Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

l-poczta

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez l-poczta

  1. Chwilę mnie nie było, ale wracam do tematu... Nie bardzo rozumiem. Czy wynik można jeszcze jakoś poprawić? Można rególować dawką soli aby woda była zmiękczona do zera? W kwesti osmozy nadal szukam urzadzenia pod zlewozmywak aby wodę zmiękczona do zera poprzez ecoperla vita zmineralizować (poprawić jej jakość do picia poprzez kran dwustrumieniowy w kuchni. Proszę o podpowiedż w doborze urządzenia - cisnienie z sieci ograniczam do 4bary zaworem bo jest akurat u mnie większe. Mało jest tez opinii o urządzeniu które wczesniej wpadło mi w oko (KOEL 4F) może ktoś cos więcej by sie wypowiedział o nim - doradził. Jakiego urządzenia tak naprawdę potrzebuję aby osiągnąć poprawę jakości wody do picia ( woda po zmiekczeniu ecoperla vita do zera)???
  2. Witam. Zdecydowałem się na filtr wstępny oraz zmiękczacz Ecoperla Vita25 - zmiękczyłem wodę do 0 z 25 stopni które pokazał mi test kropelkowy. Po regeneracji licznik na głowicy pokazuje mi 3,6m3 do kolejnego zmiękczenia. Czy to dobry wynik? Kolejnym pytanie jakie mnie nurtuje jest to jaki filtr podzlewowy zastosować w moim przypadku aby poprawić jakość wody do picia? Proszę o podpowiedzi i wskazanie kilku urządzeń zajmujących mało miejsca. Zainteresował mnie filtr KOEL 4F - jest małych gabarytów i ma niski współczynnik straty wody 1:1. Czy ktoś może się wypowiedzieć o tym urządzeniu? I oczywiście doradzić coś sprawdzonego... pozdrawiam.
  3. Co znaczy bardziej budżetowy? Czym sie różni? Czy jest rowniż godny polecenia?
  4. Tak właśnie osmozę podzlewową chciałbym w kuchni wykorzystać a twardość zminimalizować zatem do zera. Jaka kompaktowa osmoza jest godna polecenia? który ze zmiękczaczy użyć? aqua -soft basic 20 czy ecoperla wita25 a może jest jeszcze coś sensownego o niedużych gabarytach?
  5. Do kuchni prawdopodobnie założę dodatkowe podszafkowe urządzenie poprawiające jakość wody pitnej. Nie mam pojęcia Jaka powinna być twardość wody aby nie zostawiała kamienia na urządzeniach oraz arnatuże i szkle. Czy te 4 już wystarczy? Jakie polecacie urządzenia oprócz ecoperla vita 25? Model jest dosyć drogi.
