Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

awaria09

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez awaria09

  1. Tak czy inaczej grzanie prądem to teraz luksus. Jakoś nikt się nie zająkną że po przekroczeniu limitu żadne taryfy nocne nie obowiązują i bulisz całą dobę po 85gr netto. Wiec za dzień ok 70-100 zł w zależności od stanu budynku i temp na zewnątrz..
  2. Być może, ale zanim te 4mm przeżre to już mnie nie będzie na świecie..
  3. Króćce są zostawione, więc montaż takiego rozwiązania jak najbardziej można zastosować. Jakiej mocy masz grzałkę, pompek żadnych pewnie nie potrzeba.
  4. Panie Adamie jest tak. Zaczynamy grzać temp początkowa 14 stopni, przez pierwsze pół godziny początkowo rośnie temperatura na samej górze, ale potem zaczyna równomiernie rosnąć w całym zakresie wysokości bufora. Rozładowanie już działa z uwarstwieniem. Dodatkowo są zamontowane grzałki kaskadowo co 60 cm, jeszcze nie uruchomione. W takim układzie jak teraz zbyt długo trzeba czekać na ciepłą wodę użytkową. Zamontuje układ przełączający grzałki od góry do dołu, to powinno rozwiązać sprawę. Jak Pan uważa gdzie został popełniony błąd. Za mały przekrój rury w lejku? jest 110mm.
  5. [ATTACH=CONFIG]467718[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467719[/ATTACH]
  6. [ATTACH=CONFIG]467711[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467712[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467713[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467715[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467716[/ATTACH]
  7. Obiecane zdjęcia z prac. Bufor zainstalowany na ten moment grzeje go prądem. Niestety grzałka na dnie pod lejkiem nie działa w taki sposób jaki byśmy chcieli. Grzeje cały bufor jednakową temperaturą. Jest to grzałka 10kW. Może wężownica solarna zadziała jak trzeba. Zużycie prądu ok 70kW dziennie. Dom surowy trwają prace wykończeniowe. [ATTACH=CONFIG]467706[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467707[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467708[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467709[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]467710[/ATTACH]
  8. No to jedziemy..!! [ATTACH=CONFIG]466375[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]466376[/ATTACH]
  9. Tak też myślałem, nie ma co kombinować zwłaszcza jak nie dla siebie:D. Na obecną chwilę koszt materiału na bufor 2000l, płaszcz 4mm dennice 6mm, dwie wężownice cwu 18x50m, oraz solarna pod stożek 22x25m i inne klamoty ok 8000,-. Jak chcecie mogę wrzucać zdjęcia z prac. Fajną ma kotłownie bo wchodzi byczek 2700x1000
  10. Witam, jak to pisał Pan Adam, " popełniam" drugi bufor dla kuzyna. Pytanie o przejcie miedzi przez płaszcz. U siebie lutowałem, na razie ok. A co sądzicie o zastosowaniu złączek Conex.
  11. Na zewnątrz to chyba już ostatecznie. Szkoda aby ciepło uciekało do atmosfery, jeszcze cię o ocieplenie klimatu posądzą. Kotłownie masz dosyć wysoką to spokojnie to upchasz. Rób bufor pod siebie, samemu lub zamów u kogoś. A na zewnątrz zrób budkę na drewno. Tak na marginesie wielkie podziękowania dla pana Adama za ten wątek, który mnie zainspirował do popełnienia bufora. Sprawdza się to jak ta lala. Panie Adamie dużo zdrowia życzę...
  12. Ja ma na strychu 150l naczynie dobrze ocieplone i nie ma problemu. W dół rury sygnalizacyjna i przelewowa.
  13. @bajcik - rozumiem sam na jego brak narzekam, może to już moje trochę fanaberie ale jeszcze się kiedyś odezwę. tak wygląda moja wężownica do solarów narazie się zamula na dnie buforka ..
  14. A to trzeba się na tym trochę znać. Myślałem że ktoś zna jakiś gotowiec do wykorzystania. Chyba że kolega miałby czas coś takiego zmajstrować w miedzy czasie.
  15. Mój buforek dokładnie według projektu P. Adama, 1800l kocioł atmos dc25gd. Pełne naładowanie dwa wsady, mieszkam już 2 tygodnie wiec na razie testy. Tamtą zime przy pracach budowlanych palone co 3-4 dni przy mrozach. Którędy ci tą wodę cofa zasilaniem bo powrotem to chyba nie ma opcji. Nie mam żadnych zaworów zwrotnych tylko mieszający termostatyczny 5/4 nic nie idzie z powrotem. Jedyne co to podczas ładowania ciepła woda idzie na strych do naczynia zbiorczego.
  16. Ma koś pomysł jak zrobić żeby pomiar temperatur z np 5 miejsc w buforze wyświetlić w formie procentowej naładowania jak naładowanie baterii lub graficznej.
  17. Planuje spiąć odbiory jak na schemacie. Co o tym sądzicie.
  18. Czy wylot z lejka o średnicy 110 mm będzie dobry
  19. Masz wiedzę gdzie w Polsce można kupić ten kocioł.
  20. Tam więcej jak 100 stopni nie będzie. Skupiłem się na przejściach miedzi przez płaszcz zbiornika że twardym i tak uciekło. Wytrzymać powinno ale straszą.
  21. Tak sobie czytam i czytam i mi się nagle ciepło zrobiło. Popełniłem gafę, a mianowicie polutowałem rurki na miękko. Nie uśmiecha mi się kiedyś tam tego wszystkiego rozcinać więc chyba pasowało by to poprawić twardym. Jak myślicie rozcinać i dać nowe kształtki czy poprawić po tym miękkim.
  22. Dobra a co z powrotami. Powrót z podłogówki na samo dno bo tam będzie ok 20 parę stopni. Ale z grzejników to może być 35 i więcej, to dawać też na dół czy raczej nieco wyżej, myślałem tak w 1/4 od dna. Pytanie odnośnie grzałek bo różne opinie i nie doczytałem w końcu jak jest optymalnie. Jeśli będzie stożek to chyba najlepiej dać je w samym dnie pionowo do góry. Gdzieś P. Adam Pisał że w buforze są niezniszczalne ale można na zapas zdublować. Przewijała się też koncepcja grzałki w górnej części, ale czy przy stożku ma to jakiś sens.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...