Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

s3pp

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    87
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Olsztyn
  • Kod pocztowy
    10-900
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

s3pp's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Przerabiam ten sam temat i, z moje perspektywy, wybór urządzenia do kwestia drugorzędna. W przedziale 10-13k PLN jest w czym wybierać. Najważniejszą kwestią, z którą instalatorzy mają spory problem do odprowadzenie ścieku przy glinie na działce. Ilu magików, tyle rozwiązań: drenaż, nasyp, basen ze żwirem i piachem, powierzchniowo, z przepompownią, grawitacyjnie ("na 90% będzie działać")... Baa, nawet zdarzył się jeden specjalista, który mi zaproponował zrobienie "po cichaczu" wyprowadzenia ścieku poza działkę... Cześci z tych rozwiązań w ogóle nie ma co poddawać nawet pod dyskusję. Z chęcia poczytam jak zamierzasz rozwiązać ten problem u siebie. Co do urządzenia; ja również skłaniam się ku wobet-hydret:)
  2. Czołem. Nadszedł ten moment gdzie muszę wybrać oczyszczalnię do swojego domu. Ilość osób: 3 Warunki gruntowe: glina; do 4m brak warstw przepuszczalnych Budżet: okolice 20k. W momencie gdy wrzuciłem ogłoszenie na jeden z portali "zaatakowali mnie instalatorzy/przedstawiciele głównie dwóch firm rozpoczynających się na Eko (cóż za oryginalność), a kończących albo patriotycznie albo "BIO-logicznie". Wertując strony obu producentów widać, że są to bardzo podobne rozwiązania, do których ja osobiście nie jestem przekonany, głównie ze względu na podejście obu Panów. Nie uznają innych marek (Wobet, Haba), po Kingspanie jadą równie mocno co po sobie nawzajem. Będę Wam bardzo wdzięczny za pomoc w wyborze. Nie ukrywam, że jest to dla mnie czarna magia. Na czym się skupić? Co dyskwalifikuje pewne rozwiązania? Z góry dziękuję za pomoc.
  3. Byłem już zdecydowany na split'a, ale pierwszy raz słyszę o hydrosplicie. Dziękuję za pomoc.
  4. Możesz mi wytłumaczyć różnicę, ewentualne przewagi którejś strony?
  5. KIT-ADC07K3E5 a KIT-SDC07KE5. Jaka jest różnica? Na samej PC to 9500 PLN. To tańszej wyceny musiałem doliczyć automatykę i uruchomienie.
  6. Panasonic WH-ADC0309K3E5 jedn. wew. 15862 brutto + Panasonic WH-UDZ07KES jedn. zew. 6729 brutto R290 Panasonic WH-WDG07LE5 jedn. zew. 11732 brutto + Panasonic WH-ADC0509L3E5 jedn. wew. 13541 brutto Uruchomienie 1500 PLN
  7. Obie firmy to autoryzowani sprzedawcy i serwisanci. VAT8%, ale są to kwoty brutto. Oferty od dwóch różnych firm. Siedziałem od rana i szukałem "haczyków", ale ich nie znalazłem. Firma z niższą stawką ma robić także całą instalację wod-kan, ale wynagrodzenie na to jest ujęte w oddzielnej pozycji. Nadal jest to dla mnie podejrzane bo ta kwota to tak naprawdę zakup samej PC, a gdzie montaż? Obecnie MItsu rzuca promocjami i to bardzo sensownymi. Może Panas idzie w podobnym kierunku?
  8. Jako uzupełnienie wrzucę, że wyceniałem KIT-owski zestaw serii K All in One 7KW w listopadzie zeszłego roku. Cena z montażem za samą PC 35000 PLN. Dziś dostałem aktualizację oferty: 22500 PLN
