Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JanN09

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez JanN09

  1. Koń to by się uśmiał z Twojego postu. Na wstępie- bardzo Ciebie przepraszam ze z pomocą fizycznie obecnego serwisanta u mnie w domu, a nie internetowych porad, udało się u mnie sytuacje uzdrowić. Dalej, bardzo przepraszam ze rozwiązanie mojego problemu okazało się tak banalne. Jeśli liczyłeś na dramatyczna historie z zepsuta instalacje w tle, badz potwierdzenie lub zaprzeczenie jakiś swoich osobistych lęków związanych z praca kotła- zawiodłem. W kotle zużyciu uległy normalne części ekplatacyjne którychwyeksploatowanie powodowało obecność powietrza w instalacji i jej nieprawidłowa prace, zostały wymienione i wszystko jest w porządku. Nie brałem pod uwagi zapowietrzenia i byłem w wielkim szok gdy to okazało się powodem. Gdy jednak połączę niektóre fakty, od jakiegos zapowietrzal mi się jeden grzejnik. Musimy mieszkać w zupełnie innych częściach Polski gdyż wczoraj wszystkie termometry czy to w samochodzie czy w domu wskazywały u mnie okolice nawet i 10 stopni- przynamniej do południa. Na zasilaniu 26 stopni. Moim zdaniem dobrze ze udało się u mnie sytuacje wyjaśnić i problem rozwiązać ale Ty jesteś innego zdania. A jakich zmianach w automatyce piszesz. U mnie żadnych zmian od dobrego tygodnia, Krzywe grzewcze, temp zadane- bez zmian. Gdybym byl złośliwy, na zakończenie napiłsalbym żebyś dalej ,,badał i obserwował „ swoje instalacje, a weź do tego najlepiej stetoskop i mikroskop.
  2. Wczoraj plus 10, słońce jak wiosna, aktywna sama podlogowka- gdzieś tak do 16.00- 2 załączenia. Przedtem przy takiej konfiguracji, tym czasie, nawet przy chłodniejsze dużo pogodzie. ze 26pare załączen. także ciężko tego nie powiązać, tych zmian, Ale każdy nie sobie żyje we własnym świeci. Ślubu mam nadzieje z kotem Vitodens nie braliwcie, tazke Nie dajcie sobie wcisnąć kitu ze dany kocioł jest nie omylny tylko ,, p Henio za gęsto ułożył rurki” Cześć !
  3. No, co przyszły mrozy i kocioł przestał załączać palnik 30 razy na dobę , teraz załącza się 6 na 24h,można nawet tryb temperatury zredukowanej ustawićjak komus chce się w to bawić i nie ma żadnych jazd. Zdaniem serwisanta- Instalacja extra(pierwszy serwisant kotłów któremu coś na instalacji się podoba), przeanalizował projekt, wszystko super, a nie ze wiecej energi nie może przyjac. Panie Konsultancie, zacytuje słowa p.serwisnata- ,,Kocioł dobiera się do instalacji, a nie na odwrót.” A pierwsze co szuka się problemu w kotle, a nie ślepo w niego wieży. W kotle była masa powietrza- źródło- oczywiście instalacja? Nie, kocioł- uszkodzone naczynie przeponowe-(uszkodzona membrana przepuszczała powietrze do instalacji) oraz odkręcony na chama odpowietrznik automaczny- zaciągal powietrze. Powietrze skutecznie utrudnialo prace kotlowi, co ciekawe, na pierwszy rzut nie było słychać żeby np wirnik pompy był zapowietrzony. Po wymianie w/w wzystkie objawy ustały. Dziękuje za uwagę. Powodzenia !
