Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kriss7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    488
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Kriss7

  1. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    No i miałeś racje, ciekło lekko przy rozdzielaczu pod rotametrem, wymieniłem na nowy i od tego czasu ciśnienie ani drgnie. Co ciekawe na pierwszy rzut oka nic nie było widać. Dopiero jak poświeciłem porządnie to znalazłem wyciek. Podziękował za nakierowanie.
  2. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Odpowietrznik szczelny, puściłem też procedurę odpowietrzania ale ciśnienie dalej schodzi. Wszędzie jest sucho, nie zlokalizowalem żadnego wycieku.
  3. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Mam pytanie odnośnie spadku ciśnienia na wskazniku i dopuszczaniu wody. Mam mojego T-capa seria H 9kW od 7 lat i od pewnego czasu musze co kilka dni dopuszczać wode, bo ciśnienie na barometrze ciągle spada. Jakieś rady od czego zacząć i co należy sprawdzić? Przez cały ten okres dopuszczałem moze dwa, trzy razy w roku.
  4. Czesc, czy ktoś zna sposób, aby dołożyć właczniki bezprzewodowe do instniejacej instalacji elektrycznej bez prowadzenia kabli. Chodzi mi o taka hybryde. Mam dwa przykłady. 1. Swiatło - jeden włacznik - dołożenie drugiego bezprzewodowego zeby działały jak 2 schodowe. 2. Swiatło - dwa właczniki - dołożenie trzeciego bezprzewodowego krzyzowego zeby działały jak 3 schodowe Kupiłem bezprzeowody włacznik + odbiornik i do przeniesienia włacznika w inne miejsce to zdaje egzamin, do oryginalnego włacznika podpisany odbiornik i wszystko ładnie działa. Pytanie czy sa rozwiązania dla układów 2+ ?
  5. Kriss7

    Niskie ciśnienie wody

    Cisnienie jest słabe na liczniku przy naczyniu przeponowym zaraz za licznikiem. Zawór antyskażeniowy jak juz mówilem wymieniłem na nowy, wszystkie zawory sa otwarte, popukałej je młotkiem i pootwierałem/zamykałem kilka razy zeby miec pewność ze wszystko tam jest ok. Wywaliłem na chwile obydwa filtry ktore mam przed i za zmiekczaczem, zobacze czy coś pomoże, Czy w naczyniu przeponowym moze na przykład brakować gazu ?
  6. Czesc, mam problem z cisnieniem wody zarowno zimnej jak i ciepłej w mojej instalacji. Niestety od kilku tygodni mam problem z cisnieniem wody w kranach/prysznicach. Na pewno nie jest to problem ciśnienia po stronie wodociągów ponieważ zaraz za licznikiem mam zawrór z kranem i ciśnienie jest takie ze wyrywa wiadro z reki. Dodatkowo sąsiedzi nie maja takiego problemu. Posiadam bojler 200l oraz naczynie przeponowe/wyrównawcze na którym mam zegar. I teraz tak, zegar ten wskazuje zazwyczaj miedzy 4 a 5 bar ciśnienia. Właczam prysznic i ciśnienie spada do 0,5 bara - co ciekawe nie zawsze, czasami jest ok. Oczywiscie woda z deszczownicy leci jakby nie chciała. To wyglada tak jakby po odkreceniu kranu, woda z sieci nie była dopuszczana, przez co ciśnienie gwałtownie spada. Jeśli w takiej sytuacji gdy mam te 0,5 bara, zakrece zawór przed licznikiem i go od razu odkrece woda jest dopuszczana i cisnienie na zegarze naczynia przeponowego wraca do normy. Nie posiadam żadnych reduktorów ciśnienia, jedyny to zawór antyskażeniowy zaraz za licznikiem - wymieniłem, ale problem nadal jest. Posiadam zmiekczacz wody - jak puszcze przez bypass czyli z ominieciem tegoż zmiekczacza problem nadal wystepuje. Filtry wymieniam regularnie co 3 miesiace - posiadam dwa przed i za zmiekczaczem. Byłbym wdzieczny za jakieś rady co tutaj jeszcze sprawdzić. Moze coś z tym naczyniem przeponowym?
  7. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    No i jednak to nie był zawór antyskażeniowy, wymieniony na nowy, problem ten sam. Moze to kwestia zmiekczacza wody? Z drugiej strony mam go ponad rok i nigdy nie było problemów.
