Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

daxj

Banned Users
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez daxj

  1. daxj

    serwis pomp ciepła

    ci, ci odsyłają do serwisu producenta, to zazwyczaj pośrednicy. jeśli nabywasz bezpośrednio od producenta, to w zdecydowanej większości przypadku dostajesz dłuższą gwarancję no i serwis producenta.
  2. sęk w tym, że ty go nie sprzedajesz. odprowadzasz nadwyżkę, którą potem możesz odebrać. ostatnio ktoś pisał, że jest też model rozliczania półrocznego. zbierasz styczeń - czerwiec odbierasz lipiec - grudzień i na odwrót
  3. Połączenie wentylacji mechanicznej z wentylacją grawitacyjną to nic innego, jak wentylacja hybrydowa
  4. i co ci konkretnie wyszło, jeśli możesz się podzielić?
  5. naj dokładniej to 80% nadprodukcji, którą wyprowadzisz do sieci. tam są zliczane przez licznik energii, a po roku właściciel nabywa prawo do obioru 80% wprowadzonej do sieci energii, przy czym wcale nie musi kupić jej od zakładu energetycznego.
  6. 7 lat to nie dużo. jak to wyliczyłeś i z czego to wynika?
  7. co tam żylaki. dzięki niższej temperaturze powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu, wyższa jest jego wilgotność względna, dzięki czemu lepsze jest samopoczucie osób przebywających w tym pomieszczeniu.
  8. przypominam, że są też inne wartości dodane niż samo urządzenie, które rzeczywiście mogą parametrami być do siebie zbliżone. poza ceną, warto patrzeć na okres gwarancji i opcję serwisu
  9. witam, mam kawałek ziemi zakwalifikowany jak Lz – grunty zadrzewione i zakrzewione. póki co nie zamierzam tam nic robić, ale zastanawiam się nad wynajmem tego gruntu. pytanie brzmi, pod co można taki grunt wynająć? czy, a jeśli to jak jest to regulowane? myślałem o czymś w rodzaju paintballu itp, ale nie wiem do końca na jaki cel w przypadku wynajmu mogę taką działkę przeznaczyć.
  10. to wszystko zależy od tego jaki masz sterownik/ pompę. łatwiej będzie jak się z nami tą wiedzą podzielisz
  11. z tymi 50l to bym był ostrożny... zapotrzebowanie mocy cieplnej do przygotowania c.w.u. w budynkach mieszkalnych wyznacza się zgodnie z normami polskimi w oparciu o zapotrzebowanie ciepłej wody dla jednej osoby przyjmowane w wysokości 110-130 dm3/m*d (na mieszkańca i dobę)
  12. ale to i tak nic w porównaniu rewolucji, którą szykuje nam Tesla
  13. czy ta cena za odwiert jest ok? Odwierty pompy ciepła - dolne źródło optymalne 100m Kompletna instalacja pionowego dolnego źródła w kształcie U rurki z rury HDPE 40x3,0 PN12,5 PE100 SDR13,6. Układ podprowadzony do kotłowni, odpowietrzony i wypełniony wodnym roztworem alkoholu etylowego o stężeniu 25%. Odwiert wykonany metodą na płuczkę - przy odwiertach w trudnych warunkach glebowych, lokalizacjach górskich lub metodą udarową cena ulega zmianie. Cena: 10 000 PLN -10% 9 000 PLN
  14. w sumie mało powiedziane. wydaje mi się, że mało który producent gruntówek, bierze się za pompy P-W. może to i dobrze..
  15. a ja z kolei teraz znalazłem coś takiego: "jak wykazują różnorakie analizy, systemy WE w niektórych przypadkach dają możliwość uzyskania większych oszczędności, ponieważ lepiej wpasowują się w zapotrzebowanie obiektu, w szczególności w przypadku gospodarstw domowych. Dodatkowo, jak podaje GreenTechMedia, instalacja typu WE pozwala na zainstalowanie o 20% do 50% paneli więcej na standardowych, płaskich dachach w zależności od ich pokrycia i dodatkowych elementów."
  16. daxj

    Bardzo cicha pompa ciepła

    spróbuj zainteresować się [szeptany marketing]. tam chwalą się technologią Ultra Silence™ i z tego co się orientuję, to poniżej 50dB działa.
  17. a czym się różni stara umowa od tej nowej?
  18. W roku 2017 planowane jest uruchomienie następujących programów dotacyjnych w podziale na województwa: - woj. świętokrzyskie: dotacja w formie umarzalnej w 25% pożyczki z WFOŚiGW (Kielce) - woj. mazowieckie: brak aktualnych danych - woj. łódzkie: dotacja 40% z WFOŚiGW w Łodzi - woj. małopolskie: brak aktualnych danych - woj. śląskie: brak aktualnych danych - woj. podkarpackie: brak aktualnych danych
  19. Od 1.09 w Urzędzie m.st. Warszawy można składać wnioski o bezzwrotną dotację na montaż odnawialnych źródeł energii. Wysokość dotacji może sięgać do 40 proc. kosztów kwalifikowanych w przypadku kolektorów słonecznych lub fotowoltaiki, a także do 30 proc. w przypadku pomp ciepła.
  20. daxj

    Miejsce na PC

    jak na mój gust, to nie musisz jej nawet wciskać w takie miejsce jak garaż. na spokojnie nawet w miejsce, które jest w miare regularnie używane w ogrzewanej części domu. poszukaj pomp z technologią [szeptany marketing]
  21. Aby sprawdzić opłacalność zamontowania pompy ciepła, można sporządzić bilans cieplny domu metodą obliczeniową lub – co będzie bardziej miarodajne – przeprowadzić próby. Wykorzystując zamontowany kocioł węglowy w okresie mniej więcej tygodnia, gdy średniodobowe temperatury zewnętrzne wynoszą od 0 do -3°C, trzeba ustawić pracę kotła na temperaturę wody zasilającej na poziomie 35°C. Jeśli pozwoli to na utrzymanie w pomieszczeniach temperatury ok. 20°C, to można przyjąć, że zamontowanie pompy ciepła będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli utrzymywana temperatura będzie o 2–3°C niższa, można wymienić grzejniki na większe (o mocy 20–30% wyższej niż obecnie).
  22. daxj

    Koszt Pompy Ciepła

    w odniesieniu do pytania z cen w których się orientuję to - [szeptany marketing] - gruntowa pompa ciepła - 21 900 zł
  23. a jakie to ma sterowanie? z pozimu panelu jedynie, czy też no z tabletu łącząc się przez wifi?
  24. marcinbbb no właśnie ja czytałem, że lepiej nie montować kolektorów na odmiennie zorientowanych połaciach dachu, bo w tym samym czasie, gdy jedna będzie nasłoneczniona, druga będzie zacieniona. I teraz pytanie - czy w takiej sytuacji konieczne będą odrębne pompy i sterowniki dla kolektorów na każdej z połaci?
  25. a rozważ sobie (w sensie policz), czy te 30tys nie lepiej zainwestować w fotowoltaikę w momencie, kiedy planujesz ogrzewać prądem.. to chyba zwróci ci się najszybciej jeszcze w świetle rozliczenia nowego opustem
×
×
  • Dodaj nową pozycję...