Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zoe81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Zoe81

  1. Ja wsadziłem jakiś plastikowy durszlak który akurat idealnie pasuje w ten otwór tak ze jego rant opiera się na nim. Co jakis czas zdejmjje go i wyrzucam co sie nazbieralo a woda splywa.
  2. U mnie tez kilka lat temu bez zapowiedzi przy wymianie wodomierza zaplombowali zawory. Owijaja drucik od plomby wokol raczki zaworu tak ze obrocenie raczki zrywa plombe. U mnie hydraulik jakos to odwinal bez zrywania ale trzeci zawor i tak zalozylem bo nie bede za kazdym razem sie gimnastykowal. Nie wiem o co im chodzi, zlodziej sobie z tym poradzi, zwracanie dupy. Przeciwskazeniowego nie mam.
  3. tryb pochłaniacza z filtrem weglowym moze byc mniejszym zlem w tym przypadku.
  4. 15cm welny na podlodze to nie jest tak slaba izolacja zeby strych sam sie nagrzal na 20 stopni z pomieszczenia nizej w ktorym jest 22 stopnie.
  5. Ile by ocieplenia nie bylo to ono nie ogrzewa tylko spowalnia zmiany temperatury. Jak masz kilka tygodni mrozow i stale ujemny bilans cieplny to temperatura musi spadac. Jak w jakims pokoju wylaczysz ogrzewanie i szczelnie zamkniesz to tez bedzie sie schladzac. Jak ocieplisz rure to moze by bylo 10.5 stopnia albo 11, czy to cos zmienia? Pytanie dlaczego 10 stopni na tym stryszku gdzie tak czy inaczej nie da sie przebywac dluzej niz kilka minut jest w ogole problemem, co tam takiego trzymasz ze wymaga wyzszych temperatur? I drugie pytanie to czy tam jest jakas wentylacja czy to moze grobowiec egipski gdzie trzeba wchodzi z FFP3?
  6. Pytałem do czego jest podlaczony przewod PE z drugiej strony. Czy jest juz wykonany podzial PEN przed twoja rozdzielnica czy moze podlaczono jako uziemienie przewod wiszacy w powietrzu? Powienienes sprawdzic w dokumentach od OSD jak masz układ sieci i jakie byly warunki przylaczenia gdy robiono ta nowa instalacje.
  7. Mozesz tez kupic jakis prosty tester RCD do gniazdka zamiast wiertarki. Do czego jest podlaczony PE z przewodu WLZ ktory do ciebie idzie?
  8. Na schemacie masz folie PE nad XPS a w opisie jest folia pod XPS.
  9. Nie powiedzial, zazyczyl sobie samopoziom i tyle. Czyli taka zwykłą folia w płynie pod płytki da radę, można lać po niej wodą, środkami czystości itd? W instrukcji piszą żeby nie stosować na podłożach narażonych na działanie wody pod ciśnieniem.
  10. Gość od wylewki zamontował odpływ, położył maty, tasmy, mankiety i posmarował hydroizolacje kilka razy. na to miały już iść płytki. Ale gość od płytek stwierdził że wylewka jest krzywa i polozyl jeszcze jedna warstwe betonu i dopiero plytki. Odplyw zostal tam gdzie byl a hydroizolacja jest w polowie wylewki zamiast pod plytkami. Takie czasy.
  11. Mam taką sytuację, że odpływ do prysznica znalazł się kilka cm poniżej poziomu płytek - w podłodze jest dziura, na jej bokach beton a na spodzie dziury jest gora odplywu \_/ . Pytanie jak zabezpieczyc ta pionowa przestrzen betonu pomiedzy plytkami a odplywem zeby nie nasiakala od splywajacej po nim wody? Jakas hydroizolacja ktora moze byc na wierzchu?
  12. Idea jest taka że ciepłe powietrze zamiast uciec do góry to odbije się od przeszkody i wejdzie bardziej w głąb pomieszczenia. Przeważnie funkcje przeszkody pełni wystający parapet, u ciebie zamiast niego jest wnęka. Na pewno zasłanianie grzejnika firanką jest niekorzystne.
