Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Robinson74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 682
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    15

Zawartość dodana przez Robinson74

  1. A pomiędzy goldami widać taką wyskubaną tuję. To zasługa sarny. Tu poniżej to też efekt sarny.
  2. Elfir, czy można jakoś naprawić te przyschnięte goldy? Jeśli tak, to jaki sposób postępowania byś zaleciła?
  3. OK, dzięki. Pompa AJ 50/60 jest obok mauzera i będzie właśnie podłączona na dole mauzera, a ponieważ zawór mauzera jest około 40 cm nad gruntem, to umieszczając pompę na podłodze w blaszaku, uzyskam spadek od mauzera do pompy, czyli odwrotnie niż zalecają w tej głupiej instrukcji.
  4. Cześć, Właśnie kupiłem pompę samozasysającą IBO 1,1 kW z zamiarem używania jej do pompowania wody z mauzera do podlewania trawy i drzewek. Ku memu zdziwieniu widzę tam takie zdanie, zaznaczone na czerwono : Czy to oznacza, że wąż od mauzera musi iść "pod górkę" od mauzera do pompy? Oczywiście syfonów jestem w stanie uniknąć, bez względu na to, czy poprowadzę węża w dół czy w górę. Wolałbym w dół, bo w ten sposób mogę chyba zawsze spokojnie zalać układ. Czy się mylę i tak nie powinno się robić?
  5. Robinson74

    farba/impregnat do krokwi

    Remmers HK Lasur.
  6. A możecie jeszcze podpowiecie jak przejść z metalowej rury spustowej 100 mm na rurę 75 mm, która będzie pasować do tego kolana?
  7. Czy macie pomysły jak zrobić szczelny dopływ wody do mauzera? Mauzer jest zasilany z dachu blaszka, czyli z 15-16 m2 powierzchni. Rynna i rura spustowa ma 100 lub 110 mm, a otwór w mauzerze ma bodajże ok. 16 cm, takie standardowy, zakręcany nakrętką. Ktoś coś podpowie? Dodatkowo pasowałoby mi zamontować jakieś sitko, żeby mi do mauzera nie wpadały liście i inne syfy z rynny.
  8. To ja zapytam ponownie, bo sądzę, że niektórzy z użytkowników tego forum są także obecni na innych forach o podobnej tematyce. Jakie inne forum budowlane możecie polecić, którego poziom i obsługa są na satysfakcjonującym poziomie?
  9. Z tego co widzę, to historię prywatnych wiadomości też szlag trafił? Nie do odzyskania?
  10. A może 12VDC? Może warto pociągnąć taśmę LED? Wiem, że są takie wodoszczelne osłonki nasuwane na taśmę LED.
  11. https://www.sto.pl/s/produkt/a1F2p00000PivDoEAJ/stoecotwist Tu można poczytać szczegóły.
  12. TXK/TXB - pewnie jeden to kornik, a drugi baranek. Kołki STO są specyficzne, spiralne i mają zatyczki ze styropianu.
  13. Czy do takiego nadajnika impulsów potrzebne jest jakieś oddzielne zasilanie doprowadzone do gazomierza? Tym bardziej, że taki nadajnik należy połączyć z licznikiem (np. ZAMEL LIW-01), który też wymaga zasilania.
  14. Poczytaj ten link: Zasady montowania poliwęglanu komorowego - ETLgroup A szczególnie rozdział "Łączenie płyt z poliwęglanu" i "Przykręcenie płyt z poliwęglanu".
  15. A zastosowałeś dylatacje i powiększone otwory na wkręty? Pewnie nie.
  16. Tego typu listwy? Trzeba dobrać kształt i rozmiar. https://www.stolarz24.pl/pl/searchquery/listwa+sufitowa/1/phot/5?url=listwa,sufitowa
  17. Mareks77, dzięki za bardzo szczegółowe informacje. 1) Mniej więcej co ile cm łapałeś ten profil aluminiowy do krokwi? 2) Mniej więcej co ile cm montowałeś te grzybki? Pytania do wszystkich: 3) A jak wygląda u was styk takiego zadaszenia ze ścianą? W jakiej odległości od ściany kończy się poliwęglan? Jak wygląda uszczelnienie styku takiego zadaszenia ze ścianą? 4) Czy płyty są nieco wysunięte poza skrajne krokwie? Chodzi mi o wysunięcie płyt w bok poza krokwie zaznaczone na moim rysunku na czarno, przy których wpisałem długości 500 i 400. Kwestia kilku centymetrów?
  18. Jakoś tak będzie wyglądać to zadaszenie.
  19. Zastanawiam się jeszcze nad tym mocowaniem płyt na ich łączeniu, bo coś mi tu nie gra. Otóż zakładając szerokość krokwi 6-7 cm i odległość między płytami 1 cm (dylatacja), nie da się ich poprawnie zamocować do tak wąskiego elementu jakim jest krokiew 6 cm. Dlaczego? Dlatego, że zgodnie z zaleceniami producentów oraz ze zdrowym rozsądkiem, nie można mocować płyt na samych krawędziach. 3 cm od krawędzi płyty to minimum. To samo dotyczy krokwi. Rozum podpowiada, że należy mocować wkręty do krokwi blisko środka grubości krokwi, a nie na samych krawędziach. Możecie się do tego odnieść?
  20. Konstrukcji drewnianej jeszcze nie ma. Powstanie w najbliższych tygodniach, mam nadzieję. A coś byś doradził w przypadku tej krokwi narożnej? Kąty będą raczej niewielkie, pewnie ok. 10 stopni na południe i tyle samo na zachód. Jeden z producentów płyt poliwęglanowych sugeruje, żeby na łączeniu płaszczyzn zastosować obróbkę blacharską zamiast standardowych elementów systemowych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...