Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gondoljerzy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    775
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana gondoljerzy w dniu 8 Września

Użytkownicy przyznają gondoljerzy punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    wioska pod Łomżą
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

gondoljerzy's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

52

Reputacja

  1. W takim razie nie do końca dobrze, bo przy odpowiednio wysokim poziomie w zbiorniku powstanie obieg wody z CO przez zbiornik. No, chyba że Ci nie przeszkadza, że zbiornik robi za dodatkowy grzejnik w domu. Pytanie taż, jak to ewentualnie wpływa na działanie całej instalacji?
  2. Silikon czy inne podobne kleje z kartusza kiepsko trzymają w takich warunkach, gdy powierzchnie muru są poszarpane i pokruszone, brudne, zapylone. Potrzebne jest coś bardziej ciekłego, co bezproblemowo zwilży powierzchnię, wniknie w pęknięcia i zwiąże całość. Więc albo jakieś zaprawy-masy murarskie cementowe, ale wodoodporne, albo wróć do pomysłu z żywicą epoksydową. Tylko żywica w ciekłej formie i aplikowana na wyraźnie suche podłoże. Żywica wiąże na zasadzie reakcji chemicznej w całej swojej masie, więc bez obawy o stwardnienie. Silikony i kleje z kartusza, tu czym grubsza warstwa, tym dłużej twardnieje.
  3. Szklanych kul do wróżenia zabrakło. Napisz coś więcej: co to za lamele, z jakiego materiału, jak były mocowane, z czego jest ściana?
  4. Piszesz, że dwa naczynia wychodzą taniej, a czy liczyłeś dodatkowe odcinki rur, trójniki i złączki? A co do połączenia, to chyba coś namieszałeś. Patrz rysunek i opcja A. Wejście ciepłej powinno być od samej góry zbiornika, a zimnej od dołu. Wylot awaryjny ze zbiornika pośrodku, a w każdym razie, wyraźnie poniżej wlotu ciepłej. Wtedy nie ma szansy powstania grawitacyjnego obiegu ciepłej i zimnej wody. Przy niewielkim przekroczeniu poziomu poleci zimna, a przy zagotowaniu będzie do zbiornika płynąć z obydwu.
  5. gondoljerzy

    Uzysk z PV

    Mój wynik z września 2024 to 566,5 kWh, czyli jednostkowo 115,1 kWh/kWp. Dla porównania: wrzesień 23 dał 127 kWh/kWp, a wrzesień 22 zaledwie niecałe 94 kWh/kWp.
  6. Może ja nie mam aż tak wielkich wymagań, ale jak dla mnie i na dziś - forum na nowym silniku chodzi lepiej niż na starym. Jeden problem dziś zauważony: strasznie krótki czas na dodanie poprawek do swojej własnej wypowiedzi. I ten czas jest naliczany nawet, gdy już masz otwarte okno do zmieniania treści posta. W efekcie, chociaż system cię łaskawie dopuścił do zmiany wypowiedzi, to na koniec jednak pokazał ci wała.
  7. gondoljerzy

    Uzysk z PV

    Pewnie w czerwcu miałeś bardzo mocno zakurzone panele. U mnie wyraźnie widać zależność kąta ustawienia do słońca, temperatury paneli i uzyskanej produkcji.
  8. Mój dom razem z poddaszem ma około 120m i pompa ciepła 10 kW tylko przy większych mrozach musiała pracować w droższej taryfie. 95% sezonu wystarcza praca w tańszej, czyli maks 10h dziennie. Nie wiem jak twardo zabetonowany łeb dobierał Ci te 23 kW? Co do długości pętli, to dobrze żeby pętle miały podobne długości w całym domu. 127 m i 146 m to zbliżone wartości. Ciekawe, co tam dalej Ci ułożą?
  9. Trochę chaotycznie to opisałeś. Gdy będziesz zagęszczał kamień w środku, to się te pustaki na obrzeżach nie rozjadą? Do pustaków będziesz kleił jakieś obrzeża, a w środku położysz płyty tarasowe. Będziesz to fugował na szczelnie, czy płyty będą luzem? Bo jak luzem, to jak Ci to śnieg zasypie, trochę się za dnia rozmrozi, a w nocy znów zamarźnie, to ci te doklejki poodpadają.
  10. Skoro bez odsuwania od ściany, to jedyny pomysł jaki mi do głowy przychodzi, to odcinki kątownika i klej montażowy. Kątownik najlepiej plastikowy, ewentualnie tekturowy, bo drewniany może popękać. Posklejać od środka plecy ze ściankami, odczekać aż klej stwardnieje i użytkować dalej. Tylko z estetyką może być różnie.
  11. Piętro ostatnie, czyli to już stropodach. Po tym dachu czasem ktoś chodzi, czasem zalega na nim śnieg, więc płyty pracują. Za komuny ludzie zaklejali te szczeliny sztywnym papierem, szpachlowali jak najcieńszą warstewką, żeby to sobie oddzielnie pracowało. Ja bym z kolei wcisnął w tę szparę pomiędzy płytami klej do glazury w ilości maksymalnej, ile się tylko uda. Są takie strzykawki do zapraw murarskich, albo przerobić pistolet do kartuszy. Potem bym zaszpachlował i liczył, że tak sklejone płyty będą już teraz razem pracować i razem się uginać.
  12. Dobrać odpowiedni profil nierdzewny polerowany i dołożyć z jednej, bądź drugiej strony.
  13. Nie jestem pewien, czy warto urządzać biuro starymi meblami. Takie meble już sporo przeszły i nigdy nie masz pewności czy odnowiono je porządnie, czy tylko upudrowano pryszcza. Z kolei styl vintage nie musi oznaczać starych mebli, ale mogą być nowe meble w starym stylu.
  14. gondoljerzy

    Uzysk z PV

    U mnie tegoroczny sierpień przyniósł uzysk 139,3 kWh/kWp. Najlepszy wynik dzienny 31,6 kWh czyli 6,42 kWh/kWp Dla porównania, w sierpniu 2023 było tylko 125,9 kWh/kWp, a w sierpniu 2022 wyszło 145,2 kWh/kWp.
  15. Ja mam rurki ogrzewania wyprowadzone na ściany łazienkowe, blisko 1m ponad rozdzielacz i nic się nie zapowietrza. W łazienkach mamy za mało podłogi do ogrzewania i trzeba się ratować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...