Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gondoljerzy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    822
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    4

Ostatnia wygrana gondoljerzy w dniu 8 Września 2024

Użytkownicy przyznają gondoljerzy punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    wioska pod Łomżą
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

gondoljerzy's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

  • Reacting Well Rare
  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare

Recent Badges

55

Reputacja

  1. Wypłaty dofinansowań, zwłaszcza w przypadkach ,,jednofakturowych", opierały cię często o samą dokumentację. Niech się teraz boją Ci, którzy nakłamali we wnioskach. Swoją drogą, nie wiem po co ogłaszają wzmożenie kontroli. Powinni je po prostu robić, a nie ogłaszać zamiarów.
  2. Pułapka termiczna w obiegu wody kotłowej jak na rysunku nie ma sensu. Miała by sens gdyby to kocioł miał zachowywać temperaturę i nie grzać bojlera grawitacyjnie. Z kolei, można dać pułapkę na wyjściu CWU z bojlera do odbiorników, jeśli nie chcemy żeby ciepła woda meandrowała poza bojler. Oczywiście, o ile są odbiorniki powyżej bojlera.
  3. W jaki sposób kontrolujesz punkt rosy? Moim zdaniem zły pomysł. Dotychczasowa elewacja z desek ma prawdopodobnie zrobioną wentylację, żeby dechy nie zgrzybiały. Po dołożeniu styropianu trzeba by zaślepić tę wentylację, a wtedy deski zgniją.
  4. Co istotnego dla Ciebie ma się zmienić w 2035 r.?
  5. Napiszesz więcej, co to za akumulatory? Ten pomysł jest ciekawy, chociaż dobrze by było wdrażać go w życie w momencie zakładania instalacji. Na odczytach widzę wyraźnie, że jedna faza ma u mnie wyższe napięcie od pozostałych. Jak na razie nie miałem jeszcze przypadków wyłączeń falownika, ale to pewnie tylko kwestia czasu. Gdy się już zacznie, trzeba będzie sobie jakoś radzić.
  6. Latem autor tematu grzeje wodę solarami, więc nie ma ani pojedynczej, ani podwójnej straty.
  7. Prędzej jakiś duży śrubunek. Dobrać jedno z drugim tak, żeby zaciskał się na krawędziach termostatu. Przypomina mi się jeszcze jeden powód, żeby nie stosować grzałek z ,,własnym" termostatem. Gdy grzejemy bufor innym źródłem ciepła, np kociołkiem, może się zdarzyć przekroczenie temperatury zabezpieczenia grzałki i bezpiecznik wyskoczy zupełnie niezauważalnie. A potem zonk, bo grzałka nie działa.
  8. W mojej samochodowej historii miałem różne awarie termostatu, także w postaci zacinania w pozycji zamkniętej. Grzałki z termostatami mają zabezpieczenia, ale one działają do 60-70 stopni. Do bufora przydało by się mieć możliwość grzać do np 90, czy nawet pod 100 stopni i mieć możliwość wykorzystania w pełni jego pojemności cieplnej. Czyli raczej goła grzałka z zewnętrznym termostatem/sterownikiem zabezpieczającym. Co do obudowy na termostat: przecież większość termostatów samochodowych jest okrągła. Złączki hydrauliczne: przedłużenia, redukcje, złącza - też są okrągłe. Suwmiarka w rękę i trzeba kombinować. Najprędzej coś z toczonych, mosiężnych kształtek może się nadawać. Ewentualnie z małą pomocą tokarza.
  9. Co będzie gdy termostat się zatnie? Warto by dodać jakieś zabezpieczenia. Według rysunku, długa grzałka jest wkręcona od dołu. Jak będziesz ją wymieniał w przypadku awarii?
  10. Marzec był piękny i słoneczny. W efekcie mam najlepszy uzysk marcowy z trzech lat pracy instalacji - 108,1 kWh/kWp. Cały I kwartał 2025 r. był ,,rekordowy", z kwartalnym wynikiem jednostkowym 184 kWh/kWp. Ale jak wiadomo, nic w przyrodzie nie ginie. Prognozy na kwiecień nie są optymistyczne. (instalka 4,92kWp na gruncie, skierowana na południe, 10km na północ od Łomży)
  11. Podklejenie płyty gipsowej jest najprostszym sposobem na wyrównanie nierównej ściany. Czyli, powiedzmy jasno, takie pójście na łatwiznę. Jednak są plusy i minusy. Klej pod płytą, sama płyta, klej pod płytkami. Kilka warstw sumuje się i łazienka robi się mniejsza, bywa że o kilka cm. Z kolei, skuwanie starych płytek może naruszyć stabilność ,,konstrukcji" ściany z płytą gipsową i nowa warstwa płytek nie będzie miała tak dobrze jak stara. Ja bym się zastanowił. czy nie zrzucić wszystkiego i nie wyrównać ściany tradycyjnie.
  12. No to zaczynamy podsumowywać luty. Mój wynik 269,9 kWh z całej instalacji, co daje wynik jednostkowy 54,86 kWh/kWp. Uzysk ponad połowę lepszy niż w 24 czy 23 roku. Lokalizacja - okolice Łomży, instalacja na gruncie, skierowana optymalnie na południe.
  13. Po co ci grzejniki? Lubisz ich wygląd, czy masz za dużo pieniędzy do zmarnowania? Programujesz sterownik i nagrzeje Ci podłogówkę z wyprzedzeniem. W dzisiejszych czasach pewnie można i przez neta sterować ogrzewaniem.
  14. W podobnej sytuacji, gdzie jedna strona wnęki drzwiowej była płaską ścianą, kleiłem do tej ściany paski płyty gipsowej. Kilka pasków jeden na drugi na klej montażowy, tyle pasków ile było potrzeba, żeby powstał odpowiedni węgarek. Do tego ościeżnica na piankę. Inny sposób, to wyciąć listwę ościeżnicy i przykleić/przykręcić tę stronę ościeżnicy do ściany.
  15. A może by tak zdjąć drzwi z zawiasów i zerknąć dokładniej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...