Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

samuel76

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    36
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez samuel76

  1. Kolego romano78 ja mam dwa grzejniki (drabinkii w łazienkach na parterze i na piętrze) w ten sposób podłączone grawitacyjnie. Na drabinkach założone termostaty elektroniczne (takie z Lidla za 6 dych) Ustawiłem sobie na nich temp czuwanie 17 st. grzanie 25 st. Codziennie otwierają się przez cały rok od 19 ej do 23 ej w porze mycia. Jak jest energia w buforze to łazienkę mi dogrzewa do tej temp. w tych godzinach. Dlatego że wentylacja grawitacyjna i pewnie bym miał większe straty w godz. "nie kąpielowych" Nie zakładałem zabezpieczenia pow. 80 st. trudno Jakoś to działa Podłogówka w całym domu nie zakłóca tego wszystkiego. Gdy projektowałem swój bufor od razu wspawałem te dodatkowe króćce do obiegu grzejników i jestem zadowolony. Pewnie wiesz jak rozgrzewa się podłogówka a tak to załączam czasem tryb ręczny na 3 godz i łazienka się szybciej nagrzewa kiedy jest akcja Palenie.
  2. Bajcik dobrym tropem idziesz to co mi się rozlutowało było podobne do cyny ołowiu. A oto sprawca nieszczęścia: W korku przewiercone jakieś fi 6mm a po tym metalu ani widu ani słychu. Pompa kocioł bufor wpięta na dole z bufora do kotła pracuje z zaw. 3 drożnym ochrony powrotu na 55 st. A naczynie bezpieczeństwa mi nie zamarźnie bo siedzi w garderobie na poddaszu użytkowym KEG 50L po browarze Perła. Poza tym tak jak Adam pisze wykombinowałem coś na wzór układu kaloryferowego z termostatem ustawionym na 18 st. W Kegu jest wspawane 3 króćce Przelewowy ,wzbiorczy i napowietrzania/odpowietrzania. I tutaj koś się pytał jaka pojemność naczynia wzbiorczego U mnie jest Bufor 1000 l + 300L w podłogówce i kotle i spokojnie wystarcza 50 l lustro wody jak widać w połowie zbiornika przy temp spoczynkowej 20 st. A KEG używany za jakies 130PLN kupiony nie ma co się bawić w spawanie jakichś nierdzewnych drogich pudeł dedykowanych pod konkretną instalację.
  3. Tak . Nie wiem czy płynęła woda z odpowietrznika nad buforem W garderobie tam gdzie wisi zbiornik wyrównawczy też wszystko było w porządku cisza i spokój zero pary Może coś tam się przelało przelewem do kanalizacji .Po tym doświadczeniu zamontowałem zawór bezpieczeństwa .Ale nie wiem czy kiedyś zadziała bo jest na 1,5 Bar a u mnie w słupie wody jest 0,5 Bar. Ja tego nie widziałem co się działo przyjechałem po 23 ej to już wszystko ostygło jedynie zostały mokre szmaty na podłodze i rozpruta kołderka z wełny. Maksymalnie bufor widział większe temp. Ale to było kontrolowane Na górze 105/105/90 na dole z 80. Jak mam 90 st na górze wyłączam pompkę kocioł bufor i woda się pięknie uwarstwia. Wtedy chodzi na grawitacji bo bufor stoi na 50 cm nogach i tam na dnie do tej pory nie było 90 st.
