-
Liczba zawartości
72 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez jedynak.g
-
Przemasik: współczuję, pamiętam jak mi rok temu zginęło kilka prętów zbrojeniowych, też mnie to mocno zdenerwowało. Schody, schody - wewnętrzne. Mam pytanie do tych którzy już takowe posiadają, a być może i użytkują (anrdozek). Powiedzcie mi jaką macie użytkową szerokość schodów i jaką wysokość stopnia? No i jak wam sie po tych schodach wychodzi i schodzi? Okazuje się, że w naszych domkach nie ma za dużo miejsca aby zabudować "wygodne" schody. Właśnie jestem na etapie ustalania w/w szczegółów z wykonawcą schodów. Proszę o wskazówki.
-
Upss.. przepraszam za tę kropkę w linku - lekcje z podstawówki, żeby na końcu zdania stawiać kropkę nie poszły na marne. Kakusek: Okna w jadalni na wyskości 70 cm, a wkuchni na wysokości 110 cm - zgodnie z projektem. Co do ścianki kolankowj na poddaszu to chyba drugi raz bym tak już nie zrobił - były potem problemy z wylewką za ścianką a teraz z dociepleniem tej wnęki. Podwieszany sufit tylko w łazience na dole i małe elementy podwieszane w salonie - mam nadzieję, że 2,65 na to wystarczy. Z podłączeniem kominka nie było zadnych problemów - teraz mają takie specjalne rury typu "spiro" do podłączania kominków. Wogóle to ten kominek wymaga jeszcze wykończenia - a projekt zaczerpnąłem z forum muratora - wnętrza - "kominki nasze". Małgocha: Nie wiem o jakie narożniki pytasz - jeżeli te na elewacji zewnętrznej to wykonała je ekipa od docieplenia.
-
W końcu się zebrałem i udało mi się wznowić album ze zdjęciami na http://www.jedynak.g.ao.pl. Dorzuciłem też kilka nowych fotek. Zainteresowanym przypominam, że nasz domek jest o 90 cm szerszy niż oryginał o czym pisałem już wcześniej, ma też kilka zmian w środku - więc niektóre zdjęcia mogą mylić. Wójcikowie - już jestem i zabieram się za docieplanie poddasza.
-
malgocha: jedna rada, ale się sprawdza - wszystko trzeba zapisywać w umowie, każdą pierdułkę jaką chcesz aby Ci zrobiono. Wzory umów na stan surowy otwarty/zamknięty można znaleźć w internecie - są tak szczegółowe, że wykonawca nie podyskutuje. Dlatego podpisując umowę na kominek również proponuję zapisać wszystkie szczegóły, bo znając życie policzą Ci później za każdą kratkę, półkę, obróbkę itp dodatkowo. U mnie w kuchni planuję gres polerowany który "płynnie" będzie wchodził do salonu. W salonie parkiet merbau z wstawkami (okolice kominka, okna tarasowego itp) tego samego gresu co w kuchni. Odkurzacz centralny - jestem na tak. Wykonałem instalację na 5 gniazdek+szufelka. Koszt 450 PLN
-
Bazhyl: Jeszcze mi nie wyliczył, ale z tym taniej to raczej mi nie wyjdzie (mam poszerzony dom o 90 cm i przedsciankę kolankową na poddaszu mam wymurowaną, więc też do tynkowania) - wg moich (raczej skrupulatnych) obliczeń zapłacę 14 kPLN malgocha Oczywiście Ty będziesz w tym domu mieszkać nie ja, ale naprawdę bym uważał - ja podniosłem o 1 pustak (25 cm) - poddasze mam ogromne. Dla mnie osobiście domy typu Melodia z podniesiną ścianką kolankową tracą proporcje i wyglądają nieciekawie, ale oczywiście jest to moja subiektywna ocena. Nie ma jak pooglądać takie wynalazki w realu - polecam. W końcu nawet przejazd 200 km, jaki to koszt w stosunku do całej inwestycji?
-
Wydaje mi się, że cena Oczka nie jest jeszcze taka najwyższa. Ja w ubiegłym roku za stan surowy zamkniety bez drzwi (BK i strop monolit) zapłaciłem 200 kPLN brutto. BK kupiony jeszcze przed podwyżkami. Co do tynków też miałem dylemat, ale zdecydowałem się na gipsowe. Kolega w ubiegłym roku zrobił i spodobały mi się. Niestety jeśli zdecydujesz się na gips musisz sie liczyć z tym, ze będą one "miękkie" - łatwo je uszkodzić Czy ktoś oprócz Androzka może sie pochwalić drzwiamy wejściowymi i informacjami z nimi związanymi? Ja jestem bliski decyzji co do wyboru drzwi z włókna węglowego EURONORD model Belweder - może ktoś coś o nich wie więcej?
