
Motce
Użytkownicy-
Liczba zawartości
52 -
Rejestracja
Zawartość dodana przez Motce
-
Witam szanowne grono Załapałem się na program wymiany kotła na gazowy i potrzebuję porady jaki wybrać. Po audycie energetycznym dostałem wyliczenia że kocioł gazowy ma mieć moc maksymalną 24kW. Mieszkam w dużym starym domu (według projektu ma 255m2 powierzchni użytkowej netto) zbudowanym z podwójnego pustaka, dobrze ocieplonym od poziomu ziemi do góry, ale ze starą instalacją CO i ogrzewaniem grzejnikowym, jedną podłogówką ale połączoną z grzejnikami. Pojemność instalacji CO to jakieś 320 litrów. Dodatkowo jest zasobnik wody CWU o pojemności 250l ale jest możliwe że w przyszłym roku pojawi się pompa ciepła powietrzna do podgrzewania CWU. Jaki byście polecili kocioł albo chociaż jakiej marki? To co udało mi się dowiedzieć do tej pory to najlepiej żeby miał jak najmniejszą możliwą minimalną moc. Instalator, który od zawsze działa u mnie w domu, poleca Vaillanta wiszącego, ale czy vaillant to nie jest cena za samą markę? Głównie chodzi mi o ewentualne naprawy i serwis. Zależy mi też żeby kocioł współpracował z dobrym sterownikiem pogodowym i pokojowym jednocześnie. Znajomy pracuje w firmie Hoval i mógłbym mieć dobrą cenę na taki kocioł - ale czy warto? Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję.
- 6 590 odpowiedzi
-
- 2011
- 25kw
-
(i 51 więcej)
Oznaczone tagami:
- 2011
- 25kw
- 26kw?
- abc instalacji
- aquaplus
- buderus
- cerapur
- de dietrich
- dedietrich
- dietrich
- duval
- ecotec
- gazowy
- gb072
- immergas
- immergas victrix
- instalacje
- isotwin
- jaki
- junkers
- junkers vaillant kondensacyjny kocioł gazowy
- kocioł
- kocioł jednofunkcyjny
- kondensacyjny??????
- kotła
- kotłowni
- kotły
- który
- mieszkania
- mmergas
- ogrzewacz
- ogrzewanie
- opinie
- oszczędniejszy?
- piec
- pilne.
- pomoc
- prośba
- przepływowy
- pytanie instalatorów kocioł junkers cerapur smart
- radson
- saunier
- termet
- vaillant
- victrix
- viessmann
- vitodens
- wody
- wolf
- wyborze
- wybrać
- wybrać?
- wycena
-
Myślałem raczej o Topgas czyli o wiszącym. Ultra gas to wypas ale jednak cena prawie razy 2. Porównywałem raczej Mysmarta z Topgas i z ich nowością Exclusive green. Wi-fi nie potrzebuję raczej. Coś mi się widzi ze między tymi produktami rozstrzygnę wybór.
-
Spoko nic się nie stało. Zacząłem przeglądać ofertę Hovala i jak się okazało przedstawicielem jest osoba mieszkająca w sąsiedniej wsi. Mam wstępne ceny za sam piec i jeśli cena jest adekwatna do jakości to jestem w stanie ponieść taki wydatek. Zobaczę jak wycenię wszystko co potrzebuje do kotłowni bo jeden kocioł ma naczynie przeponowe drugi znowu nie itp A sam dokładnie nie wiem co tam będzie potrzebne. Sprawdzę jeszcze tego Mysmarta. Mówisz że sporo tańszy jak Hoval? A jakościowo?
-
Witam. Mógłbym prosić o numer telefonu? Chciałem coś zapytać o kotły hovala. Pozdrawiam
-
No własnie ze względu na serwis to najwięcej serwisantów jest z tych trzech firm które podałem, a opinie na internecie o tych markach jak zawsze podzielone. Są nawet takie sygnały przykładowo że jak kogoś stać na vaillanta to będzie płacił za serwis. I bądź tu mądry. A co powiesz na Termet Gold Plus?
-
Kocioł ma być ze sklepu stacjonarnego. Użyłem skrótu myślowego a chodziło mi o to, że nawet na necie nie ma a w moich okolicznych sklepach to już w ogóle. A o co chodzi z tym że ma się psuć? Vaillanty Sauniery i Viessmany się psują?
-
Miałeś do czynienia z którymś tym kotłem co podajesz? Bo chciałbym poznać opinię kogoś kto miał do czynienia z kotłem który proponuje, zwłaszcza w oparciu o doświadczenie z ewentualnymi serwisami i naprawami. U mnie w okolicy najwięcej sprzedają Vaillantów, Saunierów i Viessmanów i do takich też jest powszechnie dostęp do serwisu i do części. A takiego przykładowego hovala to nawet ciężko na necie kupić. Zwracając uwagę na minimalną możliwą moc to co powiecie na Vaillant VC 256/5-7? Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 50/30ºC 1,9-21,6 kW Zakres nominalnej mocy grzewczej przy 80/60ºC 1,7-20 kW Moc maksymalna przy podgrzewaniu c.w.u. 24.2 kW Czy vaillant to płacenie tylko za markę? Dodaje informację z audytu: Energia pierwotna w stanie istniejącym 146,6kWh/(m2 rok) Moc cieplna źródła ciepła w stanie istniejącym 24kW Projektowana moc nowego źródła ciepła: 24kW Obliczona energia końcowa 110,2kWh/(m2 rok) Czy może sobie tak przyjęli że 24kW i cześć?