  4. Witam złożon chorobą opiszę moją awarię Bufora Każde doświadczenie się przydaje. Mój buforek to klasyka gatunku Zakupiony w Poznaniu 1000l pojemnik ze stali z odzysku . Instalacja otwarta zbiornik wyrównawczy 50l wszystko zgodnie z przykazami Yody. Ładowałem bufor paląc w kotle 25KW Opalam drewnem Kocioł to Górno dolny Kempes JR Przerobiony na Dolniaka. Ładowałem przed pracą na drugiej zmianie załadowałem jeden wsad wypalił się ,drugi też się wypalił no i przesadzilem bo załadowałem trzeci kiedy było załadowane 70/70/70 zostawiłem włączoną pompkę i załadowany kocioł i wyjechałem do pracy 50 km dalej. Po 17 ej żona dzwoni że w kotłowni katastrofa Wróciła z miasta a tam kotłownia cała w parze zalana podłoga na 5 cm , wszędzie gorąco. Szybka ocena sytuacji W kotle już tylko popiół nie pali się na buforze równo 90/90/90 bo jak chodzi pompka kotła to po jakimś czasie sie uśrednia temp w całym buforze. Nie mam jeszcze sterownika do wyłączania pompki po paleniu. Poleciłem jej aby spuściła wannę gorącej wody coby się nie zmarnowła i temp spadła do 80/70/60 ale nadal gdzieś ta woda sie lała . Dzięki pomocy szwagra ocenił że woda się wylewa gdzieś z dna bufora. Z ciężkim sercem poleciłem mu wylać cały zład na bruk -10 na dworze lodowisko do dzisiaj na podwórku. Całe lato zbierałem dla niego najświętszą deszczówkę. Ale do sedna następny szwagier (ten hydraulikowaty z którym popełniłem kotłownię)dobrał się do dna i stwierdził że woda się wylewa z oryginalnego korka zaślepiającego bufor od dołu 3/4". Ten korek był sprawcą całego zamieszania. Jest to jakby śruba z gwintem3/4 ale w środku ma taki dołek miałem już pierwsze ostrzeżenie bo jak lutowałem króciec palnikiem gazowym obok wkręconego tego korka to nagle zrobiła się w nim dziurka wytopił się jakiś metal pod wpływem wysokiej temperatury. Tamto było na górze. Tamten korek zalutowałem na twardo i go odrzuciłem leży do dziś w szpargałach ale na dole pozostał ten wadliwy korek (ja myślę że to jest jakiś bezpiecznik) Co mogło się stać .Podejrzewam że to jest jakiś bezpiecznik temp. i w temp 95 st. się wytapia i robi dziurę w instalacji. Dlatego polecam abyście sprawdzili czy nie macie takiego cuda w swoim buforku przed całkowitym zamknięciem. Całe szczęście że jeszcze nie zasypałem wszystkiego perlitem przykryty jest tylko kołderką wełnianą ze sreberkiem. Dziś już wszystko w porządku zaślepione na pakuły polskim korkiem 3/4 instalacja zalana z powrotem, zakończona walka z odpowietrzeniami, idę naładować bufor.
  5. Kolego lukasz_biker mam taki sam zbiornik sprowadzany z Poznania. Nic nie musisz zaspawywac W pierwszy króciec wkręcona u mnie 1/2 " rurka wyprowadzona poza ocieplenie i zakończona w niezbędny odpowietrznik automatyczny. W drugi wkręcona 1/2" pochwa 15cm do kapilary pomiaru temp. (w sumie mam 3 kapilary na różnych wys.) Ostatni jest wkręcony ten orginalny korek uszczelniony na wieki pakułami. Mój zbiornik stoi na 50 cm nogach więc w dolny króciec wkręcony jest spust z bufora spuścić możesz od czasu do czasu osad ze zładu (kilka razy spuszczałem gdy wlutowywałem wężownice) W nieużywane króćce wkręcone korki z pakułąmi. Pozostałę króćce mam wspawane w jednej lini pion oczywiście z odstępami na założenie klucza
  6. Kierownica strugi. Nie musi być ocieplana wystarczy zrobić ze zwykłej blachy. Ja swoją robiłem lejek wycinany ze zwykłej stalowej blachy 1,5 mm zgodnie ze wzorem na stożek. Nie pamiętam gdzie on jest ale pewnie Bajcik pomoże. Komin pionowy zakupiłem metrowy odcinek prostej rury spalinowej w sklepie zelaznym fi 125 skręciłem to na blachowkręty i gotowe Nawiercałęm to wszystko stożkiem fi 27 mm Gwintowanie 6/4 rury. Straszna kara ile się trzeba zmagać. Ja po prostu zakupiłem gotowe sztucery 15cm do spawania. Z jednej strony nagwintowane 6/4 z drugiej odciete do dospawania. Rurę 6/4 cala docinałem na wymiar odjać te 30cm sztucerów. Zanosiłem to wszystko do spawacza i gotowe bez kropli potu. Przy modernizacji (wstawiałem 3D do ochrony powrotu) odcinałęm sztucer za spawem i dospawałem tyle ile trzeba.