  6. Witam. Doświadczonych proszę o pomoc w doborze odpowiedniego urządzenia do zmiękczenia wody. Najbardziej zależy mi na zapobieganiu osadzania się kamienia na urządzeniach, armaturze i szkle oraz woda oczywiście będzie spożywana do picia. rodzina 2+1 - zużycia niestety jeszcze nie znam. Z wodociągów dane to 7stopni niemieckich (wydaje mi się trochę zaniżone). Potrzebowałbym raczej kompaktowe urządzenie bo mało miejsca w kotłowni. proszę o podpowiedz w adekwatnym dobrej jakości urządzeniu. pozdrawiam Dodam najświerzsze dane twardości z wodociągów 289mg/l caCo3 to chyba będzie wychodził 16stopni w skali niemieckiej. Po studiowaniu forum zwróciłem uwagę na Aqua Soft Basic 20 lub 25 - wymiarowo są takie same. Czy byłby to dobry wybór? Co ewentualnie innego godnego polecenia... z góry dziękuję za podpowiedzi.
  7. Witam. Mam pytanie do doświadczonych kolegów. Mam do spięcia kocioł Immergas Tera 24Plus + car v2 + czujnik zewnetrzny + moduł przekażnikowy + moduł wifi? Jak to spiąc do kupy aby działal moduł wifi? instalacja na sprzegle c.o. + podłogówka z zaworem mieszającym na siłowniku + cwu z zasobnika. Każdy obieg na własnej pompie dodatkowo instalacja do tej pory spięta była z kominkiem z płaszczem wodnym i sterownikiem z kratk.pl ktory sterowal każda z 4 pomp. - równorzednie chodziła pompa kominkowa i od c.o. podłogówka bez silownika. Jak to teraz wszystko pogodzić...? zalezy mi także na wifi - oczywiście - dominus.
  8. ...a na pewno pod dobre wejście w centrali podłączyłeś? kiedyś podłączyłem w te obok i ekran caly czas sie ładował wlasnie. po zmianie w prawidłowe było ok.
  9. ...także pasowałaby mi wymiana v300 na nową wersje. kanały również mam skrzyżowane i w dodatku pasowalby mi 100% baypas do GWC z którego wali mi 18st - Moze ktos bedzie chcetny aby odkupić taniej 6mc V300?
  10. Witam. Prosze o opinię oraz wady zalety oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 , MULTIEKOCENT 3300 LUB BIO-INTE 5. Jakie sa różnice czy którąś z nich jesteście w stanie polecic. Dom na małej działce piaszczysto żwirowe woda 4-5m - 3 osboby w domu. Oczyszczalnia plus studnia chłonna. Prosze o pomoc w wyborze...
  11. Witam. Prosze o opinię oraz wady zalety oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 , MULTIEKOCENT 3300 LUB BIO-INTE 5. Jakie sa różnice czy którąś z nich jesteście w stanie polecic. Dom na małej działce piaszczysto żwirowe woda 4-5m - 3 osboby w domu. Oczyszczalnia plus studnia chłonna. Prosze o pomoc w wyborze...
  12. Witam. Prosze o opinię oraz wady zalety oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 , MULTIEKOCENT 3300 LUB BIO-INTE 5. Jakie sa różnice czy którąś z nich jesteście w stanie polecic. Dom na małej działce piaszczysto żwirowe woda 4-5m - 3 osboby w domu. Oczyszczalnia plus studnia chłonna. Prosze o pomoc w wyborze...
  13. l-poczta

