Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mik37

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    122
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mik37

  1. Mam lg 12 i cały czas mam wlączony tryb cichy bo jak leci na pełnej mocy i obciążeniu to jest bardzo głośna . Ale pompę mam przewymiarowaną więc spokojnie da radę przy ograniczonej mocy w trybie cichym . Zamiast 12 mam pewnie ok 9 kw mocy czyli w zasadzie wyszedł z tego taki pseudo tcap i to całkiem cichy. Pompa musiała być duża czyli mocniejsza bo mieszkam na wilgotnym terenie i jednostka jednowentylatorowa którą miałem wcześniej w ciągu pół godziny była zaszroniona a cop spadał do 1. Tak więc w moim przypadku teoria że nie warto przewymiarować pompy nie sprawdziłąby się na pewno.A wracając do głośności to warto odizolować jakimiś podkładkami gumowymi jednostkę wewnętrzną (!) od sciany. Inaczej te wszystkie drgania przejdą na konstrukcje domu i pompę będzie słychać dosłownie wszędzie wszędzie.
  2. W menu serwisowym masz ustawienie max czasu grzania cwu. Te strzały to przełączanie się pompy w tryb defrostu i z powrotem. U mnie ( lg 12) tez to występuje
  3. Pompa lg 12 kw jako wymiana starej w istniejącej już instalacji . Czyli oprócz pompy doszedł tylko czujnik cwu i elektrozawór plus mała przeróbka hydrauliki no i oczywiście montaż tego wszystkiego. Dokonał tego chłodnik zajmujący się zazwyczaj klimatyzatorami i odpukać jak na razie wszystko działa
  4. Mam lg 12 kw . Jest dość głośna szczególnie przy grzaniu cwu i przy odszranianiu. Mam od kwietnia więc jeszcze nie sprawdzona do końca bo najniższą temperaturę do tej pory miałem tylko minus 5. Cena z montażem około 19 tyś
  5. Jeśli to model sprzed dwóch lat to nie bierz tego.Strasznie trzaskają plastiki nawet gdy jest wyłączony (!). reklamowałem, wymienili mi na nowy model z dziurkowaną klapą Ten jest super.Polecam
  6. Witam Odpaliłem chłodzenie i okazało się że mam problem. Mimo że mam 200 m podłogówki pompa szybko schładza wodę i jak na wylocie temp zejdzie do 17 stopni (na wlocie jest 24 ) sprężarka się wyłącza na ok 5 min. W sumie więc po dwóch minutach chłodzenia następuje 5 minut przerwy i tak w kółko. Obniżyłem w menu serwisowym zakres temp chłodzenia ale to nic nie pomogło .Przy 17 stopniach spręzarka i wentylator staje natomiast obiegówka chodzi cały czas.Nie wiem czy takie taktowanie jest dobre dla sprężarki choć np w samochodzie przy włączonej klimatyzacji słyszę że spręzarka włącza się i wyłącza bardzo często. Ale to w samochodzie a jak to jest przy tych nowych pompach ciepła? Mogą tak działać z przerwami czy w ten sposób zarżnie się sprężarkę ?Ma ktoś na ten temat jakąś wiedzę?
  7. Witam Od dwóch miesięcy mam lg 12 kw hu121u33/hn1616nk3 i ponieważ zrobiło się ciepło chciałem włączyć chłodzenie.I tu pojawił się problem bo na sterowniku w miejscu gdzie wg instrukcji powinny być trzy tryby tzn ogrzewanie automatyczny i chłodzenie są tylko dwa ogrzewanie i automatyczny. Chłodzenia brak. Pompę instalował mi znajomy chłodnik więc z tej strony raczej pomocy nie uzyskam. Miał ktoś może taki problem ? może chłodzenie włącza się jakoś w trybie serwisowym ? Ewentualnie jakiś inny pomysł...
  8. Witam Jak w Lg działa tryb cichy ? Czy po prostu nie pozwala przejsc sprężarce na wyższe obroty i przez to mniej hałasuje czy też jakoś obniża je w całym zakresie tak że pompa może np niżej modulować. No i podstawowe pytanie czy rzeczywiście w tym trybie pompa jest zauważalnie cichsza?
  9. mik37