  9. Witajcie. Proszę Was o pomoc bo zrobił mi się niezły sajgon w głowie. Dom obecnie wstanie SSZ, po elektryce i tynkach. Nad połową domy strop drewniany, na drugą sufit katedralny. PU 116M2. Dom ogrzewany tylko w czasie prac nagrzewnicą gazową. Prąd dopiero w okolicach czerwca. Plan prac był następujący: 1. Wszystkie prace wod-kan 2. Wylewki anhydryt (tylko parter) 3. Podłoga na stropie 4. Ocieplenie dachu wełna 5. Sucha zabudowa poddasze+ sufity podwieszane parter. W międzyczasie rekuperacja 6. System suchej podłogówki od Sander'a (lub podobne) 7. Elewacja. W wyniku różnych czynników nie możemy czekać na piękną wiosnę. Dom w stanie deweloperskim musimy oddać w lipcu 2025. Chcemy trochę poprzestawiać kolejność zostawiając wylewkę na czas już po ociepleniu dachu, suchej zabudowie i sufitach zmieniając ją jednocześnie na klasyczną cementową (przede wszystkim z uwagi na dużo mniejszą ilość wody). Znam teorię; najpierw mokre, później suche. Chciałbym bardziej poznać zdanie praktyków. Jak ewentualnie można wszystko zabezpieczyć przez nadmierną falą wilgoci? Folia na wylewkę, wietrzenie? Pojawił się także pomysł piany pur od Icynene zamiast wełny, ale to na razie tylko teoria. Z góry dziękuję za pomoc.
  10. Podepnę się pod wątek żeby nie zakładać nowego. Byłem już zdecydowany na drzwi od Barańskiego razem z doświetlem. Wczoraj, przy montażu okien, ekipa stanowczo odradziła wszelakiego rodzaju drzwi drewniane (montują głównie Barańskiego, CAL, Doorsy) argumentując to dużą ilością reklamacji na drzwi (głównie wybrzuszanie) i podejście producentów to takich tematów. Mówię tutaj o nagminnym odrzucaniu reklamacji. Mam świadomość zagrożeń wynikających z posiadania z drzwi drewnianych, ale lekko przeraziła mnie wizja napisana przez Panów monterów. Jakie są zagrożenia w kwestii negatywnego rozpatrzenia ewentualnej gwarancji jeśli drzwi są zadaszone gankiem szerokości 140 cm i długości ponad 120 cm? Jeśli są tu posiadacze drzwi od Barańskiego będę wdzięczny podpowiedź.
  11. Czołem. Zwracam się do Was z na pozór dość banalnym pytaniem. Obecnie czekam na okna. Montaż mam zaplanowany na 20.09. Plan był taki żeby ustawiać na koniec września elektryka, a zaraz po nim tynkarzy. Niestety mój harmonogram prac jest uzależniony przede wszystkim od pogody. Buduję dom na skarpie, mam gliniasty teren i po każdym deszczu jest u mnie średnio z dojazdem (od drogi do domu mam jakieś 30m pod górkę). W wakacje pogoda nam sprzyjała i wszystko wjeżdżało bez problemu na górę, ale jesień może już nie być taka kolorowa. Dom to 136 PC/116PU podzielone na parter i poddasze. Strop drewniany nad połową domu. Nad drugą sufit katedralny. Poddasze w suchej zabudowie więc tynki tylko na parterze. Elektryka w sumie również bo na górze jest tylko płyta osb/deska bez ścian działowych z GK. Czy z Waszej perspektywy jest sens się pchać w elektrykę (konice września/początek października) i tynki (pewnie druga połowa października)? Czy może ogarniać inne prace? Dom jeszcze nie ogrzewany do wiosny się do nie zmieni.
  12. Mam u siebie skarpę ok. 8m długości i 30 szerokości. Teren gliniasty. Przerabiałem już różne patenty i jedynym sensownym rozwiązaniem jest właśnie geokrata, u mnie konkretnie 15cm wysokości. Do tego kotwy 45cm. Na to grunt rodzimy, na wiosnę czarnoziem.
  13. Masz rację, czepiam się i szukam huk wie czego. Dziękuję za pomoc Marek:)
  14. Oczywiście. Schodząc do szczegółu; grubość powłoki cynkowej, rodzaj stali...
  15. Czołem. Mam zagwozdkę z doborem podstawy słupa. Dach przedłużony na zadaszony taras podparty słupami 200x200 BSH raptem, a może aż 3,5m poza obrys budynku. Projekt "indywidualny", brak informacji w projekcie o sposobie montażu słupów do ław fundamentowych. W miejscach gdzie mają stać owe słupy zrobione rdzenie betonowe. Konstruktor mówi, żeby zastosować "ogólnodostępne rozwiązania". Problem w tym, że słabo z ogólną dostępnością tego wymiaru. Ma ktoś z Was doświadczenie z tematem? Muszę brać pod uwagę obciążenia pionowe i poziome. Wizualizacja domu w załączniku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...