
imei
Użytkownicy-
Liczba zawartości
53 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez imei
-
Raczej słaby pomysł, bo otwierane na korytarz będą niepraktyczne - żeby otworzyć trzeba będzie stać na krawędzi schodów, a otwierane do wewnątrz pokoju chyba będą uderzać narożnikiem w skosy - tam jest mało miejsca..
-
Trochę spóźnione obiecane zdjęcia już praktycznie po zakończeniu budowy. Na tym kończę Pozdrowienia dla wszystkich budujących !!!
-
Słupy i jętki są pomalowane lakierem 'do mebli i boazerii' 3V3 'dąb satynowy śreni' - malowanie dwukrotne. Zaznaczone pomieszczenie nie nadaje się na garderobę, jest za niskie - nie da się nawet stanąć wyprostowanym
-
Jeszcze nie mam podbitki, to już ostatnia rzecz jaka mi została oprócz wykończenia łazienki na dole. U mnie w tartaku mają chyba podbitkę szerokości coś około 130mm - 140mm. Deska elewacyjna ma u mnie 145mm. pzdr.
-
Krokwie są standardowe, o ile pamiętam 8x20. Nie ma potrzeby wzmacniania, bo są liczone pod dachówkę. Klinkier nie był izolowany. Majster całkiem szczelnie go wymurował i na szczęście w czasie betonowania nie puściła żadna fuga. Wykwity też się nie pojawiły. pzdr
-
Murłaty są jak w projekcie 16x16. Odnośnie ogrzewania przy tak wysokim salonie to nie było z tym problemu zeszłej zimy i to przy zwykłych grzejnikach. Było zwyczajnie ciepło, a na poddaszu wystarczyło nieco przykręcić grzejniki i temperatura była taka jak na dole.
-
Okna mają 80x160 i dają dużo światła zwłaszcza, że u mnie w obu sypialniach są obok siebie.
-
Ściana jednowarstwowa to duże wyzwanie zwłaszcza dla firmy wykonawczej. Wszystko bardzo dobrze wygląda w teorii, ale już w praktyce niekoniecznie, a w tym projekcie (przy dużej ilości nadproży i słupów żelbetowych) będzie tym trudniejsze do wykonania.. Osobiście nie pakowałbym się w taką technologię, gdzie nie ma miejsca na margines błędu tym bardziej, że taniej wcale nie będzie..
-
U mnie wyszło 45 tyś brutto z robocizną za płaską dachówkę cementową BRAASa Tegalit Protegon, rynny stalowe Galeco, obróbę z blachy Ruukki i okna Veluxa
-
Maja2GL nieźle to wszystko u Was wygląda szczerze zazdroszczę, że jesteście już ta takim etapie ) Desek wyszło coś około 130 m2. I teoretycznie jest szczelina wentylacyjna, ale nie między murem i styropianem tylko pomiędzy styropianem i deską (tak ok 1cm).
-
Deski na elewacji są prawdziwe świerk skandynawski mocowany do drewnianych łat na potrójnym ruszcie (ocieplecie 3 x 5cm), słupy były najpierw murowane, a później zalewane z pompogruszki). Cegła to chyba 'klinkier przysucha' ale średnio polecam, bo majster strasznie klął, że krzywe Co do oglądania to na priv.
-
Zamieszczam kilka zdjęć. Odnośnie ogrzewania pustki to jak na razie nie ma z tym najmniejszego problemu i to przy klasycznych grzejnikach (przynajmniej do -10st). Pokoje na górze też są spoko, trochę nisko pod skosami, ale w sumie w sam raz.
-
Kotłownia faktycznie niewielka, nie wiem ile miejsca potrzeba na pompę ciepła, ale weź pod uwagę ewentualny montaż innych urządzeń. W moim przypadku okazało się np. że woda z ujęcia jest ma bardzo dużo żelaza przez co do kotłowni doszła mi 250l butla ze złożem do filtrowania i zbiornik hydroforowy 300l. Czasem trafi się coś nieprzewidzianego... Odnośnie salonu, to być może da się go powiększyć tak jak narysowałeś. Musisz to jednak ustalić z architektem, bo w pierwotnej wersji tam gdzie jest "prawy dolny' narożnik gabinetu idzie słup żelbetowy, który dodatkowo od góry połączony jest podciągiem idącym wzdłuż oryginalnej ściany. Bez zmian konstrukcyjnych możesz salon powiększyć robiąc wnękę i uzyskując w niej wysokość normalnego pomieszczenia, w ten sposób również nie ingerujesz w wielkość pomieszczenia na poddaszu. A powiększenie holu to bardzo dobry pomysł
-
Od razu widać, że porządna ekipa budowała Domek ładnie komponuje się z zalesioną działką
-
Ciekawe zmiany i jak najbardziej wykonalne. Zaznaczona ściana to ściana nośna. Zwróć tylko uwagę, jak dużą masz powierzchnię zabudowy przy stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej. To nie jest rozsądny projekt pod tym względem
-
Przy okazji mam ofertę dla budujących Dzisiaj miałem montaż okien i okazało się, że jedno z nich (trójkątne nad salonem) zostało wykonane odwrotnie Z uwagi na budowę profilu i jakieś tam warstwy szkła, okno idzie na śmietnik chyba, że trafi do wersji MAJA tradycyjnej - tu będzie pasować (ja mam odbicie lustrzane). Gdyby akurat ktoś potrzebował to mogę tanio sprzedać. Okno jest z POZBUDU, sosna, kolor pinia, stałe szklenie. Dolna pozioma krawędź 270 cm, krótsza pionowa 43 cm, dłuższa pionowa 199 cm, profil 68mm. Jestem otwarty na propozycje.