Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pakman

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    56
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Pakman

  1. Ekipa ociepla mi stary dom (wszystko jest w nim krzywe). W jednym miejscu, w pasie zaraz od rogu domu, szerokim na jakieś 50-60cm, zaciągnęli jako pierwszą warstwę na styropianie dość grubą w niektórych miejscach warstwę kleju bez siatki. Na zgłaszane przeze mnie wątpliwości szef odpowiada, że tak ma być, czasem tak robią żeby wyrównać i że dopiero kolejna warstwa z siatką na to pójdzie jako następna. Na rogach w tym miejscu są narożniki z siatką ale dalej sam klej. Dodam, że reszta była, jest i będzie robiona jak należy, czyli siatką zatopiona w kleju jako pierwsza warstwa. Spotkał się ktoś z czymś takim i czy to jest do zniesienia czy może generować jakiś spory problem w przyszłości??
  2. Pakman

    KOMINKI nasze !!!

    A na czym polega piaskowanie, bo niestety sie nie orientuję. Ta powierzchnia nie może być jakoś mocno tarta bo straci do końca zewnętrzną powłokę, którą jest pokryta a to ona głównie imituje starą cegłę. Oczywiście lekkie czyszczenie szczotką jest możliwe ale nic więcej.
  3. Pakman

    KOMINKI nasze !!!

    Witam wszystkich, Może ktoś będzie mógł coś mi poradzić ponieważ jestem załamany. Człowiek, który postawił nam kominek z postarzanej cegły klinkierowej o nierównej, chropowatej powierzchni (cegła ręcznie formowana) niestety spartaczył robotę ponieważ po fugowaniu rozmazywał zaprawę po całej powierzchni myjąc wszystko gąbką. Efekt jest taki, że cegła utraciła kolory, zrobiła się szara (wina przemywania całości w celu zmycia zaprawy), trochę też straciła swojej zewnętrznej powłoki (przez szorowanie gąbką), nie wygląda już tak samo . Niestety zorientowałem się zbyt późno, "fachowiec" już zrobił swoje. Bardzo proszę o jakąkolwiek radę jak mogę poprawić wygląd tych cegieł ponieważ jestem zdołowany, kominek stracił połowę swojego uroku sprzed fugowania (był jak wymarzony a teraz płakać się chce). Czy są jakieś specyfiki do wyczyszczenia tego? Wczoraj próbowałem czyścikiem Ultrament ale nie widać efektu, spróbuję jeszcze jutro wogóle go nie mieszać z wodą, może bardziej stężony pomoże. Może też coś do postarzania cegły żebym mógł poeksperymentować. Może coś do nakładania, może jakieś inne sposoby? Bardzo proszę o radę.
  4. Dla wyjaśnienia: na piętrze mieszka kto inny i ma osobne wejście - schody są teraz zbędne. Natomiast pytam tylko o kwestię techniczną, czy zburzenie schodów i stworzenie tam pomieszczenia nie osłabia w jakiś sposób budynku.
  5. Chodzi o to, że właśnie nie będzie w tym miejscu nowych schodów tylko pomieszczenie. Tak więc proszę o odpowiedź.
  6. Witam, Planuję zburzyć schody w domu z lat 60. Schody te ciągną się od piwnicy do 1 piętra (dom ma piwnicę, parter i 1 piętro). Dzięki temu zyskam nowe pomieszczenia (nie będę się rozpisywał o moich motywach bo nie o to chodzi). Chodzi mi o to czy jest to bezpieczne? Znaczy czy schody w jakiś sposób pełnią rolę wzmaciającą budynek? Dodam, że schody te znajdują się pomiędzy dwoma ścianami nośnymi więc na mój gust nie powinno być problemu bo na tych ścianach wszystko się opiera. W powstałej "dziurze" po zwalonych schodach zostanie normalnie zrobiona podłoga. Niestety zupełnie nie znam się na budownictwie więc pytam o Wasze zdanie.
  7. Czyli Ty również myślisz, że powinno się udać A za Twój 55 tys. tylko?
  8. dzięki - na tej stronie http://www.z500.pl jest kilka fajnych projektów małych domków. Muszę się im przyjrzeć
  9. a może gaz + kominek?
  10. Pakman

    Jaki kredyt ?

