Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kmyg

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    72
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kmyg

  1. kmyg

    Ryru na styropianie

    No i?
  2. Rury z ciepłą wodą dawać na warstwie styropianu? Dom jest na płycie fundamentowej ocieplony od dołu styrodurem 20 cm. Zastanawiam się czy coś mi to da, skoro jest płyta fundamentowa a rury są w otulinie. Na razie powoduje to problemy takie że muszę zrobić warstwy pod wylewka 2+5+3. Co o tym myślicie?
  3. Jakie są Wasze doświadczenie odnośnie wysokości otworu okiennego od podłogi. W projekcie mam hp=90, natomiast po zastosowaniu ciepłego parapetu parapet docelowy parapet będzie zaczynał się na wysokości 96 cm. Mam możliwość skucia nadbudowy o wysokości 6 cm i wtedy wyszłoby 90 cm. Zostawić tak jak jest czy jednak ten parapet będzie trochę za wysoki? Pozdrawiam
  4. Jeżeli nie będzie wyczystki to jak taki komin czyścić?
  5. kmyg

    wymiar kominka

    Witam, jeżeli wymuruje komin systemowy np. RAUCH 55x36 i chciałbym go zabudować z zastosowaniem wkładu to w jaki sposób obliczyć jak duży będzie cały kominek? Przykład zabudowy:
  6. Nie wystąpi tutaj problem z cieknącą rurą?
  7. Dwie opinie wiec stąd moje pytanie - czy lepiej jest zrobić komin systemowy lub rurę dwuścienną bezpośrednio połączoną pionowo do kozy czy jednak połączyć to kolanem do komina systemowego. Wnioskuję, że najlepiej jest zrobić komin systemowy na stropie wymurowany na wieńcu i połączyć kozę kolanem do niego? Czy jedynym utrudnieniem będzie lokalizacja wyczystki i odkraplacza na stropie? Czy jest to bardzo kłopotliwe z biegiem czasu? Mogę jeszcze kosztem miejsca w salonie wymurować zwykły komin systemowy od fundamentu i go obudować, natomiast nie wiem czy to gra warta świeczki kiedy mogę go schować na stropie.
  8. W porządku. Natomiast dlaczego podejście bezpośrednio od dołu jest lepsze?
  9. Generalnie wolałbym raczej jak już postawić komin na stropie. Lepiej byłoby podejść do niego z boku czy bezpośrednio od dołu?
  10. 1. Czemu nie zrobić rurę bezpośrednio nad kominem? Takie rozwiązanie jest gorsze? 2. Czy te wszystkie problemy nie występują przy kominie od poziomu 0?
  11. Zgadza się - nie chcemy mieć "wykuszu" z komina przy ścianie telewizyjnej. Teraz mamy otwór w stropie przy ścianie na komin systemowy jak poniżej. Jak dostawimy do tego komina kozę to wyjdzie to dosyć nieestetycznie. Myślę, jeszcze żeby komin wymurować na stropie, natomiast nie wiem jeszcze czy to jest jeszcze możliwe. W przypadku takiego rozwiązania skropliny nie będą problemem? Czy komin stalowy będzie lepszy? Jak go potem obudować na dachu? Dom ma strop monolityczny z poddaszem nieużytkowym + rekuperacja (wymagane doprowadzenie powietrza do kozy z zewnątrz).
  12. Mam do wymurowania komin systemowy. Jest już dziura w stropie. Natomiast chcielibyśmy zastosować kozę blisko ściany tv i sam komin spowoduje duże problemy z ustawieniem kozy. Czy jest na to jakieś praktyczne rozwiązanie?
  13. kmyg

    arot silka

    Rozumiem, że lepiej robić to bez udaru? Mogę zrobić dziury przy samej płycie fundamentowej i później zostawić ten arot w wylewce? Z drugiej strony nie niszczył bym XPS fundamentu jedynie ukrył bym go w ociepleniu a później w piasku gdzie będzie kostka w okół domu.
  14. Potrzebuję puścić peszel nad płyta fundamentową w silka 24. Jak to najlepiej zrobić żeby bloczek nie popękał? Puściłem kilka arotów pod płytą, ale brakło mi z jednej strony. Chce go puścić nad opaską i nad pionowym xps, a później przykryć ociepleniem.
  15. Ok - rozumiem. A czy przy ponownym podziale na 2/3 działki za x lat przejdzie na nie ta służebność?
  16. Rozumiem. Natomiast jak przyłącze ta działkę to zyska ona moje służebności? I później jak ja odlacze to te służebności zostaną przepisane w jej kKW?
  17. Witam, mam działkę na której się buduje. Bezpośrednio ze mną graniczy działka, która na ten moment nie ma żadnego dojazdu. Czy gdybym kupił taką działkę to byłaby możliwość scalenia jej z moja działką i przeniesienie w ten sposób służebności (dojazdu) również do niej? W późniejszym czasie chciałbym znowu ją podzielić na niezależną działkę i w ten sposób uzyskać służebność w KW bezpośrednio na nią. Ma szansę się to udać?
  18. Mam kilka pytań odnośnie studni głębinowej. 1. Jaką średnicę rur najlepiej zastosować do użytku domowego + ogród? 125 czy 160? 2. Jak typ przyłącza najlepiej zastosować żeby zrobić dwa obiegi wody tj. do domu+licznik oraz drugi do ogrodu bez licznika? 3. Jaka jest najlepsza pora roku/warunku do wiercenia studni głębinowej? 4. Lepiej od razu zabudowywać studnię np. w pcv czy poczekać do końca budowy (studnia przy domu kilka metrów, na razie jest gotowa płyta fundamentowa). Jeżeli w trakcie budowy bez zabudowy to w jaki sposób ją zabezpieczyć?
  19. Przy malowaniu płytek zalecają wymalować fugi pędzlem i rozporawdzic wałkiem. Czy przy kolejnych warstwach mam te czynność ponawiać ?
  20. kmyg

    rozprowadzenie kanalizacji

    Puszczę to wyjście pod skos tak jak zaznaczono na zielono. Czyli oprócz studzienki, którą mam już na swojej działce obowiązkowa jest jeszcze jedna? Jeszcze jest pomysł żeby zrobić możliwość rewizji na tym trójniku w garażu.
  21. Witam, jak najlepiej wyprowadzić z domu rurę kanalizacyjną? W projekcie mam wyjście bokiem - przez to muszę robić kolejną studzienkę i dopiero później podłączyć się kanalizacji miejskiej. Wykonawca proponuje pójście po skosie - wtedy będę mógł podłączyć się bezpośrednio. [ATTACH=CONFIG]466566[/ATTACH]
  22. kmyg

    B25 W8 czy B30 W8

    Tak. Pod płytą łącznie 20cm xps. Pod belkami 5cm. Pionowo 15cm. Pod płytą jakieś 3,7m do sączeń.
  23. kmyg

    B25 W8 czy B30 W8

    Jest glina, ale wody nisko. Dom dosyć obciążony na krawędziach. Silikat 24.
  24. kmyg

    B25 W8 czy B30 W8

    Tak - płyta fundamentowa. Podobno B30 ma być lepszy jeżeli chodzi o wodoodporność. Takie informacje od ludzi zajmujących się betonem.
  25. Witam, mam płytę fundamentową ~240m2 o grubości 25cm. W projekcie beton B25 W8. Przy dopłacie jakieś 25 zł / m3 mogę wziąć beton B30 W8. Wykonawca zaleca B30 W8. Warto?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...