  4. Zrobienie-wyjaśnione- naprawione no i sprawdzone. Palnik przy samym włączonym tylko obiegu podłogówki od Gdzieś 10.00 to moze z 2 razy włączył. Żadne tam przepływy , energie, przyjmowane ciepło, pompy, obroty, wszystko pudło ! Napisze wszystko wieczorem, bo ciekawa sprawa
  5. Powiem tak, jutro ów nowy serwisant ma przyjechać na konsultacje, zobaczymy co powie. Teraz mi powiedzal przez telefon ze o ile palnik nie startuje 100 razy i więcej na dobę to nie ma problemu. Może jestem za bardzo dociekliwy, ale lubię mieć sprawy wyjaśnionione do końca Jedyne co wczoraj zmieniłem do skręciłem wczoraj przeplwywy tak do 1,5 l/min i i tak jest ta sama temperatura w pomieszczeniach, delta t zasilanie powrót tez została na poziomie 4 stopni czyli taka jaka być powinna. Nie chce mi się już nic zmieniać, nie będę sobie ustawiał ogrzewanie pod to czy kocioł załączy się pare razy więcej tylko pod siebie, ale temat chce wyjaśnić to każdy pierwsze co jedzie po biednym ,,panu henio” którego akurat u mnie nie było ale założę się ze kocioł viessmann tez nie jest nieomylna alfą i omega
  6. Właśnie, pozostaje jeszcze kwestia cieplej wody użytkowej, No przy 3 łazienkach ja za bardzo nie mogę sobie pozwolić na ustępstwa. O ograniczeniu mocy kotła masz ta myśli ta opcje która ustawia się w menu serwisowym- maksymalna moc grzewcza ?
  7. Ja tez np za bardzo nie rozumiem Ze podlgowka nie jest w stanie przyjąć więcej ciepła. Przecież to jest ogromny bufor ciepła A kiedy działają oba obiegi to jest w stanie przyjąć ? Do ogrzania podlogowka ma Ok 100m2 jest 650 m pexy- ludzie na taka powierzchnie kładą i 900 m i wyliczone wg projektu.
  8. Mi to tak przedstawiono: - obieg kocioł sprzęgło- jest fajny duży przepływ, może i za duży, ale pracują 2 obiegi grzewcze za sprzęgłem, ładnie pompki zabierają ta wodę ze sprzęgła do obiegów, powrót wraca, jest z ta wodę co ,,robić” palnik sobie działa wszytsko jest git! - jeden obieg wylacza się, ale cały czas pozostaje w obiegu kocioł- sprzęgło przepływ, być może za duży na ten etap instalacji(w kotle jest pompa która ma 7m podnoszenia!), sprzęgło,,przelewa się”- takie padły słowa, No i kocioł zaczyna trochę się gubić. Nie wiem, być może. Pomiędzy kotłem a sprzęgłem ja mam może z 30 cm. Czy tam rzeczywiście aż tak mocna pompa ,,siódemka” musi działać pełna mocą ?
  9. Moze warto spróbować tego co proponował serwisant, głupio nie brzmi
  10. Sprawdzimy jak to będzie, jeśli to nie jest tajemnica, który kod za to odpowiada(mowa tylko była o pompie wewnątrz kotła, obieg kocioł sprzęgło)
  11. Sporo w tym racji, jednak ja tego nie wiem, za projekt jednak płaciłem, nic robione na ,,pale” powinno być dobrze ale i tak sam muszę poprawić po instalatorach Co sądzisz o zmniejszeniu przeplwywu w obiegu kocioł sprzęgło ? Z perspektywy moich ,,objawów” nie brzmi do głupio. Z tym czy jest to w ogole możliwe? Czy wystarczyłoby obniżyć bieg pompy królowej?Czy są jeszcze odpowiedzialne za to kody- serwisant niestety nie ma teraz czasu, jak będzie miał czas to chce wiedzieć czy mam na co czekać
  12. Jestem po rozmowie z kolejnym serwisantem Diagnoza- obieg sprzęgło kocioł ma zbyt wysoki przepływ niz obieg ogrzewania podłogowego. Niby typowy problem instalacji ze sprzęgłem. Czy obieg kotłowy można zmniejszyć ?W kotle bieg pompy można wiem ze można zmienić czy pozostaje jeszcze kodowanie ?
  13. 4,8-17 KW, swoje już opracował, żadnej awarii przez 8 lat.
