Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Elvis26

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    71
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Elvis26

  1. Witam, planuję właśnie remont pomieszczenia gospodarczego, w którym występuje problem wilgoci i mocno zagrzybionych ścian. Pomieszczenie jest jakby podpiwniczone tzn. częściowo jest zasypane od zewnątrz ziemią (różnice terenu), ale mieści się na parterze. Podczas budowy, 30 lat temu schrzaniono izolację przeciwwilgociową, stąd problem wilgoci i grzyba. Wiem, że trzeba zlikwidować przyczynę, ale prace koparką póki co nie wchodzą w grę. Chciałbym się pozbyć tego grzyba i pomalować ściany, sprawa jest pilna. Zastanawiałem się nad uszczelnieniem ścian od wewnątrz np. masą uszczelniająca typu atlas woder s, szlamem, farbą typu bloker wilgoci sam nie wiem. Folia w płynie odpada, bo nie chce potem kłaść płytek a ściana musi jakoś wyglądać. Co robić?
  2. Do wyrównania mam ściany w łazience z wczesnych lat 90. Stare płytki klejone były na zaprawie betonowej do połowy ściany i po ich skuciu będę mial dylemat jak przygotować ścianę pod nowe płytki. Chodzi o to aby po prostu zrobić ze ściany jedną płaszczyznę. Najlepiej przy kuciu płytek byłoby również skuć zaprawę na którą byly przyklejane, ale trzyma się ona ściany tak mocno, że musiałbym chyba wezwać saperów aby podlożyli ładunki. Jakoś nie mam zaufania do płyt gipsowych w łazience, ale czuje, ze chyba nie obejdzie się bez ich przyklejania na całosć ścian. Chyba, że są inne metody na rozwiązanie tego problemu? Pozdrawiam
  3. Sklaniam się ku przyklejeniu plyt gipsowych na cale ściany, ale może jest jakas metoda aby inaczej wybrnac z tej sytuacji? Jakies pomysly?
  4. Cześć, planuję za niedługo remont łazienki. Stare kafle, przyklejone do połowy wysokości ściany na zaprawie betonowej, idą do skucia. Beton na którym się trzymały jest bardzo stabilny, nie odspaja od ściany, generalnie trzyma poziom i jego kucie w tej sytuacji nie ma sensu. Zresztą próbowałem i zrobienie tego graniczy z cudem. Problem jednak w tym, że ścianę, od połowy w górę, muszę teraz wyrównać. Sytuacja wygląda tak jak na zdjęciach. Mam do wyboru 3 sposoby: - licować ścianę z tym betonem nakładając tynk. wady: dużo pracy (drapanie farb, gruntowanie), koszta, wątpie też czy nakładanie kilku cm tynku na już istniejący nie grozi katastrofą, - doklejać regipsy na górę ściany na równi z betonem, wady: nie wiem jak wtedy wykonać połączenie ich z tym betonem w miejscu styku (żeby nie pękało) - kleić regipsy na całe ściany. Zastawiam się nad położeniem płytek fazowanych, wtedy będą ułożone maks do połowy ściany a powyżej będzie gładź. Dodam jeszcze, że na ścianie. gdzie będzie kabina, ten beton wystaje niecały 1 cm ponad tynk (niecała szerokość płyty gk), podczas gdy na innej ścianie jest to nawet kilka cm. Proszę o sensowne porady.
  5. Niekoniecznie. Mógł w tych miejscach po prostu zrobić źle, do taśmy papierowej trzeba mieć wprawę. Co do szerokości to 25-30 cm, zresztą w tych filmikach jest to wytłumaczone.
  6. Cześć, górka na lączeniu krótszych boków płyt zawsze będzie, bo karton gips ma oryginalnie fazowane przeważnie tylko dłuższe boki, co pozwala na lepsze wyrównanie łączenia.Wg mnie trzeba teraz zeszlifować ile się da, tylko żeby nie uszkodzić taśmy, a potem ponownie szeroko zaciągnąć całę połączenie masą szpachlową finish. Z drugiej strony ciężko ze zdjęć ocenić czy spoinowanie jest dobrze zrobione, bo to trochę wygląda jakby taśma spuchła od nadmiaru wilgoci. Proponuje też zapoznać się z tym materiałem - https://www.youtube.com/watch?v=2iilEbonWgc
  7. Kolejność jaką zaproponowałeś jest ok. Co do piasku - po to jest grunt aby to podłoże wzmocnić, po zagruntowaniu nic się nie będzie sypało.