  8. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Mam wrazenenie ze im dalej od licznika tym czesciej ten problem wystepuje i czesto na poczatku leci dobrze a po kilku sekundach cisnienie spada. Moze ten zawór sie jakos zacina, jak odkrece kran na wiadro to jest takie cisnienie ze on pracuje na maksymalnej otwartej pozycji, nie wiem. Sprobuje go odrecic i zobacze jak wyglada w srodku. Na zewnatrz nie wyglada zaspecjalnie
  9. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Mam zawór kulowy przed licznikiem oraz za licznikiem, za tym drugim jest ten zawór antyskarzeniowy z tymi dwoma śrubunkami. Czy to on moze byc winowajca?
  10. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Nie mam zadnych reduktorów cisnienia a to własnie wyglada na problem z zimną woda, tak jakby nie była dopuszczana w momencie odkrecenia kranu. Jak temat sie powtórzy to bede walił młotkiem w te wszystkie zawory
  11. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Czesc, mam problem z cisnieniem wody zarowno zimnej jak i ciepłej w mojej instalacji. Posiadam PC Aquarea 9kW od 2018 bez bufora i nigdy nic jeśli chodzi o ciśnienie wody sie nie działo Niestety od kilku tygodni mam problem z cisnieniem wody w kranach/prysznicach. Na pewno nie jest to problem ciśnienia po stronie wodociągów ponieważ zaraz za licznikiem mam zawrór z kranem i ciśnienie jest takie ze wyrywa wiadro z reki. Posiadam bojler 200l oraz naczynie przeponowe/wyrównawcze na którym mam zegar. I teraz tak, zegar ten wskazuje zazwyczaj miedzy 4 a 5 bar ciśnienia. Właczam prysznic i ciśnienie spada z automatu do 0,5 bara - co ciekawe nie zawsze, czasami jest ok. Oczywiscie woda z deszczownicy leci jakby nie chciała. To wyglada tak jakby po odkreceniu kranu, woda z sieci nie była dopuszczana, przez co ciśnienie gwałtownie spada. Jeśli w takiej sytuacji gdy mam te 0,5 bara, zakrece zawór przed licznikiem i go od razu odkrece woda jest dopuszczana i cisnienie na zegarze naczynia przeponowego wraca do normy. Czy ktos ma jakies pomysły co tu jest nie tak ?
  12. dolnyślask luty: 43,41kWh/kWp I pierwszy pełny rok: 11400kWh z mocy 9,72 1173kWh/kWp pozostało poczekać na FV z taurony ale zostanie mi +/- 1000kWh
  13. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Tak zrobiłem ten reset haha będę pamiętał na przyszłość dzięki za wyjaśnienia
  14. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Cześć, Mam pytanie może ktos kiedyś miał podobny przypadek. Zmieniłem router i nowy nie miał funkcji WPS. W intrukcji znalazłem, że mozna to połaczenie bezprzewodowe zrealizować przez AQUAREA Smart Cloud (kreator). Niestety nie mogłem edytować instniejacego urządzenia wiec go usunąłem i dodałem na nowo. WPS zastąpiłem pendrivem na który zapisałem informacje nt sieci. I udało sie, połaczenie zostało ustanowione, problem polega na tym, że AQUAREA Smart Cloud stracił wszystkie dane historyczne mimo że indentyfikator urządzenia oczywiscie jest ten sam. Może miał kiedyś ktoś podobny przypadek? Jeśli nie uda sie odzyskać to nic strasznego sie nie stanie, ale lubiałem czasem zobaczyć sobie zuzycie z poprzednich lat i porównać z tym co jest teraz.
