Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robinson74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 702
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    15

Zawartość dodana przez Robinson74

  1. A propos marki Axton, planuję użyć właśnie tego betonu z Leroy Merlin: Podkład podłogowy Beton B30 25 kg Axton - Leroy Merlin Beton byłby na słupy fundamentowe pod zadaszenie tarasu. Słupy będą miał wysokość ok. 170 cm i średnicę 24 cm. Zbrojenie jest już wykonane. Mimo że na opakowaniu jest dopisek "mocna wylewka", to mam nadzieję, że można ten beton użyć do mojego zastosowania. W opisie na stronie Leroy jest taka informacja: "Z zaprawy tej można wykonywać także inne elementy wylewane bezpośrednio na budowie, takie jak: fundamenty, nadproża, schody, stropy - po uprzednim ułożeniu właściwego zbrojenia." Niestety karty technicznej brak. Jest tylko karta charakterystyki i deklaracja, co mi się nie podoba, bo każdy prawdziwy producent ma także kartę techniczną.
  2. Sens nikły. Temperatura będzie tylko minimalnie wyższa niż na zewnątrz, a dojdzie Ci kwestia wentylacji tego "stryszku".
  3. Zrobiłem 3 zdjęcia, od zewnątrz, wieczorem, żeby było widać światło wewnątrz garażu. Ściana na łączeniu segmentów bramy, narożnik dolny i narożnik górny.
  4. Wkrótce wykonam zadaszenie tarasu narożnego. Mam przewidziane 8 słupów, zaznaczone czerwonymi punktami. Fundament pod 5 słupów jest już gotowy, a kotwy zabetonowane w kierunku pokazanym na rysunku. Zostały jeszcze 3 do zrobienia i teraz dopiero zastanawiam się, czy kierunek ustawienia tych kotew (podstaw słupa) ma znaczenie. Tych pięciu już nie zmienię, ale te 3 mogę obrócić o 90 stopni w stosunku do pozostałych, jeśli ma to jakieś znaczenie.
  5. Cześć, Mam dwie bramy Novoferm ISO 45. Obydwie wykazują prześwity w dolnych narożnikach oraz wzdłuż ścian w miejscach łączenia się segmentów bramy. Czy to jest normalne?
  6. Mam takie dwa nawietrzaki Darco w garażu i na wszelki wypadek je odłączyłem. Po prostu nie podgrzewam napływającego powietrza. W części domowej nie mam. Tylko nawiewniki okienne. Ktoś Ci zaprojektował ten system? Mnie kosztowało to znacznie mniej, z tym że ja nie mam na dachu żądnych turbo, a kanały wentylacyjne były już zrobione wcześniej. Projekt został w miarę możliwości dopasowany do istniejących kanałów wentylacyjnych.
  7. Tak się jeszcze zastanawiam, czy jednak nie zastosować przykręcanej podstawy regulowanej do tej huśtawki. Np. coś takiego: https://allegro.pl/oferta/podstawa-slupa-kotwa-stopa-przykrecana-120-200-mm-regulowana-wspornik-stal-12427541774 https://allegro.pl/oferta/podstawa-slupa-kotwa-ze-stopka-przykrecana-regulowana-0-200mm-czarna-15165753856
  8. Nie rozumiem tu jednej rzeczy. Jak po wstawieniu tej blachy w środek słupa trafię potem w otwór w tej blasze, jeśli będzie schowany wewnątrz słupa?
  9. OK, pod huśtawkę zastosuję zatem rozstaw ok. 30 cm, a pod zadaszenie tarasu (to osobny temat) dam co 20 cm.
  10. Dzięki. A co ile powinienem dawać strzemiona? Około 25 cm?
  11. W tej chwili nie ma ani agrowłókniny ani kory. Czyli to jest to co powinienem zastosować za tujami i między tujami?
  12. Elfir, a jeszcze wracając do tych żywotników na powyższych zdjęciach, to jak najlepiej zabezpieczyć się, żeby między tujami oraz między tujami o planowanym ogrodzeniem nic nie rosło?
  13. Kotwa, która byłaby widoczna przy tym słupie drewnianym aż tak bardzo mi nie przeszkadza pod względem wizualnym. Największy problem jest z tym, że ten okrągły słup drewniany jest ustawiony pod kątem, a nie pionowo, więc wyklucza mi to wszelkie standardowe podstawy słupa, które zresztą bardziej nadają się do słupów o przekroju kwadratowym, a nie okrągłym. Słupa nie mogę także nakręcić na ewentualny wkręt, który wystawałby z betonu, bo cała konstrukcja huśtawki jest już skręcona. Jak ktoś ma jakiś pomysł co muszę zastosować, to proszę o sugestię, najlepiej z linkiem do odpowiedniego produktu. Dzięki.
  14. Mam taką huśtawkę jak na zdjęciu. Chciałbym ją porządnie zakotwić do gruntu, najlepiej z zastosowaniem betonowych pali (4 lub 6 sztuk) o średnicy 20-25 cm. Po pierwsze dlatego, że teren jest pochyły i jedną część muszę podnieść o 20 cm, a po drugie dlatego, że huśtawka lubi się lekko przesuwać, gdy na jej końcu ktoś się huśta. Jak najlepiej zamocować te drewniane nogi do betonu?
  15. Średnica strzemiona jest liczona na zewnątrz, więc tej otuliny coś tam będzie.
  16. Zdecydowałem się na pale fundamentowe na 6 prętów 12mm i strzemiona 6mm okrągłe 20 cm, gdyż będą idealnie pasować do betonu o średnicy 25 cm. Słupy drewniane będą mieć 14x14 cm. Strzemiona kupię gotowe: https://strzemionazbrojeniowe.pl/pl/p/Strzemiona-okragle-fi-20-strzemiona-zbrojeniowe-okragle-20-strzemiona-budowlane-okragle-fi-20-jarzemko-okragle-drut-6-mm/16
  17. Chodzi o fundament pod słup drewniany 14x14 cm. Pewnie macie rację, że fundament o kształcie słupa nie jest właściwym fundamentem dla drewnianego słupa kwadratowego. Plan jest taki, żeby wykonać zbrojony fundament o kształcie walca o średnicy 25 cm i wysokości ok. 120 cm. 6 lub 8 prętów łączonych strzemionami.
  18. Pytanko do osób doświadczonych w zbrojeniu. Jakiego rodzaju strzemiona zastosowalibyście do zbrojenia słupów okrągłych? Mam 3 opcje: - sześciokątne - ośmiokątne - okrągłe W moim przypadku jest to fundament pod drewniane słupy zadaszenia tarasu. Jak ktoś zapyta dlaczego okrągły przekrój fundamentu, to odpowiadam: taki najłatwiej wykopać (wiertnica) i zaszalować (rury kanalizacyjne).
  19. Robinson74

