Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wanti

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wanti

  1. Wanti

    :)

    no niestety tam gdzie ogrzewanie podłogowe powinno zastosować sie dobrej jakości podkład zwłaszcza jak sie chce kupić dobrej jakości panele, ponieważ gorszej jakości podkład może gorzej przepuszczać ciepło a to wiadomo wiaże sie z kosztami ogrzewania, ja kupiłem podkład pod ogrzewanie w http://panele-sklepy.pl/podklad-multiprotect-1000-15-mm-arbitron-p-2849.html." rel="external nofollow">http://panele-sklepy.pl/podklad-multiprotect-1000-15-mm-arbitron-p-2849.html." rel="external nofollow">http://panele-sklepy.pl/podklad-multiprotect-1000-15-mm-arbitron-p-2849.html." rel="external nofollow">http://panele-sklepy.pl/podklad-multiprotect-1000-15-mm-arbitron-p-2849.html. Druga sprawa że gdyby coś się w przyszłości działo z panelami to pierwsze zwracają uwagę producenci jaki podklad zastosowałeś a to wiąże się na uznaniu lub nie uznaniu reklamacji.
  2. oczywiście..zwłaszcza jak jak leje, wchodzisz i wychodzisz do samochodu sucha..
  3. A ja mam ten tynk własnie mi tynkują, i widziałem na gotowo ten tynk i jest bardzo ładny i gładki, po wyschnięciu trzeba tylko ze ścian usunąć wolne ziarenka i malować, żadne gładzie nie są potrzebne.
  4. Najlepiej zapytaj wykonawcy to sam ci powie z czego robi się najlepiej a jakie stwarzaja problemy.
  5. Zawsze buduj się blisko przyłaczy, bo są bardzo drogie zwłaszcza woda , kanalizacja, nastepna sprawa to trzeba zwrócić uwagę na teren dojazdu, jeżeli jest mało utwardzony i po deszczach problem z dojazdem to czym dalej to większa masakra, w okresie mokrym żadna grucha czy inne cięzkie auta ci nie wjadą, najlepiej stawiać dom blisko jakiejś drogi bocznej które jest dobrze utwardzony wtedy pompy dostaną nawet powyżej 20 metrów od ogrodzenia. Ja gdyby nie to ze mam zboku drogę utwardzoną to musiałbym chyba czekac do lata aż mi grunt podeschnie żeby cięzkie auta wjechały z materiałem czy betonem. A pogodę mamy wiadomo jaką , może się udać słoneczna albo deszczowa, wtedy pozostaje ci kłaśc podkłady betonowe aby dojezdzały auta.
  6. Potwierdzam..tylko Porotherm Wienerberger , plecewice czy Leier to masakra, kruche rozsypują się przy cięciu. A teraz ceny Wienerbergera nie są złe 4.30 to dobra cena. Zwróć uwagę na kolor porotherma a leiera czay plecewice, zawsze ciemniejszy kolor jest mocniejszy bo więcej gliny a nie popiołu.
  7. Proszę o informację odnośnie wentylacji lanalizacyjnej. Czy wentylacyjne rury kanalizacyjne montuje się w trakcie murowania w ścianach i wypuszcza ponad stropem , czy dopiero po wymurowaniu chydraulik kuje w ścianie i wkłada rurę. Napewno przy zalewaniu stropu trzeba by było wstawiać kawałek rury aby póżniej w stropie nie kuć. Najlepiej by było odrazu dać rurę i wystawić wyżej stropu niech sobie murarze ją obmurują, dodam ze rura ma fi 10. Może macie już coś takiego zrobione i macie jakieś zdjęcia, byłbym wdzięczny o jakieś informację. Wiem tylko tyle że nie moża wstawiać rur tak aby łączenie ich, wychodziło w ścianach czy w stropie. U mnie akurat nadcieli lekko fundament górą aby rury szły w scianie.
  8. Wanti

