Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gagata

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6 108
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gagata

  1. Nie wiem jak to wygląda u autora wątku ale jeśli regulator (przewodowy) jest umieszczony w niewłaściwym miejscu to można go "odłączyć" i w innym miejscu (odpowiednio dobranym) założyć nowy regulator, ale już bezprzewodowy?
  2. Czy ktoś w remontowanym domu, np. zmieniając funkcję z pokoju na łazienkę, zostawił na podłodze drewniane klepki/parkiet? Co sądzicie o takim rozwiązaniu w łazience zamiast kafli? Nie mam na myśli, podkreślam, drewna egzotycznego, tylko nasze, swojskie parkiety/mozaiki.
  3. A taki panel do sypialni? Nad łóżkiem na suficie najlepiej powinien wisieć (pytam serio ) ? A w pokoju dziennym nad kanapą?
  4. CityMatic - dziękuję . Dałam wykonawcy, sam też ma jakiś pomysł, zobaczymy...
  5. Karasso - jeszcze pytanie (wróciłam do tematu po kilku miesiącach), bo albo nie znalazłam/zapomniałam albo nie napisałeś... Czym grzejecie łazienkę?
  6. Jeszcze z typu powierzchniowo/akumulacyjnych (jak AEROFLOW) są JAWO i LUCHT...
  7. Stoi już gotowa ścianka z luksferów (przy brodziku), chcielibyśm ją jednak poszerzyć tzn.dobudować jeszcze jeden-dwa rzędy w pionie, aby bardziej osłonić brodzik. Jak to zrobić?? Na początku luksfery były kotwione do ściany łazienkowej-murowanej... teraz te dwa nowe rzędy musiałby być dołączone do istniejących... Jak to zrobić aby wszystko było stabilne??
  8. Monika B - a jakieś zdjęcia tarasu razem z płótnem? Podoba mi się ten pomysł...
  9. Agdusia a w czym rzecz z tą Gdynią? Czasem przemknę nad FM więc może nie jestem w temacie? Nasze ulubione miejsce wakacyjne to Puck a z Gdyni do Pucka są pociągi i ...... ?
  10. Ja mam pytanie - czy takie roboty nadają się do koszenia działki 3-4 tys. m.kw.
  11. Może ta opcja kogoś pobudzi... - myślę nad opcją wycięcia części boazerii i w tym miejscu/miejscach poprowadzenia nowej elektryki (starą odciąć i zostawić pod deskami). To urozmaici drewnianą monotonię (?) i pozwoli "standardowo" zrobić instalację. .. nie ma to jak pogadać z samą sobą - lubię rozmowy z inteligentnymi ludźmi..
  12. W domu z lat 90. jest położona boazeria. Ja wiem, że większość bezrefleksyjnie zerwałaby ją w trymiga. Ale ona jest w dobrym stanie i pod nią nic się nie dzieje (sprawdzone). Niemniej - w domu trzeba zrobić nową instalację elektryczną. I teraz - pomysł jest taki - boazeria zostaje (pomalujemy ją, nadamy nowe życie) , starą instalację odetniemy, niech sobie pod tą boazerią zostanie a nową położymy na wierzchu (pomysł, jak sądzę, rewolucyjny...), zasłaniając obudową z drewna czy coś w tym stylu.. Może, jakimś cudem, ktoś ma podobne pomysły, realizacje (!) lub przynajmniej przemyślenia...?
  13. Dzięki, to istotne. Czekam na podsumowanie kwietnia! Acha - jeszcze pytanie - czy możesz napisać jaką moc przyłączeniową macie?
  14. A jeszcze pytanie - czy masz kominek (albo kozę) czy ww. grzejniki to jedyne źródło ciepła w domu?
  15. Chodziło mi o fotowoltaikę (chyba Tobie też ) - czy zamierzasz ją stosować do ciepłej wody czy do grzania domu też. A jeśli do grzania domu to da się to jakoś "połączyć" z tego typu grzejnikami? U nas też zmywarka i wanny nie będzie:yes:. Pompy ciepła jakoś.. nie chcemy. Właśnie (ponieważ myślę też o akumulacyjnych) martwiła mnie kwestia tego grzania na max w nocy... Lubimy w nocy mieć chłodniej do spania a w dzień cieplej a tu wygląda,że byłoby odwrotnie.Myślałam, że ze względu na bojler G12 by się przydała ale taryfa jest na cały dom, więc trzeba jednak to spójnie zaplanować... No a prąd w "dziennej" na G12 droży niż na G11 i to jest trochę słabe... A jaki masz bojer?
  16. Dzięki Twoje argumenty i mnie przekonują. A PV do CWU ?
  17. Karasso - super konkretne informacje! Kontynuuj, bo to BARDZO ciekawe. I pożyteczne! Czy masz II taryfę (G12)? Czy ma ona sens przy tych grzejnikach? Pozdrawiam serdecznie
  18. Nie wiem czy to będzie czytelne... Dom z lat 90.ub.w. - jak sądzicie, czy te ściany są dobrze zaizolowane?
  19. Szkoda, że ten wątek urywa się w takim ciekawym momencie.... Czy ktoś może napisałby o swoich doświadczeniach, czyli praktyka po teorii?
  20. Karasso, dzięki za odpowiedź. A czym grzejesz dom? Pompa to jeszcze kwestia usytuowania jej, jest to jakis problem.. Wychładza pomieszczenie,więc w łazience nie najlepiej.. Na dworze też nie za bardzo, bo jej działanie bardzo zależy od temperatury wkoło niej... trzeba wiercić otwory w ścianie zewnętrznej.... no nie wiem ...
  21. Ha. Początkowo planowałam bojlery w łazienkach ( w kuchni?), obecnie produkowane wydają się być sensowne i ekonomiczniejsze niż te sprzed lat. Łatwy montaż, proste działanie, możliwość programowania.. Ale wszędzie pchają się pompy ciepła jako LEPSZA alternatywa. To zbija z tropu... PYTANIE - w przypadku PC dla cwu całość jest w jednym "zbiorniku" czy jest też drugi element, który umieszcza się na zewnątrz lub w środku? Ten pobierający powietrze? I oczywiście, czytając to co powyżej (Kaizen), nie wiem skąd powinna powietrze pobierać, nie wiem co będzie lepsze, rodzi się problem, pytania... A bojler wieszam i już. Na ile PC będzie tańsza w eksploatacji (to jest dla mnie istotne)? Jeśli różnica byłaby niewielka to, na tę chwilę, wolałabym bojler. Na II taryfę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...