  14. Jesli masz na myśli wymianę kotła, to mój ma 8 lat l, a nawet mój wszechwiedzący serwisant kotłow Viessmann mówił mi ze wiszący kocioł gazowy ze względów bezpieczeństwa powinno się wymienić co 10 lat.... Poza tym ja już chyba nie wezmę Viessmana służy i służył mi dzielnie przez te 8 lat, I wtedy był to lider ale konkurencja niestety poszła tez do przodu, a niestety serwis Viessmana przynamniej u mnie jest wręcz skandaliczny jak na dzisiejsze czasy
  15. I to będzie ostatnia zmiana jaka zrobię, postaram się trochę zrównoważyć przeplwywy na rotametrach. Jak nic nie da- odpuszczam temat, ciepło w domu jest, jest komfortowo. Trzeba po mału myśleć o zmiane kotła na taki z niższa mocą minimalna. Dziękuje wzytskim za cierpliwość i pomoc Pozdrawiam
  16. Jak zwiększę przeplwywy instalacja nagrzeje się jesacze szybciej. Zreszta osiągam przepływ 2-2,5 l min a przyjmuje się ze dla podłogówki max to 2 l min. A może by tak.....przepływy zmniejszyć i zostawić ta sama temp zasilania co jest ?
  17. Bez przesady jest położne 650 m pexy. Dokaldnie wiem jakie pomieszczenia maja mocniejsze ich zagęszczenie Skąd kocioł wie o temeoeyrurze pomieszczenia skoro nie ma tam vitotrola na obiegu podłogówki ?
  18. Pytam bo temat trochę większej liczy startów palnika gdy działa tylko podlogowka wyjaśniałem z serwisantem kotłów który przyjeżdża do mnie. Dostałem taką odpowiedz ze to moja wina bo zmieniałem krzywa grzewcza z fabrycznych 0,8 na swoją i ze na wyrost szukam oszędnośći- ja mu na to ze krzywa 0,8 to ja mam w domu saunę, no To po co istnieje wybór innych krzywych grzewczych? Poradził bym ustawił 0,5 dla podłogówki i to rozwiąże problem, ale najpierw chce to skonfrontować z Konsulatnetem. Mi nie chodzi o to żeby zaoszczędzić pare groszy. Chce tak sobie ustawić instalacje by było komfortowo i wydajnie
  19. Zatem, jeśli podwyższę temperaturę zasilania dla ogrzewania podłogowego przez np podwyższenie krzywej grzewczej to problem z częstszym załączaniem palnika zniknie ? Oczywiście instalacje będzie trzeba zrowazyc hydraulicznie przez zmianie przepływów tak by w nieporządanych do tego pomieszczeniach nie zrobiła mi się sauna. Dodatkowo cały czas na obiegu ogrzewania podłogowego mam zamontowane podjęcia pod dwa grzejniki, są one zaślepione tak by nie było pętli może tu tez należy szukać rozwiązania i owe grzjenika założyć ?
  20. Przepływy możesz sprawdzić na rotametrach które są na rozdzielaczu podłogówki. Są to takie szkiełka ze skałą. Powinny być ustawione wg projektu, temat rzeka, ale ogólnie przyjmuje się ze 1,5 l/min to już jest spoko, różnie szkoły są. W moim wypadku gdy temperatura zasilania to 30 stopni to już jest naprawdę sporo, kazda zmiania temperatury zasilania nawet o jeden jest bardzo szybko odczuwalna. Teraz przy takiej pogodzie idzie 26 stopni w zasilanie, powrót 22. Jest piękne. Mowa oczywiście o podlogowce. Na obieg grzejnikowy przy 0 na dworze wystarczają okolice 42stopni.
  21. Jeszcxe jedna uwaga ze ogrzewanie podłogowe to ogrzewanie podłoga pomieszczeń a nie podgrzewnie podłogi czy stop. Poza łazienka podłoga nie powinna być odczuwalnie ciepła
  22. W zeszłym roku zalapalem się z nowa kotłownia na jakieś tam mrozy. Krzywa grzewcza 0,3 w zupełności wystarczała. W tym roku najzimniej mailem chyba -4 i pomieszczenie były przegrzewanie o 0,7 stopnia tazke spoko. U mnie dom wybudowany pustak 12 przerwA pustak 24 na to grafit 25 cm. Dom niemal pasywny. Ale ocieplenie to nie wszystko, ważny jest rodzaj i grubość wylewki a także sam projekt ogrzewania podłogowego w tym mega ważne przepływy- u mnie na poziomów 2-2,5 l/m. Jak
  23. Dobrze, czekamy na informacje i z góry dziękujemy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...