacor-glosniki-sufitowe-wodoodporne-spe-265-ws-i2957558804.html i już coś buczy. Swoją drogą pytanie, czy do tego właśnie jakieś wzmacniacze są potrzebne. Zakładamy, że audiofilski pokój znajduje się kawałek dalej niż w łazience i do słuchania muzyki ma się wygodniejszy fotel niż ... Edit: koszt powyższego zestawu na dziś to niecałe 400zł. Edit2: oprócz radyjek internetowych można podłączyć pendrive z mp3 poprzez usb.
  22. comeon

    RADIO W ?AZIENCE !!!

    Dobre... Ale to kombinatoryka stosowana Nie mówiąc już o tym, że gosposia albo jakiś natrętny gość również nam tą pocztę może sprawdzić to raz, a dwa, że nie bardzo widzę opcję zabudowania palmtopa. Pomijając już kwestie wentylacyjne, nie kojarzę żadnych stelaży do ich montażu takich jak do płaskich TV "plazmowatych". No i kwestia zasilania tego ustrojstwa na stałe ;/ Bardziej widzę to jako wnękę w ścianie, tam jakaś stacja dokująca (ale to też z automatu wiadomo, że nie każdy tablet ma taką opcję) i wzmacniacz ukryty. J/w - kombinatoryka Ale jak ktoś by wcielił w życie takie rozwiązanie - respect! Może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
  23. comeon

    RADIO W ?AZIENCE !!!

    Podcigam temat. Czy pojawiło się coś ciekawego na rynku w tym temacie? Najchętniej nie tylko radio, ale urządzenie które obsługuje karty sd, ma wejście na iphone/ipada, albo przynajmniej usb. Montowane w ramce obok innych "pstyczków" albo zupełnie osobno.
  24. Jest jedno "ale"... Gwarancja na okna drewniane nie obowiązuje, jeśli zamontuje się je przed "pracami mokrymi" - czytaj tynkami i posadzkami. Tak więc tynki robimy na 2 razy - najpierw duże powierzchnie ścian, potem po zamontowaniu okien drugi przyjazd ekipy i dorobienie szpalet. Trochę to komplikuje pewne sprawy, ale nie uśmiecha nam się tracić gwarancji na okna... (problem odpada przy plastikach i alusach).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...