
redox7
Użytkownicy-
Liczba zawartości
217 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez redox7
-
Kolektor gruntowy vs odwierty do pompy ciepła - co wybrać przy budowie domu?
redox7 odpowiedział pst25 → na topic → Ogrzewanie
Czytam co piszesz i jedyne co powinienieś zrobic to zapomniec o robieniu czegokolwiek sam bo bedziesz bardzo potem płakał. Dla kolekotra płaskiego 20 W/m2 to dobry wynik (bedziepisaek bedzie dużómniej) a przy odwiertach pionowych jak przyjmiesz 35-37 W/m odwiertu to będziesz bliżej prawdy. Przy odwiertach nalezy tez pamiętac o tzw leju temperaturowym czyli pierwszych 15-20 m najepiej nieliczyć. Przy wykonaniu kazdego kolektora powinien być obecny geolog który powie co w danej chwili wyciagnąłeś i ile z tego można uzyskać. Jak chcesz się pochqwlić jak dobrze jest wykonane dolne źródło to nie pisz ile jest przy -14*C bo to mógło byc pierwsze danej zimy takie ochodzenie. Powiedz lepiej ile masz na dolnym źródle po całym zesonie grzewczym wtedy pogadamy. -
na 100% nie będzie działać, opory przez pierwszy grzejnik sa nieporównywalnie mniejsze niż przez drugi więc wodado drugiego nie popłynie
-
pamiętaj ze woda jest leniwa i płynie tam gdzie jest jej łatwiej. takie podpiecie grzejnka może spowodowac że ten drugi badzie zimny.
-
polecam zapoznać się z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75, poz. 690), które weszło w życie 16 grudnia 2002 r. wraz z późniejszymi zmianami tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, a krótko nie zainstalujsz kotła na pellet w mieszkaniu, bo nie spełnisz wszystkich wymagań (kubatura, wentylacja, klasa odporności ppoż).
-
a musi miec jednostke zewnątrzną u siebie na dzialce??? a musi miec pompe u siebie w bloku??? a to nie może kupic ciepła od kogoś kto ma miejsce na rzeczoną pompę??? ludzi nie przesadzajcie
-
czemu nie ma możliwości podłączenia do PC???
-
Zanim zaczniesz siac panikę poczytaj choć trochę o co chodzi i nie durnych pismaków którzy wietrzą tania sensację. Po pierwsze dyrektywa o której mówisz nie zabrania stosowania kotłow gazowych czy olejowych. Dyrektywa mówi o odejściu od paliw kopalnych. Metan możena bez problemu uzyskiwać choćby w procesie fermentacji odpadów w biogazowniach i taki gaz bedzie jak najbardziej dopuszczony. Po drugie sznujące się firmy kotlarskie już dziś mają kotły które mogą współspalać wodór (niektórzy do 20% inni nawet do 100%) takiepaliwo też nie będzie traktowane jako paliwo kopalne.
-
ad 1 podzielniki kosztów to jedno wielkie oszustwo i tu nie ważne jaki masz rodzaj grzejników. ad.2 nie ma znaczenia (chyba że instalacja jest miedziana, wtedy lepiej stalowe) ad.3 większość grzejników żeliwnych była dobierana na parametry 90/70.
-
jak masz budżet na PC solankową (gruntową) to warto w nią zainwestować (spokojnie możesz wtedy rezygnowac z drugiego źródła ciepła). Jak masz się pchać w PC powietrzną i kociol na pellet, to lepiej droższy (bardziej zautomatyzowany) pelleciak i olać PC powietrzną.
- 2 odpowiedzi
-
- 17'"
- 17????%2527%2522\'\"
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
a pokaż mi rząd który się postawi tym wszarzom i zaryzykuje kolejne burdy pijanych wieśniaków
-
wystarczy zostac rolnikiem albo klechą i mieć w dupie te rozporządzenie... Nowych przepisów będzie można nie stosować do budynków rolniczych i zabytkowych. Kraje Unii Europejskiej mogą również zdecydować, że nie będą stosować tych przepisów do budynków chronionych ze względu na ich szczególne walory architektoniczne lub historyczne, budynków tymczasowych oraz kościołów i miejsc kultu.
-
100 l wody od 14 do 48*C to 7,9kW mówisz, ze zuzyleś 1,5kWh pradu to by dawało COP na poziomie 5,6..... nie powiem, że łżesz ale zastanów sie jak koloryzujesz wyniki
-
więszych bzdur jeszcze nie czytalem, a już troche w branży jestem.....
