Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Stnley

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    647
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Stnley

  1. Ogólnie to jest chore,że wymagają czegoś, czego zapewne w przeciągu najbliższych 20lat nie wykorzystają, bo nie mają infrastruktury. Do tego nawet nie ma takiego urządzenia na rynku. Dziś sprawdzałem aktualny schemat wymagany przez PGE i nie ma tam nawet wzmianki o integratorze.
  2. Sprawdź czas systemowy w falowniku, bo pewnie jest zła godzina i dlatego się tak dzieje.
  3. Jesteś tego pewien? Nie zgłasza się wszystkiego od nowa, tylko podaje się całość zainstalowanego sprzętu i wyszczególnia ten dokładany i do niego wysyła się niezbędne certyfikaty. Jeżeli pierwsza instalacja była wcześniej zgłoszona to miała aktualną certyfikację na dzień zgłoszenia.
  4. Ani jedne, ani drugie moduły nie będą ok, do tego falownika, bo on ma maksymalny prąd 11A. Jeżeli już to tylko i wyłącznie nowsza wersja G3, lub ewentualnie jak masz tylko jeden string to można go podłączyć równolegle do obu wejść falownika.
  5. Jak się nie da tak jak kolega powyżej proponuje, to jest inna opcja. Można dać po drodze kawałek prostej rurki z trójnikiem i w niego wsadzić grzałkę i wpiąć w obieg.
  6. Wiadomo, że wszystko zależy od tego na czym to ma być zamontowane ale mam firmę nawet z Twoich okolic, która w takich pieniądzach ostatnio realizowała instalację. Fakt, że na blachotrapezie ale się da. A 4,5kW to około 22-24k, więc bez przesady z tymi cenami.
  7. Najprościej i najbardziej ekonomicznie to wymienić na zbliżony z opcją podłączenia grzałki. Po co Ci dodatkowa pompa czy zawór zwrotny, które też na wodę nie pracują. A o kosztach zakupu pieca itd nie wspomnę.
  8. A słyszał kolega o diodach bocznikujących? Bo jakoś mi się nie klei to co napisałeś...
  9. Za dużo kombinujesz, tu masz gotowe rozwiązanie i z tego co widzę nawet z Twojej okolicy. https://www.mbsystems.pl/carporty/ U Szwagra stoi taka wiata już chyba 3 rok skierowana właśnie na wschód. W panelach ma 6.5kW roczna produkcja wychodzi w okolicy 6000kWh. Tak czy inaczej jak nie masz podłączonej instalacji, będziesz w nowym rozliczeniu. A ono i tak się będzie bardziej opłacać, niż wszelkiego rodzaju kombinacje z akumulatorami samochodowymi itp. No chyba, że to Twoje hobby i zamierzasz co chwila w tym dłubać, bo nie wierzę, że będzie to chodziło nieprzerwanie bez Twojej ingerencji.
  10. Ja Ci proponuje wziąć do tego fachowca, który zna się na PV... Bo to nie jest forum stricte o elektryce.
  11. Zabezpieczenie może sobie być nawet 32A ale jak w papierach masz 3kW to jakim cudem mieliby Ci podłączyć 6kW bez zwiększenia mocy w dokumentach?
  12. Żebyś się nie zdziwił, że cokolwiek potanieje. Panele z tygodnia na tydzień drożeją a o konstrukcjach już nie wspomnę, bo większość aluminium pochodzi ze wschodu i niedługo może ich po prostu zabraknąć. A drugi temat to opłacalność po kwietniu aktualnie nie wygląda źle, bo potrącenie wynosi tylko 25%, więc dla dużych instalacji to nawet na plus. No i przy rosnącej inflacji i drożejącym prądzie ludzie i tak będą dalej montować instalacje.
  13. Ważne, że jakieś wiszą, nie sądzę, że będą liczyć. Jak niedawno składałeś wniosek to i tak jeszcze trochę czasu mini zanim przyjadą na wymianę.
  14. Dwa lata temu bez problemu dało się zgłosić jeszcze nie istniejącą instalację w PGE i nawet jak przyjechali na wymianę to nie robili problemów, że jej nie ma. Ale raz przyjechali niezapowiedzianie na wymianę, nikogo nie zastali a licznik był na posesji i się zaczęło. Kupa nieprzyjemności łącznie ze straszeniem o poświadczeniu nieprawdy... Jestem niemal w 100% pewien, że w kwietniu będą sprawdzać czy instalacja istnieje. Niekoniecznie muszą ją odpalić, bo to nie ich działka ale panele będą oglądać, bo będzie wysyp takich firm, które będą wysyłać same zgłoszenia.
  15. Ma się tak, że obetnie mu tylko parę razy w roku a w dłuższej perspektywie nie da mu to dużo większych uzysków. Ważne, że na dachu ma te 4,8kW a nie 4. Co do różnicy w cenie falownika to nie przesadzajmy, bo to raptem może 100-200zł przy takich małych modelach.
  16. Lepiej sprawdź czy ten Twój instalator jeszcze istnieje, bo robił to tak dawno, że 4lata temu to już mógł nie mieć się z czego utrzymać. A tak serio to każdy kiedyś zaczynał. Jak sądzisz, że ten Twój instalator sprzed 6 lat miał dużo większą wiedzę niż obecnie zaczynający to jesteś w błędzie. No i niby gdzie tych klientów ubywa? Masz na to jakieś poparcie?
  17. Rób jak uważasz, ale jak w wycenie lub umowie był podany model falownika to na miejscu tego instalatora bym Cię po prostu wyśmiał. Z doświadczenia wiem, że wymiana na większy w stosunku rocznym niewiele wniesie. A niesmaku nikt nie cofnie...
  18. Zmiana falownika niewiele Ci da, bo i tak masz uzyski roczne na normalnym poziomie czyli około 4800kWh. Swoją drogą to trochę niepoważne wyskakiwać do instalatora po prawie 2 latach używania instalacji, że falownik jest za mały.
  19. Nawiązałem tylko, do Twojej frywolnej rady, że bez problem można przewymiarować falownik ponad 2x. Masz 100% pewność, że to dopuszczalne, że udzielasz takich porad?
  20. Ogólnie jest coś takiego jak karta katalogowa falownika i tam jest podane dopuszczalne przewymiarowanie. Swoją drogą ciekawe czy Autorus byłby zadowolony jak by mu jakaś firma przewymiarowała panele x2?
  21. Normalnie przez przeglądarkę w dowolnym miejscu. Jeżeli masz dane na aplikacji to i na stronie będą widoczne.
  22. Tak, logujesz się przez stronę tymi samymi danymi co do aplikacji.
  23. Pożyjemy, zobaczymy... Ja po prostu jestem trochę mniej sceptycznie nastawiony.
  24. No a gdzie w tym rachunku jest autokonsumpcja? W tym momencie ZE zabiera 20-30%, a będzie zabierał 50 może 60%. Do tego ostatnio ceny hurtowe mocno poszybował w górę... Więc w sumie strata to max 30-40% z energii magazynowanej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...