Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michal_wro

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    186
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez michal_wro

  1. W moim przypadku przydaje się dla gości ale dość rzadko. Zamontowaliśmy kabinę składana z odpływem liniowym co było jak teraz patrzę było dobrym pomysłem. W malutkiej łazience nie zabiera w ogóle przestrzeni a w razie potrzeby po prostu jest.
  2. Dawałem 1mm ESy do gk co druga warstwę bite na gwoździe. Trzyma jak diabli. Na parterze możesz to jeszcze poprawić. Co prawda nie między warstwy ale jak dasz te ESy raz z jednej raz z drugiej strony do ścian nośnych (ile są z betonu komórkowego) to będzie trzymac.
  3. Czesc, Do czego bedziesz wiercil ? Jesli do betonu, ceramiki, silikatu to szpilka gwintowana fi 14cm w sciane na kotwe chemiczna. W miejsce styropianu pod szpilke wstaw kawalek drewnianego kolka zlicowanego z elewacja, o przekroju troche mniejszym niz ta belka. To bedzie porzadny opor w momencie dokrecania szpilki i jednoczesnie nie bedzie mostkiem termicznym. Jesli w miejscu wiercenia jest beton komorkowy to kotwa chemiczna odpada. Tylko specjelne kolki do gazbetonu Fischer FPX-I
  4. Podbijam temat. Poleglem na montazu markizy ok 120 kg. Montaz w gazobetonie na kotwe chemiczna, pret fi12, wiercone fi15, otwory odpylone. Miedzy stryopian a metalowy uchwyt wlozony drewniany kolek. Po powieszeniu i rozwinieciu poddal sie jeden z 4 uchwytow. Fischer pokazuje zeby dla BK wywiercic cos na ksztalt leja, ale przez 20cm styropian raczej nie mozliwe. Wyglada na to ze o ile kotwa sama w sobie jest materialem mocnym tak dla porowatego gazobetonu srednio sie nadaje i wychodzi razem z kawalkiem materialu. Przewiercanie sie na wylot nie wchodzi w gre. Chce uchwyty zostawic w tych samych miejscach, wiec opcje, ktore przychodza mi do glowy: 1)wyciagniecie szpilek, zaklejenie otworow np. uniflottem ktory jest na bazie gipsu ale wydaje sie od niego znacznie mocniejszy. ponowne nawiercenie otworow i wpuszczenie w nie kotew mechanicznych fischer FPX-I. 2)Sprawdzenie jeszcze raz wszystkich polaczen kluczem dynamometrycznym i ponowne uzycie kotwy chemicznej w tylko miejscach gdzie bedzie ono za slabe Ma ktos doswiadczenie w montazu naprawde ciezkich rzeczy w gazobetonie ?
  5. Samoroby... Autorze, takie są niestety ceny przy dużych miastach. Moze znajdziesz 20% taniej, ale generalnie to ceny rynkowe w obecnych czasach czy nam się podoba czy nie. Albo zarabiasz i płacisz innym albo się brudzisz jak masz czas.
  6. Niestety prawda jest taka jak pisz Kaizen. 90% kierownikow praktycznie nic nie robi, nawet nie ma przy sobie projektu jak przychodzi na odbior stropu, wiezby itp. moj kosztowal: 3000 sasiada nr 1: 5000 sasiada nr 2 : 1000 sasiada nr 3: Kierownik 3000k + inspektor nadzoru 7000k Wszyscy byli tyle samo warci, czyli nic. Zwracali uwage na pierdoly, zbrojenie odbierali jak juz bylo wszystki zrobione, zadnych powazniejszych uzgodnien z wykonawcami. U innych znajomych jest to samo. Najlepiej jesli masz kogos naprawde poleconego i wiesz ze gosc faktycznie sie przyklada to umowic sie z nim na cene za wizyte ale tylko na twoje wezwanie. W przeciwnym razie brac najtanszego to przynajmniej kasy nie wydasz niepotrzebnie,
  7. Witam, Płyta balkonowa Izolacja KMB Isodamm 2K Ultrament XPS 5cm nprzyklejony klejem do XPS z puszki 2x siatka i 2 klej mapei keraflex Izolacja Mapelastic wraz z taśmami wywiniętymi na sciane. W izolacje wklejono tez okapniki Klej keraflex i płytka Póki co -2 lata minęły i absolutnie nic się z tym nie dzieje.
  8. michal_wro