    Pompa ciepła JULA

    Ja powoli już swoją przygodę z Julą kończę .Kupiłem lg 12 kw bo w zimę Jula musiała mi chodzić 24 godzinę na dobę co przy dwóch taryfach srednio się opłaca. .Cena 3800 to też wg mnie trochę dużo Ja swoją swoją 9+3 kw sprzedaję sporo taniej.Mam ponad 200 m podłogówki i stwierdzam że pompa jest trochę za słaba. Tak więc zastanów się czy nie lepiej dołożyć do mocniejszej używanej pompy .
  10. Ja też dorzucę swoje trzy grosze. Mam prymitywną pompę p/w ale chłodzę nią podłogę na poddaszu w sypialniach i jestem zadowolony. Przy tych temp na zewnątrz z przyjemnością chodzę po niej boso. Temperatura podłogi ok 22 stopnie. Tak jak napisałem chłodzenie podłogą jest ok.
  11. mik37

    Panasonic Aquarea

    http://globenergia.pl/split-czy-monoblok-do-ktorego-typu-pomp-ciepla-macie-wieksze-przekonanie/ ten artykuł jest nowy chyba że autor nie jest na bieżąco
  12. mik37

    Panasonic Aquarea

    Wracając do wad i zalet monobloka to wyczytałem niedawno że z reguły są cichsze i nie chodzi tu bynajmniej o brak jednostki wewnętrznej .Przegladałem parametry akustyczne paru pomp ale nie mogłem wychwycić żadnej różnicy. Rzeczywiście cicha i o niezłych parametrach jest Nibe F2120 o której pisał obserwator pc ale nie bardzo jest ją do czego przyrównać. To jak to jest naprawdę?
  13. Rozmawiałem przed chwilą z instalatorem który montuje miedzy innymi pompy lg. Wg niego wiadomości o problemach z nową serią są niepotwierdzone przez firmę LG choć rzeczywiście plotki o problemach do niego dotarły za sprawą klientów którzy pytają o to. Niemniej jednak nie zamontował jeszcze żadnej jednostki ale jak twierdzi nawet gdyby problem z grzałką rzeczywiście istniał to z poziomu menu instalatora może ją po prostu wyłączyć. Ciekawy jestem jego opinii po instalacji i czy będzie taka sama jak CNC bo przymierzam się do montażu lg 12.
  14. To jest forum o pompach ciepła .Jeśli przymierzasz sie do zbiórki pieniędzy dla alimenciarza to rób to gdzie indziej. Wracając do meritum to wydaje mi się że lg pewnie napisało prawdę w tych katalogach bo za duzo by ryzykowało robiąc taką ściemę. Inna sprawa to dla jakich warunków badania wydajności były robione przez lg a dla jakich przez Niemców. Może zapytajmy CNC jakie on ma zdanie na ten temat.
  15. Pytanie do CNC Jak nisko moduluje lg 12kw? Pytam bo mam zbiornik dwupłaszczowy ermet 300 który nie ma bardzo dużej powierzchni wymiany ale jestem z niego zadowolony i nie chciałbym go zmieniać. Pozdrawiam
  16. Dlaczego akurat Estia? I jakiej mocy? Bo z wyjątkiem 8 kw to reszta jest sporo droższa od Panasonica
  17. mik37

    Pompa ciepła JULA

    Bufor raczej Ci nie był potrzebny. Tu najwięksi jego zwolennicy twierdzą że przy podłogówce położonej na całości to tylko zbędna fanaberia chyba że jako sprzęgło hydrauliczne. Ktoś tu nawet miał go i po usunięciu pompa lepiej/wydajniej pracowała . Twoja Jula aktualnie dużo nie bierze nawet jak na 16 stopni w domu więc na razie nie ma co płakać.
  18. mik37

    Pompa ciepła JULA

    Dom Adonis jednostanowiskowy wszędzie podłogówka. Ocieplenie takie sobie 20cm podłoga 20 cm ściany (zwykły styro) i 30cm dach (tania wełna z marketu) Przy temperaturze zero i 23 stopniach w środku dom bierze ok 3,8 kw (bez cwu)
  19. mik37

