Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jeremies

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    186
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Jeremies

  1. Mam problem z czujką w jednym pomieszczeniu. Pojawił się komunikat "brak wejścia". Wymieniłem baterię ale komunikat dalej się pojawia. Czujka nie działa-po uruchomieniu alarmu nie ma reakcji na ruch w pomieszczeniu. Co jeszcze można w tej sytuacji zrobić.
  2. Proszę o podpowiedź. Przyszedł czas na montaż schodów (właściwych). Problematyczne okazał się wywiew rekuperacja. Monter schodów chce schować otwor pod schody (planuję tam zrobić małe WC dla gości). Czy wpłynie to na funkcjonalność rekuperacji? Wydaje mi się że powinna być nad schodami (wtedy byłaby na poziomie schodka - to jednak wiąże się z dużą ilością kurzu).
  3. Jakiś czas temu padł mi zamek w furtce. Kreci się na wszystkie strony ale się nie zamyka. Wydaje mi się, że będę musiał go wymienić. Więc pojawia się pytanie - czy może to być zwykła wkładka, taka jak do drzwi wejściowych? Chodzi mi głównie o to, czy może to być standardowa wkładka czy raczej dedykowana do furtek. Bądź co bądź będzie ona narażona na warunki pogodowe i np. zamarzającą wodę.
  4. Poszukuję sprawdzonej firmy, która wykona i zamontuje solidne (i przystępnie cenowo) schody dywanowe ze spocznikiem. Najlepiej gdyby wykonane były na stalowej konstrukcji. Kto może coś polecić / zaproponować?
  5. Po pierwsze - schody betonowe Po drugie - ilość pokoi zgodnie a liczebnością mieszkańców - żadnych pokoi gościnnych, biur itp. Po trzecie - grubsza wylewka podłogi na parterze
  6. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Jakie macie wielkości naczynia przeponowego i ile powinien jeden wytrzymać lat? Mam zbiornik 200l, po trzech latach użytkowania naczynia (12/4.0) grzania cwu przecieka zawór bezpieczeństwa a ciśnienie na manometrze wskazuje do 7 bar.
  7. Parapet zawsze mogę zrobić a jak nie będzie (wizualnie) pasował to najwyżej się go skuje
  8. Mam pytanie w kwestii wykończenia pokoju gościnnego. Zostało mi kilka płytek podłogowych (podłogę mam z gresu panelopodobnego) i zastanawiam się, czy można je wykorzystać jako parapet wewnętrzny? Czy nie będzie to "nieco" dziwnie wyglądało? Ma ktoś może takie rozwiązanie lub gdzieś widział i ma na ten temat opinię?
  9. Potrzebuję informacji czy jestem w stanie sam ogarnąć ten problem. Dziś niespełna dwuletni rekuperator wyswietlił błąd SENSOR_ODA. Przeczyscilem otwory w budynku, zmieniłem filtry (3-miesięczne) a błąd nie znikł. Wyłączyłem z prądu i już się nie włączył tzn. słychać taki dźwięk jak przy uruchamianiu ale sprzęt i tak "nie odpala".
  10. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Mam pytanie w sprawie termostatu SALUS - czy zmiana baterii spowoduje jakieś problemy z działaniem? Baterie są już wiekowe i chciałbym je wymienić a obawiam się, że może to zakłócić (zablokować?) współpracę z pompą.
  11. Zauważyłem ostatnio, że kilka os (lub pszczół) wlatuje pod rynnę a dokładniej pomiędzy rynnę a blaszane wykończenie podbitki. Nie mam pojęcia jak to wygląda bliżej bo po spryskaniu gaśnicą na osy kilka wyleciało spod rynny, parę dni był spokój a teraz znów się pojawiły. Dostęp mam ciężki więc nie mogę się tam dostać np. z drabiny. Ktoś mi powiedział, że mogą one dostać się pod membranę i wydrążyć (?) kanały w piance PUR (takie mam ocieplenie dachu). Jest w ogóle coś takiego możliwe?
  12. Witajcie. Planuję robić ogrodzenie działki, 1,5 roku po wybudowaniu domu. Koszty są dosyć duże (dom wciąż jest na etapie przystosowywania do normalnego funkcjonowania ) dlatego chcę zrobić ogrodzenie siatkowe (powlekane, ocynkowane) bez podmurówki (tył i bok) natomiast front ma być palisadowy. Pewnie padną pytania dlaczego nie panelowe? Ano spotkałem się z opinią, że takie ktoś może bardzo szybko sobie (w nocy) przywłaszczyć. Stąd moje pytanie - jakie są wady a jakie zalety ogrodzenia siatkowego? Ogólnie wciąż słyszę, że podmurówka to tylko ochrona przed zwierzętami ale z drugiej strony jak się taki zaweźmie to i tak wlezie na posesję, bez względu czy jest czy nie owa podmurówka . Front to ogrodzenie palisadowe z bramą nieprzesuwną, otwieraną do wewnątrz działki. Tu też chętnie poznam opinie co do tego typu rozwiązania.
  13. Ostatnio sprawdziłem wskazania mojej PC (Panasonic J 7kW). Wyszło C.O. + CWU 2610kWh / rok
  14. Wygooglałem takie: https://listwy-creativa.pl/pl/c/Do-Malowania/18 Czy ktoś ma takie i sobie chwali?
  15. Witam, podpowiedzcie mi która będzie lepsza. Chodzi mi o walory estetyczne ale także sprawność ich montażu. Na podłodze mam płytki Dodatkowo - jaki kolor listew, według Was, byłby najciekawszy?
  16. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Dziś, po 3h działania pompy, było dziewięć uruchomień sprężarki - zakładam, że to defrosty Temp. -1*, duża wilgotność (skrobanie szyb samochodu), tryb cichy poz. 2, krzywa grzewcza obecnie 38/-12 i 34/12, praca na termostatach pokojowych (dwa poziomy) Przy temperaturach na poziomie ok. 5*, jedno/dwa uruchomienie przez 5,5h.
  17. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Obecnie ustawiłem harmonogram tylko na poranek, tj. C.O. - godz. 4.00 - 8.30 CWU - godz. 8.30 - 9.30 przy jednoczesnym ustawieniu trybu cichego na poziomie 2 i było jedno uruchomienie PC w tym czasie. Testowo wrzuciłem na jedną dobę tryb cichy poziom 1 i wyszło ... 8 uruchomień Stąd przy obecnych temperaturach zostawiam na trybie cichym na "2". Choć boję się, że zostanie on ze mną już na dłużej . W zimowe dni, przy całodobowych temperaturach ujemnych, spróbuję harmonogramu bez wyciszania pompy i zobaczymy czy uzyskam satysfakcjonujące mnie parametry. Wnioskując po obserwacjach zachowań PC lepiej robi jej wolna praca z mniejszą mocą (zastanawiam się teraz, czy nie lepsza byłaby jednak pompa 5kW zamiast mojej 7kW).
  18. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    A czy może tu pomóc włączeniu tryby cichego - wtedy pompa startuje (i pracuje) z mniejszą intensywnością? Chyba że się mylę to mnie, proszę, poprawcie.
  19. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Chodzi mi o takie ustawienie harmonogramu aby osiągnąć kompromis pomiędzy minimalną ilością włączeń sprężarki a utrzymaniem akceptowalnej temperatury w domu (przy włączonej pompie 24h/dobę było to średnio ok. 15 uruchomień). Kwestia modyfikacji typu grzanie więcej w nocy a mniej w dzień. A moje pierwsze typy wynikają z faktu, że w marcu i kwietniu b.r., gdy dzienne temperatury były raczej niewiele ponad 0*C a nocne zbliżały się do -10*C to spadek temperatury wewnętrznej w godz. 21.00 - 6.00 notowałem na poziomie max 1*C (przy wyłączonej PC).
  20. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Założenia co do czasu pracy pompy czy też włączeń sprężarki? Jeśli chodzi o te pierwsze to jakoś specjalnie nie odczuwam różnicy temperatury między 22*C (taka ustawiona na sterowniku pokojowym z histerezą 1*C) a 21*C. Co do drugiego - pomijam okresy przejściowe przy temperaturze 5*C +/-5*C i dużej wilgoci (wówczas mam nawet cogodzinne defrosty )
  21. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    W związku z zeszłorocznymi "problemami" z włączeniami/wyłączeniami sprężarki, w tym sezonie grzewczym planuję ustawić harmonogram w dwóch okienkach: 1/ wczesny poranek do g. 10.00 - ok. 4h CO + 1,5h CWU 2/ popołudnie od ok. g. 16.00 - też ok. 4h CO Zakładam, że będę miał jakieś zyski słoneczne (okna w domu od strony południowej, więc słońce "wędruje" rano w kuchni, potem do g. 15.00 okno salonowe a po godz. 16.00 drzwi tarasowe). W razie dużych spadków temperatury w domu wydłużę poranek i wcześniej włączę popołudnie. I mam nadzieję, że pomimo tego nieszczęsnego (bez skojarzeń z reprezentacją Polski ) anhydrytu będę miał max. 8-9 włączeń / dobę (uwzględniając defrosty)
  22. Jeremies