-
Kakusku: Przyznam się, że kompletnie nie mogę zrozumieć argumentacji o gromadzeniu się śniegu za kominem kominka usytuowanego w rogu salonu. Gdyby tam był jeszcze jakiś kosz (łączenie połaci dachowych) no to tak, ale sam komin - jak to komin czy z jednej czy z drugiej strony dachu jeden dym - no chyba, ze weźmiemy pod uwagę usytuowanie domu względem kierunków świata - więc jeżeli połać z kominem od kominka ma być północna no to może coś za tym kominem sniegu leżeć - no ale co to szkodzi - przecież to dodatkowa warstwa izolacji - pod warunkiem, że dach i okucie komina szczelne. Ups! Wy tam jednak jakiś kosz planujecie Sorki Co do lokalizacji kominka - ja mam właśnie lokalizację w rogu salonu - i przyznam, że nie jestem z niej zbytnio zadowolony. Po pierwsze jakoś mniej podobają mi się obudowy narożne kominków a po drugie, z energetycznego punktu widzenia (rozprowadzenie ciepła) też ta lokalizacja nie jest najszczęśliwsza. Usytuowanie kominka na ściance między kuchnią a salonem uważam za bardzo sensowne i uzasadnione - i przyznam że wcale nie chodzi mi tu o to, żeby kominek i telewizor nie były na jednej ścianie - bo niby dlaczego nie? Mnie to wogóle nie przeszkadza. Poza tym kominek na w/w ścianie będzie idealnie wyeksponowany piękny panoramiczny (pryzmatyczy) wkład i wszystko gra i ładnie dokoła grzeje. Należy jedynie przemyśleć wejście do salonu, coby wchodząc do salonu nie potykac się o w/w kominek lub jego akcesoria.[/b][/u]
-
Coś za dużo pomyłek jak na jeden projekt!!! - ja niestety wykonałem bramę zgodnie z projektem, ale już żałuję, że jej nie powiększyłem do opisanych przez Androzka 5 metrów. Jeszcze nie próbowałem wjeżdżać do garażu, ale napewno będą problemy, może nie z samym wjazdem ale żeby wysiąść z samochodu zaparkowanego po prawej no to rzeczywiście - fiu fiu. A manewrowanie samochodem już w samym garażu (wjazd na ukos cy cuś) to mi sie wcale nie uśmiecha. Tak, że jeżeli jeszcze ktoś może, niech się nad tym poważnie zastanowi.
-
Stolyca Stolycą, ale nie można dać się zwariować, bo to później wpływa na inne regiony naszego kraju. Uważam, że 90 000 za stan surowy otwarty (samam robocizna bez materiałów) to gruba przesada. Trzymając się takiegi poziomu cenowego cały domek pod klucz kosztował by pewnie grubo ponad milion!!! Ale zostawmy już te pieniądze, ceny, wyceny itd itp... Wszystkim Forumowiczom, a w szególności Tym, którzy budują lub zamierzają budować Melodię - jeden z piękniejszych domów - życzę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku. Wielu sukcesów na budowie !!!
-
Czy mógłbys wyjaśnić co rozumiesz pisząc dalszą konstrukcję domu - czy chodz Ci o eksploatację? Jestem chyba jedną z ostatnich osób na tym forum, która by pogratulowała Wrocławskim Krajobrazom kompletności i perfekcji w opracowaniu projektu Melodii. Sam domek fajny ale opracowanie projektu jak na obecne czasy koszmarne - nie będę tutaj pisał już o błędach wystarczy tylko popatrzeć na "mnogość" przekrojów i szczegółów. Dlatego tym bardziej Twoja opinia mnie zaintrygowała. PS. Czy ktoś z właścicieli Melodii z wykonanym dachem zauważył ugięcie belki (płatwi) nad tarasem ? Ja zauważyłem u mnie 2,5cm strzałki ugięcia!!! Niby po obliczeniach statycznych takiej belki wyszło mi podobnie, ale jakoś mnie to zaniepokoiło, zwłaszcza że cieśla chwalił jakość mojego drewna. Powiem Wam, że jak się patrzy wzdłuż rzędów dachówki to nawet widać to ugięcie, tym bardziej zastanawiam się co będzie jak na tym dachu zalegnie gruba warstwa mokrego śniegu??
-
Ja mam monolit - 13 cm grubości. Ceny z czerwca br. - Beton B20 33m3 razem z tarasami - 9000 PLN - Stal 2,5 tony - 7500 PLN - tarasy też zbrojone - Deski na szalunki 4m3 - 2000 PLN - Stemple 220 sztuk - 330 PLN (kupiłem w nadleśnictwie) zaraz po użyciu odsprzedałem na kolejną budowę za 660 PLN - Ekipa za strop razem za ścianami parteru - 8000 PLN Razem: 26170 PLN. Całość dla domku poszerzonego o 90 cm no i ściany parteru i tarasy trzeba by odjąć.