Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawlem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    77
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawlem

  1. Jestem pod wrażeniem
  2. No pięknie to wszystko wygląda. Czas otworzyć szampana albo lepiej coś mocniejszego co by się pięterko nie zawaliło!
  3. No pięknie Witaj w Klubie!!!
  4. Witam Firma, która budowała mi dom będzie po świętach Wielkanocnych usuwać usterki, których konsekwencją będzie wymiana podłogi (płytek) w kuchni i holu ok. 25 m.kw. W związku z tym iż wykonawca jest mało rzetelny i ociąga się w terminach, chciałbym aby ta reklamacja była realizowana przy pomocy umowy spisanej specjalnie na tą okoliczność. W czasie prac konieczne będzie usunięcie z kuchni wszystkich szafek wraz ze sprzętem AGD, (zmywarka i kuchenka i lodówka). Dodatkowo musi zostać zdemontowana szafa (stała zabudowa) oraz częściowo schody na piętro. Chciałbym zawrzeć z wykonawcą umowę w której zostanie określone np to kto ponosi odpowiedzialność za ewentualne zniszczenia i w jaki sposób, a także aby ustalić czas prac. Istotne dla mnie jest również to aby wykonawca pozbył się legalnie śmieci i gruzu. W końcu w tym przypadku to z jego winy trzeba usuwać te usterki. Czy mogę wykonawcy zaproponować taką umowę? Czy on może się nie zgodzić? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
  5. Pod posadzka mam niestety podłogówkę. Dom mam na gwarancji ale szczerze mówiąc niwe wyobrażam sobie na tym etapie zrywania całej podłogi na parterze o pow. ok 80 m. Może powinienem się przyzwyczaić do tego stanu (w końcu przestanie siadać) i skupić się na odzyskaniu pieniędzy? Przecież gdybym się uparł i zatrudnił rzeczoznawce to firma która mi to robiła przegra każdą sprawę w sadzie.
  6. Oczywiście ze ściągałem. Tu nie chodzi o wylewkę płyty tylko tego co jest nad nią a dokładnie to co przykrywa bezpośrednio instalację ogrzewania podłogowego.
  7. Po 1,5 roku użytkowania domu stwierdziłem że w jednym pomieszczeniu zapadła się o ok. 1 cm podłoga na obszarze ok 8 m kw. Siadła podłoga pod którą jest podłogówka. Co mogło być tego przyczyną i jak powinienem rozmawiać z wykonawcą. Ktoś mi zasugerował że przyczyna leży po stronie tych co zalewali mi beton (jego skład, niewłaściwe uleżenie...?)
  8. Mam zamiar ogrodzić działkę 150 m siatką. W jaki sposób obliczyć ile będę potrzebował cementu piasku i żwiru pod betonowanie słupków. Słupki chce stawiać w rozstawie 3 m
  9. Właśnie przymierzam się do zakupu wszystkich materiałów. O ile wyliczenie ilości słupków, siatki, drutów nie stanowi problemu o tyle oszacowanie ilości piasku i cementu nie jest już takie proste. Jak sobie z tym poradziliście? Ile powinienem kupić żwiru (piasku) a ile cementu na 100 mb ogrodzenia? Czy poradzę sobie bez betoniarki ale za to z sipą i taczką? Poradxcie bo ślubna sie piekli i gna do roboty. No i oczywiście jaki powinien być skład mieszanki : cement + piasek
  10. Bez paniki, takie rzeczy się zdarzają. Pozwólmy adminom działać dla przywrócenia forum.
  11. Zlecę wykonanie podjazdu pod garaż z kostki brukowej granitowej w Lusówku.
  12. Zlecę postawienie ogrodzenia w Lusówku. Część ogrodzenia z siatki, część z cegły klinkierowej.
  13. Wobec tego jak wy macie to miejsce zagospodarowane?
  14. Myślałem o tym aby zasypać do połowy i odprowadzać tam deszczówkę z 2 rynien. Plan zagospodarowania przest. zakłada że deszczówkę możemy odprowadzać tylko na posesję!
  15. Zakończyłem szczesliwie budowe. Dom oddany, przyłącza naniesione na mapy i zgłoszone gdzie trzeba. Straszy mi jednak na poseji studzienka po przyłączu wodnym. Pytanie jest czy mogę ją zasypać, przynajmniej częsciowo?
  16. Ocalało i ma się świetnie!
  17. Dzięki, nie ma sprawy, poradzę sobie
  18. Nie można było tak od razu? W każdym razie dziękuje.
  19. Chciałbym zakończyć budowę zgodnie z zasadami ale nie wiem kogo powinienem powiadomić o zakończeniu budowy. Straż pożarną pip itd ale gdzie jesli mieszkam w gminie podpoznańskiej Tarnowo Podgórne?
  20. To tez bede je odpowiednio przymykał regulatorami
  21. Dzwoniłem do serwisu Viessmana i facio powiedział że powinienem ustawić temperature kotła na maxa a jedynie regulować sobie tep. na grzejnikach. Wówczas piec bedzie właczał sie rzadziej. Co wy na to?
  22. No teraz to mnie przeraziłes. Ten piec chodzi raptem 3 tygodnie! I już miałby uszkodzoną sondę? A moze tak skutecznie pracuje ze reaguje na kazdy nawet najmniejszy spadek temperaty na kotle ?
  23. Chciałbym zapytać drogich forumowiczów w jaki sposób zaoszczędzić na grzanie kotłem Vieśka Vitopend 100 turbo (WH1B). Przedstawię swoją sytuację: - do grzania ok 150 m - na dole podłogówka ze sterowaniem pokojowym ok 60 m - na pietrze 5 pokoi i łazienka z grzejnikami (założone zawory termostatyczne) - piec taki jak w tytule postu z zasobnikiem 120 l. Chciałbym sie upewnic w jaki sposób korzystać z pieca. Niby to proste ale irytuje mnie że piec włącza sie co kilka minut na 4-6 s. (temperatura na kotle ok 50 st. ) W związku z tym mam pytanie : czy lepiej jest ustawić wieksza temperaturę na kotle np 70 st a przymknąć zawory przy kaloryferach, czy też lepiej temperature na kotle utrzymywać niższą np 40 st a rozkrecić kaloryfery? Jednak w tym drugim przypadku podłogówka nigdy nie osiągnie temperatury wody na wyjściu wiekszej niż 30 st. Mam metlik w głowie. Kiedyś spotkałem sie z opinią że oszczedniej jest właczyc piec na maxa a regulować temperature tylko za pomocą regulatorów przy grzejnikach. Czy możecie to potwierdzić?
  24. Czy zaprawa klejowa Kreisler to klej do siatki czy też klej do płytek ceramicznych.? Firma właśnie przedstawiła mi faktury na materiały które zużyła podczas budowy domu i wyszło im że na położenie 100 m kw. płytek (na idealnie równych powierzchniach) zużyli w sumie 750 kg kleju Atlas i zaprawy klejowej Kreisler. Czy to nie przesada? Płytki są średniej wielkosci 25 - 30 cm. Martwię się czy przypadkiem nie chca w koszty wrzucić mi zaprawy klejowej Kreisler którą zużyli na siatke przed ociepleniem do kosztów kleju na płytki. W końcu różnica miedzy "klejem" a "zaprawa klejową " wydaje sie żadna... Co o tym myślicie? Płacić czy rzadac wyjaśnień?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...