    Pompa ciepła JULA

    Moje cudo po ponad dwóch latach nadal pracuje... Mam 9 kw i tez kupione w promocji .W ogrzewaniu starcza na styk i poniżej -7stopni ma do pomocy klimatyzator ewentualnie kominek. Gdy ją kupowalem to rzeczywiście było to sporo taniej od innych pomp ale teraz przy aktualnych cenach dopłaciłbym bez wahania i kupiłbym np lg . Pozostaje mi więc tylko czekać aż sie zepsuje i wtedy kupię coś mocniejszego. Mam nadzieję że Jula nie zrobi mi świństwa i nie będę czekał bardzo długo Na plus mogę zaliczyć serwis gwarancyjny który nie bawił się w naprawę tylko od razu wymienił mi bez problemu jednostkę zewnętrzną gdy zaczęła szwankować. Jeśli masz mały dom to może nie będziesz narzekać zwłaszcza że masz pewnie już nowszą i pewnie lepszą wersję.
  20. mik37

    Pompy ciepła - wady!!!

    Rzeczywiście chodziło mi o jednostkę wew. Juz poprawiłem post.Hałasuje jednostka zewnętrzna i cały myk polega żeby nie przenosiła ona wibracji rurami przez jednostkę wewnętrzną na ściany. Obudowa jednostki wewnętrznej nie może w żadnym punkcie dotykać ściany czy śrub bo hałas ( wibracje) scianami pójdzie na cały dom. Ja mam prymitywną pompę i głośną a teraz jest praktycznie niesłyszalna. Wcześniej to buczenie doprowadzało mnie do szewskiej pasji. U mnie kawałki gumy jako izolatory antywibracyjne załatwiły sprawę
  21. mik37

    Pompy ciepła - wady!!!

    Własnie odizolowałem gumą główki śrub tak że korpus jednostki wewnętrznejnie styka się on nigdzie bezpośrednio ze śrubami na których wisi .Na wszelki wypadek dałem też kawałki gumy między ścianę a obudowę jednostki wewnętrznej.Efekt natychmiastowy bo pompy tzn jej buczenia nie słychać a mieszkam na odludziu gdzie jest kompletna cisza więc to nie jest tak że jej hałas ginie w tle. Tylko czasem przed defrostem jak pompa chodzi na maksymalnych obrotach a wymiennik całkowicie oszroniony i jak bardzo chcę to może wtedy coś uda mi się wyłapać ale to tylko dlatego że mam sypialnie dość blisko . Wcześniej to nawet słyszałem jak pompa zmieniała biegi i zmieniało się natężenie buczenia. Jak walczyłem z tym hałasem to też myślałem że to wina jednostki zewnętrznej. Na 100 procent jeśli hałas słyszysz w całym domu to jest to tzw dzwięk materiałowy bo dzwięk powietrzny jednostki zew mogłbys słyszeć tylko w pomieszczeniu przylegającym do pc. Musisz po prostu znaleźc miejsce w którym on przechodzi na ściany budynku Podsumowując jeśli chodzi o hałas wewnatrz domu to bardzo dużo zależy od prawidłowego montażu . Hałas na zewnątrz to już zupełnie inny problem.
  22. mik37

    Pompy ciepła - wady!!!

    Też tak myślałem. Przez cały rok użerałem się z hałasem .przenosiłem jednostkę zewnętrzną dawałem podkładki. A hałas nie znikał i był bardzo wk... Na trop wprowadziło mnie to że były miejsca gdzie był większy a metr dalej zanikał . Dzwięk roznoszący sie powietrzem zazwyczaj jest równo słyszalny. U mnie hałas jednostki zewnętrznej przenosił sie po rurkach do wewnętrznej a potem po scianach rozchodził się w całym domu. I słyszałem w ten sposób jednostkę zewnętrzną bo dzwięk wędrował po konstrukcji. I zachodziłem w głowę jak to możliwe bo ściany mam grube z silikatów które przecież są dobrym izolatorem. Sprawdz bo może u Ciebie jest ta sama przyczyna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...