Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Toty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    348
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    3

Ostatnia wygrana Toty w dniu 6 Września 2024

Użytkownicy przyznają Toty punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Toty's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

  • Conversation Starter Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

166

Reputacja

  1. Jest malo bo tylko 20% obszarów w PL dopuszcza tego w MPZP. Gdyby wszedzie można było takie stawiać to obstawiam że wiekszosc domów byłaby z płaskim dachem. PRaktyczniejsze, czesto tansze w budowie i jest cala masa nowoczesnych pieknych projektow.
  2. Spalinówki to juz coraz wieksza rzadkosc w miastach. Na wsiach i dużych działkach podmiejskich to sie jeszcze ten ryk spalinówek niesie. W mojej dzielnicy to już są pojedyncze przypadki .Wszyscy mają albo ciche akumulatorowe albo po prostu roboty. Ci bardziej dziani korzystają z usług firm ogrodniczych ktore przeyjezdzaja raz w tygodniu i zalatwiają temat ale to na pewno nie jest weekend.
  3. Na pewno warto kupić udział w tej drodze sąsiadów. Nawet jak to bedzie kosztować grubą kasę. Po prostu negocjuj, udawaj że nie zależy ci na kupnie ale robisz to dla nastepengo pokolenia itp Jesli bedziesz w przyszlosci musiał wydzielać swoją drogę ze swoich dzialek - nawet jesli bedzie to tylko slużebność to stracisz wielokrotnie więcej, pewnie nawet 10 razy wiecej przy tej dlugosci drogi i powierzchni gruntu które stracą twoje przyszle działki budowlane. Przecież każda z nich straci 5m x długośc dzialki, srednia dlugosc to zapewne ok 30m wiec 150m2 z kazdej pojdzie na "niepotrzebną" drogę. Zapewne ktorys z sąsiadów dobrze zdaje sobie z tego sprawę i stąd wysoka cena. Druga opcja to kupienie jednej z dzialek sąsiadów wraz z udzialem w ich w drodze a potem jej odsprzedaż, ale pozostawienie sobie malego udziału w tej drodze (nawet 1% ci wystarczy). W mojej miejscowosci (200tys mieszkancow) ceny gruntów pod zabudowe dawno przekroczyly 600zl/m2 w lepszych dzielnicach, blisko centrum są po ponad 1000zl/m2 a pod miastem (do 10km) ponad 400zl/m2. To żaden wyjatek w miastach gdzie ludziom dobrze się żyje.
  4. Sama Woda + kan na tym odcinku to wujdzie pewnie z 200tyś.....
  5. Kierownik odpowiada za budowę, więc zrób jak ci każe. Jak coś kiedys z tą ścianą sie stanie a zrobisz po swojemu to jak myslisz co powie KB? Wiadomo że ten słup nie jest tam potrzebny i wystarczyłoby zalać, ale był popełniony wczesniej błąd i teraz trzeba za to zapłacić, żeby ktoś sie pod tym podpisał. Swoją drogą jakim cudem ściana sie przesunęła o 2cm?
  6. 3,12 to bardzo malo.... nawet bez kanalu zabawa przy takiej szerokosci w jakiekolwiek naprawy będzie wyzwaniem. Nie masz szans żeby otworzyć drzwi z obu stron na raz.... Raczej bym sobie odpuścił ten pomysł.
  7. GUS podaje że bylo ok 250tyś sprzedaży lokali - to prawda - Ukraincy kupili okolo 7tyś mieszkań lub domów co stanowi mniej niż 2.8% Szacuje się że żyje ich u nas ponad 3mln (oficjalnie) + okolo 1 mln przejsciowo lub nieoficjalnie. Czyli to grupo ponad 10% populacji w PL. Gdzie to wykupowanie nieruchomosci przez Ukainców?
  8. a to ciekawe bo mam styczność z ludzmy z branzy nieruchomosci i jakoś nie słyszalem żeby Ukraincy wykupowali u nas mieszkania/domy. Są pojedyncze przypadki i tyle.
  9. jak już to kupić mieszkanie ktore nie wymaga remontu, może być niższy standard. Po co wam jeszcze remont przed budową domu? To zawsze powoduje niepotrzebne opoznienia, niespodziewane koszty i niespodzianki. Przy jednoczesnym zamieszaniu z noworodkami to na pewno nie będzie komfortowe.
  10. Tak może ci sie wydawać tylko że jest za duży. Jak się wchodzi po schodach to wysokość prześwitu w najniższym miejscu powinna być min 2m a najlepiej 2.1m bo po schodach czasami się zbiega. Nie chciałbyś żeby jakaś wyższa osoba kiedyś gruchnęła głową przy zbieganiu.... Schody idą po skosie i w jednym punkcie będą bliżej stropu niż ci się może wydawać. Ja zmniejszałem podobny otwór na schody po prostu nadlewając brakujący strop. U mnie to było okolo 90 x 80cm nadlane, Zrobilismy to za pomocą kotew chemicznych które scalały zbrojenie. Potem szalunek i zalane betonem z betoniarki. U nas to było przed wylewkami. U ciebie jest jeszcze łatwiej bo u nas zalany był prostokąt gdzie kotwiliśmy do dwóch przyległych bokow - u ciebie można do trzech. W tym miejscu mamy teraz szafę na piętrze która wczesniej by się nie zmieściła. Na pewno będzie potrzebny wpis KB bo to istotna zmiana.
  11. oczywiście, można nawet grubiej, ale klej jest drogi wiec na przyszłość staraj sie już kłaść styro bez takich uskoków.
  12. tam gdzie brakuje prawie 2cm dokleic 2cm plyty styro na piance i zeszlifować, reszte wyprowadzisz juz klejem....
  13. to obrób zaprawa same fugi wokol okien. I tak powinieneś to zrobić żeby ograniczyć degradacje pianki od slonca.
  14. to ubezpieczenie to moze 1/3 tej kwoty, przeciez reszte odzyskujesz niższymi ceniami za Kwh (kiedy już zaczną obowiązywać). Jeśli ktoś liczy tylko na ubezpiecznie to jest to nie opłaca, za podobną ochronę duzo mniej zaplacimy bezposrednio w TU.
  15. zerwało się sitko w filtrze (ukruszony ostry frament ceramiki). Co do ubezpieczen, to sprowadziles to do skrajności (20tyś w 25lat). Nawet jesli byloby to 20tyś to co za to teraz można kupić? Dwa lepsze telewizory? To się oplaca każdemu kto woli wolny czas spędzić inaczej niż na kolanach za lodówką czy zmywarką.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...