
jowik2
Użytkownicy-
Liczba zawartości
134 -
Rejestracja
-
Wygrane w rankingu
2
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez jowik2
-
Korytka z przewodami leżą na chudziaku, a na nich już 2 warstwy styropianu.
-
Dzięki, juz położyłem 2 warstwy i nie mam możliwości podłożenia czegokolwiek, ale dzięki za uspokojenie, że wylewka rozproszy nacisk i będzie ok.
-
Ogladajac youtube zobaczyłem, że ktoś ukladał kable elektryczne w korytkach i tak zrobilem w salonie. Wszystko byloby ok, gdyby nie fakt że już po ułożeniu 2 warstwy styropianu chodząc po nim slychać trzeszczenie pokrywy korytka. W salonie są 2 korytka idace w linii ewentualnych dylatacji. Czy po ułożeniu 3 warstwy styropianu 5cm i ułożeniu 7,5 cm wylewki z miksokreta nie będzie tego efektu? Mogę spróbować wyciągnąć te pokrywy, bo rozbieranie tego nie wchodzi w grę. Dziękuję za każdą sugestię.
-
Ile czasu uklada sie styropian w 3 warstwach w dmnu 130m2? Walczę 3 dzień i mam za soba ze 45m2 Nie mam pojecia jak firmy robią to w 2 dni.
-
Ok, spróbuję, z zewnątrz już zabezpieczyłem, to damo zrobię od środka.
-
Zacząłem układać styropian,ile cm zawinąć folię na ścianę? W przypadku duzej ilości rur po prostu nałożyć na to folie? Po co kladzie się folie w dwoch warstwach? Wczesniej zrobiłem izolację sopro.
-
Jak był mocny zacinający deszcz to przesiąkło troche na drugą stronę, dlatego myślę o takiej izolacji.
-
Jaki środek zastosować, aby zabezpieczyć podwalinę okna HS od środka? Nie wiem, czy to jest purenit, bo jak mocno popada to jest wilgotny, a teoretycznie woda nie powinna wsiąkać. Rozkladam styropian i chcialem z obu stron zabezpieczyć, z zewnątrz juz kupilem i mam problem co wybrać od środka Widziałem Tytan Wins do wewnątrz, Soudal Sws do wewn. ale nie wiem, czy będą ok. Prosze podpowiedzcie.
-
Przed tynkami już miałem zrobioną podłogę, więc chudziak nie wciąga wody. Cały czas są ściany wilgotne jak popada kilka dni, okna mam uchylone. Jak jest słonecznie faktycznie wtedy jest to 55-70 % wilgotności. Zastanawiam się nad tym, czy te niedotynkowane fragmenty przy chudziaku, przejechać np. CR 56, czy to jest bez sensu i jak zwykle tworzę sobie niepotrzebną pracę.
-
Będę kłaść sam xps 4 cm, 5 cm i na koniec 3 cm. Gotowa podłoga to 21 cm.
-
Warto jako pierwszą warstwę układać xps np ze 4 cm, a resztę dać zwykły grafitowy eps 100? Czy jednak nie warto i wszędzie dać zwykły? Chyba, że zrobić tylko xps. Teoretycznie woda pod styropianem raczej się nie pojawi bo będzie folia. Faktycznie trzeba czekać 4 tygodnie po zrobieniu tynków żeby zacząć ukladać folię i styropian?
-
Zrobiłem projekt ogrzewania, ma oczywiście jeszcze błędy, ale już zaczęło się wyliczać. Po dodaniu stref brzegowych aplikacja dodała dodatkowe obwody i wyszło ich 13. Gdzieś słyszałem, że 14 obwodowy rozdzielacz to już będzie a dużo i lepiej dać dwa rozdzielacze (tego jeszcze nie doczytałem jak je połączyć). Wolałbym dać jakiś markowy 12 obwodowy. Wiatrołap wyszedł z pętlą 24,8m i zabiera 1 pętlę. Zastanawiam się, czy garaż powinien być ogrzewany czy nie, jego ściany są wystawione na zachód i większość na północ. Mam położone rury 63mm (średnica wewnętrzna 53mm) do miejsca gdzie ma być rozdzielacz, ale jeszcze nie widziałem takiej zaciskarki, chyba, że można do inaczej przykręcić do rozdzielacza. Podobno przy odbiorze domu potrzebny jest protokół szczelności instalacji co, instalacji wodnej?.