-
Dzięki, Nie zwróciłem na to uwagi że faktycznie im wyższa moc maksymalna tym wyższa minimalna. Kocioł często pracuje na takiej małej mocy? Urząd przy wymianie kotła płaci za każdy kW który napisali w audycie więc może to jest powód, bo teoretycznie to nie ich kasa. Niby to głupie ale kto wie. Wracając do tematu czy jest sens i potrzeba montażu kotła stojącego? Czy wiszący też może być? O stojącym pomyślałem dlatego że mają opinie bardziej wytrzymałych.
-
To jakaś powszechna praktyka ze tak robią? Czy ma to jakies większe znaczenie w związku z tym że nic palnika i tak jest modulowana ? Co byście polecili w związku z tym? Coś co może mieć wylot przez ścianę.
-
Budynek nie jest mały. Według projektu powierzchnia użytkowa netto to 255m2. Dom jest ocieplony styropianem 15cm ale bez fundamentów. Tylko od poziomu ziemi do góry. Okna i drzwi wszystkie nowe. Te 24kW to tak jak napisałam wyżej obliczył audytor który sprawdza wszystko przed wymiana kotła.
-
Witam szanowne grono. Kiedyś pomogliście mi bardzo przy przeróbce kotła na węgiel więc może pomożecie i teraz Załapałem się na program wymiany kotła na gazowy i potrzebuję porady jaki wybrać. Po audycie energetycznym dostałem wyliczenia że kocioł gazowy ma mieć moc maksymalną 24kW. Wylot z kotła musi być przez ścianę. Mieszkam w dużym starym domu, zbudowanym z podwójnego pustaka, dobrze ocieplonym ale ze starą instalacją CO i ogrzewaniem grzejnikowym. Pojemność instalacji CO to jakieś 320 litrów. Dodatkowo jest zasobnik wody CWU o pojemności 250l ale jest możliwe że w przyszłym roku pojawi się pompa ciepła do podgrzewania CWU. Jaki byście polecili kocioł albo chociaż jakiej marki? Zastanawiałem się nad stojącym kotłem Saunier Duval Niedźwiedź condens 25KKS ale instalator powiedział że montuje dużo wiszących Vaillantów i że są lepsze niż Sauniery i że nie ma potrzeby instalowania kotła stojącego. Co myślicie na cały ten temat? Z góry dziękuję.
-
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Założyłem RCK i wygląda na to że jest elegancko. Ustawiłem pomiędzy 15-20Pa i jest prawie cały czas na maksa otwarty podczas palenia tzn że ciąg był sporo za duży. Na czopuch teraz można rękę trzymać a wcześniej był bardzo gorący. Dzięki za porady. -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Zamówiłem RCK Darco i po niedzieli jak założę to dam znać co z tego wyszło. Mam nadzieję że się poprawi. -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Myślałem już o RCK bo u mnie jest taki ciąg że mało co nie wciąga opału z kotłowni Ale czy to jest dobre i bezpieczne rozwiązanie? Szczelności posprawdzam bo sznurki w drzwiczkach nie były nigdy wymieniane od 8 lat. -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Też tak robiłem tylko odkąd komin zmieniłem to się nie mogę dogadać. U mnie jeśli nie przymknę czopucha to kocioł się rozbiegnie aż zagotuje. Nawet jak zamknę klapę od PG a starałem się zrobić szczelną. Dodatkowo wtedy czopuch jest gorący czyli ciepło niepotrzebnie idzie w komin. U Ciebie jak jest taki duży przekrój komina to wcale nie musi być większy ciąg. -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Drewno mam grube i cienkie. Pół na pół można powiedzieć. Z tym układaniem w piecu to różnie bywa Sprawdziłem teraz dorzucając samego węgla i jest jeszcze gorzej. Węgiel mam silnie gazujący i podejrzewam że tu jest problem. Teraz zaczęło tak świrować że musiałem otworzyć czopuch na połowę i dać trochę PG (piec się rozbiegał) żeby się nie dymiło ale szybko rosła temperatura. Chyba to wina tego węgla i chyba muszę go zapalać od góry a nie dorzucać na rozgrzany wcześniej w piecu węgiel. W zimie oczywiście tak robię ale teraz w okresie przejściowym to paliłem drewnem i dorzuciłem zawsze z dwie łopaty węgla. -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Dzięki za odpowiedź. Byłem teraz sprawdzić i na rozgrzanym tak samo tylko wcześniej nie sprawdzałem. Zauważyłem też że jeśli na danym stopniu zamknięcia czopucha mam parowóz z PW (dobrze to ująłeś ) to jak przymknę klapkę od PG całkiem to się uspokaja. A jak otworzę bardziej to bucha i ogień przygasa. Może coś nie tak z ustawieniem PG i PW? Do pieca ładuje raczej nie samo drzewo tylko