    Izolacja fundamentu

    Sam dysperbit to zawsze zły pomysł.
  20. A pomiędzy goldami widać taką wyskubaną tuję. To zasługa sarny. Tu poniżej to też efekt sarny.
  21. Elfir, czy można jakoś naprawić te przyschnięte goldy? Jeśli tak, to jaki sposób postępowania byś zaleciła?
  22. OK, dzięki. Pompa AJ 50/60 jest obok mauzera i będzie właśnie podłączona na dole mauzera, a ponieważ zawór mauzera jest około 40 cm nad gruntem, to umieszczając pompę na podłodze w blaszaku, uzyskam spadek od mauzera do pompy, czyli odwrotnie niż zalecają w tej głupiej instrukcji.
  23. Cześć, Właśnie kupiłem pompę samozasysającą IBO 1,1 kW z zamiarem używania jej do pompowania wody z mauzera do podlewania trawy i drzewek. Ku memu zdziwieniu widzę tam takie zdanie, zaznaczone na czerwono : Czy to oznacza, że wąż od mauzera musi iść "pod górkę" od mauzera do pompy? Oczywiście syfonów jestem w stanie uniknąć, bez względu na to, czy poprowadzę węża w dół czy w górę. Wolałbym w dół, bo w ten sposób mogę chyba zawsze spokojnie zalać układ. Czy się mylę i tak nie powinno się robić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...