Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtek_Dom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Wojtek_Dom

  1. Wszedzie ma sens gdzie sa zamkniete pomieszczenia a w nich ludzie. Jaki mikroklimat ma dom z bali?
  2. chodzi mi np o cenę wm w domu 130 m2 użytkowej powierzchni na standardowym urządzeniu stosowanym do tego
  3. Witam. Poszukuje informacji na temat firm i ich ceny za usługi. Wiem że na cenę składa się koszt instalacji i samego rekuperatora (danej marki). Jeżeli ktoś ma doświadczenie z firmami lokalnymi proszę o odpowiedz. Przydatna też byłaby informacja na jakim rekuperatorze robione. Preferowana odpowiedz to np. ile m2 powierzchni domu i jaka cena instalacji z rekuperatorem. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.
  4. A kombinacje z jakimis przepustnicami. Komorami........ dno.
  5. Reku plus dgp ma jak najbardziej sens. Tyle ze nie jednym systemem kanałow. Wykonujemy duzo takich instalacji. Zawsze dwa systemy osobne. Rekuperator nie posmigalby dlugo gdyby puscic mu bezpośrednio na wymiennik gorace powietrze.....glupota.
  6. Nie ma sensu dalej tego ciagnac. Bo to juz inna sprawa.
  7. Error po tym temacie. Propos tej izolacji. W latach 90 moj ojciec jako pierwszy dal 5cm izo na ulicy. Potem poszlo. Ale 20 ? Plus ocieplony strop? WTF ? Wtedy smieciuch . okna u stolarza z za rogu i to cale energooszczędne budownictwo bylo.
  8. A i informuje cie ze wiem ze starasz sie mi udowodnic ze rekuperator nie zapewnia absorbcji i kondensacji pary wodnej. Moze teraz ty mi odpowiesz na pytanie? Bo z tego co piszesz wynika ze rekuperator nie osusza powietrza tak?
  9. Pojdzie na spacer na świeże powietrze, tudzież browar.
  10. .....Przeczytaj od początku co pisalem. Caly czas cos chcesz udowodnic. Ten rekuperator osuszy powietrze co moze zapobiec nadmiernej wilgotnosci w pomieszczeniu. Cala filozofia.
  11. Co jak i dokąd? O co ci chodzi. ?
  12. A mnie nie obchodzi jak robisz. Ja uwazam ze sa to slabo odporne na uszkodzenia mechaniczne kanaly.
  13. Jeśli to ma być na 2/ 3 sezony. To weź coś co będzie dostarczało tyle powietrza ile potrzebujesz. Urządzenia w tej półce cenowej i tak nie będą miały super odzysków i parametrów... No ale jak sam wspomniałeś to pomoc doraźna jest. Przede wszystkim postaraj się skupić na tym żeby wykonać instalację na tą kondygnację tak żebyś już do niej nie wracał. To co tam rozrysowałeś to totalna lipa jest. Żadne termo-flexy jak to ci ma posłużyć. Ja wiem że hałas itd, ale od tego są tłumiki.
  14. Witam. Podeślij jakiś rzut tego parteru i strychu oraz przekrój o ile posiadasz . Co do rekuperatora to Luna nie wiem czy jest tu dobrym rozwiązaniem tak jak kolega TB napisał. Z drugiej strony w tej półce cenowej cudów nie ma. Żeby zaprojektować instalację kanałów wentylacyjnych nie wystarczy ilość pomieszczeń i ich wymiar. Bardzo ważny jest układ i położenie względem siebie. Anemostaty trzeba tak umieścić żeby powietrze się bilansowało i ogarniało całą kubaturę. Pozdrawiam
  15. Wymiana powietrza jest bardzo istotna rzeczą w nowym budownictwie. Tym bardziej jeżeli masz ja juz ujeta w projekcie.
  16. Zawilgocone czyli takie w ktorym nie ma odpowiedniej wymiany powietrza. Ktora byc moze zalatwilby ten wymiennik.
  17. Polecam sie. Prosze o wiadomosc na priv. Lub [email protected] z dopiskiem w temacie - forum muratora.
  18. Czesc. Zależy do czego ci on potrzebny. Jak masz zawilgocone pomieszczenie w ktorym chcesz wymienic powietrze to moze da rady.... to jest pseudo rekuperator scienny. Pseudo poniewaz odzysk ciepla z tego cuda to jak mowi producent "do 60%" , podejrzewam ze realnie to jakies 30/40 % a i to nie zalozylbym sie. Scienny dlatego ze sposob montazu jest jaki jest. Napisz prosze do czego jest ci potrzebny.
  19. Huhu dofinansowan..... nie wiadomo gdzie wnisek pisac tyle tego...
  20. Tak jak w tytule. Czy ktos ma jakieś rzetelne informacje na ten temat. Myślę ze jest to oczekiwana wiedza przez duzo osób budujacych termosik .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...