
pawelszo
-
Liczba zawartości
139 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Posts dodane przez pawelszo
-
-
Jesteś pewien na 100% - że ta temp. CWU została zagrzana kompresorem?
Bo może to grzałka zagrzała bojler? - przy tych +30*C na dworze.
Nie mam włączonej grzałki do CWU, zresztą ta do CO ani razu się nie odpaliła w tym sezonie.
Pompa na R410A wisi w rogu budynku pod dachem na stelażu ca 30cm od ściany jasnej-ma ciepło
i jest w słońcu
-
Panas 9kw T-Cap strona południowa - niezależnie czy jest na dworze -10 czy +30 grzeje wodę do np zadanych 52stopni, ale zbiornik tylko 200l
-
raczej nie , zdjęcie nie wpada, ale jest podobniie
-
Super...a gdzie są dostępne ?
To też jest dostępne ??
Sterowanie pracą wentylatora – podobne jak w innych systemach wentylatorowego wspomagania emisji ciepła, wiele opcji, poczynając od banalnego włącz/wyłącz do sterowania aplikacją włącznie. Pożądaną temperaturę grzejnika, przy której nastąpi włączenie (i wyłączanie) wentylatora (np. 30 oC) można regulować niedrogim termostatem z sondą przylgową. -
a Panel-Vent to gdzie jest opis ?
-
Nie o to pytałem
Racja, a czy cyrkulacja (CWU), ot obieg ciepłej wody do kranów/wylewek ma znaczenie ad wersja pompy ? I tak idzie ze zbiornika CWU
-
Cyrkulacja CWU to jest komfort i oszczędność wody, ale i zużycie energii x2. Dla mnie pomimo cen szamba nie opłaca się, a mogę tylko pompkę wsadzić.
Przeca to ino pompka która wymusza obieg wody w instalacji CWU przygotowanej pod to.
-
Zawsze można grzać grzałkami - no sprawność 100%
-
Tak się składa, że wiem jak zmodulowac moja , bo skoro zdjęcie robiłem to musialemja wcześniej do tego stanu doprowadzić.
Także co najwyzej tylko Ty nie wiesz , jak to zrobic.
A jak się daje zmodulować pompę ? no z wyjątkiem włączenia trybu cichego 3 ??
Dopowiem, nie wiem ile bierze pompa, nie mam licznika i mam to w d.pie ale może założę a i tak weźmie ile potrzebuje.
Licznik ciepła jest ciutkę drogi (z konkretnym przepływem itd)
-
Ahha, ciekawostka może.
Woda która kapie z pompy leci do kanki ca 60 + odpływ , ale tak jak teraz zbieram jej część , potem filtrowanie prze filtry do kawy, gotowanie do wrzenia + 20-30min jeszcze i idzie do nawilżacza, w takie dni jak teraz nawilżacz z wiatrakiem wypluwa 1-2l po południu.. Ot jak destylowana i widać różnicę pomimo tego, że mam odkamieniacz na cały dom.
-
mam na dole grzejniki 3 panelowe + wiatraki pod nimi, ale jak pompa startuje bierze sporo, jak dobije do zadanej temperatury to warto dać tryb cichy - mniej defrostów i mniej wyłączeń, przy 4tym sezonie grzania mam ca 9500 załączeń sprężarki i 8500h pracy.
Dodam każdy defrost= włączenie extra sprężarki, podobnie przy przełączeniu CWU/CO - nie do uniknięcia.
Rocznie cały dom zużywa (wszystko na prąd ca 6000kWh) ile pompa nie wiem- nie mam (jeszcze) podlicznika, wg chmury 2100-2800 kWh.
Ale jak pompa chodzi długo na niższej temp. jest lepszy COP i brak wychłodzenia, czy zje mniej nie wiem
-
Na górze mam chłodniej- sypialnia i pokoje gościnne, ale ca 20 stopni jest, na dole mam spore kaloryfery+wiatraki pod nimi, a dom nie jest mega docieplony ot 10 czy 12 cm styro., a przy długiej pracy (nie skokowej po parę h) temp. się trzyma (brak wychłodzeń i lepszy COP)
Teraz przy 6-8 stopni na zewnątrz przy zasilaniu 36-38 stopni na dole jest ca 21 stopni, na górze 20 i styka.
Pewnie gdyby pompa chodziła cały czas to przy takich ustawieniach byłoby wszędzie ca 21-22 stopni, ale nie potrzebuję tego
-
Szczerze, dziwne ustawienia.
Też używam prostej ale 36-38 stopni , jak są mrozy to 40, czasem 42, delta chyba 5 i pompa działa w mrozy cały czas, teraz (jest ciepło i używamy kominek) tylko od rana do popołudnia..
Wodę grzeję jak potrzebuję (tak rano i czasem potem-zależy od potrzeb, gości etc)
Skokowe grzanie nie wiem czy daje oszczędność, pompa się wkręca dogrzewa a potem całość się wychładza, utrzymanie temp.daje spokojną pracę pompy.
