Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ig0r-

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    443
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ig0r-

  1. Cały rok 2024 - 722 m3 gazu. Wszystkiego dobrego na nowy rok 2025!
  2. Cytując klasyka "tanio to już było". Dzisiaj wygrali Ci co mają dobrze ocieplone domu, które nie wymagają dużo energii do ogrzania, albo produkują prąd sami i wystarcza im to na zbilansowanie zużycia energii. Cały rok szacując u mnie wyjdzie ok 720 m3 gazu, skróciłem okres grzewczy o 2 miesiące, bo jest na tyle ciepło, że spokojnie klima daje radę i grzałka w grzejniku w łazience.
  3. Musisz chyba jeszcze troche poczytać zanim zabierzesz się za montaż. Ja w zeszłym roku robiłem am monitoring, kable miałem położone na etapie budowy. Akurat robiłem na Hikvision, więc będzie Ci potrzebny rejestrator, ja kupiłem 8 kanałowy, żeby w razie w podpiąć jeszcze jakieś kamery. Rejestrator IP POE, tam wpinasz kamery i z niego masz zasilanie do kamer. Rejestrator podpinasz do routeraz z internetem i możesz śledzić w trybie online obraz z kamer po konfiguracji wszystkiego. Pamiętaj o dysku twardym do rejestratora, tylko kup taki przeznaczony do takiej pracy.
  4. Od 1 stycznia do 30 listopada 594 m3. Klima i panele na dachu skróciły okres grzania kotłem o jakieś 2 mc w skali roku.
  5. Ja zmienialem ten parametr na minimalny wg instrukcji, ale zrobilem to jak mialem serwis kotła. Więc mieszanka była ponownie ustawiana przez serwisanta.
  6. Bez serwianta tego nie zmienisz. Trzeba ustawiać mieszankę gazu i powietrza po tej zmianie. Co do podbicia temperatury, pewnie temperatura powrotu dogoniła zasilanie i kocioł automatycznie podbija temperature zasilania aby była delta między zasilaniem a powrotem.
  7. ig0r-