  7. Ja też myśle o cichym wyciągu na razie wypuściłem przewód do zasilania wentylatora na strych. Wyciąg z okapu mam w osobnym kanale i do niego mam zamiar zamontować wentylator kanałowy np taki na poziomie strychu. http://allegro.pl/wentylator-kanalowy-dil-100-130-silent-24db-cata-i5109146066.html?reco_id=eefd1b6c-39ce-11e6-835f-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9 24 dB w kanale na strychu to nie 80 dB w kuchni. O nawiewie też trzeba będzie pomyśleć bo mam jak większość GW. Dwa nawiewy jeden w wiatrołapie drugi w spiżarce pod schodami.
  8. Dokładnie ja miałem różnicowy kompletnie nie działa nie popełniaj mego błędu juz lepiej klapowiec Taki jest w większości schematów kotłów zgazowujących z buforami. Jest jeszcze 3 cia opcja zawór grzybkowy ze sprężynką jego używa kol. Adamstach bodajże. http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/7219-niedogrzany-boiler-przez-zawor-zwrotny-klapowy Przepraszam to kolega Adamasz Ja tez mam zamiar wkręcać śrubę M6 w klapę jak nie zadziała to zmienię na ten z grzybkiem. Właśnie trzeba usunąć tą sprężynkę jak w linku
  9. Mój post : #12248 Zmodyfikowałem swoją instalację dodałem ESBE 511 3D na powrocie do kotła na 50 st. ze skroplinami się skutecznie pożegnałem. Usunąłem nawet rynienkę z pod pieca na to świństwo. Bufor pięknie się nabija od góry od razu temp 60 st. zawór 3D stopniowo pobiera zimną wodę z dołu i to jest w porzo. Ale: Zawór klapowy już mnie wk... Zamontowałem go tak jak przykazano zgodnie z kierunkiem prądu wodnego. W momencie zał. pompy słychać klapkę buch za 2 s drugie buch i. t. d. Myślałem że się uspokoi jak zwiększę bieg. Klapka chodzi buja sie jeszcze szybciej a na 3 bieg to juz... Uspokaja się jak zamknę głowny zawór powrotu z bufora 6/4 i powoli go odmykam. A miało być bez obsługowo. rjarek napisałeś: Zawór klapowy założony zgodnie ze sztuką też czasem nie domyka się , Wszystko zalezy od konstrukcji zaworu , oraz tego jak bardzo gorąca woda chce wracać do kotła ( różnica ciśnień przed i za klapą zaworu) . Miałem z tym sporo problemów , zawory mi nie trzymały , znalazłem rozwiązanie , przerobiłem zawiesie klapy . Opisałem to w swoich wcześniejszych postach . W Twoim przypadku może tego problemu nie będzie . Nie wiem może mam za duży spadek na powrocie do kotła ale klapka sie nie domyka bo po naładowaniu rano stwierdzam ze mam złodzieja w kotłowni. Kocioł ciepły góra wyjście z kotła ciepłe. takie jak bufor na tym poziomie. Pewnie wykrakałem ale będę musiał modyfikować tego klapowca i dodać do klapy tą przeciwwagę. Planuję wkręcic w klapkę na dole śrubę M6 prostopadle do powierzchni klapy od strony kotła i wyregulować coby klapka sie przymknęła.
  10. Bajcik Na tą chwile to 3D leży jeszcze w pudełku czeka na montaz. Obecnie bufor laduje grawitacyjnie . Jesli powrot załapie 30 st. to wtedy załączam pompe. Pompa na powrocie. Na poczatku zalaczalem ja od razu przy rozpalaniu ale wtedy jeszcze bardziej sie skraplalo Poza tym razem zalaczalem pompke na podlogowke. Co jeszcze bardziej dolewalo oliwy do ognia. Teraz zalaczam ja jakbufor naladuje. Troche skropliny opanowalem. Kociol stoi 50 cm ponizej dna bufora i tej zimnej wody naprawde jest sporo. Zamontuje 3D i powinno byc juz dobrze.
  11. Dziękuję za zawór klapowy oczywiście zamontuje zgodnie ze sztuką. Namiar na zbiorniki ttp://bigtech.pl/pl/i/Kontakt/15 przedzwoń do Pana Andrzeja Od czasu do czasu wystawiają na all..o Też mam stamtąd mojego polecam i witam w klubie. Swoją drogą ciekawe ile % użytkowników w spisie Bajcika ma zbiorniki z Poznania. Oczywiście zbiorniki są ze stali czarnej do spawania cięcia w sam raz . Mój ma 8mm blachę.
