Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chcialbympompe

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 130
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    5

Zawartość dodana przez chcialbympompe

  1. Wytłumacz mi twój tok rozumowania. Będziesz miał zamortyzowaną dawno instalację, która produkuje prąd zupełnie za darmo. I zamiast korzystać z autokonsumpcji i ewentualnych kwot ze sprzedaży nadwyżek wolisz ją zdemontować 👽
  2. Pisałem to już ale powtórzę się. Nadal nie widzę sensu offgrida mając ongrid. Sam piszesz, że nadwyżki tracisz bezpowrotnie. Gdybyś miał ongrida z magazynem to całą nadprodukcję byś sprzedawał (niezależnie za ile).
  3. Pochwal się tym dziełem. Daj jakieś fotki jak to "opakowałeś". Jak dokładnie masz to podłączone?
  4. Na pewno wiesz co mówisz? Co ma dać łączenie szeregowe? Zwiększy wg ciebie pojemność?
  5. Ja mam starą Excellię Tri i tam ten problem nie występuje. Może da się coś przestawić w menu?
  6. Jak działają te algorytmy to nawet polski oddział Atlantic-a nie wie... Za to do maksymalnego wykorzystania taniego prądu na podgrzanie CWU najlepiej jest oszukać czujnik temperatury. Dla eksperymentu wyjmowałem czujnik z zasobnika. Wtedy PC grzeje aż osiągnie maksymalną ustawioną temperaturę zasilania oraz zrównania się temperatur zasilania i powrotu.
  7. Same bzdury. Po co wymiana falownika? Zgłasza się moc paneli a nie falownika. No i w czym offgrid ma być lepszy od ongrida? Tym, że jak będziesz miał nadwyżkę, której "nie skonsumujesz" sam to zamiast ją sprzedać za 0,23PLN to... nic z nią nie zrobisz. Po prostu przepadnie. No tak. Ale "komuchy" nie dostaną 👽
  8. Gdzieś czytałem, że jak pojawiają się dziwne wartości na liczniku to najpierw robią zwiad dronem.
  9. Ciekawe czy algorytmy u dostawców energii śledzą nie tylko moc maksymalna wprowadzaną do sieci ale też proporcje dziennie oddawanej energii do zgłoszonej mocy instalacji? W końcu kontrole nie są prowadzone "w ciemno".
  10. Wg PVmonitor.pl falownik 50kW na Śląsku wyprodukował przez ten miesiąc 550kWh a u naszego bajkopisarza wystarczy falownik 8kW i kilka paneli. No ale on ma COP 8 na PC samoróbce więc w tam chyba inna fizyka obowiązuje.
  11. On nie używa przecinków więc może chodziło o 3,5 - 3,8?
  12. No jakoś niewiele wyjaśniłeś. Jak dobrze pamiętam to miałeś w swoim domu pompę Haier czy coś takiego. Później zamontowałeś samoróbkę a niedawno chwaliłeś się, że kupiłeś "na zapas" kolejną (nie pamiętam jaką) bo była tania. Panele też montujesz chyba w jednym domu skoro podajesz łączną moc? No a bojler chyba nie ma być zamontowany jeden w kuchni i syna a drugi w łazience u córki?
  13. Powiedz nam proszę ile już wydałeś w sumie na 3 pompy ciepła, dziesiątki paneli, kilka "bojlerów", sterowniki, itp? No i ile to przyniosło oszczędności? Bo im więcej czytam twoich postów tym bardziej nie wierzę, że ktoś to może robić na prawdę.
  14. Ta twoja cudowna samoróbka, która z racji konstrukcji lepszej niż "te drogie" i COP na poziomie 8 nie potrzebowała do tej pory defrostów nagle tak zaniemogła? To już "nie pyka" 24h/dobę biorąc 300W?
  15. Napisz jaka to pompa i jaki dom. Praca 45 min i przerwa to nie tragedia. Możesz spróbować obniżyć krzywą grzania.
  16. Masz to jakoś opomiarowane? Wiesz do jakiego poboru prądu minimalnie schodzi? Ktoś napisał, że ma min. 3kW ale to zapewne moc oddawana.
  17. Ktoś wie skąd tak niskie ceny tych Kaisai? Split 12kW (to już chyba prawdziwe 3 fazy) za niewiele ponad 7tys. brutto? Czy one są aż tak kiepskie czy o co chodzi?
  18. Ale w przeliczeniu na koszt 1W mocy ta twoja taniość wyszła drożej niż Jasolar 595W 😬
  19. Dom 112m2? Nieźle skopana musi być ta budowla.
  20. COP wyliczany jakimś nieznanym algorytmem bez ciepłomierza zapewne. I liczony bez uwzględnienia pompy obiegowej (której klimatyzator nie ma) i prądu pobieranego przez elektronikę.
  21. Gdzie to pytanie, które ignoruję? To ty ignorujesz fakty. Jeżeli tobie z tym dobrze to trwaj w tym stanie dalej.
  22. Definicje pojęć są w ustawie na samym początku. Tak jak napisałem. UPS nie prowadza energii elektrycznej do sieci. Dalej nie czytasz. Czego nie zrozumiałeś?
  23. Nie siej zamętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd. W ustawie na początku masz definicję magazynu energii. magazyn energii elektrycznej – instalację umożliwiającą magazynowanie energii elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej Jeżeli masz jakieś UPSy czy inne ustrojstwa, które nie wprowadzają energii do sieci to po prostu dalej nie czytasz bo to ciebie nie dotyczy. A ty pomijasz definicję i próbujesz pod dalsze zapisy ustawy podciągać urządzenia, których ona nie dotyczy. Poza tym dodanie magazynu zmienia moc generowaną (z tym się akurat niezbyt zgadzam ale przepis to przepis) a samo to wymaga zgłoszenia do ZE.
  24. Wiesz co? Zabrnąłeś bardzo daleko w swoich niezbyt mądrych teoriach i dalsze dyskusja z tobą pewnie nie zmienią twoich poglądów. Nie opieraj się na "braku reakcji" jakiegoś szeregowego pracownika zakładu energetycznego, który "nie zasugerował" konieczności zgłoszenia magazynu tylko zwróć się z zapytaniem oficjalnym kanałem czy magazyn trzeba zgłaszać czy nie jeżeli nie przyjmujesz do wiadomości tego, co wszyscy piszą. Współczuję tylko elektrykowi, który wykonuje u ciebie przegląd instalacji bo zapewne zmuszasz go do sprawdzenia każdej żarówki, suszarki do włosów, telewizora i co tam jeszcze masz podłączone do gniazdek 😀 By sprowadzić wątek na właściwe tory zacytowałem zapisy ustawy. Ty odebrałeś to jako atak na siebie i teraz stałem się dla ciebie wrogiem, któremu próbujesz zarzucać brak wiedzy, głupotę czy co tam jeszcze w twojej głowie się urodziło. Przeczytaj wątek na spokojnie, przemyśl i wyciągnij wnioski. Spokojnego weekendu.
  25. W przeciwieństwie do ciebie zrozumiałem. Od kiedy to urządzenia podłączone do gniazdek elektrycznych wchodzą w skład instalacji odbiorcy końcowego?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...