  8. Suszarką nie, to musi samo wyschnąć. Błędem było nakładanie gładzi na niewyschniętego rotbanda. Śnieżka grunt, jak każda inna farba, może odejść z gładzią, ale będzie to wina źle przygotowanej powierzchni przed nalożeniem gładzi albo jej nie doschnięcie.
  9. Ten preparat, który podałeś nadaje się raczej do farb wodorozcienczalnych, Ty potrzebujesz środka do usunięcia farby na bazie rozpuszczalnika. Ja bym spróbował benzyną lub rozpuszczalnikiem nitro. Dla pewności lepiej zrobic próbę w niewidocznym miejscu czy benzyna nie wchodzi w reakcje z plastikiem.
  10. Minimum to przerysować całą ścianę ostrym narzędziem, tak aby porobić w niej bruzd w które wejdzie klej a potem całość zagruntować. Najlepiej na próbę przyklej kilka płytek i po wyschnięciu kleju sprawdź czy trzyma. Ja u siebie farbę zdrapywalem.
  11. Możesz śmiało pianką. Alternatywą byłoby naklejenie po 2 paski płyty z każdej strony do uzyskania 6 cm. Oczywiście na kleju gipsowym.
  12. Na internecie jest duzo artykulów o tym jak zrobic taki sufit, poszukaj. Ode mnie dodam tylko żeby przestrzegać czy ekipa zachowuje poprawny rozstaw profili nośnych, czy haki są mocowane do sufitu dyblami stalowymi, czy przypadkiem nie kręca plyt do profili obwodowych. Płyty spoinować dobrymi masami jak knauff uniflot czy rigips vario i żadnych siatek na łączenia - tylko taśma papierowa czy fizelina. Istotna rzeczą jest też połączenie sufitu ze ścianą murowaną, bo tam lubi pękać. Powinno być w tym miejscu wykonane połączenie ślizgowe za pomocą specjalnej taśmy, a następnie wykończone masą finiszową i wyakrylowane.
  13. Dokładnie tak, zawsze to lepiej zdrapać farbę i mieć pewność, że plytki nie będą odpadały
  14. 1. Zaprawa wyrownująca będzie ok, zaciagnij nią ścianę tylko tam gdzie jest odchył od pionu. 2. Grunt koniecznie, ale najpierw namocz farbę i usuń ją do gołego tynku najlepiej ostra szpachelką 3. Na reszcie ściany gdzie będą plytki też usuń farbę.
  15. Moze jakis srodek przeciwgrzybiczny albo folia w płynie.
  16. Rozumiem, że kluczowy jest czas, wiec jesli masz mozliwosc podwyzszenia podlogi do kladlbym nowe panele na stare - o ile te są rowne. Mozna dac cienki podklad 2mm pod nie.
  17. Z żelbetu. Jakoś kiepsko wróże powodzenie tej akcji, lepszym sposobem byłoby nadmurowanie tych schodow bloczkami.
  18. Niedawno mialem podobny problem i dam Ci dobra rade - klej płyty. Można by się pokusic nawet o czesciowe wyeksponowanie tej cegły ktora masz na scianie, wyciac w plycie prostokat np 40x100cm i w tym otworze zostawic odslonieta cegle.
  19. Przeszlifować i zagruntować. Po pierwszym malowaniu stwierdzisz czy konieczne są poprawki.
  20. Cześć, można impregnować kamień gipsowy środkiem novol aqua? Jest to preparat nitrocelulozowy do kamienia i kostki granitowej. Wiem, że są impregnaty do gipsu, ale chcę uzyskać efekt pogłębienia koloru a jedyny znany mi taki środek dedykowany do gipsu (stegu żywy kolor) nie spełnił oczekiwań. Jakie są przeciwskazania co to użycia takiego środka tj. co się może stać niepożądanego z gipsem? Zrobiłem na próbę 2 cegły i jest ok, ale boje się, że potem mogą wyjść jakieś kwiatki z tą cegłą. Proszę o rady.
  21. Mój sąsiad ma takie siatki na dwóch uformowanych świerkach. Wygląda to ładnie.
  22. Spróbuj preparatem o nazwie stegu żywy kolor. Właśnie kupiłem sobie taki do swojej cegły, z tym że w wersji do gipsu - bo cegłe też mam gipsową. Muszę przyznać, że fajnie podkreśla kolor i wzmacnia podłoże, także fuga nie powinna sie sypać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...