  12. Witam. Użytkuje już bufor 1000 l i mam podobne problemy jak Pekaesik Zimny powrót przez pierwsze dwie godz. ładowania Skropliny leją sie strumieniem przy drewnie Dość tego !! Zakupiłem juz 3 drozny ESBE 511 na 50 st. i będę go montowal. Myslalem że sie obędzie bez niego i grawitacja wystarczy ale mam pionowy wymiennik w kotle i tradycyjnie na ostatnim na dole następuje spore wykraplanie. Po za tym zawiodlem sie na zaworze zwrotnym roznicowym z Ping pongiem w środku Oczywiscie dziala jak pracuje pompa kotła ale w ogóle nie chroni przed wychlodzeniem bufora. Czopuch kotła przyjmuje temp. bufora na tej wysokosci. Wielkie nadzieje pokladam w zaworze klapowym, juz zakupiony. Mam pytanie jeśli zamontuje go na poziomym odcinku rury z delikatnym spadkiem do kotła to klapka jest trochę uchylona. Czy nie trzeba poprawic fabryki przymykajac ją jakoś przeciw wagą.
  13. Jeremox jesli masz za dużo drewna to moze wyprubuj moją przeróbkę ale wtedy ten kocioł będzie tylko na drewno bo nie ma w nim rusztu a popiołu z drewna jest tyle co kot napłakał Też miałem kocioł górno dolny a w tej chwili to wersja dolniak ukierunkowany na holzgaz w moim wyciąłem szczelinę w górnych drzwiach zasypowych i tam podaję powietrze pierwotne przez zasyp powietrze wtórne PW podane przez drzwiczki popielnikowe przez dwie dziury fi 18mm. http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18792-kempes-18kw-home-tuning-start/page-3 Spalanie bezdymne przy tym paleniu musisz przestrzegać przykazań dot. spalania drewna Zero dmuchaw podawanie PG ustawiane na szczelinę wysuszone sezonowane drewno i wiele innych. Minusem jest jak zwykle mała komora zasypowa.
  14. Czesc Konradus no i jak tam czy wiesz moze jak sterowac tym podajnikiem? Mi sie zdaje ze jesli nie ma dedykowanego sterownika do niego to jesli to tlokowiec to jezeli nie jest osiagnieta temp max np 80 st to pewnie sterownik wystawia staly sygnal podawania paliwa. Wykorzystal bym go do zalaczenia przekaznika czasowego o regulowanymi osobno czasami zalaczenia i wylaczenia zeby regulowac odstepy miedzy podawanej innej porcji. Jak chcesz to zapodaj ten temat na forum info ogrzewanie
  15. Witam Jestem już po budowie bufora to coś tam wiem. piotrszym80 ja swoją węzownicę mocowałem do prętów mosiężnych za pomocą drutu fi 6 mosiądz 4ką miedzianą z jakiegoś starego trafo Jak masz 2,5 to też dobrze karby robiłem po prostu uderzenie młotkiem i już dołek gotowy w pręcie. Okta Jeśli chodzi ci o rozmieszczenie króćców to montujesz je tam gdzie spodziewasz się danej temperatury wody. U mnie jest tak Max góra 1 i 1/2 " Zasilanie kocioł poniżej podłogówka niżej grzejniki drabinkowe na środku wys grzałki (wspawane mufy gwintowane 2") na wys. 1/4 do 1/3 powrót z podłogówki niżej powrót drabinek na samym dole Powrót do kotła . Wszystko to bo tak mi pasowało dałem w jednej lini króćce wspawane sa równolegle do ściany przecież nie muszą wychodzić prostopadle. Wtedy otwór do wspawania króćca musisz wypalić owalny. Otwory wypalał mój spawacz palnikiem acetylen-tlen pięknie się stal pali. Bufor stoi w kotłowni i od razu na ścianie są rozprowadzane rury w odległości ok 10 do 20 cm od ściany. Króćce są wykonane z tak zwanych sztucerów do wspawania w sklepie hydr. będą wiedzieć o co chodzi. Jest to rura 15cm do spawania z jednej GZ do niego dokręcasz śrubunki , mufy przedłużające i co tam chcesz z drugiej dospawujesz kolanko hamburskie czyli taki odlew do spawania czasami musiałem przecinać je lub dospawywać 1/2 łuku Wszystko po to aby wirująca woda wpadała lub wypadała do króćca. Króćce wystają u mnie od 10 do 20 cm z płaszcza bufora .Tym się nie przejmuj bo i tak później dajesz te wszystkie mufy i śrubunki przedłużajace w stali pięknie się rzeźbi Wiadomo że śrubunki najlepiej winny być zamontowane poza ociepleniem.