-
naiwny lewak.... samochody elektryczne w takiej formie jak dziś nie mają racji bytu. Nie dość że nie sa ekologiczne to jeszcze są pieruńsko awaryjne. Pompy ciepła fajne urządzenia ale nie dla każdego sa miejsca gdzie nie da się nimi zastąpić poczciwych kotłów.
-
może i adwokat ale sam robisz z siebie głupka. piszesz, że masz w instrukcji czyli dokumentach bezpośrednio od viessmanna a pytasz na forum gdzi odpowiadac może kazdy
-
jacku6 przecież to samo co teraz konsultant od razu ci napisał, niestety jak widać nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
-
Mały kocioł dwufunkcyjny do kawalerki - wybór
redox7 odpowiedział Weronika0208 → na topic → Ogrzewanie
3700-3800????? szaleństwo to za tyle masz jużkociol Viessmanna który jest o pare klas lepszy -
wywal sterownik on/off a zamontuj sterowanie pogodowe. Temperatura na grzejnikach nie bedzie się tak dynamicznie zmieiac i stukanie zniknie.
-
sam piszesz ze piasek mokry, leje się gdzies w ten piasek a potem z niego paruje.
-
Jeśli skrzynka znajduje się wewnątrz budynku to ma temeprature otoczenia i kondensacja nie ma prawa na niej zachodzić. Szukać nalezy drobnego wycieku bo taka ilość wilgoci o której piszesz to zbyt wiele na wilgoć (i niby skąd ona miałaby się brać jak nie z wycieku)
-
Ogrzewanie podłogowe + grzejniki bez mieszacza - jak wyrównać temperaturę?
redox7 odpowiedział RadekC7 → na topic → Ogrzewanie
Na RTL-ach to można robić ciągi piesze a nie ogrzewanie płaszczyznowe. Na ogrzewaniu temperatura musi się zmieniać odwrotnie proporcjonalnie do temperatury zewnętrznej by podawać odpowiednią ilość ciepła (mało gdy na zewnątrz ciepło i dużo gdy na zewnątrz chłodno) teraz możesz przykręcić RTL-e i wtedy zmiejszysz ilość ciepła a co za tym idzie spowolnisz proces wygrzewania parteru, piętro będzie miało szane się wygrzać Oczywiście jak przyjdą większe chłody bedziesz musiałponownie rozkręcić RTL-e... ogólnie tragedia taki system.- 4 odpowiedzi
-
[ATTACH=CONFIG]466646[/ATTACH] obie gałazki powinny mieć pochylenie jak powyzej zatem napewno nie rozwiązanie A
-
mieszkam w podobnym domu. konstrukcja drwniana 2 kopntygnacje, 35m2 po obrysie zewnętrznym grzanie: łazienka - grzejnik elektryczny, drabinka a w pokojach multisplit czyli jedna jednostka zewnętrzna 3 wewnętrzne (po jednej w każdym z pokoi) jak na razie żadnych problemów ani z grzaniem ani z chłodzeniem w to przyjemnie ciepłe lato. Wentylacja ogranicza się do wentylacji mechanicznej wywiewnej w łazience i porządnym wietrzeniu ale ja praktycznie nie gotuję.
-
W pierwszej kolejności weż dobrego instaltora. 1. przyłącze odpływu kondensatu zrobione bez napowietrzania może skutkować zalaniem całego kotła i zniszczeniem palnika 2. zle zamontowanh filtr na CO spowoduje że nigdy tego filtra nie wyczyscisz a tym samym nigdy nie usuniesz brudu z instalacji 3. wyciek kondensatu z komina 4. cybant na przewodzie stalowym????? co on daje, bo napewno nie zaciśnie ruru. Jeśli cybant był założony bo wymagało tego uszczelnie przwodów tnz że komin jest zły 5. brak rewizji na przewodach spalinowych 6. w kotłach kondensacyjnych spadek powinien być w stronę kotła (by kondensat spływał do kotła) zatem kształtki powninny mieć kielichy od strony kotła - boję się ze cały komin jest do wymiany.
-
Kaloryfer w łazience grzeje po nalniu wody do wanny mimo wyłączonego w piecu gaz. CO
redox7 odpowiedział MichalKa9 → na topic → Ogrzewanie
widzisz jesteś n atyle ograniczony, że nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Nigdzie nie pisałem o biedomykajączym się zaorze trójdrogowym. Objawy takie usterki byłyby zgoła inne. A twoja wypowedż świadczy, ze totalnie nie masz wiedzy w temacie.