Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ad_mar

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    75
  • Rejestracja

O ad_mar

  • Urodziny 21.07.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    32-020
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ad_mar's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Też nie wiem skąd tak wysokie wyceny powyżej 5k/kWp się pojawiają u kolegi. Bardzo łatwo znaleźć takie oscylujące w granicach 4-4.5k/kWp i to jest normalna cena. Mi ostatecznie udało się zamontować zestaw mono 8.54kWp za nieco ponad 33000 brutto więc nawet poniżej 4000/kWp. I wcale się przy szukaniu nie wysilałem.
  2. Albo zamontuj nawilżacz kanałowy. Nie jest to najtańsza sprawa ale przynajmniej działa.
  3. styczeń co+cwu 694kwh, w zeszłym roku dla porównania było 1034kwh dla ciągle takich samych ustawień 22-22.5C. Dużo cieplej w tym roku.
  4. ad_mar

    Ogrzewanie kablami 2017

    zamiast techa i stycznika możesz zamówić auratona 3000. Wiem, trochę bardziej toporny dla niektórych, dokładność ustawień programów pracy ma do pełnych godzin, ale jest w tej samej cenie co tech i możesz bezpośrenio podpiąć pod niego chyba 3.68kW kabli bo ma 16A zabezpieczenie. Sam mam takie u siebie i odkąd je ustawiłem to nie sprawdzam. Poza zmianami czasu na letni/zimowy.
  5. To teraz po tym poscie powinienes zruzumiec czemu niektorzy wybierają markowe pc pp za 3.5k zamiast meetinga. Meeting to taka sama proteza (nazywana przez niektorych) jak pc pp tylko że droższa.
  6. Ja rozumiem ten ból d u p y sprzedawcy systemów ogrzewania spowodowany tym, że nie zawsze jego rozwiązanie jest najkorzystniejsze dla użytkownika końcowego i nie mam o to do niego pretensji. Nie obrażam się na docinki o temperaturach w domu i innych rzeczach. Nie będę go też przekonywał do zużycia. O obliczeniach kolega ma marne pojęcie - co widać w jego kalkulatorkach. Ale to nic. Ale kolega cnc nie odpowiada na niewygodne dla niego pytania: dlaczego w takim razie inwestować w LG, panasonici, nibe i inne markowe pompy skoro można u niego kupić genialnego chińczyka z marnym copem (2.5 lub 3.33 w zależności od postu sprzedawcy). Kiedy różnica pomiędzy tym marnym coopem meetinga ma się prawo zwrócić jeśli kupię u niego panasonica z lepszym copem (droższego kilkukrotnie)?
  7. Skoro chińczyk taki dobry i tylko 5k kosztuje to po co przepłacać za panasa i inne sprzedawane też przez Ciebie? Głupi ci ludzie czy co? I ten co deklarowany przez Ciebie cop 3.33 "przez większość roku". Nic tylko brać. Ps, czemu nie extra 50-100 tys. na izolację. Jak się rozpędzasz to wal grubo od razu.
  8. polecam ci tą drugą opcję. zwłaszcza jeśli jest z silnikiem B&S 625 lub wyższym i jest wyposażona w napęd. Niższe wersje silników tego producenta (<550) mają podobno jakieś problemy. Ja swojej (STIGA COLLECTOR 53SB) używam krótko bo od początku sezonu ale sprawuje się świetnie. Mam porównanie do kosiarek sąsiadów (elektrycznych i spalinowych) i przynajmniej ja widzę różnicę. Zwłaszcza w kulturze pracy silnika jeśli chodzi o spalinówki. O napędzie nie wspominając. Bez niego to jest męka, zwłaszcza na nierównościach.
  9. Właśnie dlatego płaci się ludziom z odpowiednimi uprawnieniami i odpowiednią wiedzą żeby sprawdzili czy i co się da i zaprojektowali zgodnie z przepisami. A potem robi się jakieś modyfikacje z uwzględnieniem własnych upodobań. A tak mamy 209 stron wątku, ponad 3 lata od pierwszego wpisu w wątku, który bardzo prawdopodobne, można ostatecznie o kant D* rozbić bo możliwe że nie da się nic wydzielić i zbudować na takim kawałku zgodnie z przepisami. Ale przecież kolega ma czas, nie szkoda mu życia na bezsensowne czysto teoretyczne klepanie wpisów.
  10. Napisał główny teoretyk forum sorry, nie chciałem być uszczypliwy ale nie dałem rady tym razem.
  11. Nie chcę Cię martwić ale jeśli chcesz postawić dom w odległości 6m od istniejącego to możesz mieć problem ze spełnieniem warunków ppoż zwłaszcza jak chcesz kanadyjkę. Lepiej przed podziałem sprawdź sobie zapisy par. 271 i 273 warunków technicznych bo znowu się nakombinujesz i nic z tego nie będzie.
  12. Tu też się zgadzam że ta pogoń za energooszczędnością w którymś momencie przestaje mieć sens. W naszym przypadku gdzie udało się wybudować dom samorobnie, procent zaoszczędzonej na ekipach kasy wpakujemy w PV, a zakładam że było tego łącznie z 70-80kzł. W tym momencie instalację PV mam w "gratisie" i z rachunkami schodzę do 0. A wcale nie spinałem się na szczelności, ciepłych montażach, certyfikatach, blowerdoorach itp. Robiliśmy to tylko dokładniej niż ekipy.
  13. Nie ma się co denerwować, pamiętam jeszcze niedawno zanim budowę zaczynałem jakie było podejście do 20-30cm styropianu na ścianach. "to bedziesz miał bunkier albo zamek z oknami jak strzelnice a nie dom, ściany nie będą oddychać i będziesz się tam kisił w środku, przecież wystarczy 15cm a reszta kasy w piec lub pompę". I jakoś po tym czasie ludzie przywykli i teraz takie grubości to jest norma. To samo czeka moim zdaniem PV+kable, tylko więcej ludzi musi zacząć liczyć to dokładniej w dopasowaniu do swoich potrzeb.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...