    Każdy ma oczywiście swoje doświadczenia ale ja nie polecam doradców kredytowych. Byłem w Expanderze i stwierdzili, że wogóle nie mamy z żoną zdolności kredytowej. Później sam pochodziłem po bankach i okazało się, że w połowie z nich możemy dostać kredyt na około 120-130 tys... Tak więc ja zupełnie zwątpiłem w profesjonalizm doradców...
  11. Czyli sugerujecie, że do tego konkretnego projektu kominek + prąd? Czy warto poszukać jakiegoś innego rozwiązania?
  12. No właśnie tylko gdzie znaleźć taki projekt, oczywiste jest, że parterowe domy muszą zajmować większą powierzchnię na działce a my działkę mamy wąską...
  13. No ja właśnie najchętniej zrezygnowałbym z ogrzewania prądem jak i gazem (koszty). Tylko czy w tym domu jest inna opcja? Może, jak pisałem wcześniej, ewentualnie zmniejszenie jednego pokoju kosztem pomieszczenia gospodarczego?
  14. No właśnie... a to są chyba najdroższe opcje... wolałbym to rozwiązać inaczej. Może kosztem części pokoju, chętnie bym dokonał takiej zmiany, tylko czy to musi być gdzieś przy kominie? Sorry za pewnie banalne pytania ale narazie się zupełnie na tym nie znam - muszę dopiero zgłębić temat
  15. Właśnie przyznam się, że jeszcze nad tym się nie zastanawiałem
  16. Właśnie w oryginale jest okno w łazience ale chodzi o to, że my z tej strony nie możemy mieć wogóle okien (ta ściana będzie zaraz przy granicy działki)
  17. Fajne jest też to, że ten domek ma również malutkie poddasze do zagospodarowania (oczywiście narazie będzie zupełnie nie wykończone - ale kiedyś kto wie...)
  18. Bardzo nam odpowiada ten projekt http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m400ba5e1e804b Tyle tylko, że mamy zamiar pozbyć się tego wykusza w salonie (ze względów kosztowych i też dlatego, że chcemy aby dom miał z tej strony nie więcej niż 9m) i tego załamania dachu nad wejściem. Nie wiem czy te zmiany może Archon wprowadzić i czy za to jakaś opłata będzie? Napisałem dzisiaj do nich maila - zobaczę co mi odpowiedzą. Oto co chcemy zmienić http://www.pako.infocoig.pl/zmiany.JPG http://www.pako.infocoig.pl/pozmianach.GIF Nie wiem też jak tu zorganizować ogrzewanie, są też 2 kominy - też chyba przez to wyższy koszt Co o tym sądzicie?
  19. Zgoda, ale autor wątku ma zamiar zbudować dom najtańszy z możliwych. Czyli nie tylko prosty ale też mały. A z reguły się zaczyna od dodawania 1 -2 metry na każde pomieszczenie Dokładnie - 92m to za dużo, jest tak ja pisze Paulka, ja ten 65m też wybieram jak najprostszy ze względu na minimalizację kosztów
  20. Dzięki za propozycje - sprawdze wszystkie
  21. To jeszcze jedna prośba do Was. Znacie może jakieś fajne projekty tak małych domów (około 65 m2)? Jakieś linki? Dodam, że dom z jednej strony może mieć góra 9 m (wąska działka), z drugiej bez ograniczeń. No i żeby był tani w budowie. Sam jeszcze nie wiem czy parterowy czy z poddaszem. Sami oczywiście też szukamy ale jeszcze na nic na 100% zdecydowani nie jeseśmy. Z góry dzięki!
  22. Czyli patrząd na Wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku, że super nie jest ale też bez przesady - jakiegoś strasznego dramatu nie ma. Jakoś tam sobie człowiek poradzi, nie ma co się dołować. Czy tak?
  23. Jakoś mi sie wydaje, że jeżeli chodzi o materiały na stan surowy to to powiedzonko sie nie sprawdza. Mają tyle chętnych na materiały, że sie za bardzo nie przejmują. Ja jak mam iść po coś do hurtowni to aż mi źle się robi, bo wiem, że na pewno nie kupie tutaj wszystkiego co chcę, trzeba będzie jeździć po paru miejscach, na pewno będzie drożej niż ostatnio, jak już coś chcesz kupić co jest mniej popularne to już tragedia, a jak chcesz to zamówić to słyszysz, że teraz to może będzie za miesiąc itp. Ogólnie załamka, a inaczej wyobrażałam sobie budowanie. Myślałam, że to na budowlańców trzeba będzie uważać, a hurtownia materiał będzie dowoziła na czas. Chciałam jeszcze dodać, że latem było lepiej, więc miejmy nadzieję, że to tylko teraz taki okres No ale dajesz jakoś radę czy zupełny dramat? Spore opóźnienia przez to mogą być w budowie? No i koszta sporo rosną?
  24. No to chyba jednak zaryzykujemy i będziemy budować. Jeszcze tylko sfinalizujemy przepisanie działki (rodzice mają przepisać) i zaczynamy załatwianie. Z przepisaniem będziemy jednak chyba musieli poczekać do stycznia bo podobno właśnie sejm uchwalił, że od nowego roku darowizna rodziców dla dzieci będzie zwolniona od podatku! Dobra to wiadomośc dla nas
  25. Już praktycznie zdecydowani jesteśmy jednak budować - zaczynać na wiosnę ale jest jeszcze jedna obawa. Wszechobecna panika - czy rzeczywiście nie da się materiałów budowlanych kupić i czy ceny aż tak rosną? I ten brak ekip. Jeśli tak to czy biorąc to pod uwagę nasza inwestycja dalej jest realna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...