-
zależy jak długo nie działała, jaka temp w domu, jaka delta na grzaniu, na starcie idzie wysoko, potem schodzi
-
Ok, rozumiem czyli defrosty są w to normalnie wliczane.
A czy ma znaczenie grzanie stałą lub krzywą grzewczą w odniesieniu do tych ilosci włączeń wyłączeń?
Nie, to tylko zmiana temp ad temp otoczenia, natomiast tryb cichy ma wpływ, jak pisałem. Zobacz na ile Hz pracuje sprężarka (u mnie min to 19Hz) jeśli na minimum to warto używać tryb cichy=mniej wyłączeń i mniej się zaladza
-
Jak nie masz t-cap to każdy defrost ci nabija, a przy dużej wilgotności i temperaturach 2-4 stopnie na + potrafi robić go co 40 min
T-Cap też nabija- jednak sprężarka działa w drugą stronę jakby, podobnie jak przełączenie z CWU na CO (z CO na CWU przechodzi bez wyłączenia sprężarki)
-
Ilością godzin nie ma się co sugerować bo to mało miarodajne biorąc pod uwagę że starotowała w nowym domu. Mnie tylko ta ilość cykli zastanawia od czego to jest zależne. Bo jeśli mam harmonogram ustawiony i np. Grzeje dom od 6 do 10, 11 bez cwu to tu powinien być tylko jeden cykl tak?
Nie, teraz jest dość ciepło, mam panasa 9Kw T-Cap i większy dom 130-150m (zależy jak liczyć) , kaloryfery grzanie 36-38stopni i bez włączenia trybu cichego potrafi dość często "odpoczywać", czyli on/off nie 1 ale parę (pomijam ew. defrosty)
-
Nie lepiej CWU i CO razem odpalać ? i tak woda ma priorytet.
Przejście z CO na CWU nie wyłącza sprężarki (u mnie) z CWU na CO tak (inne temperatury zasilania pewnie)
-
Po co komplikować instalację, mam bufor tylko 50l, w sumie same grzejniki, grzeję 34-38 stopni i wystarcza, od 4lat nigdy grzałka wspomagająca nigdy się nie odpaliła, zład wody wystarcza na odmrożenie a trwa kilka może ciut dłużej minut - niezauważalne dla domu.
-
Moc wentylatorów znikoma - od 4-9 W, w zależności od prędkości obrotów wirnika ( 1, 2, 3 bieg lub płynna modulacja obrotów...).
niby jak biegi ? nie ma w nich sterownika, pewnie można inaczej je sterować, ale pisanie o tym jest jest bez sensu, a mam kolejny z dostawy z 1,5 tygodnia temu, i nie są aż tak ciche, mam wrażenie, że kontrola jakości bywa taka se i wiele zależy jak się je zamocuje, fabryczne mocowanie jest BEE, pomyślę o innym
-
nie qmam, nie mamy rurek do kaloryferów zaizolowanych a mamy chłodzić ? Punkt rosy nie będzie gdzie indziej niż na kaloryferach ?
-
wybacz, ale nie jest to temat na ten topic ,coś Ci się żre w instalacji a co musisz to samemu określić, ja mam CO tylko na PEXie i jest luz.
Wg mnie inhibitor g..no da ale walcz
-
Mam miękką wodę (po odkamieniaczu), grunt to dobra woda reszta to bajer, woda krąży tam stale i wytrąci się coś na początku i potem luz, chyba , że co rok spuszczasz wodę etc.
Podczas 1go roku używania CO + pompa miałem trochę żelaza i innych syfów, teraz czyszczenie filtra/magnesu raz/rok i jest odrobina pyłu, tylko tyle
-
Jeśli tak uważasz to YT wpisz sobie fraze.... czyszczenie instalacji CO.
Tu nie chodzi o instalacje tylko zabezpieczenie pompy przed syfem z instalacji, filtr z magnesem nie wyłapuje szlamu, a podłogówka lubie dostać grzyba... ale aby dyskutować prośba pooglądaj pare filmów na YT.
Są oczywiście farciarze co mają czystą krystaliczną wodę w układzie ale to chyba promil wszystkich instalacji.
A skąd się bierze szlam w instalacji ? Tam woda krąży, ot czasami mała dolewka.
Tak na głupa, jak instalacja jest w miarę świeża, to po początkowym obiegu wody w instalacji (może rok, może 2) co może się wytrącać i z czego ? Ja np mam odkamieniacz ale nie do 0, ale do ca 5 stopni twardości (ot instalacja częściowo z miedzi)
I co ma inhbibitor do szlamu
Panasonic Aquarea
w Pompy ciepła
Napisano
Ponieważ ma się nie grzać na słońcu, czujniki są z tyłu ? Trochę ma, jest daszek, ale i tak słońce operuje, czasem nie da się inaczej-co parasol dam wtedy obieg powierza będzie be