    Zaczynamy

    No to współczuje...mogę życzyć tylko wytrwałości.
  9. Wanti

    Zaczynamy

    Nie zawsze...czasem trzeba samemu pochodzic i zobaczyć skąd można pociągnąc prad zapytac ewentualnie sasiadów o zgodę na przyłacz ze słupa, i zanieśc wszystko na gotowe energetyce wtedy napewno to skraca czas.
  10. dokladnie ...nie miała racji urzedniczka. U mnie jest odsuniete od lini zabudowy po około 70 cm, Projektant powiedział ze bezpiecznie jest żeby byc lekko odsuniety.
  11. Dobrze zrozumiałem ? przekopują działkę pod fundamenty, czyli kopia dołki ?, bo jeżeli tak to zły pomysł jeżeli te wykopy mają stać bez zalania, to zły pomysł. Jeżeli podłoże się rozrzedzi przez deszcze i wodę to taki wykop nie nadaje się na zalanie stopy i fundamentów. Grunt musi być stabilny a nie kisielowaty. Powinnio się zalewać odrazu po wykopaniu.
  12. Urząd Melioracji Wodnych o tym nie informuję ?, po to Starosta zanim wyda decyzję na budowę wysyła zapytanie do melioracji wodnych czy nie przechodzą przez działkę żródła wody.
  13. Wanti

    Niespodzianka

    Na pewno nie rurka od wody. Rurki od wody są zabezpieczone dodatkowo słupkiem betonowym i po ściagnieciu słupka jest zawór zabezpieczający zamykanie -otwieranie, całość pomalowana na niebiesko.
  14. Wanti

    Profil

    a po co się chwalić że się buduje drugi raz :)
  15. Wanti

    Na początek

    Brawo za odwagę..w Polsce mało buduje się takie domy. A to dlatego ze w większości miast i wsi warunki zabudowy są takie ze na własnej działce nie mozna wybudować to co mi się podoba tylko to co oni mi dyktują, jest to chore.
  16. Wanti

    Wylewki - faworyt 2

    jaką wylewkę dałeś pod ogrzewanie podłogowe >? cementową czy inną ?
  17. a gdzie izolacja ?
  18. Prosta bryła bez garażu i dachu, to sporo wydane.
  19. Wanti

    Pierwsza wycena

    Jeżeli nie obejmuje stropu to bardzo duzo , u mnie ze stropem 160m 15 000
  20. ok rozumiem, taką sama opcje mam zamiar zastosować mam nadzieje ze te 5 cm wystarczy.
  21. Możesz napisać z czego masz nadproża ?, wygladaja z daleka jakby były ocieplone styropianem
  22. Wanti

    Pozwolenie na budowę!

    ja bym nie ryzykował, no chyba że będą dodawać do betonu dodatki na mróz, zaczynając w listopadzie zejdzie ci z miesiąc zanim wszystko zrobisz. Samo wykopanie i zalanie to idzie szybko, ale potem musisz czekać kilka dni na rozszalowanie, potem żeby beton podeschnoł aby go pomalować, no i ocieplić, a póżniej koniecznie trzeba go zasypać stopniowo ubijając co 20 cm, aż bo brzegi oczywiście w środku, choć zewnatrz też ważne. Teraz musisz sobie sama odpowiedzieć czy bedziesz miała na to pogodę i czy cię nie zaskoczy duży mróz. A może się okazać że będzie piekna pogoda jeszcze w grudniu. Tego nie wiem. PS. Zapomniałem dodać że aby ubijać ziemię to trzeba aby beton wiązał chociaż z 10 dni, i ubija się równomiernie obustronnie, z obu stron betonu.
  23. A ja miałem juz ten projekt i zrezygnowałem ze wzgledy na łazienke która była bez okna, i zmieniłem na natalie 3, ciekaw jestem czy koszty budowy są podobne, Natalia powinna zmiescic sie w 350 tys, bez wyposazenia
  24. Wanti

    Mamy chudziaka

    a to zwracam honor, nie zauważyłem że to XPS. A możesz napisać jaki koszt jest takiego styropianu , i jaka grubość wystarczy do ocieplenia, cena za m2.
  25. Wanti

    Mamy chudziaka

    Widzę za masz fundamenty ocieplone, ale zwróciłem uwagę że nie są zaizolowane od zewnątrz, a są już zasypane piaskiem, czy to tak pozostanie ?, bez izolacji ?. brak ochrony dla styropianu, folią kubełkową. Czyżby się technica ociepleń zmieniła, z tego co wiem to na styropian powinien być nałozony klej i siatka, a nastepnioe ochrona dla ocieplenia (folia kubełkowa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...