-
Jak ma zrobić 2x gk jak otwór ma 83cm, a w założeniu miałem tylko przetrzeć piasek i zostawić tynk jak jest, bo otynkowane jest ok
-
Przechodziłem obok otworów drzwiowych z pół roku i nic nie wzbudziło moich podejrzeń. Niedawno skończono tynki i mnie oświeciło, że będzie ciężko zamontować drzwi. Narysowałem dwa przypadki 1 i 2, czy istnieją ościeżnice, które da się zamontować, czy pozostaje i da się zamontować tylko drzwi bezprzylgowe? Przypadek 2 to tak jest w projekcie.. Otwory mają po 83 cm, na drzwi 70.
-
Jeśli chodzi o betoniarnię to zapłaciłem 23%, dla mnie nr 1 to faktura na beton, deklaracja i ewentualną gwarancja jakby były jakieś problemy z mieszanką betonowa. Oczywiście okna to 8%, oczyszczalnia 23%.
-
Jeśli przez firmę do środka domu to 8%, bodajże do 350 m2. Z betonem mi się nie udało bo osoba obsługująca pompę była zewnętrzna, więc nie mogłem podpisać umowy z betoniarnią, w innych betoniarniach od razu mówiono 23%.
-
Aktualnie jestem na etapie projektowania, powinienem nanieść trasę przyłączy, czy może sama ilość pętli jest wystarczająca?
-
Wolę w kotłowni bo w korytarzu mam już otynkowana ścianę z przewodami w tamtym miejscu. Poza tym będę przechodził tym korytarzem kilka ładnych lat, a po prostu, skrzynka mi się nie podoba 😀
-
Szerokość szafki to 1015mm, rozdzielacza 770mm. Na razie zakładam 14 sekcji.
-
Siedziałem dzisiaj do 4 rano z tym projektem, muszę jeszcze doczytać parę rzeczy. Wydaje mi się że ogarnę ten temat i uda się to zaprojektować. Ważne jest dla mnie, przeniesienie rozdzielacza, ogrzewanie w kotłowni, wc i garderobie (może być 'przelotowe przez ściany'), zastanawiam się nad garażem (zgodziłem na grzejniki elektryczne w momencie projektowania). Nie będzie sterowników do każdego pokoju, tylko rotametry w rozdzielaczu. Dołączam projekt rzut parteru i większy wycinek u ogrzewania.
-
Nie można go dać jako podtynkowego bo jest słup oraz ściana 11,5 żeby zmieścił się kominek od strony salonu. Chcę przenieść rozdzielacz do kotłowymi która jest 3m dalej. Istnieje aplikacja do projektowania pętli ogrzewania, podająca długości, itd..
-
Tak jest obok słupa, ale wg mnie w wąskim korytarzu nie powinno być rozdzielacza w przejściu.
-
Czy to błąd projektu, czy nie umiem po prostu go czytać, rozdzielacz jest tam gdzie słup? Pozdrawiam
-
Spróbuję sam to zrobić, zrobię 4cm xps, 2x 4cm eps 100 grafitowy, cenowo dla mnie ok. Nurtuje mnie pytanie czy potrzebuję protokołu szczelności do odbioru domu? Mój projekt zakłada rozdzielacz w korytarzu tam gdzie znajduje się słup, więc rozdzielacza nie wkuję, robiąc natynkowy zmniejszam światło korytarza.
-
Chyba faktycznie sam spróbuję. Mam dokładnie 21cm od chudziaka do poziomu 0, i po rozmowie z człowiekiem od wylewek on potrzebuje 7cm, z tego wynika, że styropianu musi być ok. 12cm, a wg projektu ma być 15cm, tylko projektant zapomniał zmienić, że jest podłogówkaą a nie grzejniki .. Dać 12 cm styropianu grafitowego, czy bawić się w płyty pir lub xps, niestety to koszt tego materiału X2?. Podłogi to 5-10% uciekania ciepła z domu.