Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

darek-jg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    64
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez darek-jg

  1. "I tu rzeczywiście wytrzymałość (w sensie parametr Mpa) jest zdecydowanie na plus Porothermu" Tyle że przy ścianie działowej ta wytrzymałość na ściskanie nie jest potrzebna a co do mocowania kołków to sto razy łatwiej zamocować coś na gazobetonie niż w porotermie.Inna sprawa to przycięcie pustaków w warunkach domowych gdzie gazobeton tniesz zwykłą płatnicą a spróbuj obciąć poroterm na wysokość kilkunastu centymetrów bez użycia elektronarzędzi...
  2. darek-jg

    Ocieplenia poddasza ?

    "nie zapomnij tylko o szczelinie wentylacyjnej" Fajna rada, ciekawe tylko jak ta szczelina będzie wentylowana jak ma na dachu papę i deski i brak otwarcia przy murłacie i w kalenicy...
  3. Beton komórkowy będzie najlepszy,tylko połącz to nowo wymurowane ze starym albo przez wykucie "strzępi" dla przewiązania,albo pręty zbrojeniowe na łączeniu w spoiny(bo może pękać na łączeniu).
  4. Jeśli ta pustka jest dość szczelna to bym nie winił jej za większe zapotrzebowanie na ciepło z racji małej pojemności cieplnej powietrza(ogrzanie powietrza nie wymaga dużo energii)i pewnie można to naprawić od strony poddasza,a problemem może być połączenie tej wełny z izolacją zewnętrzną ścian czyli ciągłość izolacji... Jeśli ściany parteru wychodzą na nieogrzewane poddasze to powinny być ocieplone z obu stron.Często wykonawcy nie zwracają na to uwagi.
  5. W Twoim przypadku za dużo problemów z systemowym ceramicznym lepiej zrób porządny stalowy(widziałem już pęknięte wkłady ceramiczne także nie jestem ich zwolennikiem)
  6. Przypuszczam że ulega biodegradacji tak jak detergenty w płynie do mycia naczyń czy proszku do prania...
  7. "Przestrzeń między styropianem, a deskami wynosi 30 mm, więc cyrkulacja powietrza powinna być" Zrobiłeś otwory dla wypuszczenia powietrza,ale jednocześnie podziurawiłeś papę która chroniła przed skroplinami powstającymi na spodzie blachy...Jeśli w tą pustkę wchodzi ciepłe powietrze z poddasza to nie dziwią duże ilości wody skraplające się na zimnych deskach.Powietrze z wnętrza budynku nie może dostawać się do warstwy izolacji ani poza nią...W pierwszej wersji ocieplenia z wełną i starannym wykonaniu paroizolacji nie powinien wystąpić problem z zawilgoceniem wełny bo i skąd wzięłaby się tam woda?
  8. Zaprawa wapienna zwiąże dopiero po wyschnięciu- nie dopuść do przemarznięcia,grzej i wietrz
  9. Jeśli rysunek jest zgodny ze stanem faktycznym to wynika że słupki wyszły niesymetrycznie względem dachu-lepszym rozwiązaniem będzie doklejenie bk6cm do słupka w otworze nr 2,wtedy otwory będą symetrycznie.
  10. Proponuję je wymurować z bloczka dopiero po zaizolowaniu ścian fundamentowych ,środek można zalać betonem zrobionym na budowie, ewentualnie przy okazji wykonywania chudziaka.
  11. Ten komin to kpina, nie dość że zrobiony z rury wentylacyjnej to jeszcze dotyka drewna.
  12. Chodzi o to że szaluje połowę fundamentów ,ale nie do połowy wysokości .
  13. "Chodzi o to, że działówka wąska a L-ka to ani 1 (bo za wąska, ani 2 (bo za szeroka) tam nie pasuje"-dokładnie o tym napisałem.
  14. Jeśli żelbetowe nadproża są w ścianach nośnych ich zastosowanie może wynikać ze względów konstrukcyjnych i raczej sam nie powinieneś ich zmieniać na ceramiczne lub elki. W ścianach działowych elki się nie sprawdzą i tam możesz dać ceramiczne lub wylać żelbetowe.
  15. Tak na żywioł to odradzam- duże prawdopodobieństwo zawalenia.Zatrudnij kogoś z uprawnieniami, powie ci co trzeba zrobić i jak.Myślę,że bedą potrzebne papierki do urzędu.
  16. darek-jg

    Ocieplenie stropu

    Oj ktoś tu źle radzi !
  17. Jak chcą połączyć izolację poziomą ścian z izolacją posadzki jak jest taka różnica poziomów , czy podczas kucia nie uszkodzą tej papy? Widzę folie ochronne na oknach- jak już długo stoją to mogą już być zwulkanizowane ,spróbuj czy się dadzą usunąć.
  18. Jeżeli te nierówności są efektem fuszerki przy budowie to naprawisz częściowo , ale jeśli to wynik osiadania ? Ja bym nie ryzykował.
  19. Jeśli nie chcesz zrywać płyt to najlepiej tak zrobić z wywinięciem na boki belek,nad wełną w stropie membrana jest zbędna-ew.wilgoć łatwiej odparuje.
  20. http://www.abc-izolacje.pl/index2.php?site=art&id=186
  21. Patrzę na te zdjęcie i chyba wybiorę się do okulisty.Gdzie wy widzicie te szczeliny ? Skąd wniosek że to nie jest system pióro-wpust ?Jedyne co widzę to błąd w wiązaniu-mogli te kawałki dać przy oknie i by było znacznie lepiej,a tak to może (ale nie musi) kiedyś się zarysować tynk od wewnątrz.Ciężko byłoby teraz to przerobić - może przy tynkowaniu daj w to miejsce siatkę.
  22. darek-jg

    Problem z dachem

    Jakby sie woda skraplała dopiero na blasze to jak przechodzi przez membranę z powrotem do wełny?Raczej skrapla się już w wełnie,czyli zła paroizolacja -Adam_mk ma rację.
  23. "Jakim cudem może wyjść więcej cegieł w rozmiarze 30 niż w rozmiwarze 25 do budowy takiego samego domu skoro różnią się one grubością a inne rozmiary są takie same. Jest to możliwe?"Nie mają jednakowych wymiarów bo różnią się długością (248 vs 372) więc 24 jest większa.
  24. Bez filarka nie zmieścisz skrzynek bo skrzynki wystają do środka poza ramę okna .Napisałem ci to bo już miałem taki przypadek , najpierw robiliśmy wylewane nadproże żelbetowe ,a póżniej musieliśmy wymurować filarek bo nie mieściły się rolety.
  25. Raczej tylko wylewane w szalunku.Zbrojenie narysuje projektant ,a co do izolacyjności to silka wcale nie jest cieplejsza od betonu a ocieplasz styropianem. Przemyśl to okno bez filarka bo jakbyś chciał rolety to nie zmieścisz skrzynek nad oknem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...