  16. Kolego kopar Co do odpowietrzania to ja u siebie mam inst otwarta Jeden odpowietrznik/ zapowietrznik mam wkrecony w KEGa 50 l jako zbiornik wyrównawczy tak jak Adam przykazał . A drugi wkręcony w bufor (1000l) też jest raczej potrzebny. Z tym że u mnie ze szczytu wychodzi kolanko z lekkim wzniesieniem poziomą rurką pod górę w bok aby odpowietrznik znalazł się poza ociepleniem i tam odgazowywał to co się wytrąci z wody w buforze. Wg mnie razem z powietrzem może się wydostawać para wodna która może zamoczyć izolację nad buforem i musi byc poza izolacją. Jesteś pewny że w bufoże nie zrobi ci sie poduszka powietrzna ? Nie wiem jak u ciebie ale zasilanie z kotła idzie 10 cm poniżej szczytu zbiornika i już bym stracił tą objętość nad do szczytu.
  17. Tak wygląda to na EP180 to jest współczynnik wielkości granulek i u mnie takie są Właściwości EP180 średnica ziarna: 1,00mm ÷ 2,00mm ciężar nasypowy: 80 - 90 kg/m³ przewodnictwo cieplne: 0,04 ÷ 0,05 W/mK klasyfikacja ogniowa: A1 - niepalny
  18. Co do perlitu to ja kupowałem bezpośrednio u producenta Zakłady Górniczo - Metalowe "ZĘBIEC" w Zębcu jako że jestem z okolic z Radomia to mam tylko ze 45 km udałem się tam osobiście z przyczepką. Perlit zakupiłem w Big Bagu bo nasypowo jest taniej niż pakowany w worki 125 l. Wstępnie zamówiłem klasę II ale na miejscu pokazali mi że byłby zbyt miałki i zdecydowałem się na III klasę granulki coś ok 2 - 3 mm no i mniej mąki http://www.zebiec.pl/oferta/produkcja-przerobcza/perlit-ekspandowany Teraz Perlit stoi w garażu i wykonuję z niego różne wariacje a to wylewki pod progiem z perlitobetonu a to jakieś izolacje rury solarowej w ścianie . Kiedy nadejdzie czas zasypię mój bufor w zabudowie. Podobno na alle... sprzedaja też Perlit z Bełchatowa
  19. Kolego mirek118 i inni mogłeś ten próg zbrojony wylać z perlitobetonu od dylatacji wylewki w pomieszczeniu pod progiem aż na zewnątrz do tej twojej folii kubełkowej. Oczywiście w ramach walki z mostkami cieplnymi. Ja właśnie jestem na etapie montau drzwi zewnętrznych i wszystkie progi tak robię .Tak ma np. fotohobby
  20. Aha dzięki trzeba również wziąć pod uwagę to że stalowe kolanka hamburskie też nie powalają ceną a wiele ułatwiają 5/4 ok 3.5 PLN Ciekawa opcja, z tym że spawacz musi być dobrej klasy -dużo szwów. Wężownica będzie pracowała z czynnikiem H2O typoszereg "deszczówka" w systemie Aqua-Step.
  21. Witam w obecnej fazie mej budowy zbieram podzespoły do bufora. Zastanawiam jak by się zachowywał nierdzewny KEG w zastosowaniu jako wężownica od solara .Umieszczony oczywiście na samym dnie i wspawanymi króćcami z kolankami hamburskimi. Wiem że coś takiego ma NJerzy dla CWU ale nie mogę znaleźć szczegółów i wydajności. Kega mam (robiłem kiedyś próby solarowe w lato umieszczony był na szczycie szklarni i grzał wodę do CWU ale potem już mi się nie chciało nosić tych wiader do łazienki ) a cena wężownicy fi 15 25 m robi swoje. Powierzchnia KEGA to ok 0,75 m kw. Także trochę na niekorzyść do rurki Cu fi 15 25mb. (tutaj 1,17 ale ta cena:( 450 PLN). Czy to ma szansę działać Bufor 1000 l Powierzchnia przyszłych solarów 6-8 m kw.