    Bioekocent 3300 pro

    witam. chcialbym odgrzac temat i prosic o ppinie uzytkownikow bioekocent i multiekocent. czy warto w te produkty inwestowac jak sie sprawują na co zwrocic uwage itp...pozdrawiam
  14. na stronie thesllagreen sa chlodnice wodne i freonowe dostosowywane do ich centrali, wiec może da się jakoś to pogodzić? moze ma ktoś coś takiego i korzysta... podzielilby sie wiedzą...
  15. A gdzie go zamontowac zeby schłodził cały dom... moze na klatce schodowej to wtedy wymiennik nie nagrzewalby tak powietrza z GWC jakby chłodne wywiew pobierał. Mam juz wszystko zrobione w domu na gotowo więc kucie na nowo nie bardzo mi sie uśmiecha...ehhhh...
  16. To w jaki sposób schłodzić dodatkowo powietrze w domu? Chyba w dzisiejszych czasach to możliwe? Nie ma klimatyzatorów o jakis mniejszych przepływach? AirPack v300 chyba ma dodatkowo możliwość podłączenia nagrzewnicy kanałowej to może i chłodnicę da sie podłączyć. A robia juz w THESSLI te rekuperatory z 100% bypasem... czy toby się sprawdziło lepiej z tym GWC? Moze wymienić reku albo przerobić ByPass?
  17. Witam. Chciałbym odgrzać troche temat i może cos przez dwa lata sie pozmieniało... ...a więc tak. Posiadam mały budynek energooszczędny 120mkw dobrze izolowany, dwie pełne kondygnacje ze stropodachem wentylowanym płaskim. W domu istniejąca instalacja oraz rekuperator THESLLAGREEN v300 oraz GWC do okoła budynku. Z czerpni GWC Air++ wskazuje 17st - wg mnie to bardzo dużo i przez to w ciepłe dni w pomieszczeniach jest za ciepło. Chciałbym powietrze schłodzić... jakie są szanse. Jestem laikiem. Czy udałoby się zastosowac jakis patent z chłodnica kanałową, klimatyzacją aby poprawić wentylację domu. Chciałbym uzyc do tego oczywiście istniejącej kotłwni, instalacja do skrzynek rozdzielczych idzie ocieplonymi giętkimi przewodami DEC a dalej do anemostatów przewodami theroflex (karbowana rura z tworzywa chyba antybakteryjna) pod stropodachem fi 75 izolowane wełna 30cm nad parterem w warstwie styropiany w posadce fi 50. Reku z CF oraz modułem rozszerzającym. Rura DEC fi 160 , przepustnica do GWC ręczna. PROSZĘ O POMOC w rozwiązaniu problemu... co polecicie???
  18. Czy ktoś może się orientuje jak schłodzić powietrze z czerpni GWC aby powietrze z anemostatów w wentylacji mechanicznej było chłodniejsze? Czy mozna zastosować jakis klimatycator lub chłodnicę? Jak to wykonać ? Co potrzebuję?
  19. Interesuja mnie wasze wyniki i ustawienia reku teraz latem. Jak to u Was działa...ktos się pochwali?
  20. dobrze...ale czy nie jest tak ze pomiar z gwc do reku jest robiony na samym początku na wlocie nie na wylocie wiec bp chyba tu nie ma nic do rzeczy...czy się mylę... ? 17st pokazuje wlot z czerpni a na nwiewie 22 wiec to chyba dopiero m tam podsysa powietrze z wewnątrz. za oknem jest 21-23st Jakie jest rozwiązanie aby taki system schłodzic bo nie wyobrazam sobie miec 23-25 st w domu w dodatku ze nie ma jeszcze wielkich upałow. Jakas zintegrowana chlodnica lub klima? Nastepna sprawa to niby wszystko działa ok a w domu duszno. Jak to wszystko ustawic aby bylo optymalnie.... jak anemostaty jak reku? mam jeszcze pomysł jak zmierzyc wlot wylot z czerpni z kratką ... moze poprzez wykonany lekek zalozyc jedna strone na kratke a z drugiej mierzyc?
  21. problem mialem z pomiarem z czerpni oraz wyrzutni. nie wiedzialem ktory z pomiarow jest odpowiedni. zamieszczam zdjecia z trech pozycji pomiarowych z wynikami wyrzutnia http://uploadfile.pl/pokaz/1134850---u2gh.html http://uploadfile.pl/pokaz/1134851---ziyr.html http://uploadfile.pl/pokaz/1134852---rk1s.html czerpnia http://uploadfile.pl/pokaz/1134858---9ca4.html http://uploadfile.pl/pokaz/1134859---xymb.html w trzecim sposobie mierzenia wyszlo 3.8ms z anemometrem ustawionym pod czerpnią...jednak zdjecie nie wyszlo
  22. więc tak... otwarta czerpnia scienna, założone kratki na wyrzutni i czerpni, pomiary bez anemostatów, reku 240m3/h 100% wyniki wywiewy wiatrołap 0.1ms słabe wc 0.8ms kuchnia1 0.9ms kuchnia2 0.6ms klatka schodowa 0.7 łazienka 1.5ms - fi156mm nawiewy salon 1.5ms jadalnia 1.5ms sypialnia1 2.2ms sypialnia2 1.8ms gabinet 1.2ms
  23. zrobiłem jeszcze jeden pomiar na czerpni zakladajac czujnik na rure i zasłaniajac ktatką... przedstawiam fote z tego pomiaru http://uploadfile.pl/pokaz/1134656---ypit.html http://uploadfile.pl/pokaz/1134657---says.html http://uploadfile.pl/pokaz/1134658---hcb9.html przypominam ze kratka ma dwa przeswity 260x50mm a rura w srodku 134mm.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...