  13. Papa dedykowana dla fundamentu (droższa) lub zwykła podkładowa (tańsza) na osnowie poliestrowej, termozgrzewalna. Przykładowe produkty: fundamentowa , podkładowa
  14. Jak chcesz mało wody to Tu masz przykładowy grzejnik o wymiarach 40cm/160cm, mocy 1550W dla 45/35/20 i pojemności wodnej niecałe 2L. Grzejnik 180cm ma moc 1813W i pojemność 2L. Grzjenik 60/180cm ma moc 2773W i trochę ponad 3L. Wymiana na grzejnik o zbliżonej mocy do obecnych nie ma sensu więc raczej C33 to minimum. Ważne też żeby wszystkie grzejniki miały podobny stosunek mocy do zapotrzebowania w pomieszczeniu żeby nie okazało się że gdzieś pozostał mały grzejniczek i nie daje rady grzać z niska temperaturą a kobyła w pokoju obok już przegrzewa, W przypadku pompy ciepła większy zład wody może być zaletą, pompy mają swoje minima pojemności instalacji do wykonania szybkiego defrostu. W wentylatory ja bym nie szedł, dmuchać to może klima a nie grzejnik.
  15. W reakcje wchodzą rozpuszczalniki a nie sama papa dlatego nie stosować żadnych lepików tylko termozgrzewy. Papa dedykowana do fundamentu lub zwykła podkładowa bez posypki.
  16. U mnie w fujitsu też są regularne defrosty przy czystym wymienniku. Z tyłu jednostki jest czujnik, może kiedyś go zakleję.
  17. Maksymalizowanie mocy w celu obniżenia temperatury zasilania to dobry kierunek. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę na łatwość odkurzania grzejnika żeby nie został siedliskiem brudu co dla płytowych jest dosyć częste.
  18. Najlepszym sposobem jest położenie papy i zgrzanie jej z papą od fundamentu. Na forum było to dyskutowane dziesiątki razy i prochu raczej nikt już nie wymyśli. Tu przykładowe omówienie tematu.
  19. A co jest po drugiej stronie granicy? U mnie tez sciana polnocna byla na granicy ale sasiad pozwolil ocieplic.
  20. 60cm grubosci to nic szczegolnego dla starych domow sczegolnie jesli w tym juz jest 20cm styro a nie gora 10. Fachowiec dobrze ci doradzil.
  21. Srodki penetrujace jak WD40 "wypłukują" fabryczny smar z wkladek wiec stosowanie ich do sprawnej wkladki pogarsza jej stan w dluzszym czasie. Preparaty "do wkładek" czesto maja takze dzialanie penetrujące podobne do wd40 (np. preparat od gerdy). Wilka uzywa grafitu/smaru grafitowego do swoich wkladek i ma nawet brandowamy spray gs17 ale trudnodostepny i kosmicznie drogi wiec lepiej kupic cos powszechnie dostepnego w normalnej cenie.
  22. Dom przedwojenny, 100m2, piętrowy. Polska centralna. Ocieplenie: sciany - 10cm styro, strop (szacunkowo) - 20cm welna/trociny, podloga - welna (piwnica) / brak (grunt). Stolarka: okna - U 0.9-1.1. Drzwi - U 0.9. Wentylacja grawitacyjna. Ogrzewanie: 100% klimy split, 7-23 temp 21.5-23C (zaleznie od pomieszczenia). Na noc wylaczane, spadek do ok 20C. Zuzycie: Pazdziernik 175kWh, Listopad 330kWh CWU: gaz 40m3/mc (30m3/mc latem)
  23. Ten PUR to jest raczej jasnoszary niż biały - w opisie jest kolor szary. Zdjęcia tego nie do konca oddają. Są podobno wersje typu kość słoniowwa ale raczej trudnodostepne. Jeżeli chce sie uzyskać biel to mozna dodatkowo okleic biala tasma typu duct lub pvc.
  24. Tak na marginesie to niedobrze że przewód prądowy jest w miejscu które tak mocno się nagrzewa. Raczej nie podłączaj większych obciążeń do tego obwodu.
  25. Witam, mam odprysk szkliwa na gresie - czy da się ukruszony element przykleić a jeśli tak to jakim klejem? Czy mamut da radę? Odprysk ma poniżej 1mm grubości i wymiary ok. 2x2cm. Płytka znajduje sie na podłodze..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...