Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

solwis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    58
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez solwis

  1. To może się kolego określisz do jakiej kategorii fachowców się zaliczasz, alfa, czy omega. W mojej karierze tu spotkałem kilku fachowców na mojej drodze, ale oni jak już cokolwiek doradzali to byli już nauczeni i strzelali w dziesiątkę. Można było na nich polegać. Co do pisania pokrętnie, to wydaje mi się, że sobie robisz z nas jaja pisząc jakoś lakonicznie o badaniu szczelności domu zadymiając go. Stąd wciąż pojawiające się moje pytanie jak wyłapujesz istotne elementy i co to są te elementy przy dymieniu domu.?! Według mnie badanie szczelności polega na pompowaniu np. powietrza oraz jednocześnie pomiarze ciśnienia i sprawdzeniu gdzie ono uchodzi. A jak to Ty robisz?
  2. Ja doskonale wiem co to jest test szczelności i jak i czym się jego wykonuje, oraz jak należy interpretować wyniki. Natomiast Ty pisałeś: 1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. Po czym Ty napisałeś, że robisz to dymem. dodając linka do profesjonalnej metody z takim o to komentażem: Zasada prosta dym ma nie uciekać z domu na zewnątrz jak ucieka to źle. Co prawda był później jakiś lakoniczny opis zadymiania le on mnie nie przekonuje, zadymić w środku i i zewnątrz ma nie ma dymić? A co z pomiarem ciśnienia przy takim teście, ile może być krotności wymian w ciągu godziny? Tego nie badasz? A dziwisz się, jak piszesz jakoś pokrętnie. Albo Twoje rady mają być profesjonalne, albo dopiero uczysz się.
  3. Trudno te poczynania zaliczyć do jakiś profisjonalnych a i również do amatorskich badań szczelności dymem. Może to jakaś autorska metoda badań?
  4. Pozwolisz, że użyje jako wstępu Twojego cytatu. Kolega Grześ pisał: 1. Uszczelniam dom zakładając wm z rekuperacją oraz robię test szczelności. I ni jak nie mogę od niego wyciągnąć jak on to robi. On natomiast podsyła mi jakieś zdjęcia, jakieś linki, natomiast nic o tym jak on to robi i czy właściwie kiedykolwiek on to zrobił. Kolego Grzesiu jak kolega to robi?
  5. Już tu gdzieś ktoś opisywał jak się wykonuje test szczelności, ale jaki jest efekt tego testu po za kupa dymu wewnątrz Możesz opisać jak to robisz? i kiedy jest test pozytywny a kiedy negatywny? Jak na podstawie tego testu uszczelnić dom?
  6. Jasne, taką centralę można bez problemu podpiąć do generatora grawitacyjnego, który to prąd daje całkowicie za darmo i nie ma się co przejmować czy centrala zużyje 10 czy 100 kWh
  7. Dość dosadne określenie, ale jednak skoro powiedziało się "a"to tez z jakąś klasą trzeba powiedzieć "b" A więc za namową kolegów spytam co z tym generatorem grawitacyjnym, daje prąd czy nie?
  8. Myślę, że w razie braku zasilania są inne tańsze sposoby zasilania, a jak zabraknie prądu np. w pochmurny wieczór? Pisał Pan też o zasilaniu bateriami pompy ciepła, jak to wygląda finansowo. Ile baterii trzeba aby taka pompę skutecznie zasilać, oraz co trzeba zastosować jako urządzenia peryferyjne.
  9. Za ta cenę ogniwa można podpiąć tylko układ rozmrażania, czy również całą pompę (inwrtor)?
  10. A ja myślałem, że założyłem temat o sprawności rekuperatorów, jak myślisz jest różnica, czy nie?
  11. Sterowanie obrotami nie robi się już na tyrystorach a na triakach.
  12. Jak sama nazwa wskazuje wymiennik jest do wymiany i to na jakimś rozsądnym poziomie. Ten krzyżowy nie powinien być już stosowany skoro za niewiele więcej można wykonać przeciwprądowy o wiele lepszej sprawności. A czy np. 1200zł z porządnym wymiennikiem krzyżowym w obudowie warto dać te 1200zł? A może lepiej jeszcze kupić porządny wymiennik krzyżowy taki na wzór RS160 firmy RECAIR ale całkowicie aluminiowy i dać jakieś 800zł?
  13. Dobra, a według Ciebie ile powinien kosztować dobry rekuperator (70-85%) na dom 150m2 i dlarodziny 4 osob?
  14. No tak. Na załączonych obrazkach widać, że ten aluminiowy ma wyraźnie mniej lamel przez co i powierzchnia wymiany jest gorsza. Natomiast w plastikowym jest więcej lamel i jeszcze na dodatek są plisowane przez co powierzchnia wymiany jest lepsza, natomiast przenikalność cieplna w plastikowym jest gorsza. Jeżeli w metalowym grubość blachy jest 0,2mm to jaką grubość może mieć plastikowy? Nie sądzę, że plastikowy jest 10X cieńszy, bo wychodziłoby na to, że ma grubość 0,02 a to już porównywalne do grubości włosa. No i jak zawsze szwindel znana firma wywaliła:
  15. Zgadza się, ale nim coś założę u siebie to muszę być tego całkowicie świadomym. Jest przecież chyba różnica między plastikowym krzyżowym wymiennikiem a metalowym przeciwprądowym. Im więcej czytam opisów reku tym bardziej łapię się za głowę. Stąd ten temat, bo doświadczenie Wasze jest bezcenne.
  16. Ale mamy wymienniki krzyżowe, przeciwprądowe i obrotowe, każdy z nich będzie miał inną maksymalną sprawność. A jeszcze materiał z jakiego są wykonane, bo są tu prezentowane nawet plastikowe, gdzie współczynnik przenikania ciepła będzie tez inny niż metalu.
  17. To jakie kryteria przyjąć przy zakupie centrali skoro jeden z najważniejszych parametrów jest "oszukiwany" przez producentów? A może istnieje sposób choć teoretycznego sprawdzenia czy dany wymiennik ma sprawność taką jak podana jest w karcie opisu. Może na podstawie powierzchni wymiany, materiału z jakiego jest wykonany, współczynników przenikania ciepła, lub innych parametrów dało by się choć w przybliżeniu wyliczyć.
  18. Witam. Panowie, dajmy sobie spokój z tym gruntem bo to już dawno zostało omówione i nawet przez niektórych z nas przebadane, nie o tym to temat. Natomiast bardziej nurtuje mnie sprawa sprawności wymiennika rekuperatora. Czy może on być na poziomie 95%?
  19. Jest Pan przeciwnikiem tylko dla tego, że Pan robił? To jest powód? To w takim razie po co są na prezentowanej elektronice ikonki: " wymiennik gruntowy" oraz "bypass'? Wydaje mi się , że Pan Brzęczkowski wielokrotnie tak twierdził powołując się na program zawarty na stronach Recaira http://www.recair.com.pl/pl/recuperator_models.php I jeszcze ciekawostkę znalazłem: Sprawność całkowita AERIS 450 LUXE ERV VV: do 127%. ze strony producenta.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...