  15. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Ok dzięki za wyjaśnienia. Czekam na rozliczenie i zobaczymy
  16. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Mam Taurona i rozliczam sie według starych zasad. Z tego co mowisz MiG25 w tauronie to rozliczenie jest niekorzystne. Teraz tak patrze na produkcje i konsumpcje i wyglada to tak Konsumpcja za ostatnie 3 lata srednie wartosci: T1 szczyt przedpołudniowy: okolo 25% T2 szczyt popoludniowy 5% T3 reszta doby 70% Produkcja od konca lutego gdzie zamonotwałem PV wyglada natomiast tak: T1: 50% T3: 50% w T2 prawie wcale. I teraz rozumiem, ze jak przyjdzie rozliczenie to wyjdzie cos takiego: T1 - pełne pokrycie tych 25% i kolejne 25% produkcji pojdzie do kosza? T2 - bede miał dopłate za całość zuzytej energi ? T3- 50% zostanie zbilansowane a 20% bede miał dopłate ? Jesli tak to działa to nie ma chyba co sie zastanawiać i przejść na G11. Pytanie jak bedzie wygladać rozliczenie jak przejde od razu ? Jak oni to policzą to pewnie tylko oni beda wiedzieć. @MiG25 czy moje rozumienie jest poprawne ? Pozdro
  17. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Mam pytanie do osób, które posiadają pompę + PV które pokrywa całe roczne zużycie energii. Będzie to mój pierwszy sezon grzewczy z PV i zastanawiam się czy ruszać coś z harmonogramem czy zostawić jak było. A było tak że mam taryfę G13 i grzałem cwu cała dobę samopas, a CO w najtańszej taryfie, czyli 21-7 i 13-16. Używam KW która zapewnia 23,5 stopni cały czas. Teraz się zastanawiam czy jest sens w ogóle ustawiać harmonogram, czy np ustawić go bardziej w ciągu dnia gdzie są wyższe temperatury? Czy zostawić tak jak jest skoro działało przez lata i KW dobrze dobrana ? Jestem ciekaw waszych doświadczeń.
  18. okolice Wrocka 1568kWh z 9,72kW(p) czyli 161kWh/kW(p)
  19. U mnie pierwszy pełny miesiac: PV: 9,72kWp skierowana na południowy wschód - 40 stopni Wyprodukowano: 1303kWh Ogołem: 134kW/kWp
  20. Czesc, mam zagwostke i im wiecej czytam tym mam wrazanie, że nie wiem jak podejść do tematu. Własnie uruchamiam PV o mocy 9,72kWp - wedlug wyliczen powinna produkować okolo 10MWh w ciagu roku czyli do rozliczenia przyjmuje 8MWh po odjeciu -20%. Mam PC i używam obecnie G13 gdzie średnio za ostatnie 3 lata konsumpcja wygląda nastepująco: -całkowite zuzycie 8500kWh -zuzycie w przedpołudniowym: 11% -zuzycie w popoludniowym: 7% -zuzycie reszta doby: 82% I teraz tak, teoretycznie mam pokrycie w 90%+ i zastanawiam sie czy zostać przy G13, czy moze wybrać G11 ale zmienić harmonogram pompy, żeby grzała wiecej w dzien gdzie jest wiekszy COP no i autokonsumpcja. Jakieś rady ludzi którzy mają podobny pakiet i sytuacja? Czy po prostu zlać temat i zobaczyć co bedzie na koniec roku? btw tauron porobił mi faktury prognozujące z jakimiś chorymi wyliczeniami, po 400-500zł pewnie dlatego, że jeszcze nic nie wyprodukowałem. Z tego co wyczytałem to trzeba do nich zadzwonić i poprosić o zmiejszenie.
  21. Kriss7

    Panasonic Aquarea

    Arpopo różnych podejść do sposobu zarządzania ogrzewaniem CO, przetestowałem poniższe 3 opcje - zaznacze ze mam taryfe G13 i grzeje 21-7 oraz 13-16. CWU smiga cała dobe. 1. KG - najlepsze rezultaty uzyskałem przy KG 29-35 - temperatura oscylowala w granicach 23,5-24 stopnie i zuzycie najnizsze mimo ze podbijałem krzywa w ciagu dziennego okienka o 1 stopien. 2. termostat zew + prosta 32 stopnie - termperatura zadana 23,5 i histereza 0,4 - tutaj problem pojawił sie że przy temperaturze poniżej -10 niestety ale dom sie nie dogrzewał, mimo ze pompa pracowała praktycznie cały czas. Dodatkowo zuzycie wzrosło wzgledem sposobu 1 srednio o 15-20% 3. termostat zew + krzywa 29-35 - termperatura zadana 23,5 i histereza 0,4 - tutaj nie było problemu z dogrzaniem domu nawet przy duzych mrozach, ale zuzycie też wyższe wzgledem sposobu 1 o mniej wiecej 10% Z czego może wynikać taka różnica wzgledem punktu 1 i 3? Pompa inaczej moduluje przy termostacie czy jak to wyglada, bo wydaje mi sie ze sposób 3 powinien być najbardziej wydajny? Widze, że wiekszość doświadczonych użytkowników tego forum, jedzie według podejscia number 1.