  22. Kolego może cię prześlę do podobnego tematu na sąsiednim forum. Tam jest wiecej info http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16317-wych%C5%82adzanie-wody-w-bojlerze-z-tematu-viadrus-u22/page-4?do=findComment&comment=166098 Napisano 25 listopad 2013 - 21:31 Witam Dobra, to jeszcze moja propozycja rozwiązania. Zastosowanie siłownika elektrycznego razem ze sterownikiem różnicowym np RTSZ-4/R temp kotła i zasobnika. MINI SIŁOWNIK ELEKTRYCZNY LINIOWY MAX SIŁA 150kg (1500N) Nowy model znanej firmy "SUPER POWER JACK" Rozwiązanie jest korzystniejsze energetycznie ponieważ nie pobiera podczas nagrzewania zasobnika energi el. 5-7W przy zastosowaniu elektrozaworu lub 40W przy użyciu pompy do pompy trzeba też zresztą należy stosować zawór zwrotny aby uniknąć wychładzania przy postoju pompy. Miejsce zamocowania siłownika należy dobrać tak aby wykorzystać cały zakres posuwu siłownika. Wyłączenie w skrajnych pozycjach załatwiają krańcówki w siłowniku. Do tego trzeba jeszcze dorzucić przekaźnik zmieniający polaryzację zasilania siłownika. I zasilacz np 12- 36 V 1,25A. Kolega zamontował zasobnik i dlatego zwróciłem uwagę na ten problem a szwagier ma zawór kulowy który musi codziennie otwierac i zamykać po nagrzaniu wody nie jest to tak bardzo uciążliwe ale jak można coś ulepszyc i odciążyć naszą pracę to można coś takiego zmajstrować . I nie bójmy się że zawór kulowy sie kiedyś wytrze i zacznie przepuszczać (co zwykle lubi robić) przez uszkodzony zamknięty nie będą przep ływac jakieś wielkie masy wody. Najwyżej zakupimy za 3 lata następny za kilkanaście PLN El zamknięcie kulowego.JPG
  23. Wychładzanie masz jak w banku bo masz grawitację która działa jak tylko gdzieś jest cięższa zimniejsza woda opada w dół wychładzajac wszystko co ma po drodze Tutaj gorący bojler.. Musisz zamknąć jej obieg po zakończeniu grzania co przez kocioł a więc tak jak polecił ci gersik musisz zamknąć zawór najbliżej podkowy w bojlerze. Najlepiej jednak zamontować zawór kulowy w miejscu strzałki "gorąca z pieca". Później nie pozostaje nic innego tylko pamiętać : wajcha OTWÓRZ obieg jak zaczynam palenie w piecu wajcha ZAMKNIJ gdy idę spać po zakończeniu palenia. Skoro nie chcesz tam żadnej automatyzacji to niestety trzeba się nawajchować. Jak już się nawajchujesz to może wpadniesz na pomysł aby zamontować sterownik różnicowy czytajacy czy jest cieplejsza woda w podkowie od tej w zasobniku w tym wypadku sterownik powinien otworzyć zawór, a zamknie go jak będzie widział że w wężownicy grzejącej zaczyna spadać temp. bo kończy się akcja grzanie.
  24. Kol jerzyka51 Akurat też jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż samego zbiornika z Poznania Transport do Radomia udało mi się fuksiarsko załatwić za 200PLN Dzięki za wskazówki Taka uwaga dla tych co może będą korzystać z takich zbiorników.W miejscu spawu dekli od środka jest dodatkowe wzmocnienie w postaci paska blachy szerokości ok 4cm i gruości ok 4mm. Możesz sprawdzić grubość ścianki tego zbiornika bo ja mam nacechowane że mój ma ściankę 5,1 mm i waży ok 318 kg Wiadomo na allegro piszą że ma 8mm ale przy moich 5mm nie będę płakał. Ja za swój ze szwagrem biorę się w maju jak skończę instalacje TV alarmowe i wszelakie el. na parterze. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...