teraz sypię trochę węgla z drzewem. Tak to u mnie wygląda: http://img.photobucket.com/albums/v649/Misior/20151126_192045.jpg -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Witam wszystkich po dłuższej nieobecności. Mam znowu problem z paleniem. Przypomnę że mam kocioł Defro OKP. Jakiś czas temu zgodnie z radami przerobiłem kocioł. Wywaliłem dmuchawę, zrobiłem otwory na PW razem z dyszą doprowadzającą powietrze nad palenisko i klapkę z miarkownikiem. Do tej pory było wszystko dobrze. Robiłem teraz remont domu i wymieniłem komin z ceglanego na ceramiczny okrągły (częściowo nowy a częściowo rury wpuszczone w rozwiercony stary komin). Cały system firmy Leier. Na pewno zwiększył się ciąg. Problem jest taki, że przy rozpalaniu drzewem dopóki piec i komin się nie zagrzeje to cały czas "bucha" z pieca. I to nie tak jak bywa czasem że buchnie i koniec. Tylko słychać takie szybkie buch buch buch buch... i huczy w piecu. Jak przymknę na czopuchu to trochę cichnie ale lubi się wtedy dymić z pieca. Jak przymknę klapkę od miarkownika to tak samo. Musi być czopuch w połowie otwarty i sporo otwarta klapka od miarkownika. Dodam że teraz za cholerę nie mogę wyregulować żeby nie było dużych strat i cały czas czopuch jest gorący. Pomożecie i podpowiecie co jest nie tak? Pozdrawiam -
Przepraszam że tyle się nie odzywałem ale niestety nie miałem czasu żeby tutaj zaglądnąć. Temat się rozwinął trochę bo niedługo mam się zamiar za to zabrać i w związku z tym pytanie takie jak powyżej. Czy po frezowaniu komina lepiej wsadzić rurę kwaso/żaroodporną czy wkład ceramiczny? Wszyscy co się tym zajmują to chcą wkładać kwasówkę a tylko niektórzy mówią że przy węglu po kilku latach zostanie z niej sito. Jak to jest w końcu?
-
Jak palę bez użycia dmuchawy to oczywiście nie smierdzi, ale jak już włącze nadmuch (narazie zdemontowany ale nie wiadomo co będzie kiedyś) to trochę czuć.
-
Dzięki za odpowiedź. Górnej części nie muszę rozburzać jeśli nie trzeba bo jest dobra a to że ma małe pęknięcia to problem załatwiłaby kwasówka na całej długości i otynkowanie z siatką. Chodzi o to, że w rozwierconą dolną część wsadzę tylko kwasówkę, chyba że można jakoś ceramikę, a w górnej części komina taniej wychodzi stawianie nowego tylko że z wkładem ceramicznym. Jak mam górę stawiać nową i wsadzać kwasówkę to zupełnie bez sensu bo wyjdzie najdrożej. Pytanie zasadnicze jest takie czy: 1. na dół wsadzić kwasówkę a na górę wybudować komin z ceramicznym wkładem i jakoś to połączyć (chyba, że się nie da)? 2. lepiej ale drożej rozwiercić cały komin i wsadzić kwasówkę od dołu do góry? 3. jest możliwość wsadzenia ceramiki w rozwierconą dolną część? 4. jeszcze jakiś inny pomysł? Wiem, że trochę namieszałem, ale jak ktoś wie o co chodzi to zrozumie W piecu głównie palę węglem.
-
Witam wszystkich. Postanowiłem się zapytać tutaj bo po rozmowach z kilkoma fachowcami dalej nic nie wiem bo każdy twierdzi inaczej. Na szybko to sprawa wygląda tak, że w moim domu jest komin murowany z cegły i połowa czyli około 4m jest w ścianie w pomieszczeniach wykończonych a reszta około 5m jest w części domu niewykończonej. Komin jest w dobrym stanie ale ma trochę niedużych pęknięć i paląc w piecu CO (węglowym) z włączoną dmuchawą trochę śmierdzi. Zastanawiam się teraz czy cały komin rozwiercić i wsadzić rurę kwasoodporną czy może rozwiercić dolne 4m gdzie nie mogę go rozburzyć a od płyty do szczytu postawić nowy zwykły komin systemowy np leier'a ? Jest opcja później jakoś to połączyć czy cały komin rozwiercić? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
-
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Powrót z bojlera mam do ostatniego kolanka przed wejściem powrotu do kotła czyli bliżej się już nie da, ale pompa od CWU wyłącza się jeśli temp w kotle jest niższa niż w bojlerze. Wtedy jak próbowałem bez pompki to przełączyłem na tryb letni i wtedy pompa CWU chodziła cały czas. -
Ekonomiczne spalanie węgla kamiennego
Motce odpowiedział Last Rico → na topic → Kotły na paliwa stałe
Masz rację oczywiście tylko chodzi mi o to czy np zastosowanie zaworu 3d żeby zmniejszyć "siłę" działania pompki i zawrócić część gorącej wody do kotła coś pomoże czy racze nie.