    Panasonic Aquarea

    Pompa włączy się w godzinach wynikających z harmonogramu i dogrzeje zbiornik do temperatury w nim ustalonej (z uwzględnieniem histerezy). Czyli, jeśli temperatura z 45* spadnie do np. 40* to o godz. 14 pompa włączy się i podgrzeje CWU do 45* i do godziny 16 pozostanie w gotowości do podgrzania ponownego wody (jeśli temperatura spadnie poniżej ustalonej delty).
  23. Jak jest z jakością schodów OMAN? Wpadły mi w oko 110x70, model Solid Extra. Cena dosyć wysoka i tylko pytanie czy jest ona adekwatna do jakości. Nie chciałbym żeby coś się rozwaliło albo było źle spasowane i więcej wyda się na poprawki.
  24. Pomierzyłem i wyszło, że na szerokości mam 69,6cm więc tu powinno być OK. Gorzej z długością - mam dokładnie 120cm od belki do ścianki działowej Obawiam się, że schody drewniane, które chciałem kupić (Fakro, LTK Energy) będą za długie (potrzebują dodatkowe 3 cm na cofnięcie płyty). Mam więc chyba dwie opcje: 1/ kupić schody LMS lub LMK Komfort (nie potrzebują owych 3 cm na płytę) - trochę tracę na termice bo przy ociepleniu pianką PUR sufitu poddasza zrobi się mostek (?) 2/ dołożyć do podłogi 20cm i kupić schody LTK Energy 70 x 100 - mniejszy otwór to i mniejsza wygoda targania szpargałów na stryszek.
  25. A co jak wymiar 70cm jest przekroczony? O jakieś 6-8mm
×
×
  • Dodaj nową pozycję...