Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

skrabi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    731
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez skrabi

  1. Mówimy o poddaszu nieużytkowym, więc nie będzie para przechodziła, zresztą nawet przy użytkowym para nie powinna przechodzić przy poprawnie wykonanej paroizolacji. Druga rzecz to przy deskowaniu nad ociepleniem powinna być szczelina wentylacyjna i wtedy deski niczym nie nasiąkają. Na poddaszu nieużytkowym nie ma też wełny między krokwiami i płyt GK, które także spinają konstrukcję. Równie dobrze mógłbym spytać, czy ty masz wyliczenia albo pomiary, że tak nie jest. Spytaj jakiegoś konstruktora to ci przedstawi obliczenia na to i tyle.
  2. No widzisz każdy dach jest inny, u mnie będą wiązary i pełne płytowanie zapewnia dodatkową sztywność.
  3. Zyskujesz mocniejszy sztywniejszy dach, większa odporność na wiatr, nie skrzypi.
  4. Robilem drenaż i zasypalem to wysoko grubym żwirem, krety przy samej powierzchni raczej nie ryją. Na górze będzie jeszcze przy domu opaska ze żwiru więc myślę, że będzie ok.
  5. Chcę zasypac piachem zeby zrobic drenaz opaskowy. W teorii takie zasypwanie gliną powinno być ok, ale w praktyce różnie mogę wyjść. Moja glina (a w zasadzie jakie iły, pyły ilaste) są jak plastelina i nie da się tego zagęścić. Dysperbit odpada bo i tak mało daje, ale przede wszystkim mógłbym czekać nie wiem do kiedy aż fundament wyschnie żeby się go dało pomalować.
  6. Hej, Buduję dom bez podpiwniczenia, na glinie, działka ze skosem i jakies 2m niżej jest rów do którego spływa woda, ale w rowie wody jest ledwo i w zasadzie tylko po deszczach. Przy domu wód gruntowych nie ma. Ściany obsypię z zewnątrz piachem i zrobię drenaż opaskowy żeby wody deszczowe odprowadzić w dół do rowu. Nie robię izolacji pionowej, tylko porządnie pozioma (skłaniam się ku papie Icopal Szybki Fundament). Na XPS tak do 10cm ponizej gruntu planuję siatkę z klejem (np. Atlas Hoter U), to będzie zasypane kryszywem a poniżej tego sam XPS zasypany piachem. Co sądzicie o tym rozwiązaniu?
  7. mam sciane fundamentowa zaizolowana XPS, czy musze cos dac zeby go zabezpieczyc przed gryzoniami? We wszystkich dokumentacja (Styrodur, Synthos, ...) nic nie ma tylko bezposrednio XPS jest obsypywany ziemia
  8. Przeczytałem cały wątek i myślę o papie, ale znalazłem jeszcze taki produkt podobny do papy a w dobrej cenie. Knauf Katja Sprint https://knauf.pl/produkty/knauf-membrana-katja-sprint Ktoś ma doświadczenie z tym materiałem? Cena przyzwoita i montaż też bym sam ogarnął.
  9. Nie mam ciśnienia zeby robic hydroizolacje na lawie jesli jest niepotrzebna. Tylko czy wtedy jest sens robic hydroizolacje pionowa na scianach fundamentowych czy nie? I co z izolacja plyty podposadzkowej papą, czy to dobta opcja, czy lepiej inne rozwiazanie zastosowac?
  10. Hej, Mam fundament z pustaka szalunkowego i z ławy co 50 cm wypuszczone są w górę pręty zbrojeniowe. Zastanawiałem się jak zrobić hydroizolację na ławie, spytałem konstruktora a on na to, że po co izolować, przecież beton jest odporny na wodę. Twierdzi, żeby nie dawać izolacji poziomej na ławę i ściany fundamentowe tylko zrobić porządną hydroizolację na płycie podposadzkowej. Pytałem też kierbuda i w sumie zgadza się z konstruktorem. Płyta podposadzkowa jest u mnie wykonywana jako monolit razem z wieńcem. Myślę, żeby posłuchać konstruktora i dać na płytę papę termozgrzewalną Icopal Fundament 4,0 Szybki Profil SBS, MATIZOL FUNDAMENT SBS SUPER MONTAŻ lub podobną. Na tym będzie dom szkieletowy, więc pod podwaliny dodatkowo pojdzie jeszcze jeden pas papy dla pewności. Jeśli chodzi o warunki gruntowe to jest glina i nie ma wody gruntowej, na działce jest spadek, i jakies 2m niżej jest rów w którym okresowo pojawia się woda. Budynek bez podpiwniczenia. Co sądzicie?
  11. hej, byłem praktycznie zdecydowany na płytę ale mam około 80cm spadku i muszę zrobić przez to dużą podbudowę czy przy takim spadku opłaca się jeszcze robić płytę czy lepiej już klasyczne fundamenty?
  12. Podbijam Rownież myślę nad konwektorami, tylko chcialbym coś ładniejszego niz F119 (i podobne) i nie nagrzewającego się tak mocno i nie strzelającego. Coś jak wyższe modele atlantica, znacie innych producentów godnych polecenia? I dodatkowo splicik w salonie i w łazienkach i wiatrołapie kable grzewcze.
  13. Planuje budowe Z7 w technologii szkieletowej, ale jeszcze caly czas sie wacham nad Z241 i Domkiem Pani Darii.
  14. A patrzyles na blachotrapez? W ocynku za 30zl/m2 brutto T18 dostaniesz. Łatwe do położenia nawet samemu i pełnego deskowania nie potrzebujesz. Ondulina fajna ale po kilku sezonach potrafi cieknąć na otworach montażowych.