  22. Witam, Co prawda to temat dotyczący tarasów drewnianych, jednak nie mogę założyć nowego tematu ze względu na błędy forum. Przejdźmy do rzeczy, przymierzam się do ułożenia tarasu z kompozytu na "tarasie" z płyty żelbetowej (na poddaszu). Efekt który chce uzyskać to coś takiego, taras, barierka i wokół kruszywo/kamyczki ozdobne: Ogólnie to płyta była wylana podczas zalewania stropu, na to poszedł styropian, potem wylewka z mixokretu (jest zrobiony spadek). Następnie zrobiłem hydroizolacje - taśmy + hydroizolacja, a ostatnio postanowiłem położyć jeszcze folie w płynie i tak to wygląda na tą chwile: I teraz tak, chce zbudować taras z kompozytu oparty na legarach i systemie samopoziomującym jak tutaj: https://liderwood.pl/sklep/wspornik-tarasowy-regulowany/wspornik-tarasowy-regulowany-pod-legar/wspornik-tarasowy-regulowany-pod-legar-etl-18-32mm/ Mam kilka obaw/pytań. Wiadomo że nie będę wiercił w hydroizolacji, czy usadowienie tych wsporników na kleju (mamut?) zda egzamin? Cała konstrukcja po skręceniu będzie dość sztywna więc myślę ze takie rozwiązanie powinno wystarczyć? Druga sprawa czy dawać jakaś dodatkową folie pod ten taras czy takie podłoże jak mam teraz wystarczy i nic więcej nie robić? Trzecia kwestia, już nie związania z samym tarasem. Ta opaska z kamieni wokół, czy kamienie wysypać bezpośrednio na posadzce czy użyć jakichś kratek ogrodowych/parkingowych o mniejszym oczku niż kruszywo, żeby kamienie leżały na kratce i woda swobodnie mogła spływać do rynien? Z góry dzięki za sugestie.
  23. Ja z kolei nie moge założyć tematu, czy to na chromie, czy edgu czy komórce. Error 1020 - access danied... i tak od kilku dni.
  24. Witam, przymierzam się do ułożenia tarasu z kompozytu na "tarasie" z płyty żelbetowej (na poddaszu). Efekt który chce uzyskać to coś takiego, taras, barierka i wokół kruszywo/kamyczki ozdobne: Ogólnie to płyta była wylana podczas zalewania stropu, na to poszedł styropian, potem wylewka z mikrocementu (jest zrobiony spadek). Następnie zrobiłem hydroizolacje - taśmy + hydroizolacja, a ostatnio postanowiłem położyć jeszcze folie w płynie i tak to wygląda na tą chwile: I teraz tak, chce zbudować taras z kompozytu oparty na legarach i systemie samopoziomującym jak tutaj: https://liderwood.pl/sklep/wspornik-tarasowy-regulowany/wspornik-tarasowy-regulowany-pod-legar/wspornik-tarasowy-regulowany-pod-legar-etl-18-32mm/ Mam kilka obaw/pytań. Wiadomo że nie będę wiercił w hydroizolacji, czy usadowienie tych wsporników na kleju (mamut?) zda egzamin? Cała konstrukcja po skręceniu będzie dość sztywna więc myślę ze takie rozwiązanie powinno wystarczyć? Druga sprawa czy dawać jakaś dodatkową folie pod ten taras czy takie podłoże jak mam teraz wystarczy i nic więcej nie robić? Trzecia kwestia, już nie związania z samym tarasem. Ta opaska z kamieni wokół, czy kamienie wysypać bezpośrednio na posadzce czy użyć jakichś kratek ogrodowych/parkingowych o mniejszym oczku niż kruszywo, żeby kamienie leżały na kratce i woda swobodnie mogła spływać do rynien? Z góry dzięki za sugestie.
  25. No właśnie to jest coś czego się obawiam. Latem gdzie największa produkcja pompa bierze max 100kWh na CWU. Czy ta zmiana już jest oficjalna czy to na razie tylko przypuszczenia i plotki?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...