    Więźba - ocena pilne

    No to które towarzystwo odmawia wypłaty odszkodowania w przypadku nie przedstawienia certyfikatu na drewno konstrukcyjne ?
  9. michal_wro

    Więźba - ocena pilne

    Takich bzdur to jeszcze tu nie czytałem. Planuj autorze następne etapy bo z takim podejściem zawał po posadzkach będzie. U mnie tez kierownik chciał mi pożyczyć miernik żebym sobie wilgotność sprawdził. Nawet o tym mierniku w tartaku nie mówiłem bo chyba by mnie śmiechem zabili. Było coś na zasadzie bierz panie póki jest bo końcówka i będziemy mieć 3 tygodnie przestoju bo drzewa ni ma. Więźba od razu zmontowana, wiec nic się nie wypaczyło ani nie popękało. Co do ubezpieczeń to chyba ktoś się tu czegoś nawdychał. W jakich OWU jest wymagany certyfikat więźby ? Do ubezpieczenia masz mieć dom odebrany, co rok papier od kominiarza i co 5 od elektryka.
  10. Wspomniane Fischer SX/UX załatwiają sprawę w 100%. No chyba ze bojler 300 kg będziesz chciał powiesić to trzeba się zastanowić. BK to pełny materiał i bezproblemowy jeśli chodzi o wieszanie czegokolwiek. W przypadku odmiany 600 to już w ogóle nie ma tematu. W każdym razie u mnie nie było.
  11. Na ta chwile nie. Jak sprawa reklamacji sie zakonczy to opisze wszystko ze szczegolami.
  12. a ja powiem tak... Nigdy wiecej nie kupie wysokich okien plastikowch. No niech beda jakies 1.5x1.5 metra. Obecnie mam okna od producenta X na profilu Veka SL82 o wysokosciach: 2100 i 2400. To co sie dzieje z tymi oknami na sloncu to jest jakis zart. Serwis byl u mnie chyba z 10 razy. Prostowal okna, regulowal, itd. Nic to nie daje. Okna powyzej 2 metrow nie nadaja sie na strone poludnie - zachod, przynajmniej nie VEKA Softline 82. Brzuchy do srodka na 3-4 mm na dlugosci skrzydla, brak szczelnosci itd. Najwieksza wtopa na budowie. Niech sie producenci chwala jakimis wspolczynnikami, wewn. uszczelkami, ktore sa po to zeby o nich wspominec w broszurach. I co z tego... jak okna banany i po 2 sezonach i skrzydla nie przylegaja do ramy - wiatr hula az milo. Nigdy wiecej plastiku. Okna w starym domu jakies Drutexy co maja 15 lat sa w lepszym stanie niz moje super profile po 2 latach. Nauczka na przyszlosc - tylko aluminium albo drewno.
  13. Potwierdzam tylko uwage jajmara co do wysokosci. To parterowka przeciez! U mnie w projekcie bylo 265 w projekcie z poddaszem uzytkowym. Jak wymurowali ostatniego pustaka to pomierzylem jak to bedzie na gotowo i wyszlo niecale 260. Poszla dodatkowa warstwa i jest 285. Na powierzchni otwartej prawie 50 m2 to naprawde zupelnie inne odczucie przestrzeni. Na poddaszu jest 255 i jak na pokoje w ktorych sie spi i bawi sie dziecko moze byc, ale na pewno nie jako pokoj dzienny. W Twoim przypadku jest parterowka, to tym bardziej powinno byc min 2.8 a najlepiej 2.9-3.0, ale na pewno nie 260.
  14. Jeśli na palecie nie było tego widać a zaraz po ułożeniu nagle się pojawiły to możliwe ze nie założyli gumy na zagęszczarke i porysowali kostkę. Trochę ciężko mi w to uwierzyć, no chyba ze pierwszy raz układali grafitowa kostkę.
  15. Dlaczego otworu nie można poszerzyć ? Przecież to 1.5cm na stronę... ja wiem, ze dali ciała itp., ale zapewne nie oni pierwsi i nie ostatni na Twojej budowie. O ile to możliwe trzeba szukać rozwiązać żeby pchać budowę do przodu, jak najszybciej usiąść w fotelu i otworzyć zasluzone piwko
