Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bizon301

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    68
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez bizon301

  1. Smród prawdopodobnie pochodzi z rury ściekowej. Należy zamontować specjalny zaworek, taki z kulką. lub ułożyć wąż odpływowy tak by utworzył syfon, czyli wygiąć w kolano do dołu, by stała tam woda.
  2. "Pufas". Potem wywietrzyć, wysuszyć, znowu "pufas". Wywietrzyć, wysuszyć, do farby dodać "pufas", i pomalować. Potem zlikwidować mostek termiczny który na bank jest w tym miejscu, albo zapewnić prawidłową wymianę powietrza. Jeszcze jedna uwaga, po użyciu tego środka grzyb znika dosłownie w oczach, ale miejsce trzeba nasączyć. I niestety trochę śmierdzi...
  3. Boczna od Siennickiej jadąc w stroną Przeróbki po lewej stronie, zdaje się to bedzie ul.Wiesława. Tam jest Centrostal, i tam dostaniesz wsio do odgromówki, nawet nieco taniej bo to hurtownia. A ja mam pytanko: Gdzie w tym radosnym 3-mieście dostanę płytę KG zespoloną tj. podszyta styropianem?
  4. Boczna od Siennickiej jadąc w stroną Przeróbki po lewej stronie, zdaje się to bedzie ul.Wiesława. Tam jest Centrostal, i tam dostaniesz wsio do odgromówki, nawet nieco taniej bo to hurtownia. A ja mam pytanko: Gdzie w tym radosnym 3-mieście dostanę płytę KG zespoloną tj. podszyta styropianem?
  5. Pytanko. Gdzie mogę dostać płytę KG pokrytą styropianem? Wiem, że takie istnieją ale cos nie mogę nigdzie dostać.
  6. Pytanko. Gdzie mogę dostać płytę KG pokrytą styropianem? Wiem, że takie istnieją ale cos nie mogę nigdzie dostać.
  7. F.H.U AGATA Arkadiusz Charkiewicz ul.Przemysława II 16/2 Tczew Firma" robiła" u mnie dach. Nie polecam, odradzam, przestrzegam. Typ obiecywacza w stylu: "jutro będzie; to się rozumie samo przez się". Niefachowość, nieterminowość, krętactwo, do tego kontakt tylko sms, oczywiście wtedy gdy prace już rozpoczęte, części materiałów na budowie brak, a te co przyjechały nie odpowiadają zamówieniu, a zaliczki na materiał już utopione. Termin rozpoczęcia z poślizgiem dwu miesięczny. Dach spartolony w sposób okrutny, dachówki zsuwają się, okna źle obsadzone, obróbki kominowe ciekną, część dachówek popękana i wsadzona poklejona jakimś specyfikiem co widać dopiero gdy osiadło trochę kurzu na tym. Słowem tragedia. Jeszcze raz odradzam. Trafi tu jeszcze ich podwykonawca, jeśli dalej będzie milczał. A potem rzeczoznawca, i do sądu.
  8. Od drugiego dnia świąt, cięgiem mam alarmy podajnika. - piec wyczyszczony na perłe - skontrolowane uszczelki zbiornika - sznury w drzwiach - znowu wyczyszczony łącznie z polerowaniem pokręteł I nic dalej się grzeje. Jakieś sugestie? Palę peletem 6mm 25kw rozpalanie: -6 -6 dmuchawa 5 200 podtrzymanie: -10 -10 dmuchawa 6 20
  9. A ja właśnie taką sobie znalazłem... I jest nam super. Jakie szanse Ci spadają? Niech spadają faceci którzy nie akceptują dzieciaczka.
  10. Dookoła mam tego wielkie mnogości To jest zimne, jak złapie temperatury dyfci mniej. Normalka przy węglu. Jak nasi wodzowie zrobią tak, że taniej będzie ekologicznie, to może i "moi" zatwardzialcy zmienią piece. A na razie przed wietrzeniem pokoju, upewnij się czy jesteś po nawietrznej, czy zawietrznej
  11. Widziałem taki płot z elementów betonowych, barwionych na czerwono, w kształcie donic. Piszę płot, bo nie przypominało to muru którym było w istocie. Element z jednej strony płaski, a z drugiej pół okręgu donica. Wygląda fajnie, i izoluje akustyczne. Sam żywy-płot to chyba za mało, trza by do tego dechy od zewnątrz.
  12. Dzięki A.K. zmieniłem ustawienia. Popatrzę co się dzieje. Dalej martwi mnie niska temp. spalin. Niby paliwo stałe, temp. spalania raczej duża. A spaliny góra 85 stopni. Niby O.K. znaczy, że odzyskuje energię spalania, przy minimalnych stratach. Ale piec wtedy bardziej "zarasta", więcej kondensatu, czyli częściej trza będzie pakować się na dach, i czyścić całe ustrojstwo. Od paleniska, po daszek na kominie. Słaba dmuchawa- mniej powietrza wolne spalanie, więcej "zarostu". Ale silniejsza dmuchawa- szybsze spalanie, mniej zarostu, do tego "świetliki" które odrywają się z paleniska zapalają sadzę w piecu. Czyli lepiej więcej mocy, czy większy wybieg?