    Sezon grzewczy 2023

    Odpalam klimę rano na 2 h i wieczorem na 2h i grzałkę w grzejniku w łazience od niedzieli. W zeszłym roku podłogówkę odpaliłem na początku listopada.
  8. Poważnie, tak wyglądają ceny prądu na ten rok? Rozumiem, że to są ceny za kwh ze wszystkimi opłatami?
  9. Wklejam Ci zrzuty z instrukcji. Parametr info i tabelka co się pod nim kryję. Prędkość pompy pokazuje pod numerem d1.2. W instrukcji wszystko jest opisane co i jak gdzie wejść aby zobaczyć. Trzeba się tylko przyłożyć do tego i poczytać. Prędkość pompy jest w menu, pod parametrem A. Domyślnie minimalne obroty ma ostawione na 5, jeżeli u Ciebie są za małe przepływy, zmień ten parametr na 6, 7 lub 8 i zobacz czy się coś zmieniło. Generalnie wszystko jest w tym wątku. Trzeba tylko czytać i wyłapać rzeczy, które bedą odpowiednie dla Ciebie i Twojego domu.
  10. W jakim celu dodatkowa pompa do rozdzielacza, jak mam 120m2 podłogówki na jednym poziomie i wszystko działa tak jak należy? W tym sezonie przestawiłem sobie kocioł na grzanie na pogodówce, pompa ma ustawiony minimalną prędkość na 6 i nigdzie nie mam problemów z temperaturą taką jaką chce mieć.
  11. Jest pompa elektroniczna, ale możesz ją ustawić, że np obroty minimalne ma na poziomie 6 czy 7 w 9 stopniowej skali. W instrukcji jest to opisane. Zobacz na kotle parametrem info na jakim teraz biegu chodzi jak będzie działało ogrzewanie i jakie masz przepływy.
  12. Jestem na starych zasadach, instalacje mialem uruchomioną rok temu, dostałem jakieś faktury prognozowane do końca września chyba. Od tego czasu nic nie dostałem z Tuarona. Z tego co się dowiedziałem od nich mają jakieś zmiany w systemie, wiec faktura nie wiadomo kiedy będzie. Mój sąsiad dostał pierwszą po 1,5 roku od uruchomienia instalacji. Nie wiem czy w rejonie Częstochowy to standard. Właśnie jestem ciekawy ile wynosi suma wszystkich opłat za cały rok jeżeli masz nadwyżkę produkcji.
  13. To cytat np ze strony TECH - robiącej sterowniki do ogrzewania itd: "Zacznijmy od tego, że wylewka pod podłogówkę jest znacznie grubsza od tej standardowej. W związku z tym zawiera więcej wody. Jej wyparowanie zajmie więc też więcej czasu. Dzięki wygrzewaniu wylewki pozbywamy się nadmiaru wody, następuje równomierne odpowiedzenie wilgoci oraz usunięcie naprężeń, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia warstwy wierzchniej paneli czy płytek lub zniszczenia brzegów posadzki. Dodatkowo trzeba dodać, że jeśli jastrych nie zostanie w odpowiednim stopniu wygrzany, to jego dolna oraz górna warstwa będą posiadały różną wilgotność, co w efekcie, po uruchomieniu ogrzewania sprawi, że nastąpi odkształcenie całej płyty grzewczej. Brzegi płyty mogą wygiąć się ku dołowi, a wewnętrzna powierzchnia płyty uniesie się i straci kontakt z izolacją. Dodatkowo może dojść do pękania płytek ceramicznych czy pozostawienia szczelin pomiędzy deskami podłogi, odklejania się podłóg od wylewki czy ogólnej deformacji drewna." Ja wygrzałem, nie mam problemu z żadną płytką czy podłogą w domu. Było już kilka tematów tutaj o pękającym jastrychu przy wygrzewaniu, więc pomyśl czy jak by płytka była klejona to czy też by nie pękła.
  14. Tak z ciekawości, ile wynosi taki rachunek, przy nadprodukcji? Sam czekam na rachunek.
  15. To nie jest moda tylko konieczność przy ogrzewaniu podłogowym. Poczytaj, uzupełnij wiedzę. Jeżeli u Ciebie jest wszystko ok, to nie znaczy, że u kogoś innego będzie tak samo.
  16. A jakie ogrzewanie? Podłogówka czy grzejniki? Bo jak podłogówka, to przed położeniem podłóg wypadało by najpierw ją wygrzać.
  17. Zadzwoń do producenta i powiedz aby wskazali Ci autoryzowanego serwisanta. Ewentualnie opisz sytuację, może będziesz musiał u siebie zastosować jakąś nasadę na rurę od spalin. Immergas miał chyba kilka kategori serwisantów, od autoryzowanych po współpracujących.
  18. Styczeń 133 m3, CO+CWU 2+2. Bez kominka, klimy itp.
  19. 20,20 kwh/kwp za styczeń. Azymut 120
  20. U mnie ponad 3800 rocznie, przed montażem klimy i zakupem dodatkowej zamrażarki było ok 3200-3300. Rodzina 2+2
  21. Ale 350 m3 gazu za miesiąc grzania, w nowym domu to też raczej jakaś anomalia, więc z ogrzewaniem lub ustawieniami było już wcześniej coś nie tak, albo z domem. Masz fotowoltaike, że zdecydowałeś się na tą pompę mając gaz? Ja ostatnio z ciekawości wyceniałem montaż Panasonica i przy moim zużyciu gazu (850-930 m3 rocznie) nie widzę na ten moment sensu takiej inwestycji.
  22. Heh, to widzę, że każdy kto ma 12, to praktycznie wiedza z tego forum. U mnie też miał być 24 kw, ale kazałem 12 zamówić. Jeszcze ze 3 razy do mnie dzwonił i się pytał czy napewno ma być ta 12.
  23. U mnie taka kolejność wynikała z dostępności ekip, produkcji wiązarów. Później już poukładałem sobie hydraulika i elektryka bo 7 miesięcy wcześniej wiedziałem kiedy będę miał tynki. Miałem też 1,5 miesiąca obsuwy z gazem, a co za tym idzie z wygrzewanie podłogówki i wykonywaniem podłóg itd. Wszystkiego nie przewidzisz, ale mimo wszystko i tak poszło w miarę sprawnie.
  24. U mnie na jesień skończyli dach i w październiku miałem okna. Od stycznia robili hydraulike, elektryke, później chyba marzec tynki, kwiecień wylewki, w czerwcu je wygrzewałem. Póżniej ocieplenie stropu sufity itd
  25. Wylewki możesz wygrzewać miesiąc po wylaniu jak z mixokreta, anhydryt chyba można wcześniej. Wylewki wygrzewasz 21/28 dni zależy z jakiego przepisu skorzystasz.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...