  16. Jeśli ściany szczytowe nie są dozbrojone jakimś rdzeniem albo wieńcem to niestety ale jeśli budynek nie jest osłonięty od wiatru to konstrukcja mogła lekko zapracować. Do tego dochodzi jeszcze kwestia więźby, która na pewno byla prosto z lasu bo tylko taka jest w tartaczanej sprzedaży. Wspomniane wcześnie połączenia ślizgowe sprawiłyby ze szczelina gk byłaby na grubość żyletki. Nośne i dzialowki - również obstawiam brak przewiązania, albo wbity pręt co piaty pustak, jeśli jest to ściana z betonu komórkowego. Co do komina, jeśli jest on przy ścianie szczytowej to częsta sytuacja niestety przy braku dylatacji i pracującej ścianie szczytowej. Ścigaj dewelopera, ale wrzuć tez na luz. Nie ma tragedii.
  17. Jak dla mnie obojętnie co się położy byle zrobić to porządnie. Mam niezbyt dokładnie położona wełnę skalna i z tego powodu gdybym drugi raz podchodził do tematu to albo pianka albo wełna ułożona własnymi rękami. Teraz wszyscy się spiesza, wełne upycha się na sile, dociska do wiatroizolacji i wychodzi z tego co wychodzi. To nie są tylko moje doświadczenia. Jak chcesz ocieplenie komuś zlecić to tylko piana bo jest bardziej idiotoodporna.
  18. Czesc, Duzy pokoj to podstawa - tutaj spedza sie czas. Wybudowalem Dione Mala, gdzie powierzchnia zabudowy jest o 10m2 wieksza od Twojej a jednak te pomieszczenia mam mocno wieksze. W moim przypadku czesc holu stanowi solon, wiec laczna powierzhcnia to 40m2. U Ciebie jest to 28 i bedzie malo zeby wszedl duzy stol, stolik kawowy i jakas kanapa. tzn. zmiesci sie ale bedzie ciasno. Jesli potrzebujesz jakies zdjecia to moge podeslac na piriv. Nie sugeruj sie wygladem elewacji, dachowka, barierkami, itp. To wszytko i tak zmienisz.Pokoje na gorze mam 16m2 po podlodze, lazienka polaczona z pralnia daje rowniez 16m2. Przy kacie dachu 30 stopni i sciance kolankowej 80cm, 16m2 po podlodze jest bardzo ok. Tzn Nie ma WOW ale jest absolutnie nie ma odczucia ciasnoty. Pozdrawiam Michal
  19. Juz zaluje odpowiedzi na ten watek... Sam zacytowales SEP-E-001 : "Rezystancja tego uziemienia nie powinna przekraczac 30" Wiesz co znaczy nie powinna ? Znaczy moze byc jakakolwiek. Odyslam Cie do artykulu Musiala ktory pewnie znasz. (str 21) http://www.edwardmusial.info/pliki/uziomy_fundamentowe.pdf 30 ohmow - prosze Cie... porozmiawiaj z pomiarowcami, ktorzy obsluguja duze budowy, zaklady produkcyjne itp., gdzie obowiazuja jakies projekty uziomow. Tam maja zejsc do 2-3 ohmow a 10 to jest katastrofa i nikt takiego uziomu nie odbierze. W moim przypadku 50 metrow bednarki w lawie w lutym dalo 9 ohmow. W sieprniu bylo juz 17. Piasek gruboziarnisty do 4 metrow. Nie jestem specjalista do spraw wszelakich w przeciwienstwie do Ciebie. Po prostu otarlem sie o ten temat, rozmawialem z kilkoma pomiarowcami, elektrykami i pozwolilem sobie podzielilc sie tym co sie dowiedzialem. Sorry...
  20. Wiedziałem ze o to zapytasz. Nie ma tutaj normy. Projekty zazwyczaj mąja z czapy wpisane 30 albo 10. Trzeba uwzględnić współczynnik kiedy dokonujesz pomiaru w mokrym gruncie mając na uwadze, ze wynik znacznie się pogorszy kiedy gleba będzie wysuszona.
  21. Na potrzeby ochrony przeciwporażeniowej na tym etapie wbijasz szpilki i na bieżąco mierzysz rezystancje. Szpilki łączysz ze sobą do momentu otrzymania zadanej wartości rezystancji. Powinieneś zejść z pomiarem poniżej 10ohm przy suchej glebie, przy mokrej ok 5.
  22. Do czego ten uziom ? Odgromowka czy ochrona przeciwporażeniowej?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...