  13. Piec 25kw. Pellets 6mm bardzo ładny, twardy i suchy. Piec wytrzymuje 6 podtrzymań, po czym wchodzi w fazę rozpalania, ale bez rozpalarki. Popiół w palenisku jest ciemno szary i tworzy dość zbitą masę, na pierwszy rzut oka jak by nie przepalony. Ustawienia: Pogodowy Temp obliczona 60stopni. Moc palnika 5 - 4 moc dmuchawy 6 moc dmuchawy przy rozpalaniu 21 dmuchawa rozpalanie 200 podtrzymanie 4 minuty podtrzymanie podajnik 23 sec wybieg dmuchawy 128 sec Cykle podtrzymania: temp.spalin / temp. kotła 1 85 / 64 2 78-79 / 64 3 75-76 / 64 4 72-73 / 63 5 70-71 / 61-60 6 68 / 58-57 Rozpalanie. I tak w kółko. Na dobę wciąga dwa 15kg worki. Za mało powietrza?
  14. Co do topexa. Jest seria "premium". Sam się zgarbiłem. Dobra jakość ale już nie za topexowe pieniądze.
  15. Posłuchajta. Dyskusja toczy się troche w złą stronę. Kogo stać na oryginały niech kupuje ile wlezie. Ja w robocie mam zestaw "Hilti" za 17 koła. A samochód ze sprzętem rok temu przyjechał za 1.8 bańki. Temat to sprzęt tani a dobry. Taki który pociągnie przez budowę, a nie piardnie na drugi dzień. A tu właśnie nasi kochani handlowcy często wypychają wielkie g... Dobra rzecz. Dedra: Piła płatnica do bloczków z zębami węglikowymi. Koszt około 70zł. Kupiona chyba w "castoramie".
  16. Dzięki Ewoo. Widzisz czasem jeden gada do drugiego niby po Polsku, a czujesz się jak by po łacinie gadał. Pewnie faktycznie chodziło o to. Nie pomyślałem a to takie proste było Firme znam, tylko nie skumałem nazwy z zestawem. Coś jak "cekolowanie" . Heh... A ja tu jakieś cuda oczekiwałem. Jeszcze raz dzięki za rozjaśnienie.
  17. I właśnie o takie info chodziło. Młot kosztował całe 229zł wraz z osprzętem.
  18. Mam nadzieję, że komuś się przyda taki temat. Wiadomo, że z kasą krucho, a czymś trzeba pracować. Nie zawsze jest to sprzęt "markowy", ale też doskonale sie sprawdza. Ale czasem tańszy okazuje się bublem na czym świat stoi... I tak: Młot udarowy "Budget" 950w. Rozpadający się uchwyt SDS. Wymieniany średnio raz na tydzień, w końcu bez żalu rozstałem sie z nim. Obierając gotówkę. Stanowczo nie kupujcie tego... Wpisujcie swoje typy. Może ktoś uratuje parę złotych.
  19. Ja bym to zrobił tak. Ze sznurka zrobił kratownicę u dołu belek, i poukładał na tym wełnę między belkami. A drugą warstwę dałbym na ruszcie od sufitu prostopadle do pierwszej, tak by docieplała belki. Co ma być nad belkami? Pustka? Bo może warto podumać o paroizolacji. Co do DGP to rury same w sobie są izolowane. Więc tym bym się nie martwił.
  20. Sorki, że wam wchodzę w rozmowę. Z buciorami Nie mieszajcie polityki do kotłowni, bo nabrudzicie. Ta instalacja będzie trochę inna niż wszystkie dotąd. Ale nie aż tak, żebym ją zamykał. Chodzi mi tylko o samo urządzenie o nazwie "Reflex". Po prostu wiele czasu spędziliśmy na dyskusji, z której nic nie wynikło. A ja dalej nie kumam co to za cwancyk, bo nigdy o nim nie słyszałem.
  21. Na bank będzie tanio, i powinno potrzymać. Na super szpachlówki w tym wypadku szkoda kasy...
  22. Jesli pracują dwie płyty. I na połączeniu dasz mega siatexa,i nie wiadomo jak fikuśną szpachle, ale twardą. To trzepnie tak, czy inaczej. Nie tu, to tuż za taśmą. Tu trzeba dać płycie miejsce na poruszanie się. Czyli połączenie powinno być elastyczne. Nie wymyślili jeszcze szpachli która utrzyma wielką płytę w ryzach. A... Podwieszany, też musi mieć możliwość pracy sufit-ściana, bo popęka.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...