  15. A czy ktos ma doświadczenia z polimocznikiem? Mam do zrobienia plaski dach nad garazem 7x6m + obróbka attyk. Dom ma już 7 lat i od początku PCV nie było wykonane dobrze i są przecieki, więc chciałbym to teraz zrobić porządnie. Garaż jest dosunięty do domu i pytanie czy mogę wywinąc EPDM na elewację? Czy muszę usunąc stryopian i EPDM wywinąć bezpośrednio na mur? W przypadku EPDMu myslę nad jednym arkuszem zeby uniknac laczen, jak to przykleić do izolacji ze styroduru? Po prostu kleic czy jakas inna opcja?
  16. Hej, Czy takie polaczenie da sie zrobic? Kable grzewcze i suchy jastrych czy to nie bedzie dzialac? Planuje dom szkieletowy i chcialbym uniknac mokrych wylewek.
  17. To moze wykladzina PCV wywinięta na ścianę? Wtedy nie masz żadnych łączeń i jak prawidłowo zrobisz przepusty to masz w 100% szczelnie.
  18. Jesli nie chcesz garazu ogrzewac to po co go ocieplac?
  19. hej, Czy cos sie ruszylo od ostatniego wpisu? Jestes zadowolny z prefabrykacji steico?
  20. Chciałbym parterówkę bo jest dużo prostsza w budowie, zwłaszcza przy samodzielnym budowaniu. Jednak parterówka to: - większy fundament a to mocno podnosi koszt, przede wszystkim ze względu na prace ziemne - większy dach - gorszy stosunek objętości do powierzchni Podobają mi się projekty 1. parterówka Z7 83.4m2, fundament 12x8=96m2 i dach 142m2 2. z poddaszem Z216 84.4m2, fundament 9.5x7.1=67.5m2 i dach 112.5m2 3. piętrowy Z297 87.3m2, fundament 9.2x6.69=63.9m2 i dach 102m2 Wszystkie wymagały by adaptacji na szkielet i do standardu energooszczędności, który mnie interesuje. Pokazuje je bardziej dla inspiracji. Oczywiscie w przypadku poddasza uzytkowego izolacja w krokwi + nakrokwiowo zeby uniknąć mostków. Bardzo podoba mi się opcja domu piętrowego bo: - łatwo wykonać izolację stropu - nie stosuje się okien połaciowych tylko zwykłe - niie mamy skosów więć dużo ławiej o aranżację wnętrza i w wykończeniu również prościej. - Fundament i dach również najmniejsze powierzchnie. Przy parterówce może fundament i dach są większe, ale jednak odpadają strop i schody, i konstrukcja zdecydowanie prostsza. Dodatkowo strop nad parterem może być wykonany jako element wiązarów co znacznie ułatwia konstrukcję i odpada problem z rozpiętością stropu.
  21. Cześć, Przymierzam się do budowy energooszczednego domku szkieletowego 80-90m2. Standard ocieplenia jaki mnie interesuje to: - Sciany 30cm - Sufit 40cm - Plyta 20cm lub Crawl Space 30-40cm - Potrojne Szyby - Reku I teraz pytanie do forumowiczów, szukam projektu, który łatwo da się wybudować SAMEMU w technologii szkieletowej. Kryteria: - stodoła - dach dwuspadowy - zero jakichkolwiek wykuszy/wnęk - parter + poddasze uzytkowelub piętro ze względu na minimalizację pow. fundamentu i dachu, oraz lepszy stosunek objętości do powierzchni - 3 sypialnie - garaz doczepiony do budynku lub oddzielny Rozwazam rowniez podpiwniczenie w ktorym mialbym garaz i jakies pomieszczenie, w tej opcji posadowilbym garaz na nieogrzewanej plycie a nad nim bylby strop drewniany jak przy crawl space. Pozdr. Lukasz
  22. Witam, Został mi po budowie nieużyty anemostat wywiewny AVC180 z króćcem 180mm do rur 63mm Na stronie comair nie ma juz karty technicznej od AVC180, ale XVC to chyba to samo http://comair.pl/files/PDF/info/KT-UF+/Karta%20techniczna%20XVC%2063.pdf Sprzedam za 100 PLN + wysyłka lub odbior osobisty w Trzebnicy/Wrocławiu Pozdr. Lukasz
  23. Witam, Została mi po budowie nieużyta kratka wentylacyjna ścienna MCIB63 do rur 63mm http://comair.pl/files/PDF/Uniflexplus_kratka_MCB_karta_techniczna_2015.pdf Sprzedam za 100 PLN + wysyłka lub odbior osobisty w Trzebnicy/Wrocławiu Pozdr. Lukasz
  24. Pochwalę się postępem prac u mnie. Wszystko oprócz wymurowania murka robię sam z żoną, przy pergoli pomógł mi ojciec. Na szczęście kręcenie desek to już bajka w porównaniu do robienia fundamentu. Konstrukcja: 1. Fundamenty fi 160 wiercony ręcznym świdrem na głębokość 0,8-0,9m. Zalewany betonem z betoniarki. 2. Przekładka z EPDM 3. Belka z KVH 60x100 kręcona na wkręty do betonu. Belki są co około 1m 4. Legary 45x75, co około 55cm 5. Deska Świerk 125x28 Starałem się poziom zrobić już fundamentach co nie wyszlo najlepiej Teraz wylałbym fundament jeszcze niżej i dał plastikowe stopy regulowane lub wkleiłbym gwintowane szpilki. Mechanizm regulacji dużo ułatwiłby mi montaż belek. Mam już przykręcone 50% desek i jest super, jak można wreszcie usiąść na tarasie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...