Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sito

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 119
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    11

Ostatnia wygrana sito w dniu 26 Kwietnia

Użytkownicy przyznają sito punkty reputacji!

O sito

  • Urodziny 16.09.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pyrzowice
  • Kod pocztowy
    42-625
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

sito's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

295

Reputacja

  1. W jego mieście były bardzo duże dopłaty więc korzystał ile się dało. Najwięcej dał za offgrifda 10 kWp z magazynem 50 kWh i w całości pokrył go z własnej kieszeni, było to 40000zł. Cała reszta ( ongrid 10 kWp, pompa, kocioł na pellet ) była brana z dotacjami i kosztowała niecałe 30000zł.
  2. Cytujesz i nie czytasz tego co cytujesz ? To jeszcze raz : "Oszczędności roczne to : Kilka ton węgla, kilka butli z gazem 11 kg , paliwo do auta , prąd bytowy w całym domu..." W PLN wygląda to plus minus tak : węgiel 4000-5000, butle 400, paliwo 2000, prąd 4000 Zostaje proste dodawanie
  3. A przy szuflowaniu kilku ton węgla rocznie kiedy następuje zwrot wykonania instalacji ?
  4. Zacytuj gdzie napisałem "za darmo"....
  5. Czynników rozbudowy jest kilka... Rezygnacja z węgla , rezygnacja z kuchenki gazowej , zmiana auta zasilanego benzyną na elektryka. Zapotrzebowanie przy węglu było na poziomie 4000 kWh, teraz wzrosło do 15000-17000 kWh rocznie, dom 40 letni. Instalacja w net meteringu pakuje całą produkcję w sieć , off grid zasila dom przez 9 miesięcy. W zimie wszystko z wirtualnego magazynu idzie w pompę ciepła i dom. Wszystko wykonane we własnym zakresie. Auto elektryczne kupione pół roku temu ( kilkuletnie ) zrobiło 3500km za całe 7zł ( ładowanie poza domem ). Oszczędności roczne to : Kilka ton węgla, kilka butli z gazem 11 kg , paliwo do auta , prąd bytowy w całym domu...
  6. To zależy.... Kumpel ma 10 kWp w net meteringu a mimo to założył rok temu kolejne 10 kWp off grid z magazynem 50 kWh. I wbrew pozorom bardzo się mu to opłaca.
  7. Z dwojga złego pellet lepszy...
  8. Samo przyłącze , koparka , kocioł to pewnie z 15 tysięcy. Do tego co miesiąc kilkadziesiąt złotych opłat stałych za licznik. Rocznie 400-500zł. Za sam licznik mam już 1/3 kosztów ogrzewania prądem gratis. Po przejściu na indukcję nie wyobrażam sobie gotowania na gazie... Wodę można podgrzewać prądem z paneli przez 2/3 roku. Tak jak napisał Zoltyyy , gaz tylko do domów energochłonnych. Do domów gdzie potrzebne jest kilka tysięcy kWh tylko energia elektryczna.
  9. 1500 kWh tyczy się zużycia pompy ciepła bez CWU czyli jakieś 4500 kWh licząc COP1 . Nie jest to dom pasywny i raczej mu daleko do niego Temperatura w domu to 21'C
  10. Jeszcze raz : Kupiłem pompę która czeka na montaż do podłogówki , do tego klima i nic więcej Ci nie potrzeba. Ogrzanie takiego szkieleciaka to jakieś 1300-1500 kWh ( bez CWU ).
  11. Mam domek szkieletowy, gaz w drodze i ogrzewam go prądem To jedyny słuszny kierunek. Kozę mam bo czekałem długo na przyłącze i musiałem suszyć wnętrze. Korzystamy z niej kilkanaście razy w sezonie grzewczym. Kupiłem pompę która czeka na montaż do podłogówki , do tego klima i nic więcej Ci nie potrzeba. Ogrzanie takiego szkieleciaka to jakieś 1300-1500 kWh ( bez CWU ).
  12. Deye bierze około 100W średnio, około 2,5 kWh na dobę przy pracy z magazynem. Nie jest to mało, ale problem mogą mieć ci co mają magazyny 5 lub 10 kWh... Kumpel ma magazyn 50 kWh i powtarza cały czas że to co bierze falownik to waciki. Do 20 listopada był na całkowitym offgridzie. Tyle że on magazyn zrobił sam i ma specyficzny dom. W większości domów takie cuda nie mają sensu
  13. Masz dane ile materiałów w kotłach na biomasę nie pochodzi z Chin ? Serwisanci pomp nie są lokalni ? Pracuję od niedawna w branży "kotłowej" i ludzie kupują wiele dodatkowych rzeczy przez okres eksploatacji kotła. Wiaderka na popiół, łopatki, rury kominowe, sznurki i silikony uszczelniające, szczotki do czyszczenia, pękające ruszty , dmuchawy, ślimaki itp. Produkcja tych rzeczy jest nieemisyjna ? A jak kocioł pęknie na pół to kupują nowy. Widziałeś kiedyś pompę pękniętą na pół ? Moja pompa waży 87kg ( a mogłem kupić mniejszą o wadze 69kg ) a najmniejszy kocioł na biomasę waży ~200kg i wymusza wybudowanie domu o kilka dodatkowych metrów więcej co pewnie jest bardzo ekologiczne Piszesz tu że pompy emitują CO2 poprzez spalanie węgla w elektrowniach tak jakby twoje kable nie emitowały... Kumpel pracuje na złomowisku i tam czynnik jeśli jest w aucie jest odsysany bo jest na tym kasa. Z pompami i klimatyzacjami można to rozwiązać tak samo, kwestia ceny czynnika. Co do samych pomp , PV i zakładów energetycznych . Bronisz ich ( ZE ) nie wiemy czemu. Po kupnie działki 4 lata czekałem na przyłączę od Tauronu... Na samym początku chciałem grzać dom z COP1 bo jestem fanem prostych rozwiązań. Na szczęście zostawiłem sobie furtkę w postaci rurek w podłodze. Gdyby komukolwiek zależało, to byłaby dla ludzi grzejących prądem rozsądna II taryfa skoro bloki i tak muszą w nocy pracować. Ale oni mają nas zwyczajnie gdzieś, więc ja odwdzięczam się tym samym. Mam w poważaniu to że moje PV będzie "zakłócać" pracę systemu. Nikt nad nami ( społeczeństwem ) się nie lituje, więc dlaczego mamy się nie bronić na tyle ile się da ? Mam taryfę G12W i mimo że większość energii konsumuje w II taryfie średnio mam już prawie 1zł za kWh. Udało mi się wybudować dom który przy rodzinie 2+1 i CWU grzanym COP1 pochłonął w zeszłym roku 5300 kWh. Po zamontowaniu pompy i małego PV zamierzam zejść do 3000 kWh. Co mam jeszcze zrobić dla tej planety żeby mniej emitować CO2 ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...